Иван при нас е всеки втори татко, дано на СЕПТЕМВРИйчетата раждането бъде кратко

  • 13 502
  • 311
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 14
8Eos8, penelopi, red_sonya, благодаря за съветите.  Hug И аз си мисля, че това с маста и солта не е за препоръчване. Ама са тръгнали да ме убеждават, че аз така съм отгледана и сестра ми и брат ми и че било за хубаво. Аз настоявам, че не е правилно, ама .....  Peace Макар че аз си мажа детето и аз си го къпя, така че не могат да ми се бъркат. Ама все пак реших да питам и вас.

8Eos8, колко вода отива за къпането на едно бебе. Ами не много. В началото докато ни падна пъпчето се къпехме под течаща вода. А сега във ваничката. Но си мисля, че засега тази вана е много голяма.  Thinking И все пак повече от 8-10 литра вода не отиват, поне засега. То детето не е и мръсно. Но аз не пълня ваната с вода, защото е много дълбока, а само го поливам в нея. Като поортасне, тогава бих се престрашила да я пълня повече, че и да го слагам да ляга вътре. За ноктите съм взела и ножичка и нокторезачка. Но досега не съм ги ползвала, все си мисля, че ще му засегна кожата на пръстчетата. Сега на Калоян са му много меки ноктите и се късат. Но ще трябва да се опитам вече да ги изрежа, защото стават ръбчета като се късат и са много остри, а той непрекъснато си стиска бузите на лицето и се дере. Гребен и четка нямаме, то ние нямаме и много коса. Simple Smile

# 256
  • София/Търново
  • Мнения: 813
neni78 то с косата работата ясна. Играем си на тука има, тука нема...  Blush Мислех, че гребенче и четка се ползват за келта. Един доктор казва ползвай веднага, друг не бутай, докато не навърши годинка поне.  Joy

А каква ножичка и нокторезачка си взела? С ограничител? Че от сега си виждам зора именно с притеснението да не му засегна кожата на пръстите  ooooh!

# 257
  • Мнения: 57
Здрасти и от мен Grinning
Първо да честитя на новите мами, да са ви живи и здрави рожбите  bouquet
Веч успех утре мила, дано всичко мине по вода и скоро да си гушкаш твоето съкровище Hug
Снощи нашия Кристиянчо ни побърка, от 12 до 4 сутринта беше мрънкане, напъване, по едно време си мислех че ще заспя права Tired ама какво да се прави, така е с бебчетата Heart Eyes
Дано тези колики преминат по бързо Praynig
Относно къпането на нашия сладур доста му харесва във ваничката особено като го поливаме с водичка, така се кротва, явно ще е рибка Mr. Green
Айде лека нощ от мен дано да поспим повече тази вечер.

# 258
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета  Hug, имам честта и удоволствието да бъда щъркелче на Шмат  Heart Eyes. Цитирам дословно.
"Днес в 14.30 на бял свят се появи синът ни Мартин. 3600 гр, 52 см.Наложи сe спешно секцио. Аз съм още в реанимация, че имам проблеми с кръвното. Утре се надявам да сме вече заедно с малкия. Обичам ви всичките!"

# 259
  • Мнения: 770
Честито на новите мами!
Момичета моля ви трябва ли да се притеснявам Крисито има слуз в акото!Тя от няколко дена е с разтройство и тази вечер има и слуз!На някой да му се е случвало?

# 260
  • Мнения: 45
честито на шмат Simple Smile
да й е живо и здраво момченето Simple Smile



някой пита за маста - аз още не съм родила, но вече ме заливат с бабини рецепти за гледане на бебе  Crazy  smile3515 затова се подготвих за психоатаките, които тепърва ме чакат. маста не се препоръчва основно, защото може да доведе до прегряване на бебето и/или до алергия или нещо такова. Ако държиш на натуралното най-добре било преварен зехтин. иначе аз съм купила на себа мед кремчето и на мустелата масажното олио.

някой май пита и за витамин Д - ако не греша, четох, че се давал след първия месец по една капка при някое от храненията. 

мерси за отговорите - може би все пак няма да дочакам до понеделник  Hug

# 261
  • Мнения: 14
Честито Шмат!   bouquet Да се радваш много на Мартин и той да те радва!  Laughing Ееее, най-после новини за теб!  Hug

8Eos8, да с ограничител съм взела нокторезачка и ножичката е със заоблени върхове. Ама пусти страх да не направя някоя беля и още не съм ги ползвала.  Embarassed Иначе на нас главичката ни е още чиста, не знам предварително ли трябва да се ползва четка?!

Жужа, май е най-добре да се обадиш на педиатъра щом бебка има и разтройство и слуз в акото.  Naughty

Новичка, да и педи каза така за маста, че може да предизвика алергия.

# 262
  • Мнения: 2 123
Еееее отдъхнах си! Хайде да е жив издрав Мартин! Шмати, бързода се възстановиш и те чакаме!
Жужа, съветвам те да не бавиш консултацията с педи. Слуз в акото понякога е симптом за алергии.
Суит, беше питала за храните - засега не избягвам конкретни храни, но е и въпрос на навици... Иначе ще се въздържа от бобови /по принцип не обичам/, газирани напитки, прясно мляко и готови колбаси. Шоколад много ми се яде и вече установих,че малката става по-неспокойна след 1 сникърс от моя страна  Confused

миналата нощ и за мен не бе от леките... Пожелавам на всички ви по-поспалива нощ!

# 263
  • Мнения: 571
Честит Мартин на Шмати!! Много да я радва!Бързо възстановяване и скоро у дома!Ако има още бебоци да са ни живи и здрави! Hug
Соня направо съм луднала да ти кажа с това дете!!Както нищо и нямаше и изведнъж направо не е моето бебе вече!!А давам капки от повече от седмица и въпреки това се засилиха!!Охх дано скоро мине че не се живее така!И детенце се мъчи и ние не се понасяме в къщи вече!!Татко и едва я е приспал в 7 и сега я чакаме всеки момент да стане!!Иначе пръцка и ака редовно ама това не я облекчава!!! Cry
Шейле Будува по 12 часа на денонощие даже и повече!!Направо не знам!!
Не мисля че я прехранвам!Яде по около 80мл на ядене!Но днес цял ден връща милото!!!Сварила съм сега един чай Бебезан и да давам и от него!!Не знам какво да правя!!!
Не слагам сол във водата и не мажа със свинска мас детето! NaughtyАз така съм решила но който иска може да си ги прави тея неща!Ползваме Себа Мед и мисля че не сбъркахме!До сега не сме имали зачервено дупе/да не дърпам Дявола/или някакви проблеми!!

# 264
  • София
  • Мнения: 1 357
Честито момченце на ШматкаДа Ви е живо и здраво.

# 265
  • Мнения: 770
Обадих и се а тя ми каза нищо нормално е!Обаче аз смятам да мина на диета на ориз картофи и макарони!Да видя дали ще се оправи!Нали не е нищо опасно!

# 266
  • Мнения: 66
Офф, кой питаше за ходенето на запис на тонове всеки ден?  newsm78
Инфото, което аз събрах, и това което разбрах по въпроса (като преносваща вече седмица) е:
1. Докторката ми по здравната каса днес ми каза, че при преносване тоновете са изключително важни.
2. По принцип, се счита, че до 42 седмица не е голяма драма, защото се счита за математическа грешка. И примерно 40 седмица + 2-3 дни отгоре, не го считат много много за преносване.
Но, ако има някви съмнения относно термина се гледат първите ехографи до 12 седмица, защото тогава най-вярно е замервано. Последните ехографи от бременността са доста неточни, между другото, не могат правилно да замерят бебето, защото е вече прекалено голямо и не го хващат.
3. Докторката, при която ще раждам първоначално ми каза, да ходя редовно, но и да пропусна не било драма.
4. Аз за мен си реших да ходя всеки ден. И ходя, и реално виждам как досаждам на дежурните лекари в кабинета. Но считам, че нищо не пречи, и е хубаво човек да следи нещата леко по-осторожно, за да няма после - "трябвало е еди какво си". Така си знам, че терминът си ми е точен, и че например водите в момента са ми доста намалели.
5. От един момент нататък трябва да попоглеждат състояние на води и плацента, за да се следи дали няма признаци на преносване. Това е. И след този момент: вече идва ред на хоспитализацията...

# 267
  • Мнения: 14
МиркаHug миличката Симона 12 часа будуване. Не е малко, а и на теб не ти е леко. Всъщност ако бебето си наддава добре едва ли е проблем, че толкова будува. Може би наистина коликите са виновни за това будуване. Ще отминат.

Иринии, и на мен много ми се яде шоколад. Откакто родих само сладко ми се яде. Преди това не вкусвах. Обаче като хапна и после малкия е много превъзбуден. Уж храните не влияели много на кърмата, но от шоколада установих, че има ефект, поне при нас.

Жужа, щом така е казал педи. Ама все си мисля, че трябва да види детенце. Нищо ли не ти каза да даваш за разтройството?

Пезота  Hug

# 268
  • София/Русе
  • Мнения: 83
Здравейте Simple Smile
На 19.09. родих дъщеря си Андреа, днес се прибрахме и още ми е малко странно всичко, надявам се да се справим ! 
Поздрави на всички

# 269
  • София
  • Мнения: 3 114
Честити бебенца на Елена, Пате и Шматка!  Hug
Май попълнихме вече групичката от жк. Младост.  Wink

Мариам, направила си всичко, което е по силите ти.  Hug Бебето, хранено с АМ, е не по-малко обичано от кърменото. Знам какво разочарование изпитваш, но това, че нямаш кърма, не променя факта, че си и ще бъдеш най-добрата майка за сина си! Сега е време да се успокоиш, да не се чувстваш виновна и да си мислиш само за гледането на Йосиф и радостите, които тепърва ви предстоят. При мен също положението с кърменето не е още ясно. Сдобихме се с бебешко кантарче и всяка вечер меря Галинка на голо и гладно, но засега няма кой знае какви успехи. Също като тебе кърмя постоянно, наливам се с чайове.....Слава богу, пълним памперсите и детето си поспива между храненията, но все пак очаквам да има и съществено наддаване. Може би ще си запиша час за прегледите при д-р Попиванова- консултант по кърмене в МД, в събота, когато има Ден на отворените врати. 

Общи условия

Активация на акаунт