"Бебочета красиви, ритат и играят, но до ФЕВ&#

  • 14 731
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 978
Еми момичета и аз ще се пробвам по натам да изляза в болнични за известно време. Искам да прочета някои книги за децата, до пооправя къщата и да поуча, защото после с бебчо ще е по-трудно.

Виви, Варна ми е един от любимите градове в БГ, то и аз съм от гостоприемните, но 7 часа път... Simple Smile
Но знае ли човек може и да се видим вече с бебоците след време Wink

# 61
  • Мнения: 86
момичета имам предложение заглавието на темата малко да го променим, да не е съвсем същото като предното (надявам се да не обидя някой) - "Бебочета красиви с майчици нетърпеливи ритат и играят, но до февруари ще изтраят" Wink

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 782
Цоп и аз в новата прекрасна темичка!
Хубав ден! Hug

Препоръчайте ми книга за бременност и майчинство.На нищо не мога да се спра  newsm78

# 63
  • Варна
  • Мнения: 78
А riccie ще бъде ли много нахално ако те помоля за телефон на който да си запиша час  Blush
Разбира се че не е нахално, но аз малко по-долу го дадох: 978207. Аз съм от 14:30ч, после ще разказвам как е минал.  Стискайте палци

# 64
  • София
  • Мнения: 1 978
zabche, аз чета на доктор Спок, те са най-масови, но не знам дали са най-хубавите.

# 65
  • sofia
  • Мнения: 73
 Grinning Grinning Grinning Usmihnat den na vsichki.Za sujalenie i az sum ot grehovnite mamita.

# 66
  • Мнения: 89
v.pluemper,sreburna,да си призная...като цяло съм "праведна",но понякога и аз съгрешавам...рядко,но е факт.

# 67
  • Мнения: 649
Хей мами от сутринта колко сте изписали не мога да ви смогна.

Честито на мамите с хубавите новини от прегледа и на тези, които знаят пола на бебчовците.
Толо на теб честито за първи резултати от амниото  Hug

Относно болничните аз също знам, че няма проблем да се дават. И както че никое АГ няма да ти откаже, защото после ако стане нещо - лошо му се пише  fight

Момичета аз нещо се разболява. От вчера съм с ужасно главоболие, очите ми парят, гърлото ме боли и не знам какво да правя newsm78 Хич не ми се иска да се разболявам. Кажете какво да предприема. Може ли да пия чай например?

# 68
  • Мнения: 140
Здравейте мамчета!Вчера ходих на 3Д и видяхме бебчо!
Ще си имаме момиченце,ако може някоя мама да ми сложи  щъркелче до името на първа страница че не успях.
Бебка е голяма цели 15см. и тежи 302 грама Grinning
Много мило ми стана като я видях как подскача

Вече и ме подритва по силничко newsm44
Лек ден на всички Hug

# 69
  • Мнения: 46
Запис от още 1 греховна мама,пуша по 1,2 на ден,а има и дни в който не паля.Кафе преди пиех по 3,а сега 1 на 5 дни.
Относно болничните,на мен без проблем ми ги даде АГ,която ми следи бремеността,пусна ми 30 дни дом. с диагноза заплашващ аборт и на болничния има и печат на 2-ри АГ.Аз се чувствам ОК,но не мога да работя в цеха(има много изпарения),а и за 29г.съм навъртяла12г. стаж,тъй че мисля че съм си заслужила малка почивка преди да се роди бебето  Laughing
Имам въпросче към скоро бракувалите се : къде се вадят медицински свидетелства за брак и бързо ли стават?
Лек ден на всички 

# 70
  • Мнения: 95
Момичета в момента се запалих около чайчета,тези дни нали е студено и ме е заболяло едно гърло и се чудя какво да пия и си пийвам чай.Но вчера по повод написано от вас тук се стреснах,защото аз много нв подбирам чйовете,които пия newsm78 и сега се разрових.Дано не съм навредила на бебка PraynigЕто ви едно линкче за някой вредни билки.

http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

Radka80 отиваш в най-близкото ДКЦ и там на регистратурата ще те упътят-даваш кръв и минаваш през невролог.След това Психо-намира се на Пещерска в едни бараки вече,а не на Руски.Там моят съвет е да им кажеш,че си бременна,аз така отървах 12лв.Иначе и за двамата по 12лв.24лв пълен обир за един печат. #2gunfireИ накрая с резултатите от изследванията, ти ги заверява лекар-на мен личния ми свърши тази работа Peace

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 13:47 от konikonkoni

# 71
  • Мнения: 805
Това с големината на коремите е индивидуално. Аз имам една колежка с термин средата на януари, което значи един месец преди мен. Ако тя не беше казала че е бременна, нямаше от къде дa зная - просто никакъв сериозен корем няма...А аз, леле мале, от сега сам като глътнала земното кълбо, от 100м се вижда че съм бременна...
 newsm12

# 72
  • Мнения: 941
цоп и аз в новата тема  Laughing
поздравления на създателката   bouquet

Почвам подред, само да не пропусна някой  newsm78

bibi_iv , това схващане на крака който си получила, би трябвало да са крампи (от коляното надолу, по прасеца, мускулно схващане, адски болезнено), но ако пиеш редовно махнезий изчезват тези схващания - ако приемаш, но пак ги имаш значи е малко количеството. ЗАбелязах че когато ги пия по схемата от доки 4х1 , нямам крампи, пия ли само 2 на ден...и на другата сутрин в леглото съм аааах-оооох

..........Мамчета защо продължават да ви дават фолиева киселина - тя е за преди забременяване и в краен случай за първите 3 месеца от бременността. На този етап които сме всички тук е абсолютно безмислено. Убедена съм. .................

 Бях на лекция по-повод седмицата на кърменето. Имаше присъстващи акупери, диетолози и т.н. и за фолиевата киселина казаха, че всяко момиче навършило 18г. трябва да я поема допълнително, защото от храната неможем да си набавим нужните количества.  Дъщеря ми е още малка, но когато навърши 18г. наред с витамините ще и препоръчам да пие и фолиева киселина.

Благодаря за отговора mother-of-pearls   bouquetИ аз така си мисля,все пак Селена е най-големия гинекологичен център в областта,предполагам,че вниманието ще е подобаващо.А искам да те питам там 3Д-то и 4Д-то на едно място ли са.Или трябва да споменеш за какъв точно искаш да си запишеш час.Извинявай за тъпия въпрос Embarassed

3Д и 4Д са в един и същи кабинет и въпреки че пише на сайта на СЕЛЕНА, че предлагат и двата вида ехографи, всички прегледи и ФМ минават през 4Д  Peace  - Казваш че искаш ФМ

Някой беше писал и за ниско разположена плацента - моят доктор ми каза, че все още съм в т.нар. период на "миграция на плацентата" и чак след 7-мия месец може тя да се определя като ниско или високо прикрепена....така че ако не изпитваш дискомфорт по време на секс, нямаш зацапване , всичко е наред  Peace

За кафето и цигарите. Преди пиех по 3-4 кафета на ден и пушех по 1 кутия и половина. В момента в който видях двете черти на теста, седнах и запалих последната си цигара. Пушех и плачех. От щастие. (две годишни опити). През първте месеци ми се припушваше и мъжо ми даваше по едно дърпане на ден, но в момента в който си дръпнех и  Sick  .
Сега ми се пуши - но устисквам. Кафе ми се пие - но не пия. Ще кажа само че кръвното ми по принцип е 90 на 60 . В момента в който спрях и цигари  и кафе, кръвното ми вече е 120 на 70.  Rolling Eyes


п.с. ак съм забравила някой, моля да ме извини  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 14:09 от mother-of-pearlS

# 73
  • Мнения: 1 134
^desika^ , можеш да пиеш чай от шипка на корем. Хем и съдържа вит. С, също парацетамол, ако вдигнеш температура, но най - безвредна е хомеопатията. Започни да взимаш осцилококцинум /ако се пишеше така/ - през осем часа. Мен поне до сега ме спасява. Но при всички положения се чуй с лекар!

hetera, д-р Спок е незаменим по отношение на грижите и здравословните проблеми в първите дни и месеци. Има неща, които са издържали във времето и са неопровержими. Но по отношение на възпитанието, доколкото може да се нарече така в първите месеци на бебчето - абсолютно го игнорирах. Особено съветите му от типа, че бебето трябвало да се остави да плаче, иначе се разглезвало са меко казано несериозни. Поне до годинка със сигурност може да се каже, че детенцето не плаче без причина. И да се остави така е безобразие за мен. Не че не пробвах като млада майка, естествено... Embarassed Но накрая плачехме и двете - това беше ефекта...

mother-of-pearlS, и аз имах проблеми с кръвното, и с инсулина преди да забременея. Сега, без кафета и лекарства всичко е супер в норма. Обаче, къде ще му излезне края, ако трябва все да съм бременна, за да са ми наред показателите?! Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 1 978
konikonkoni, вчера бях при лекарката и ми каза, че ако случайно настина, дано да не става, мога спокойно да пия по 2 на ден лекарства от типа на тайлол хот и фервекс, ако не бъркам, каза, че важното е да не пия нищо, в което има аспирин. Препоръчаха ми и лимоните като добро средство за предпазване и в последствие за лекуване, имат доста витамин С, но са доста добри и за гърлото, когато са във вид на сокче!

Общи условия

Активация на акаунт