73 начина за оцеляване в Американска икономическа буря

  • 24 051
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 109
Не знам дали е критерий, но цената на "Карнавал в гората" е $6.90, а аз преди години в България съм я купувала за 12 лв. И някои други книги са с подобни разлики.

# 241
  • Мнения: 1 147
блажка, видях и аз някои фрапиращи разлики .. на Звездев книгата, която е 30-35 лева струваше 6 долара.. Кюбит, кажи като имаш отговор.

Мартини, виж тук www.usa-people-search.com

# 242
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не купувайте от малинчо букс! Това ми излезе като съобщение от фирмения файъруол:

Warning
 
Your request for URL "http://malinchobooks.com/index.php?action=imageview%26type=item%26id=948" is categorized as restricted (Categories: Spam URLs).
This site is suspected of sending out SPAM email.  If you decide to enter this site, DO NOT enter any personal information or your Holcim/SLC email address.

В същото време на малинчо ме пуска.

# 243
  • Мнения: 3 491
Бубка, след това съобщение може ли някой да се съмнява ... Гадост.
кюбит, и на мене ми е интересно какво ще ти пишат от Малинчо.
А как невинно се срещнах с тези мошеници само!
Пускам търсачка в българския Гугъл за "Любов и смърт под кривите круши" на Кристин Димитрова, трябваше ми най-обща библиографска справка за книгата, и ми изплюва малинчо букс на първа страница, някъде по средата.
Много нагло.

# 244
  • Бостън
  • Мнения: 13 605
според мен просто са откраднали името, след успеха на "оригиналния" Малинчо...
дали го е регистрирал като запазена марка?!

# 245
  • USA
  • Мнения: 559
И аз се навих за да правя книга със снимки. Само да кажа, че и Костко имат такава услуга, не знам как е в сравнение с другите фирми, но гледах на една колежка и много симпатична ми се стори.
Ангелина много хубава с тази шапка.  Simple Smile

# 246
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А, Агентът заменил две сини очи за една розова шапка - кукла! Не че не съм фен на Хю Лори.

Направих удара на века, не само взех от библиотеката първия сезон на Тюдърс, но купих 7-8 книги за $3, някои, на които отдавна се каня - The Secret Life of Bees, Lovely Bones, The Bitch is in the House  Mr. Green.

Блажке, Здравка Евтимова ли ми беше препоръчала преди време?

# 247
  • Мнения: 3 491

Направих удара на века, не само взех от библиотеката първия сезон на Тюдърс, но купих 7-8 книги за $3, някои, на които отдавна се каня - The Secret Life of Bees, Lovely Bones, The Bitch is in the House  Mr. Green.

Блажке, Здравка Евтимова ли ми беше препоръчала преди време?
Бубка, някой друг трябва да е бил. Аз от нея съм позачитала каквото има в литернет-а, но не съм стигнала далече, нещо не ме тегли.
И аз оня ден изхарчих $3 на библиотечна разпродажба, но за 3 бройки само, биеш ме.  Simple Smile

# 248
  • Мнения: 2 185
Момичета аз съм в шок  Shocked
Днес ходих до колежа да се записвам и си взех Рисипта от апликацията ми за смяна на статута, който са върнали на техния адрес. Върнах се в нас преди няколко часа, но бях изключила. Преди минути се сетих, че по номера на рисипта мога да си проверя статуса на апликацията. Влизам аз .....и О ЧУДО!!!!!! Пише, че на 22.09 са ми изпратила писмо, че съм одобрена  Shocked . Проверих 5 пъти да не съм вкарала някой чужд номер ( не пише име никъде) ....ама не... това си ми е номера  newsm78 . Даже не е минал и месец от както си пратих документите  newsm78 . Толкова невероятно ми се струва, че чак не ми се вярва. Според вас дали е възможно да има някаква грешка, дано не ви звуча налудничаво, ама се бях настроила да чакам година-две. За сега не смея да се радвам, принтирах страницата, където пише, че съм одобрена...сега ще чакам да се получи писмото  Praynig

Много сладка Ангелина с розовото шапо пу-пу  Heart Eyes
Малкият син на Кейси има уникиални очи
А Нолито обра всички точки с прическа  Heart Eyes

# 249
  • Мнения: 1 436
Clairette, ние с мъжа ми точно това си говорехме преди няколко седмици. На нас винаги са ни отговаряли по-рано от просесинг таймс - моята Х1Б-апликация (беше примиъм), вместо за 15 дни, я обработиха за 3, неговата вместо за 4 месеца, я одобриха за 3 седмици. Така че, радвай се  Hug

# 250
  • Мнения: 1 783
Пикси - на знам на какво се дължи, и аз бях изумена от него, но съм доволна. Много стикери са нужни, между другото, поне в неговия случай, защото, той не обича да рисува и драска.

Я кажете, ще ме обявят ли за крейзи, че го оставям да играе сам в неоградения ни заден двор? Винаги го гледам през вратата и мога да изляза по всяко време, но не съм с него. А и той е послушен и не ми изчезва от погледа, като го инструктирам...


Бубка, не забравяй за кръглата тава!!!

# 251
  • Мнения: 227
Здравейте момичета   bouquet

Обръщам се към всички вас от САЩ с молба за малко информация относно пребиваването там.

Наш познат, който е в САЩ от много години и е с добра професия и положение в обществото, намери работа на мъжа ми. Та той намери начин да изпрати покана за да отиде мъжа ми да работи там.
Исках да попитам, има ли начин да отидем цялото семейство имайки предвид, че един от нас ще има осигурена работа, а и ще имаме пари настрана, с които ще можем да заминем и да живеем там добре. Може ли някой живеещ в САЩ чрез покана или нещо друго като документ да гарантира за нас, и съответно да заминем заедно? Или само един член от семейство може да замине? Или начина е само чрез зелена карта ? А и вярно ли е, че ако подадеш документи за зелена карта на територията на САЩ, може да те одобрят по-бързо ?
Благодаря ви предварително за отговора  Peace

# 252
  • Мнения: 7 091
Зайче, как така вашият приятел му е направил "покана", за да дойде да работи мъжа ти? Той му е работодател и му е направил работна виза ли? Без работна виза ( или друг легален статут, който го позволява) не можеш да работиш легално. Аз доколкото знам само за посетителска виза се прави покана, а на нея определено не може да се работи ( легално!).
Ако случаят е, че мъжът ти ще дойде на посетителска виза, едно че няма да работи легално, но в никакъв случай не може просто така да реши да си вземе семейството. Ако заминете всички на посетителска виза ( с покана) и мъжът ти работи нелегално, предполагам може, но на мен ми се вижда малко вероятно да успеете всички да вземете визи наведнъж.
За да може мъжът ти легално да работи и да вземе и вас трябва да намери работодател, който да го спонсорира за работна виза, а по-късно същия ( или друг) работодател да го спонсорира за зелена карта. Това не става просто да си пуснеш документите и да чакаш, ако някой ти е казал такова нещо те е излъгал.
Какво имаш предвид под  "подаване на документи за зелена карта" -лотарията, чрез работодател или какво? Ако е първото- абсолютно не е възможно, ако е второто, не мисля, че има някаква разлика, но за да те спонсорира работодател за зелена карта мисля( не съм 100% сигурна), че трябва да си работил за съответния работодател на работна виза.
Както сама се досещаш намирането на работодател, който да иска ( и да му се занимава) да те спонсорира за едното или другото е доста трудно, веднъж дойдете ли на такава виза обаче ще намерите начин да се оправите.
Дай малко повече подробности за да можем да ти помогнем със съвет.  Peace

# 253
  • Мнения: 3 988
за да те спонсорира работодател за зелена карта мисля( не съм 100% сигурна), че трябва да си работил за съответния работодател на работна виза.

Да, това е така. Нашата бостънска връзка сега минава такава процедура и за това знам.
Иначе Тандури добре е обяснила общото положение.  Peace

От Малинчо не са ми отговорили още.  Confused

Имам спешно питане: От къде да си купя качествено секундно лепило, тип каноколит, което лепи всичко (на мен лично ми трябва да метал и пластмса)? Насъбрах вече няколко вида тук и всичките са големи буклуци, изобщо не лепят, хартия не лепят, да не говорим за друго...
Препоръчайте ми нещо, което сте ползвали!

# 254
  • Мнения: 1 436
за да те спонсорира работодател за зелена карта мисля( не съм 100% сигурна), че трябва да си работил за съответния работодател на работна виза.
Да, това е така. Нашата бостънска връзка сега минава такава процедура и за това знам.

На теория хич не е задължително  Naughty, но на практика така става. В крайна сметка, ако не говорим за нобелов лауреат, кой работодател ще мине през дългата процедура за някой, който не е работил за него и за капак трябва да седи извън страната докато му отговорят  Laughing.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 19:18 от Juturna

Общи условия

Активация на акаунт