"Ах каква мечта, МАРТ ще стават ЧУДЕСА"

  • 13 065
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 361
края на работния ден дойде, поне за мене
Лека вечер сладурки  Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 5 794
annabell , дано всичко е наред!  Praynig Какви антитела са ти окрили - IgG или IgM?  IgM говорят за активна инфекция в момента, IgG за това, че вече имаш имунитет. Стискаме палци!  Praynig Peace
juffy9 , както и преди съм писала - според мен е много рано да се усеща бебето, особено при първа бременност. Но винаги има изключения.  Simple Smile 
Не искам да се настройвам от сега, но най-вероятно пак ще имам проблеми с кърменето - гърдите ми не реагират по никакъв начин на бременността.  Rolling Eyes

# 227
Анабел,това наистина е сериозен проблем.ще видиш какво ще те консултира лекаря.Аз само предполагам ,че на ФМ трябва много внимателно да се огледа бебето,токсоплазмозата причинява малформации.Ти с котка ли живееш.
Моля те  пиши ни веднага щом се прибереш от лекаря,дано да не е фатално,че много ме притесни!


http://www.predainatatak.bg/news/about148.html

тук има тема в форума за токсоплазмоза--http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23126.msg448298

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 17:33 от marussia

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Мамчета, и за мен работния ден е към своя край! Приятен уикенд на всички!

Пловдивчанки, като гледам срещичката се заформя - 10:30, събота 20.09, пред Гранд-а. Аз ще се опитам утре да резервирам в Егоист, има тортички, сладолед, коктейли там Laughing, а предполагам, че правят и някакви сандвичи за по гладните  Laughing
Анабел, надявам се все пак да можеш да дойдеш, ако ли не ще се включиш на следващите срещи, сега е малко късно да променям часа, повечето вече се съгласиха. А токсоплазмозата се лекува, не се притеснявай, мисля че твоят доктор ще намери подходящото лечение и всичко ще е наред!

# 229
  • Мнения: 3 637
Здравейте и от мен мам4ета.Сега се връщам от консултации и док каза 4е вси4ко е ок.а и изследжанията за токсоплазмоза,захар,спин и кръвна група са много добри.казах на док и 4е от 3-4 дена усещам импулси в корем4ето,а тя каза 4е е нормално,ве4е беб4о се движи.а за яденето,много ми се папкат плодове,а риба не мога и да подуша.мили мами вие про4ухте ли ве4е сър4ицата на бебетата?на мен ми каза док , 4ак следващия месец!

# 230
  • Мнения: 1 170

Не искам да се настройвам от сега, но най-вероятно пак ще имам проблеми с кърменето - гърдите ми не реагират по никакъв начин на бременността.  Rolling Eyes

Наистина недей да се настройваш отрицателно Simple Smile . Това, че нямаш напрежение в момента нищо не значи. Не трябва да ти е някакво мерило. Аз нямах напрежение и след като родих (разбирай гърдите ми бяха меки и единствено през нощта, когато не го кърмех, ми бяха напрегнати). А кърма си имах предостатъчно и си го кърмих без никакви грижи. 
На мен Кърмаческия подфорум страшно ми помогна да се настроя за успешно кърмене. Като ти дойде музата, попрегледай, има страшно много и полезна информация Hug
А, и за статистиката: и в момента не чувствам напрежение Peace

# 231
  • София
  • Мнения: 5 794
Polly-Wolly , чета го и сега, и преди, но освен огромното чувство на вина, че не се справих с нещо толкова естествено и просто, както казват всички там, нищо не стана.  Sad Но твоят пример ме успокоява.  Simple Smile Дано следващия път е по-успешно всичко!
Danielkka , какво имаш предвид с това "прослушване на сърце" или там както ги писа?  Rolling Eyes Тонове мисля е рано да се записват, аз ходех преди в 9м на записи от по 30мин. А пулса и преди това може да се мери, но още не са го правили.

# 232
  • Варна
  • Мнения: 1 003
annabell , дано всичко е наред!  Praynig Какви антитела са ти окрили - IgG или IgM?  IgM говорят за активна инфекция в момента, IgG за това, че вече имаш имунитет. Стискаме палци!  Praynig Peace
annabell, Elwing го е написала много точно - ако IgG ти е положително значи имаш изграден имунитет, но ако IgM е положително, тогава инфекцията е активна в момента, което не ти го пожелавам. Аз миналта година имах IgG положителен на цитомегаловируса и много се бях притеснила, но IgM се оказа отрицателно.
Абе мацки,бая корем съм  направила,в рейса ми отстъпват място-направо щтръкна последните 2 седмици...вие как сте?
juffy9  Joy и аз съм същата с корема и с отстъпването на място в автобуса.
Незнам дали си въобразявам, но и аз от време на време усещам нещо като пъплене в горната част на корема, а дали това е бебето  Thinking
Есме мястото на срещата е идеално, сега ще го разпространя и на лични, пък който дойде.

# 233
  • Мнения: 660
Tony_st, ние така правихме ремонт, като бях бременна предния път. Аз не можех да търпя миризмата на новата секция в хола, само като се сетех или говорех за това и бягах в тоалетната. Мъжът ми ме обяви за луда. Е, отмина, но чак към края на четвъртия месец. Сега по същия начин ми действа миризмата на мокрите кърпички на малкия. Ще мине...
Ох, успокои ме, щото мъжът ми само ми се смее - въобразявала съм си... Confused А аз си мислих, че като вляза в четвъртия месец и всичко като с магическа пръчка ще изчезне - гаденето от миризми, болката в гърдите и дребните неразположения, но уви... ще чакаме да мине и той.

Гърдите - не само ме болят под душа, а и докато спя... обичам да спя странично и по корем и леко да се завъртя и болките в гърдите ме будят... Sad Иначе и аз не ям през нощта - никога не съм хапвала след вечеря, но ставам често до тоалетна...понякога по 3-4 пъти на нощ, а преди изобщо не ставах. Дали е нормално?

И ние днес с любимия ходихме малко на пазар за блузки, защото всичките ми дрехи са вталени, а спортните ми блузки са дори и късички...а вече коремчето ми си постърчава малко... та купихме 2 за първо време. Мисля, че с панталаните ще изкарам още известно време.
Ботуши и аз май за сега няма да купувам - да видим, ако се подуват краката ми...ще купим нещо в движение, но сигурно ще ми се наложи за връхна дрешка, защото и двете ми якета и официалните палта са ми все вталени, а все откопчана май няма да мога да ходя...
Знам, че още е рано, но ще съм благодарна, ако някой сподели информация за връхните дрехи...къде може да се намери нещо хубавичко - нали трябва да сме красиви:-)

# 234
  • София
  • Мнения: 5 301
Добра вечер и от мен

maria_d, добре дошла  Hug

rossykv, благодаря. На работа ми е по-добре, отколкото у дома - заета съм и нямам много време да се притеснявам. А и има с кого да си говоря понякога  Joy . Само пустия му гръб...

Elwing, имам идея за софийска среща дългия уикенд другата седмица - при НДК иаше предложение. Може би неделя - как ви се струва (събота ще имаме гости - сестра ми с мъжа си и децата и аз лично няма да мога)  newsm78

annabellfingerscrossed  а защо те тестваха за токсоплазмоза - имаш животно ли?

juffy9, определено вече ми личи коремчето, май няма да ми стигнат ризите, които съм подготвила за работа  ooooh! И най-смешното, че ми се промени походката - клатя се като пате  #Crazy

Гледам за ботуши говорите... аз имам едни тип кубинка и, ако ми стават, ще карам с тях. Ако не - ще го мисля тогава. На работа се преобувам с обувки - не планирам да купувам специално, ако не се наложи.

Момичета, да докладвам за 2 магазина за бременни, за които писах - днес минах от там, че ми бяха на път - само  за информация. Мнението е субективно, да се има предвид.
Единият е на колелото на трамвай 5 зад Съдебната палата - на пресечката на Алабин и Борис. Има панталони, гарещизони с пола и блузи. Блузите са грозни, другото е хубаво. Продавачката е груба и сопната.
Малко по-нагоре по Борис от дясната страна по посока НДК, след пресечката с Денкоглу - магазин МИА. Няма НИЩО и е ужасно задушно и спарено. На мен ми стана лошо.

Приятен уикенд на всички   bouquet

П.С. Някой ще ходи ли в неделя в БНТ за деня на отворените врати?

# 235
  • София
  • Мнения: 5 794
зелено човече , неделя бива  Peace , съботата и на мен вече ми е заета  Blush Но за кое време става дума? Пак ли предиобяд предпочитате?
Tony_st , и аз ставам поне по 1 път нощем да пишкам. Нормално е. 

# 236
  • Мнения: 201
Сега с риск да ми се скарате, но за тези седмици, в които сме ние е доста рано да се усети бебчето. По книжки и според лекарите (поне според моите) за първа бременност бебето се усеща между 18-20 седмица, а за втора между 17-19 седмица. Елена я усетих в 18 седмица точно като пърхане на пеперудка ниско долу и това пърхане си го усещах всеки ден, докато не дойдоха ритничетата Heart Eyes.
Та според мен все още е рано.....но няма лошо ако някоя мама е по-чувствителна и го усеща и сега Peace

  bouquet

# 237
Anabell,кажи ни какво стана при лекаря!!!


heli heli,на какъв ехограф ти казаха пола,на 2,3,4Д ?

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 20:43 от marussia

# 238
  • Мнения: 43
привет момичета,

и в тази тема се включвам почти накрая...

Днес бях на преглед. За сега всичко е наред, 99.9 % момче. Много се радвам.

За дрехите - преди харчех луди пари за парцали, сега - край, грам желание нямам. Купих си само един черен панатлон, бях писала и преди за магазина - на Фритьоф Нансен. Доста прилични неща има.

Днес отказах една командировка в Германия. Трябваше да ходя сама и ме хвана страх. С доста обикаляне е свързана и затова реших да пасувам.

Anabell  Flowers Four Leaf Clover моля те кажи наред ли е всичко...

Хубав уикенд ви желая!

# 239
  • София
  • Мнения: 5 301
Anabell  Praynig  Praynig  Praynig

Elwing, аз нямам претенции, но има някои майки с дечица и не знам как ще им е удобно - може да се съчетае с разходка, знам ли?

Я да кажем официално: предлагаме софийска среща другата неделя (21.09.2008 г.) около НДК - кажете какво мислите

И нещо интересно от счетоводната тема:

Качих още инфо в албума - http://dezygg.multiply.com/photos/album/45

Има и пример за Уведомление от бременна работничка към работодателя и сканирани брошури на НОИ

П.С. И аз ще поискам изследване за токсоплазмоза. изчетох линковете, които някой беше дал - обичам сурово месо... сега си налагам да не ям (не винаги успявам), но преди съм хапвала по-често  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт