Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 642
  • 879
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 49
Хаха, както винаги в този форум всички срещу всеки. Не ви искам мннението дали импланта е железен или титаниев. Нито съм питала вас като лекари какво мислите за него.
Попитах друго и ми беше отговорено подобаващо.
Ай останете си със здраве! 😂
И като питаш, трябва да знаем какво ти е направено. Няма имплант за скъсана връзка за 700 лв. Смей се, имаш право по всяко време, особено ако са те метнали.

# 856
  • Мнения: 35 968
Моля някой да пусне нова тема.

# 857
  • Мнения: 50
Здравейте,

Предстои ми операция на ПКВ и съм се насочила към др. Хайвазов. Може ли някой да сподели скорошни впечатления?

Благодаря!

# 858
  • Мнения: 35 968
Моля някой да пусне нова тема.

# 859
  • Мнения: 10
Здравейте отново! Ние в крайна сметка решихме да правим операцията при д- р Владимир Стефанов във ВМА, само ме озадачи това, че каза , че няма нужда да носи шина след операцията. Някой чувал ли е подобно нещо?! А относно рехабилитацията след това - достатъчно било да върти в къщи един обикновен велоергометър?!  Самите ПКВ ги прави с нерезорбируеми импланти защото така един вид ставали по - здрави. Като цяло ми вдъхва доверие, но това с шината и рехабилитацията наистина ме озадачи. Моля , ако някой има подобни наблюдения - да сподели...

# 860
  • Мнения: 205
Здравейте отново! Ние в крайна сметка решихме да правим операцията при д- р Владимир Стефанов във ВМА, само ме озадачи това, че каза , че няма нужда да носи шина след операцията. Някой чувал ли е подобно нещо?! А относно рехабилитацията след това - достатъчно било да върти в къщи един обикновен велоергометър?!  Самите ПКВ ги прави с нерезорбируеми импланти защото така един вид ставали по - здрави. Като цяло ми вдъхва доверие, но това с шината и рехабилитацията наистина ме озадачи. Моля , ако някой има подобни наблюдения - да сподели...
да се включа защото вече минах през това.Аз носих шина само в дниите докато бях в болницата.За рехабелитацията да кара се велоарометър ,но това не стига.Изкарах повече от 4м.рехабелитация и все още не съм се възстановила напълно.Като се има на предвид че карам всяка вечер колело по 20-30км.и тренирам в зала ,но бързо се умарям а това не ми харесва.
Желая ти успех

# 861
  • Мнения: 10
Благодаря, aira1991 ! Ние и в болницата ще сме без шина, на втория ден ще ни карат да ставаме...Надявам се следващия път да пиша с добри новини!   

# 862
  • Мнения: 10
И така... Операцията ни мина вчера, освен болките , като го отпусна упойката, имаше и проблем с уринирането (за тези, които им предстои такава операция - да го имат впредвид, да не се шашкат), имаше напъни, а не можеше да уринира и се потеше обилно, но  казаха , че е нормално. Още е рано да коментирам доколко е успешна самата операция, макар доктора да каза , че всичко е Ок. Притесни ме това, че освен скъсани ПКВ се е оказало, че и менискуса е  "съвсем леко закъсан" и не  е било необходимо да се прави?!  Ама все пак е доктор и трябва да му  вярвам... Иначе като цяло персонала  в отделението е много любезен, за което съм много благодарна! Ако мога да съм полезна с нещо като вече "препатила" - питайте, въпреки пожеланията ми да не ви се налага!....

# 863
  • Мнения: 1
При мен преди 5 години ме изритаха в коляното с удар и 2 месеца бях подут и след това се оправих уж, но за тия 5 години 4-5 пъти ми се издува коляното за по 1 месец при скок или усукване, но чак сега се усетих и направих ямр и се оказа, че имам 2 увредени менискуса и скъсана кръстна връзка. Странното е че мога да ходя, дори стоя по цял ден на крак и нямам болки, като мога и да извършвам тежка физическа работа, но баскетбол и някои спортове не мога да практикувам, тъй като усещам нестабилност. При някои усукващи движения усещам, че може пак да стане травма. Ще се оперирам в ВМА, но още не знам дали само менискусите или заедно със кръстната връзка.

# 864
  • Мнения: 205
При мен преди 5 години ме изритаха в коляното с удар и 2 месеца бях подут и след това се оправих уж, но за тия 5 години 4-5 пъти ми се издува коляното за по 1 месец при скок или усукване, но чак сега се усетих и направих ямр и се оказа, че имам 2 увредени менискуса и скъсана кръстна връзка. Странното е че мога да ходя, дори стоя по цял ден на крак и нямам болки, като мога и да извършвам тежка физическа работа, но баскетбол и някои спортове не мога да практикувам, тъй като усещам нестабилност. При някои усукващи движения усещам, че може пак да стане травма. Ще се оперирам в ВМА, но още не знам дали само менискусите или заедно със кръстната връзка.
По доре всичко на веднъж да минава.

# 865
  • Мнения: 205
И така... Операцията ни мина вчера, освен болките , като го отпусна упойката, имаше и проблем с уринирането (за тези, които им предстои такава операция - да го имат впредвид, да не се шашкат), имаше напъни, а не можеше да уринира и се потеше обилно, но  казаха , че е нормално. Още е рано да коментирам доколко е успешна самата операция, макар доктора да каза , че всичко е Ок. Притесни ме това, че освен скъсани ПКВ се е оказало, че и менискуса е  "съвсем леко закъсан" и не  е било необходимо да се прави?!  Ама все пак е доктор и трябва да му  вярвам... Иначе като цяло персонала  в отделението е много любезен, за което съм много благодарна! Ако мога да съм полезна с нещо като вече "препатила" - питайте, въпреки пожеланията ми да не ви се налага!....
Ерика 77 как си след няколко м.след операция????

# 866
  • Мнения: 241
Здравейте ,
Някой да си е правил ЯМР  на коляно , в клиника по Образна диагностика Про Вита
Няма никаква информация в нета , затова поствам темата тук !
Друга опция е Сити Клиник и Нео клиник
Ще се снимам с ваучер и това са възможните варианти!
Единият апарат е Сименс , другият е Филипс - и двата са 1,5 Т
Вече имам един резонанс и това ще е вторият.
Понеже на първият не се видяха някой неща , ми препоръчаха друг .Снимките не бяха много показателни.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 23:10 от pavlin_76

# 867
  • Мнения: 241
Здравейте ,
След направен ЯМР заключението е следното :
Находка :
Медиален менискус -нормална форма , лезия в задния рог
Всичко друго е нормално и запазано като цялост:
 Насочил съм се към кинезиотерапевт Михаил Ненов за преглед , преди това обаче ще има ново разчитане от добър специалист за потвърждение и доктор .
Притеснителното е тази лезия в задния рог , означава ли операция или по скоро укрепващи упражнения около квадрицепсите и сухожилията около коляното.

# 868
  • Мнения: 49
Здравейте ,
След направен ЯМР заключението е следното :
Находка :
Медиален менискус -нормална форма , лезия в задния рог
Всичко друго е нормално и запазано като цялост:
 Насочил съм се към кинезиотерапевт Михаил Ненов за преглед , преди това обаче ще има ново разчитане от добър специалист за потвърждение и доктор .
Притеснителното е тази лезия в задния рог , означава ли операция или по скоро укрепващи упражнения около квадрицепсите и сухожилията около коляното.

Не казвате какви са Ви оплакванията. Ако ЯРМ е по НЗОК задължително трябва да има нещо за да се оправдаят средствата. Не Ви трябва доктор, а Мишо Ненов

# 869
  • Мнения: 241
Здравейте ,
След направен ЯМР заключението е следното :
Находка :
Медиален менискус -нормална форма , лезия в задния рог
Всичко друго е нормално и запазано като цялост:
 Насочил съм се към кинезиотерапевт Михаил Ненов за преглед , преди това обаче ще има ново разчитане от добър специалист за потвърждение и доктор .
Притеснителното е тази лезия в задния рог , означава ли операция или по скоро укрепващи упражнения около квадрицепсите и сухожилията около коляното.

Не казвате какви са Ви оплакванията. Ако ЯРМ е по НЗОК задължително трябва да има нещо за да се оправдаят средствата. Не Ви трябва доктор, а Мишо Ненов
Здравейте , не съм по НЗОК
Ходих за второ прeпрочитане на ЯМР  , и  там ми казаха че нямам никаква лезия и че това което е проблем при мен според тях е Ретропателарна хондропатия при патела тип Wiberg I
Всичко друго е добре.
Получих болката при скачане/отскок/ от твърда повърхност в ляво коляно -външно около цепката и леко под самата качпачка , след което се пренесе и в дясното.
Болките са ми при определени движения-  разгъване и сгъване /не всеки път/ , при рязко ставане , при клякане и изправяне '
Едно леко съпване също причинява болка.Не са големи болките но ги има и дразнят , и са при определени движения и в определена позиция когато се налага сгъване .Понякога има болки и в напречният свод.
В момента само при лявото има такъв проблем , но от време на време и дясното се провокира със същите оплаквания.

Последна редакция: чт, 28 дек 2017, 18:16 от pavlin_76

Общи условия

Активация на акаунт