"Ах каква мечта, МАРТ ще стават ЧУДЕСА"

  • 13 043
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,

Малко късно се включвам тази вечер.

зелено човече нямам никакъв домашен любимец  newsm78 и даже незнаех че лекарят ми го е назначил това изследване (излезнах с толкова много бележки от кабинета, че незнаех кое за какво е), но добре че ми го е назначил.

Elwing fever IgM ми е положителен аз за това толкова много се разтроих.

Прегледа мина добре общо взето доки ме успокои, каза, че наистина имам инфекция, но съм с нисък титър и да не се притеснявам сега много, просто трябва да го следя редовно на всеки три седмици да си правя ново изследване. Гледахме бебето каза, че е добре развива се нормално и че трябва да бъда по спокойна, вече ако има повишение на титрите тогава се назначава някакво лечение. Да ви кажа определено по добре се почувствах след консултацията, пак ми е притеснено леко, но се надявам всичко да е наред за в бъдеще.

Сажелявам,че няма да мога да дойда на срещичката и пожелавам на всички мами да си изкарат добре и после да разкажат   bouquet

Благодаря ви на всички за подкрепата
Лека вечер

# 241
  • Мнения: 1
Мамита наистина е важно да си правим всички необходими изследвания, ето и аз нямам домашни любимци, но пак съм заразена. Така, че нищо не ни коства едно даване на кръв поне ще сме и по спокойни.

Желая на всички вас, абсолютно всичко да ви е наред и да се радваме на здрави бебоци

# 242
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
annabell, аз покрай моя котарак и суровите меса дето ги обичам доста изчетох за токсоплазмозата. Едно от нещата беше, че титъра се запазва висок доста след като е преминала инфекцията /не говорим за имунитета/. И много други неща пишеше, ама като цяло, следят те по-внимателно и по-често пускат изследвания. Не е задължтелно да се пренесе на плода и се влияе от антибиотици. Радвам се, че си се поуспокоила и че си попаднала на лекар щото има такива паникьори дето могат да те побъркат. То ясно, че не е шега работа, но и излишната паника е лошо нещо. И аз искам след 1 седмица да отида пак да си пусна изследване, този път и за IgG.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Това харесва ли ви за заглавие: "Бабо Марто ти къде си, МАРТ да гушкам мъничко човече?"
Хубаво е, но аз ще го римувам Баба Марта е далече, искам МАРТ да гушкам мъничко човече
и още едно се сетих, ама сякаш е подходящо за по нататък Чакаме първите ритничета от нашите МАРТенчета

annabell хубаво е, че малко си се успокоила. Дано да не ти създава проблем тази токсоплазмоза.

# 244
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!
Анабел, много се радвам за доброто развитие на нещата!
И аз днес бях на ЖК, но само ми мериха кръвното, корема, матката и теглото. Кръвното ми е 115 на 70, което за мен е нормално, Обиколката на корема ми е спаднала с 2 см, а теглото ми е непроменено, матката е пораснала-станала е 14 см. Писаха, че съм в 13 седмица, а аз мисля, че навърших 12. Питах за изследвания и за ехограф и ми казаха, че изследванията и БХС са следващия месец, а ехографа след 2 месеца. Казаха да пия фолиева киселина докато свърши, а след изследванията ще назначат друго ако е необходимо. Много ми се искаше да видя бебето. Ще трябва да почакам. Пишеше още, че плодът няма движение, после питах батко ми/той ми е личен лекар/ и той каза, че всичко е нормално. Значи трябва да внимавам да ми назначат всички изследвания?
Все пак не мога да се оплача, чувствам се сравнително добре. Гади ми се, яде ми се, не мога да стоя гладна, прияжда ми се предимно солено и месо. Вечер ставам да ходя до тоалетна като вас, но не ми се яде. Обаче трудно заспивам също като някои от вас, а гърдите днес много ме боляха и особено зърната.
Май стана много дълго, сори!
Стискам палци на всички! Желая ви да сте добре и весел уикенд!
Слънце, да чакаме нова тема, нали!
Защо си смени снимката-беше готино да те виждаме!

# 245
  • София
  • Мнения: 5 792
annabell , стискам палци и занапред да сте добре с бебо!  Praynig Hug
Зелено човече, за срещата и аз нямам претенции кога ще е като час. Ако е по време, в което синът ми не спи, сигурно и аз ще го взема с мен, въпреки че предпочитам да го оставя, за да мога да ви видя  Blush
dimginjan, мен преди ме мереха - см, обиколки, кг и т.н., сега само теглото.  Rolling Eyes  Но предполагам че ще почне от другия път.
Много хубави заглавия измисляте  Simple Smile
Лека нощ от мен!

# 246
  • Мнения: 3
Добро утро мамчета!!!Ние вчера бяхме на преглед  с таткото заедно, че трябваше да му определим кръвната група,нали бях писала, че съм 0+ и сега трябва да знаем и неговата,че можело да има проблем ако бил не знам каква си кръвна група,както и да е малкото  мърдаше и махаше с ръчички,не знам за вас мамите които са бременни за първи път как сте се чувствали ама аз си поплаках от щастие,а бъдещия татко  гледаше втренчено в монитора и му броеше пръстите на ръцете и на крака дали са всички и внимателно проверяваше дали всичко си му е на мястото,абе казвам ви голям цирк бяхме.Виждам говорите за това на кой му личало и колко килограми качил от началото,както една моя колежка се изрази аз съм с "летящ старт на килограмите"качила съм досега 6 кг, а корема ми стърчи и никой не може да не забележи че съм бременна.За качените килограми съм почти обедена че са заради факта че бях на диета преди да забременея и като се отпуснах да си хапвам всичко е на ти ги килата.Та след като слушам вие колко малко кила сте качили, а и мои приятелки реших да спра яденето на хляб,преди да забременея не ядях хляб, картофи, ориз, сладко а сега само такива работи хапвам.Вече от два дни не хапвам хляб и се чувствам доста добре.За ставането посред нощ да хапвам не го правя,че и ако тогава ям сигурно ще ми трябва кран да стигна до родилното после.Оххх трушийките каква са ми слабост сега само да напипам някое бурканче и съм го изяла.То май много дълго стана ама най вероятно няма да пиша до другата събота,т.к няма да съм си вкъщи затова ми е простено.На 09.09 си взех държавния изпит и сега съм вече вишистка, не мога да слагам почерпки така че ме извинете иначе на драго сърце бих ви черпила по една трушийка Laughing  Joy .Много ми се иска да дойда на срещата ама няма да мога че ще ходим да купуваме бели и ел.уреди за новия ни апартамент и няма как да се откача,нали октомври ще има и други срещи и ще ме вземете с вас  newsm03.
Оххх ама то наистина стана много дълго изпращам ви много  love001  love001  love001  love001  love001  love001 и да се пазите !!!

# 247
  • София
  • Мнения: 5 293
Добро утро   bouquet

зелено човече нямам никакъв домашен любимец  newsm78 и даже незнаех че лекарят ми го е назначил това изследване (излезнах с толкова много бележки от кабинета, че незнаех кое за какво е), но добре че ми го е назначил.

Благодаря много за уточнението, ще питам специално дали пък вече не са ме изследвали  Peace

mp3lp3, много хубави новини. Поуспокои ме за теглото, че не съм само аз - аз съм качила 5 кг. вече  #Crazy Няма да се побера в препоръчваните 12 кг. чудо да стане... За хляб ям Бонус, че са малки филийките...

Интересно ми стана, че ви мерят, а мен - не. Само 1 път през юли ми мериха корема и таза - като ми направиха картон. За теглото даже не ме питат  newsm78 Може би тепърва ще почнат...

Приятен уикенд на всички!!!

# 248
  • Мнения: 3 621
Добро утро на всички, мъжо отиде на работа и аз се разсъних и сега ми е едно скучно, добре че е форума
Анабел хубаво е че нещата се развиват добре при тебе, обаче ако си все още притеснена се консултирай с още един лекар за твое успокоение
Хайде пожелавам хубав уикенд на всички
П.П. Забравих да кажа че се радвам за хубавите новини от прегледите на всички, другата седмица, още по-хубави да
Момичета, спомняте ли си МисисТ, ами тя отново е бременна, пише при априлките, страшно много се зарадвах за нея , пожелавам и много късмет и здраво бебче

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 08:18 от Nefertity

# 249
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен. Нямам много време, че отиваме на Милка (шоколадите) с децата затова само на думи хайде по едно кафенце и сок. Нефертити аз пък много често си мисля за villi и преди няколко дни и писах ЛС. Тя много се зарадва, а аз се радвам за МисиТ, дано този път всичко е наред.
Белла броиш ли часовете вече, хайде че не остана. И да не забравиш да носиш на себе си - нещо чуждо, нещо синьо,нещо назаем и нещо ново. А пък най важното да не забравиш е да го настъпиш
  Joy Joy Joy

# 250
  • Мнения: 70
Добро утро

annabell радвам се че си се успокоила, това е най-важното в момента и да правиш това което доктора ти казва. Имай доверие, ако не на един доктор консултирай се с още един.

Момичета виждам говорите вече за коремчета. Даже място в автобусите ви правят newsm78. Как уцелвате с такива хора да се качвате, тук съм забелязвала че трябва 7-8 месец да си, за да се сети някой да направи място.
А на мен никак не ми личи. Особено с дрехи ТЦ Naughty. Колегите дори и не подозират, някой казва че съм отслабнала даже, друг че съм наляла в гърдите малко, но за коремче и дума няма. На едни и същи килограми съм и да видим дали няма да ме нахока доки като отида /макар че е чак след 2 седмици/

# 251
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Добро утро!
Вчера си купих страшни черни дънки за бременни от магазина в Sky City, за който бях писала. Минават под корема, отстрани с ластик, а отзад са повдигнати на кръста, стоят супер! В момента има намаления и има страхотни неща, включително бельо за бременни, поли, блузи, паналони, дънки. Сега чакат есенно-зимна стока, ще има и връхни дрехи надявам се, че не ми е ясно какво ще обличам в люта зима. Палтенцата са ми подчертано вталенки Rolling Eyes

Пожелавам приятен ден на всички!

# 252
  • Мнения: 151
Добро Утро и от мен:)
Бая страници изчетох-много пишете бе Joy
Като заговорихте за килограми аз съм качила 7.Корема ми личи и то отдавна.
Вчера бях на разходка из главната - от ZARA  си купих рокля плетена с къс ръкав!Много се харесах.Може да се носи и като туника.Аз все се притеснявам че бая корем имам и изглеждам зле,но като видях как ходят по центъра с впити блузи по коремчетата и да ви кажа май така изглежда по-добре!
Аз все още не съм си правила иследване за токсоплазмоза -имам си кученце.Следващия път ще кажа да ми пуснат,защото леко се притесних ...
Имам си и други "домашни любимци", едните от които са МРАВКИТЕ! Кажете ми с какво да ги избия до крак? Нападат всяка троха паднала на земята! И в на кученцето чинийката влизат.Какво да правя???

# 253
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Забравих да ви питам - пиете ли вече Зимафлуор? Спомням си през миналата бременност, че го започнах някъде по това време. Зъболекарката е доста доволна от зъбите на малката, казва че до голяма степен се дължи на флуора, който съм взимала и скоро няма изгледи да се развие кариес. Иначе наследството й е доста лошо.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Добро утро!



Днес очаквам да се състои нашата варненска среща, само да не се окаже, че ще сме само двете с Есме  Joy, но обещавам да има снимки.
Момичета вчера ходих до НОИ и си изкарах Персонален Идентификационен Код (ПИК), с който в интернет страницата им мога да си проверявам осигурителния доход и болничните. Видях си реалния осиг. доход по месеци, полезно е който има възможност може да си получи кода. Попълва се една молба, заверяват ти я с вх. номер и после си получаваш кода.

........ матката е пораснала-станала е 14 см.
dimginjan не разбрах как са ти измерили матката без да са те гледали на ехограф? Мен вече втори път ми мерят тегло, кръвно и обиколка на корема. И моето кръвно последно беше 115/70, и съм качила 3 кг. за 1 месец  ooooh!

И още една преработка на заглавието Бабо Марто идвай вече, МАРТ да гушкам мъничко човече

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт