Колко струва една баня

  • 44 424
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 975
Ксения,
Баните които си показала са впечатляващи.Би ли ми казала ,като на неспециалист,все пак каква е мазилката или боята или каквото и да е то на банята цвят"фламинго на залез" Laughing
Това шеговито наименование на убито розово-лилав-не знам какъв си цвят много ми хареса.
Наистина тук като се каже баня,се разбира плочки.

# 61
  • Мнения: 4 380
Ксения,
Баните които си показала са впечатляващи.Би ли ми казала ,като на неспециалист,все пак каква е мазилката или боята или каквото и да е то на банята цвят"фламинго на залез" Laughing
Това шеговито наименование на убито розово-лилав-не знам какъв си цвят много ми хареса.
Наистина тук като се каже баня,се разбира плочки.

Много поетично "фламинго на залез". Laughing Не разбрах много обаче кой точно пример имаш предвид...Това ли лилавото?

http://img404.imageshack.us/img404/3726/idealstandard2cu2.jpg

Това явно са някакви декоративни плоскости, така мисля...Опитвах се и аз да разбера какво е точно, но не съм сигурна. Декоративни плоскости има всякакви и в различните страни, изборът е различен. Това даже нямам представа от къде е. Копнала съм си го от някъде, не знам и аз по каква причина, защото от самата баня не съм очарована. Необмислени някакви безцелни ниши, малка вана с дръжки, което си е доста демоде, безсмислени стъпала отнемащи доста пространство..и въобще не е нищо особено. Вероятно точно заради плоскостите които не ги знам какви са, съм си го копнала. newsm78

# 62
  • Мнения: 1 174
Нашата баня, която правихме миналата година е  малка, два на два, но мисля, че успяхме, след много обикаляне, да я обзаведем и направим красива и функционална.
Тъй като изборът на плочки, батерии и др. си е личен, а е и до възможност, за тях няма да пиша, но пред мен е списъкът с плащания на майсторите или цените за труд. Simple Smile
 - фаянс - (17кв.м. х 13лв/м)  221лв
 - под - теракот и замазка - (3кв.м. х 19лв.) 57лв.
 - лайсни - (4.60м. х 7лв.) 32лв.
 - фризове - (13,4м. х 4лв/м.) 54лв.
 - монтаж на сифони - 20лв.
 - монтаж на вентилатор - 10лв.
 - монтаж на батерия - 15лв.
 - боядисване на таван - 15лв.
 - монтаж на лампа - 10лв.
 - //- //- // на ревизионен капак - 5лв.
 - промяна на ел. в банята - 20лв.
 - монтаж на душ-кабина - 100лв.
 - изработка на борд - 100лв.
Под списъка има и още едни 2х200лв., които са дадени авансово, не зняа за какво точно...
Общо, ако не греша в сметката, трудът на двамата майстори е струвал 1059лв.
Добавям само, че облицовката ни е до тавана. Simple Smile

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
palavata_monahinq , специално за теб - смесителите ни са Maier( за да бъдем по-точни на кутията пише SYSTEMPOOL SANIC CES CREVAL MAIER ) ,снощи ги гледах. Ще потърся снимки из нета да покажа, че ме домързя да ги снимам  Blush

# 64
  • София
  • Мнения: 2 952
Копнала съм си го от някъде, не знам и аз по каква причина, защото от самата баня не съм очарована. Необмислени някакви безцелни ниши, малка вана с дръжки, което си е доста демоде, безсмислени стъпала отнемащи доста пространство..и въобще не е нищо особено.
Това не е баня, а снимка на серия оборудване за баня - мивката е популярна серия на голям производител. Вижда се чия е от самия линк.

# 65
  • Мнения: 2 388
palavata_monahinq , специално за теб - смесителите ни са Maier( за да бъдем по-точни на кутията пише SYSTEMPOOL SANIC CES CREVAL MAIER ) ,снощи ги гледах. Ще потърся снимки из нета да покажа, че ме домързя да ги снимам  Blush

Много ти благодаря!  bouquet Разгледах в нета сайта на Хикови, както си писала по-напред.
Красиви са наистина ( поне малкото, които са показани ), но не видях цени. Би ли ми казала ориентировъчни.
Интересува ме, защото аз си пристрастна към GROHE. За вкъщи избрахме от тях, на клиенти, които могат да си ги позволят също препоръчваме тази марка, но видяните сега също ми допаднаха много ( напомнят ми дизайна на една серия на GROHE ).

# 66
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
В магазина на Хикови има каталог и цените с в евро. Смесителя за мивката беше към 230-250Е, за ваната беше ок.300-350Е. Серията беше нещо от сорта Quadratic или Quadrato. Звучат немски, а са испански.  Thinking Не помня точни цени, че купихме всичко накуп, а и хората ни направиха отстъпка, но принципно са от ценовия клас на Грое. Скъпи ми се видяха, дано поне излязат освен красиви и здрави, че иначе....  ooooh!

# 67
  • Мнения: 2 388
Видях, че са испански. Дано наистина се окажат качествени, а и предполагам, че са с прилична гаранция. Simple Smile Мерси за отговорите още веднъж.  bouquet
При възможност ще разгледам ценовите им оферти. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 773
Вчера ми казаха, как да си сметна колко ще ми излезе банята. Ако съм си приготвила 3 000лв, значи ще ми излезе 6 000лв. Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 388
Вчера ми казаха, как да си сметна колко ще ми излезе банята. Ако съм си приготвила 3 000лв, значи ще ми излезе 6 000лв. Mr. Green
Хахахха. Laughing
Правят ти една оферта труд + материали. Избираш си нещата за банята.
Събираш двете суми и готово. Винаги може да излезе нещо допълнително, но в никакъв случай цената няма да стане двойна. Simple Smile

# 70
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Вчера ми казаха, как да си сметна колко ще ми излезе банята. Ако съм си приготвила 3 000лв, значи ще ми излезе 6 000лв. Mr. Green
Има нещо вярно, малките неща гълтат бая парички. Само за лайсни сме дали 50лв. Сега за вентилатор подготвям още толкова  ooooh! Отделно още не сме купили горно шкафче с огледало, лунички и аксесоарите за баня  ooooh! Добре че поне окачения таван излезе на сметка  Mr. Green

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 818
Вчера ми казаха, как да си сметна колко ще ми излезе банята. Ако съм си приготвила 3 000лв, значи ще ми излезе 6 000лв. Mr. Green


 Joy Долу горе така стана и при нас Embarassed Една я мислх друга стана  Peace

# 72
  • Мнения: 5 975
Ксения,
да точно тази баня имах предвид.И нали коментирахме материали,а не друго.Въпросът беше-само плочки ли или ?Та от тази гледна точка банята е интересна.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 620
Здравейте това е малката ни измъчена  баня.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=276801&pid=7729865

# 74
  • Мнения: 4 380
Здравейте това е малката ни измъчена  баня.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=276801&pid=7729865

Какво и е измъченото? Имаш прекрасната възможност да затвориш нишата в дъното като душ-кабина и всичко останало да ти е сухо нормално помещение без плочки и глупости. Купуваш си едно най-обикновено интериорно шкафче. Дървено, с 2 вратички. И си монтираш на него мивка-чаша. Ще спестиш много пари. За още по-голяма икономия, шкафчето на старо и си го пребоядисваш. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт