Да помогнем на децата от "Луи Брайл"!

  • 8 293
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 908
Здравейте!
Не веднъж сме доказвали, че заедно можем да направим много. Сега е моментът отново да докажем, че "сговорна дружина планина повдига" Simple Smile Към нас се обърна една наша съфорумка и много добра приятелка, която въпреки своите проблеми и грижи, винаги с голямо желание и готовност се е отзовавала на хиляди молби и въпроси от страна на родители на деца със зрителни проблеми. Сега тя отново иска да помогне, не само на своето дете, но и на много други дечица, които заслужават да получат най-доброто обучение.
Viki i mama е майка на почти незрящо дете, с придружаващ го проблем ДЦП и тази година малката принцеска е ученичка. Но ето с какво се сблъсква детето в училище. Това е разказът на нейната майка - Цвети:

Цитат
Вики тази година е ученичка в подготвителен клас в училище "Луи Брайл".Подготвителните класове са специално отделение, където се обучават дечица с нарушено зрение и още нещо, т.е. деца с повече от един проблем. Те са разделени на групи, а в някои от групите има доста дечица с много тежки проблеми, които дълги години се учат дори само да разпознават различните видове играчки, затова и играчките и материалите са много важно нещо за тях. А те са малко, дори някои неща липсват. Материалната база е скромна, казвам скромна, защото учителите и персоналът са прекрасни хора и успяват и с малкото неща да се занимават прекрасно с децата, дори сами си правят някои неща. Но ми се ще аз като родител на обучаващо се там дете да помогна доколкото е възможно. Онзи ден занесох малко неща,но нямам толкова ,че да дам във всичките,около 6 групи,а много ми се искаше.Тези деца не се нуждаят от нищо по специално, просто играчки, но които да издават звук, да вибрират или да имат по различна форма,като бодливите топки например. Доста родители имат кашони с играчки, които вероятно вече не ползват и незнаят какво да ги правят. Ето едно място,където ще ги ползват с радост и от тях ще има огромна полза.
Накратко....децата се нуждаят от:
- музикални играчки;
- вибриращи играчки;
- играчки с всякакви звуци;
- пластелин, моделин;
- конструктори с по-едрите форми;
- топки - гладки и грапави, или от плат;
- дървени пъзели;
- големи кукли (идеята е да се учат на частите на тялото и обличане)
- дори дрънкалки за глезотия

От всичко изброено най-много по пет-шест броя.
Това се сещам за сега. Мисля че не е нещо толкова много. Аз самата за една година ги събирам, но нямам година време... Те имат нужда от тях сега.

Наистина не е нужно много Simple Smile
Играчките ще ги събира майката на Цвети, която работи на центъра и така мисля, че ще бъде удобно за всеки Simple Smile Адресът ще го даваме на лична - аз или Viki i mama, на всеки, който прояви интерес да дари играчка за децата Simple Smile
Ако имате някакви въпроси или предложения:
0894606185 - Теодора
0878999013 - Цвети (Viki i mama)
0878999011 - Пепи (Хули - майката на Цвети) Simple Smile


Благодарим за вниманието!   bouquet

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 21:40 от MMka

# 1
  • Мнения: 3 914
Ето ме,ако имате въпроси съм насреща ,знам че ще помогнем,защото не е нещо невъзможно  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз съм тук. Смятам, че не е нещо невъзможно, нали ?
Форума е сила, а тук не е нужно кой знае какво.

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Имам 10-ина пакета пластелин, много ли са, или да ги изпратя всичките? От дървените пъзели ще проверя с какво разполагам. Плюшени играчки нужни ли са?

# 4
  • Мнения: 3 914
Имам 10-ина пакета пластелин, много ли са, или да ги изпратя всичките? От дървените пъзели ще проверя с какво разполагам. Плюшени играчки нужни ли са?
Пластелина не е проблем,но плюшените играчки не,защото някой от децата не обичат да пипат плюш Sad,неприятен им е
Благодаря ти  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 634
Запис! Мисля какво да изпратя, за да е интересно и полезно... newsm78

# 6
  • Мнения: 2 471
И аз се записвам да видя, дали мога с нещо да съм полезна

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз се записвам да видя, дали мога с нещо да съм полезна

това,което знам,4е им е от голяма полза са пластмасови плодове и зелен4уци.Носили сме им преди години,даже от едно дарение пазя няколко и ще ги взема от склада PeaceСамо да ги открия Embarassed

май4ета,  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 471
lavender благодаря

# 9
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Имам няколко зеленчука, ще ги изровя. Ок за плюшките  Peace

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много ли ще е късно, ако изпратя някои неща чак в края на декември? За съжаление до тогава няма да пътува никой познат Sad

# 11
  • Мнения: 3 914
Много ли ще е късно, ако изпратя някои неща чак в края на декември? За съжаление до тогава няма да пътува никой познат Sad
Не Снежи,няма да е късно,когато и да занеса нещо,те ще се радват винаги Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 604
И аз имам играчки които ще донеса когато си дойда в БГ през декември(живея в Испания)·
Започвам да събирам от сега за дечицата
силно Hug Hug Hugза всички мами

# 13
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Здравейте.   bouquet
Хули , благодаря че писа в бабешката тема.  Hug
Предстой ми сватба и семейни тържества , но към ноември ще гледам да пратя нещо за децата.
Предполагам , не е късно.  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Дървените пъзели задължително ли е да са музикални?  Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
Не е задължително да са музикални, разбира се.

# 16
  • Мнения: 3 504
Засписвам се и аз да следя темата и ще подготвя нещо за изпращане!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 564
И аз се записвам, мисля, че има какво да изпратя на дечицата Hug

# 18
  • Мнения: 1 271
Запивам се после ще чета по подробно.

# 19
  • Мнения: 3 268
Аз ще изпратя някои неща,но ми трябва адрес.Ще ги пратя с Еконт за моя сметка.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Мда, хубаво е да дадете и адрес. Аз утре ще купя това-онова и също ще пратя.

# 21
  • Мнения: 247
Най-напред искам да поздравя Вики, мама и баба за прекрасния нов етап в техния живот. Желая на Вики да е много здрава и успешна ученичка  Hug Разкажете ни как се чувства и справя в училището.
Ще гледам да донеса в най-скоро време играчки. Ина, една специалистка в работата със слабовиждащи и незрящи деца, освен всичко друго, ми каза, че и рисуването с пръстчета било много важно и полезно. Питай преподавателите дали искат и такива материали да подготвим. Но да кажат какви.
Али е в детска градина от 15 септември. Засега сме много доволни. Пу-пу да не й е уроки Simple Smile

# 22
  • Мнения: 908
Изпратих адресите на лична на Gugi, ivonska i stefani6  Peace Благодаря ви!!!

Банскооо..... Браво на Али!!! Харесва ли й там?  Heart Eyes Целувки!!!

Днес занесох малко играчки от склада на ДБМ на баба Пепи  Heart Eyes Много готина мацка  Peace Изключително благодаря на дарителите, които са ги оставили. Особено плодовете и зеленчуците... много ми харесаха. Някой ако има може и на мен да ми даде  Joy

# 23
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Изпратих адресите на лична на Gugi, ivonska i stefani6  Peace Благодаря ви!!!

Банскооо..... Браво на Али!!! Харесва ли й там?  Heart Eyes Целувки!!!

Днес занесох малко играчки от склада на ДБМ на баба Пепи  Heart Eyes Много готина мацка  Peace Изключително благодаря на дарителите, които са ги оставили. Особено плодовете и зеленчуците... много ми харесаха. Някой ако има може и на мен да ми даде  Joy

плодовете и зелен4уците са от миналогодишното дарение на игра4ки,които разпращахме до вси4ки градове от фонд."Мисия без граници".Тук мисля,4е съм мяркала в магазините за 1 лв.,но може и да бъркам newsm78

# 24
  • DE
  • Мнения: 967
И аз мога да се включа. Ще взема някои играчки. Ако има някоя мама от Бургас да свирка, за да ги пратим заедно.
Моля за адрес.

# 25
  • Мнения: 3 634
Днес ходих в Джъмбо и харесах едни животни, подобни на тези, които някога ги имаше по стрелбищата. Гумени са, но не като за бебета. Дано се сещате, за кои говоря...
Много ми харесаха, пробвах като ги опипвам да разбера кое животно е. Има пингвини, елени, крокодили и т.н, но са в различни размери. Най-малките са колкото запалка, а най-големите колкото висока чаша за чай. От кои да купя?  newsm78 Също така има детско дайре, ксилофон, пиано и т.н. Да не ги плашат обаче?

Предупреждавам, че са китайски и не ми се вярва да отговарят на разните там мерки за превенция и т.н. Peace

# 26
  • Мнения: 3 914
Днес ходих в Джъмбо и харесах едни животни, подобни на тези, които някога ги имаше по стрелбищата. Гумени са, но не като за бебета. Дано се сещате, за кои говоря...
Много ми харесаха, пробвах като ги опипвам да разбера кое животно е. Има пингвини, елени, крокодили и т.н, но са в различни размери. Най-малките са колкото запалка, а най-големите колкото висока чаша за чай. От кои да купя?  newsm78 Също така има детско дайре, ксилофон, пиано и т.н. Да не ги плашат обаче?

Предупреждавам, че са китайски и не ми се вярва да отговарят на разните там мерки за превенция и т.н. Peace
Ако животните издават звук-подходящи са,останалото,всичко що е музикален инструмет е супер подходящо Hug

Момичета,много неща вече са при мен,за което благодаря стократно Hug Hug Hug
Специални благодарности на Ива  bouquet
Ще се опитам да направя снимки,когато занеса нещата,но ще изчакам още малко,че имаше май от провинцията няколко момичета,които искат да пратят.Като са повече и вълнението ще е супер,а аз това ще снимам,щастието им Hug

# 27
само плюшки са ми останали, но пък бих дарила за по-големите дечица акордеон - 60 басов Велтмайстер, почти нов.  

# 28
  • Мнения: 3 914
само плюшки са ми останали, но пък бих дарила за по-големите дечица акордеон - 60 басов Велтмайстер, почти нов.  
Това е прекрасно,но не предполагах че ще се появи такова предложение,нека първо да попитам преподавателката по музика ,това ще стане във вторник ,веднага ще пиша Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 333
Почвам да събирам играчки и ще изпратя при първа възможност.

Моята Мария също е ученичка в Училище "Луи Брайл", но все още е малка и затова вкъщи идва учителка 1 път в седмицата (или 1 път на 2 седмици). Малко са учителите, а децата МНОГО  Cry

2 пъти екипа от преподаватели и специалисти от Училището, заедно с Организацията на родители на деца със зрителни проблеми  проведоха Семинари за нас родителите (беше изключително полезно) и видях как се работи със сърце и желание, с много въображение и малко материали. Но постигат чудеса и децата са истински щастливи.

Ще се радвам ако Успеем всички Заедно да съберем достатъчно играчки и материали  Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Специални благодарности на Ива  bouquet
...

За мен е истинска радост, че ни дадохте възможност да помогнем, макар и скромно.  Hug

Мисля, че скоро ще имам отново повод да посетя Пепи!    bouquet

# 31
  • Мнения: 984
Искам адрес на лични. Имам дървен пъзел камион, едно мъничко пиано и дървен ксилофон за изпращане. Ако намеря и други неща ще изпратя. Колко моделин и какъв да бъде? Защото тък в книжарницата има едрозърнест и гладък?

# 32
  • Мнения: 3 914
Искам адрес на лични. Имам дървен пъзел камион, едно мъничко пиано и дървен ксилофон за изпращане. Ако намеря и други неща ще изпратя. Колко моделин и какъв да бъде? Защото тък в книжарницата има едрозърнест и гладък?
Пращам веднага адрес Peace
Моделин вече не трябва,има доста ,затова без него засега Hug

# 33
  • Мнения: 564
Може ли на мен адрес на лични, мисля, че имам какво да изпратя на децата  Hug

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цвети,дали се събраха достатъ4но неща?

# 35
  • Мнения: 3 914
Цвети,дали се събраха достатъ4но неща?
Почти Роси,но очаквам от момичетата от други градове,на които пратих адрес на лични Hug,тогава ще ги занеса,при мен засега е един чувал с разнородни неща Hug

# 36
  • DE
  • Мнения: 967
Изчакайте и нас. Днес с една мама от тук ще пратим колетче!

# 37
  • Мнения: 497
Aз вчера занесох на mimoza^^  някой играчки, но ми донесоха още и смятам да ги пратя още днес. Нали няма да е късно? 

# 38
  • Мнения: 3 914
Aз вчера занесох на mimoza^^  някой играчки, но ми донесоха още и смятам да ги пратя още днес. Нали няма да е късно? 
Няма да е късно Hug
Днес занесох огромния плик със събраните до момента неща,нямате представа каква радост доставихме на всички Hug,особено на преподавателите им,те вече ще има с какво да работят,заедно с децата.
Чакам колета от Мимоза bowuu Hug, и изобщо ако някой има желание,аз ще ги нося редовно,все едно кога ще пристигнат Peace,ходим на училище всеки ден LaughingПопитах още какво трябва,има нужда от още пластмасови плодове и зеленчуци,това се оказа нещо много цено,също и още една-две големи кукли,няма и вибриращи играчки,те също са важни,но за сега няма Confused,барабанчета,дайрета,изобщо-музикални инструменти Hug

Сега отново ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ,НЯМА ДА ИЗБРОЯВАМ ИМЕНА,ЗА ДА НЕ ПРОПУСА НЯКОЙ
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • DE
  • Мнения: 967
Ако видя някъде плодове и зеленчуци ще взема!
  bouquet на всички

# 40
  • Мнения: 497
Днес пратих пакета с играчките.

# 41
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Другата седмица ще бъда в Сф и ще донеса пъзели и малко плодчета. Ще се чуя с някой по тел, за да се уговорим къде да се видим. Peace

# 42
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Може ли адрес на лични, може и на Нанди да ги дам, защото ми е близко. Мисля че намерих подходящи неща за тях.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз ще подсигуря чрез фондация Благотворител още кукли и вибриращи играчки.

Куклите като тези, които вече купих ли да бъдат? Защото имаше опция и за по-големи, но май не бяха музикални...

# 44
  • Мнения: 3 914
Аз ще подсигуря чрез фондация Благотворител още кукли и вибриращи играчки.

Куклите като тези, които вече купих ли да бъдат? Защото имаше опция и за по-големи, но май не бяха музикални...
Това е чудесно Hug
Куклите може и по големи,важното е да се обучават на частите на човешкото тяло Peace
Момичета,тази седмица,която идва съм тук,но следващата няма да се включвам,отиваме на преглед,затова да знаете,ще отговоря на въпроси,когато се върнем,тогава ще занеса и всичко получено до тогава Peace
Целувам ви всичките Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 3 914
mimoza^^ , играчките са тук,отивам да ги взема Hug
Поздрави и другите две мами от мен Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 3 099
Дарението от фондация Благотворител е доставено днес.  Wink Изразено е било трогателно възхищение на съвпадението от нужда за вибриращи играчки и големи кукли...  Laughing

С много радост да ги ползват децата!  Hug Hug Hug

# 47
  • Мнения: 3 914
Дарението от фондация Благотворител е доставено днес.  Wink Изразено е било трогателно възхищение на съвпадението от нужда за вибриращи играчки и големи кукли...  Laughing

С много радост да ги ползват децата!  Hug Hug Hug
Това е мед за душата ми,БЛАГОДАРЯ ВИ bowuu bowuu bowuu

# 48
  • София
  • Мнения: 5 074
Вики и мама благодари на Красимира от Бургас   bouquet
Колета е получен.
Не пише тя, защото утре заминават на преглед в Германия и изключи компютъра.
Ще бъдат там вероятно до четвъртък.
Благодарности  и от мен .

# 49
  • Мнения: 908
Лек път, много целувки, много късмет и супер готини новини  Praynig Praynig Praynig Hug Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 608
Понеже се включвам месец след пускането на темата имам еднопитане -
 към този момент приоритета на нещата от списъка какъв е, кое вече е набавено и какво остава?

# 51
  • Мнения: 908
Понеже се включвам месец след пускането на темата имам еднопитане -
 към този момент приоритета на нещата от списъка какъв е, кое вече е набавено и какво остава?


Здравей.Цвети и малката Вики в момента са в Германия на преглед, като се върнат с добрите новини, Цвети ще ти отговори  Hug Освен ако и бабчето не знае де  Heart Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Понеже се включвам месец след пускането на темата имам еднопитане -
 към този момент приоритета на нещата от списъка какъв е, кое вече е набавено и какво остава?


Мисля, че вибриращите играчки са между винаги актуалните неща за там...  Thinking Ние занесохме на Фишер Прайс (6 бр.), но знам, че съществуват и други...

# 53
Една прекрасна новина-Вики ще носи о4ила,толкова се радвам за Вики и мама,4е в момента пла4а,има Господ и той бди над децата ни.

# 54
  • DE
  • Мнения: 967
Много се радвам!!   bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 1 333
Прекрасна новина  Heart Eyes
Много се радвам за кака Вики  Hug
Всички толкова много чакахме да чуем ТОВА ...
Предай на мама Цвети много поздрави Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и целувки за Вики

Дороти ми предаде една чанта с играчки за Училището и ще ги занеса на Цвети, когато й е удобно.

 Praynig Господи помогни на всички наши дечица да прогледнат и да се радват на света максимално  Praynig

# 56
  • Мнения: 908

 Praynig Господи помогни на всички наши дечица да прогледнат и да се радват на света максимално  Praynig


 Praynig Praynig Praynig

# 57
  • Мнения: 3 914
Здравейте момичета Hug
Благодаря за хубавите ви думи  bouquet
В понеделник сме на училище и ще кажа още от какво има нужда,аз имам още два плика с играчки ,които ги взех последния ден преди да замина,тези от Бургас  bouquet,та и тях да занеса и ще питам още какво Peace

# 58
  • Мнения: 3 914
Здравейте момичета  bouquet
Ето снимките ,които обещах,с една малка част от дарението ни .За съжаление,доста от децата беше трудно да ги привикам за снимка Mr. Green,но хванах няколко бързи кадъра Grinning
Благодарности за всички вас  bouquet  bouquet  bouquet




# 59
  • Мнения: 3 914
Ох,исках по-големи,но явно нещо не стана Embarassed,нали съм "компютърен спец"....

# 60
  • Мнения: 908
Не снимките са важни, а това децата и преподавателите да са останали доволни и нещата да са им от полза  Hug Много хубави кукли, не знам от кого са, но съм сигурна, че ще им свършат прекрасна работа  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 3 914
Теди,за тия кукли беше голям проблема,е не съвсем,но бяха харесани от доста хора-преподаватели ,едвам ги опазих за децата от сектора Joy
Да се похваля.....днес ми се обади едни адвокат,чак за името му не попитах,толкова се развълнувах,та искаше да се включат в идеята, но със пари.Искат да дадат някакви средства,да подпомогнат моята идея,аз отказах за сега,но веднага се сетих нещо ново Grinning-Реших за Коледа да направим нещо подобно пак,но да съберем нови играчки,ще се купят нови играчки и ще се сложат в торбата на Дядо Коледа ,за всяко дете по отделно.Това го мечтая да стане,защото тези дни доста от госпожите са болни,та събраха децата в две-три групи,имаше и две-три дечица от дом за сираци в Стара Загора.Мисля си:за моето дете за Коледа-празника там,ще има подарък,защото аз ще го купя и ще го дам на дядото,а за сирачетата кой ще купи???Та затова реших да купим за всички,като дарение,но тяхно лично,въпреки че пак там ще си стоят играчките-в сектора,ще се работи с тях Peace
Как мислите,дали е добра идея newsm78

# 62
  • DE
  • Мнения: 967
Аз мисля, че идеята е чудесна!
Веднага се включвам.

# 63
  • Мнения: 908
Аз също подкрепям идеята  Peace Разбира се, че трябва всяко детенце да си има подарък  Hug Само преподавателките трябва да кажат какво е нужно  Peace
Цвети   bouquet

# 64
  • Мнения: 3 914
Аз също подкрепям идеята  Peace Разбира се, че трябва всяко детенце да си има подарък  Hug Само преподавателките трябва да кажат какво е нужно  Peace
Цвети   bouquet

О да,дори мисля да запиша всички имена на децата и срещу всяко име да направим едно проучване какво обичат,и това да се купи,съответно-купено и отмтнато срещу името Peace Hug

# 65
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цвети,кажи как мина в Германия Peace

имам при мен багаж за теб от Димитровград Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 3 914
Цвети,кажи как мина в Германия Peace

имам при мен багаж за теб от Димитровград Twisted Evil
Добре мина,Вики вече носи очила Grinning
Ще се чуем ,да се разберем нещо,но събота и неделя не съм тук Peace

# 67
  • Мнения: 497
Има ли все още нужда от кукли? Имам 3-4 , не са нови и са без дрехи , но са големи и са запазени. Мисля, че могат да са от полза за децата.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
Теди,за тия кукли беше голям проблема,е не съвсем,но бяха харесани от доста хора-преподаватели ,едвам ги опазих за децата от сектора Joy
...

Сакън - айде, преподавателите да си отглеждат децата със семейни средства....  Crossing Arms

Коледната идея за изненадите е много хубава!  Heart Eyes Но ти ще се обърнеш на коледен пъдар на играчките, май...  Laughing

# 69
  • Мнения: 3 914
Теди,за тия кукли беше голям проблема,е не съвсем,но бяха харесани от доста хора-преподаватели ,едвам ги опазих за децата от сектора Joy
...

Сакън - айде, преподавателите да си отглеждат децата със семейни средства....  Crossing Arms


Не ме разбра....харесаха ги преподаватели за работа там,но и преподаватели не от сектора за деца с множество увреждания,а от училището Peace

# 70
  • Мнения: 3 914
Бях обещала да попитам от какво още има нужда Peace
Вибриращите които дариха от фондация Благотворител се оказаха невероятно нужни за децата,нямате представа колко много се радват,а лично моето дете,заради тази играчка се научи да дърпа с ръчичките си Hug,но групите са 6 ,а те не стигат Sad
значи:

вибриращи играчки,поне още 3 Confused
трите прасенца и вълка в плюшен вариат,дали има такова нещо newsm78
моделин,не пластелин
къщи-тези дето са като макети,и това не знам дали го има newsm78
селскостопански животни,има едни комплекти-пластмасови животни,цял селскостопански двор.....ами това май
Някой дали може да помогне за тези неща? Praynig

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 16:34 от Viki i mama

# 71
  • Мнения: 908
Днес оставих някои неща на Хули от RAVIA  Peace
RAVIIKA   bouquet

# 72
  • Мнения: 3 914
Днес оставих някои неща на Хули от RAVIA  Peace
RAVIIKA   bouquet
Знам ,знам  bouquet

# 73
  • Мнения: 497
A oт кукли вече няма ли нужда  newsm78

# 74
  • Мнения: 3 914
A oт кукли вече няма ли нужда  newsm78
Не,благодаря ти Hug

п.п. извини ме ,ч
е съм пропуснала да ти отговоря още на предния ти пост Embarassed

# 75
  • Мнения: 3 914
Специални благодарности наyoanna  bouquet  bouquet  bouquet
Играчките са прекрасни Hug

# 76
  • Мнения: 695
Специални благодарности наyoanna  bouquet  bouquet  bouquet
Играчките са прекрасни Hug
Радвам се: защото са за прекрасни дечица:)

Общи условия

Активация на акаунт