Американец или българин?

  • 12 673
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 185
Аз също превеждам, също "мъкна" мъжът ми навсякъде с мен... но ми е приятно. А и той се опитва да понаучи български, старае се човекът.
Колкото и изморително да ми е понякога, си казвам, ами ако аз незнаех добре английски, нали и той щеше да ми превежда?
Разликата между бившият ми (българин) и сегашният ми съпруг (американец) е, че Дейвид никога не би ме напсувал, камоли на майка... нещо което ми е ужасно противно и поне всеки втори български мачо прави  SickИма и много други плюсове, разбира се и всичките са в полза на американеца.
Но съм благодарна на родителите му, че са го възпитали такъв...

Виж, аз няма от какво да се срамувам в опита си с американци. Нито с българи. А тя има.

А трябва ли да живея в еднс държава цели 6 години, за да успея да иградя мнение? Ако една година ти е малко да се оринетираш, може и цял живот да не ти стигне.

Как можеш да кажеш такова нещо!!! Твоят българин те е псувал на майка! Моят баща никога не псувал майка ми, брат ми никога не напсувал жена си, мъжът ми никога не ме нагрубил! Как можеш да ръсиш такива нагли обиди към половината от българските мъже! Срамувай се от личния си опит, но не си позволявай да го прилагаш към цял един народ!



Ами че тя прави същото, което и ти. И аз ще ти повторя същото, което си я посъветвала ти: "Срамувай се от личния си опит, но не си позволявай да го прилагаш към цял един народ!"

И все пак намирам опита с американците ти за изключително ограничен.

# 76
  • Мнения: 185
Аз също превеждам, също "мъкна" мъжът ми навсякъде с мен... но ми е приятно. А и той се опитва да понаучи български, старае се човекът.
Колкото и изморително да ми е понякога, си казвам, ами ако аз незнаех добре английски, нали и той щеше да ми превежда?
Разликата между бившият ми (българин) и сегашният ми съпруг (американец) е, че Дейвид никога не би ме напсувал, камоли на майка... нещо което ми е ужасно противно и поне всеки втори български мачо прави  SickИма и много други плюсове, разбира се и всичките са в полза на американеца.
Но съм благодарна на родителите му, че са го възпитали такъв...




Как можеш да кажеш такова нещо!!! Твоят българин те е псувал на майка! Моят баща никога не псувал майка ми, брат ми никога не напсувал жена си, мъжът ми никога не ме нагрубил! Как можеш да ръсиш такива нагли обиди към половината от българските мъже! Срамувай се от личния си опит, но не си позволявай да го прилагаш към цял един народ!



Ами че тя прави същото, което и ти. И аз ще ти повторя същото, което си я посъветвала ти: "Срамувай се от личния си опит, но не си позволявай да го прилагаш към цял един народ!"

И все пак намирам опита с американците ти за изключително ограничен.


Виж, аз няма от какво да се срамувам в опита си с американци. Нито с българи. А тя има.

А трябва ли да живея в еднс държава цели 6 години, за да успея да иградя мнение? Ако една година ти е малко да се оринетираш, може и цял живот да не ти стигне.

# 77
  • Мнения: 1 175
Много тегави хора, безкрайно скучни. Е, имам и две приятелки.... та тях имах предвид, като говорех за изключения...

Не знаят как да се хранят, не знаят да се обличат, ограничена обща култура (изключвам университетската среда, в която бях), не могат да изразяват чувства, не знам дали имат, не умеят да са щедри, говорят само за материални неща, не пътуват, високомерни са, морализаторстват, не умеят да се веселят със сърце, ако го правят винаги изпадат в алкохолни или други крайности и т.н.

Е нямам думи. Това е едно от най-невежите и нагли изказвания, които съм чувала; особено и претендирането, че от толкова тесен опит се доказвало, че цялата нация с някакви нищожни изключения била такава. Това че нямали чувства направо ме уби! И как сега да ти вярвам че не си ги мразела?? Айде моля ти се, с ограничени и злобни хора не мога да се разправям. Край.

# 78
  • Мнения: 185
Специализация в George Washington University, DC е една много ограничена среда. Стаж в централата на UN, NYC съвсем ме капсулира.

За централата на ОН не знам - оттам познавам само не-американци. А GWU е чудесен университет. Преподавала съм там и сред студентите ми имаше много талантливи, начетени, отворени към света и идеалистично настроени млади американци. Ти обаче явно не си срещнала или не си могла да се сближиш с такива - не случайно споменах "средата, до която си намерила достъп".


Сега ти прочетох и новите постове. Ми то това ако не е ограничена среда, какво е? Познаваш американците, с които сте били в една програма. Ами естествено, че ако всичките ти познати са били в програма по международни финанси, например, не-материалистите сред тях ще се броят на пръсти. Ако беше учила история на изкуството, други щяха да са ти впечатленията.



Ти четеш избирателно. Изрично отбелязах, че единствените американци с по-широк мироглед, които срещнах бяха в университета. Така че, чети Simple Smile

А как реши, че съм завършила межународни финанси! Голяма прозорливост! Точно обратбото. Втората ми специалност е "Арабистика", и там една от дисциплините е "История на ислямското искуство". Но и всички останали са хуманитарни!

# 79
  • Мнения: 2 988
И къде ги намери тези материалистични американци в арабистиката бе, колежке?

Да, всъщност хубаво е да живееш някъде по-дълго от година, преди да правиш генерални обобщения за местното население. Живяла си всичко на всичко в два града (Вашингтон и Ню Йорк, това за гостуванията и медения месец просто го пропускам без коментар), познаваш отблизо само хора с определен статут и избор на професия, обаче си сигурна, че "американецът" е еди-какъв си човек. Все едно някой да започне да обобщава що за народ са българите, след като е поживял година в София и е работил ден и нощ само с нашенски парламентаристи. Ми то да му се изправи косата на човек  Laughing

# 80
  • Мнения: 185
Много тегави хора, безкрайно скучни. Е, имам и две приятелки.... та тях имах предвид, като говорех за изключения...

Не знаят как да се хранят, не знаят да се обличат, ограничена обща култура (изключвам университетската среда, в която бях), не могат да изразяват чувства, не знам дали имат, не умеят да са щедри, говорят само за материални неща, не пътуват, високомерни са, морализаторстват, не умеят да се веселят със сърце, ако го правят винаги изпадат в алкохолни или други крайности и т.н.

Е нямам думи. Това е едно от най-невежите и нагли изказвания, които съм чувала; особено и претендирането, че от толкова тесен опит се доказвало, че цялата нация с някакви нищожни изключения била такава. Това че нямали чувства направо ме уби! И как сега да ти вярвам че не си ги мразела?? Айде моля ти се, с ограничени и злобни хора не мога да се разправям. Край.

Дидка, недей да се нервиш толкова! Сигурна съм, че твоето обкръжение е хубаво и ти си щастлива там.

Заклевам се, че ни ги мразя! Как да ти го кажа, за да ми повярваш. Наистина нямам за какво.

Казах, че не умеят да изразяват чувствата си. Не казвам, че нямат, просто не знам дали имат. Говоря за ежедневна, социална емоционалност, в рутинното общуване..... не знам как седят нещата в съпружеския формат.... може и да са много страстни  Peace

# 81
  • Мнения: 185
И къде ги намери тези материалистични американци в арабистиката бе, колежке?

Да, всъщност хубаво е да живееш някъде по-дълго от година, преди да правиш генерални обобщения за местното население. Живяла си всичко на всичко в два града (Вашингтон и Ню Йорк, това за гостуванията и медения месец просто го пропускам без коментар), познаваш отблизо само хора с определен статут и избор на професия, обаче си сигурна, че "американецът" е еди-какъв си човек. Все едно някой да започне да обобщава що за народ са българите, след като е поживял година в София и е работил ден и нощ само с нашенски парламентаристи. Ми то да му се изправи косата на човек  Laughing

Чакай сега, значи професията и/или образованието определят личностната нагласа, мирогледа??? Ти пък много примитивно ги разели хората: Финансистите=материалисти; Хуманитарите=идеалисти, аскети!

А кое точно не разбираш? Американци в "Арабистиката" или Материалисти в "Арабистиката"?

Нали си преподавала в GWU?

# 82
  • Мнения: 185

Да, всъщност хубаво е да живееш някъде по-дълго от година, преди да правиш генерални обобщения за местното население. Живяла си всичко на всичко в два града (Вашингтон и Ню Йорк, това за гостуванията и медения месец просто го пропускам без коментар), познаваш отблизо само хора с определен статут и избор на професия, обаче си сигурна, че "американецът" е еди-какъв си човек. Все едно някой да започне да обобщава що за народ са българите, след като е поживял година в София и е работил ден и нощ само с нашенски парламентаристи. Ми то да му се изправи косата на човек  Laughing

Е като съм учила и работила само в такава "ограничена среда", според теб не съм ли имала и социални контакти? Малко хора биха се ограничили само до формалното общуване. Имах и цивилен живот, хора с които излизах, гостувахме си, флиртувах, говорех, пиех, спорех, смеех се.... само секс не съм правила с американец, за това не се и изказвам по този въпрос.

# 83
  • Мнения: 2 988
Преливаме от пусто в празно. Да, мисля, че изборът на професия е много по-показателен за мирогледа на един човек, отколкото неговата национална по рождение или етническа принадлежност (която той по никакъв начин не си е избирал).

Спирам дотук. Спор има смисъл да се води само, когато отсрещната страна мисли, преди да говори. В случая - смисъл няма.

# 84
  • usa
  • Мнения: 2 113
silviti, ти на колко години си? и един дружески съвет - пусни една тема в клюкарника за мнението си за американци, евреи, араби и каквито там други мнения и обобщения и генерализации имаш за каквито и да са други народности, ще получиш много повече разбиране и ще срещнеш много повече съмишленици. и прощавай, но не вярвам на претенциите ти, че си специализирала в GWU, а че нещо професионално си вършила в un пък съвсем. но може и да си минавала покрай тях, това не оспорвам...

# 85
  • Мнения: 185
Преливаме от пусто в празно. Да, мисля, че изборът на професия е много по-показателен за мирогледа на един човек, отколкото неговата национална по рождение или етническа принадлежност (която той по никакъв начин не си е избирал).

Спирам дотук. Спор има смисъл да се води само, когато отсрещната страна мисли, преди да говори. В случая - смисъл няма.

Лека нощ, и без наранени чувства, нали ?  Peace

# 86
  • Мнения: 1 175
Дидка, недей да се нервиш толкова! Сигурна съм, че твоето обкръжение е хубаво и ти си щастлива там.

Заклевам се, че ни ги мразя! Как да ти го кажа, за да ми повярваш. Наистина нямам за какво.

Казах, че не умеят да изразяват чувствата си. Не казвам, че нямат, просто не знам дали имат. Говоря за ежедневна, социална емоционалност, в рутинното общуване..... не знам как седят нещата в съпружеския формат.... може и да са много страстни  Peace

Ами обобщенията всекиго могат да изнервят, какво да направя - особено такива тесни, напълно негативни и осезателно "надъхани" с неприязън. Едно добро качество нямат тия американци бе! Мойто обкражение не ми е единствената база за сформиране на мнение. Аз се интересувам от страната като цяло - мнозинства, малцинства, партии, етноси, раси; чета вестници, следя новините, статистиките, историята - дори и (особено) тази от която се срамуват, говоря с хората, и т.н Преди да правя такива общи изказвания, гледам малко да изляза от себе си и собствения си опит и да се информирам по-цялостно. Света не се дели само на черно и бяло - трябва да вземеш впредвид и всичките оттенъци на сиво посредата, и ако не можеш да видиш дълбочината на нещата, не 6, ами и 600 години няма да са ти достатъчни. Много неща съм научила, откакто се интересувам и чета, и много от тях не ми харесват, но поне знам да правя разлика между типовете хора, които влизат в твойта категория, и тези, които не! Например напълно съм съгласна, че републиканците биха те оставили с такова впечатление, и аз в повечето случаи откровено ги мразя. Но те са по-малко от половината население! И са толкова различни от демократите, че заслужават да се отделят в собствена нация и анализират отделно като такава. Омръзнало ми е от невежи българи и европейци всякакви, които си мислят че понеже съществуват републикански типове тука (с Буш начело), значи цялата нация била такава. Ми по тая логика тогава пък българите са корумпирани мутри без мозъци!

По никакъв начин не можеш да ме убедиш, че такива били всички и всички били еднакви, само с някои изключения... Освен ако не си признаеш, че "изключенията" са поне другата половина на населението.

# 87
  • Мнения: 185
silviti, ти на колко години си? и един дружески съвет - пусни една тема в клюкарника за мнението си за американци, евреи, араби и каквито там други мнения и обобщения и генерализации имаш за каквито и да са други народности, ще получиш много повече разбиране и ще срещнеш много повече съмишленици. и прощавай, но не вярвам на претенциите ти, че си специализирала в GWU, а че нещо професионално си вършила в un пък съвсем. но може и да си минавала покрай тях, това не оспорвам...

Еййййй, много обидени, много наранени души, много нещо, .... вие много се впрегнахте! Що не се впрегнахте на грозните, наистина гнусни думи на другарките ви, които оплюха най-мръсно българските мъже? И те генерализираха, и то как! Срещу тях думичка не казахте, а те бяха къде по-крайни и брутални от мен..... двоен стандарт, какво?

Иначе съм на 30, и всъщност излъгах, не съм излизала от София, само веднъж ме водиха като малка на разходка до Самоков.

Айде, лека.

# 88
  • usa
  • Мнения: 2 113
Еййййй, много обидени, много наранени души, много нещо, .... вие много се впрегнахте! Що не се впрегнахте на грозните, наистина гнусни думи на другарките ви, които оплюха най-мръсно българските мъже? И те генерализираха, и то как! Срещу тях думичка не казахте, а те бяха къде по-крайни и брутални от мен..... двоен стандарт, какво?

Иначе съм на 30, и всъщност излъгах, не съм излизала от София, само веднъж ме водиха като малка на разходка до Самоков.

Айде, лека.

лека да е. и иди и до казанлък, например, може и да ти се разшири мирогледа  Peace.

# 89
  • Мнения: 2 988
Що не се впрегнахте на грозните, наистина гнусни думи на другарките ви, които оплюха най-мръсно българските мъже?

Щото другарките (визирам Щастлива) са ги писали тези обобщения през септември 2008-ма. Аз лично не виждам смисъл да ходя по стари теми и да "се впрягам" на писания отпреди години, другарките ни досега може и на друг акъл да са, дай Боже. Ма на теб ако ти допадат такива занимания - давай, явно си нямаш друга работа. Айде със здраве.

Общи условия

Активация на акаунт