Иван при нас е всеки втори татко, дано на СЕПТЕМВРИйчетата раждането бъде кратко

  • 13 503
  • 311
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 21
Хей
ДА СА ЗДРАВИ И МНОГО НЕВЕРОЯТНИ НОВИТЕ НИ БЕБОЦИ!!!
НА МАМЕНЦАТА ЕЛЕНА, ПАТЕ И ШМАТ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ  Hug Hug Hug
 smile3525 newsm51

Ние сме добре... продължаваме си на адапте и едно хранене макс с кърма, изцедена. тъпо ми е и на моменти и аз си мисля че съм лоша майка... мисля да проверя къде мога да дам кърмата за изследване и ако не е достатъчно хранителна да си подкарвам лекарствата и да не мъча детето - някой беше написал по напред, че бебето на адапте е не по-малко обичано - благодаря възползвах се от това изречение за мое успокоение  Hug
мисля, че поизкарах следродилна депресия .. много ми тежи секциото, емоционално, установих, че дори ми е трудно да кажа "родих" ами все казвам операцията вместо раждането - много тъпо...
таккааааа....пооплаках ви се  Heart Eyes ама нали много си ви обичам и да споделя

Веч, стискам палци за утре  Praynig Hug

# 271
  • Мнения: 391
  bouquet  bouquet Хайде, честито на Шматчето!!! Ето че и нейното съкровище се появи.

Мари_п - това за съжаление са напълно нормални чувства за секциото. Не искам да ти казвам колко истории съм чувала за психически травми след операцията, но иначе не се говори много много за това и жени като теб остават да се чувстват като че нещо не е наред при тях - особено като хората около тях им викат "нали си имаш здраво бебе, голяма работа как се е родило".

Стискаме палци за Веч днес. Кой и е щъркела?

И моят мъж се опъпчи вчера. Дано да не е задълго. Втората имаше малко милиа, та за кратко ще го преживеем Wink

# 272
  • Мнения: 1 267
Шмат, честито! Да расте здрав малкия Мартин!

Веч, по мои времеви изчисления трябва да си на финала вече. Стискам палци, вярвам, че всичко ще е наред. Зрънчо сам избра да стои до последно, така че не смятам, че някой е избрал рожденната му дата Simple Smile

# 273
  • Мнения: 1 226
Честито на Елена Пате и Шмат. Честито ви щастие милички!!!

Веч много стиснати палци и от мен  Hug Hug Hug

# 274
  • Мнения: 2 658
Честито, Шмате, най накрая. Както и на Елена и Пате, бърzо прибиране  вкъщи ви желая.
Веч, стискаме палци, дано всичко мине бърzо и лесно днес и чакаме новинио.  Praynig
Като парцал съм. Мойто детенце удължава тия гадни нощни будувания  Sad , снощи едвам иzдържах. И не zнам zащо е така, не съм сигурна, че са колики, иzглежда гладна. А zащо само вечер така оzверява от глад  newsm78 . Едвам се удържам да не и zабърквам шише, да видя дали ще миряса поне  така... Тябва да я премеря някъде. Побърквам се с тая мисъл дали яде достатъчно. Ох, много е гадно да не спиш...
Ей, поне пъпчето и падна вчера  Peace . Отървахме ходенето на лекар по тоя повод. Трябваше аz отначалото както си zнам, със спирт, ама тука не, нищо не трябвало да се слага  Rolling Eyes И аz слушам..

# 275
  • Мнения: 263
Честити нови бебчета   bouquet!
Изглежда и при нас коликите започнаха, вечер става изнервен, плаче, изпотява се, напъва се, ръмжи на гърдата  Laughing, и не е ясно какво иска. Снощи беше по-лесно. Не съм започнала да давам нищо за коликите, искам да попитам някой ползва ли Colief??? Вчера четох за тях, но малко ме притеснява как се дават на кърмено бебе тия капки.. не ми се занимава с цедене. Сигурно пак ще взема бебинос.
Желая ви спокойни и доволни бебенца Simple Smile.

# 276
  • Мнения: 3 926
Здравейте сладурани Hug Първо искам да се извиня, че толкова мамета ми пуснаха съобщения за родените си вече съкровища, а аз не успях да се добера до форума Embarassed Имам извинение - бяхме на сватба, а след това ходихме до Бургас да оправяме семейната документация Crazy Еднократни помощи, шофьорски книжки... и се осведомихме относно международните паспорти, че се издават по местоживеене на майката.

Виждам, че повечето бебета, за които знам са вече записани - ДА са живи и здрави и те, и прекрасните им майки Hug
Шмат, ха честито, бееее Hug ПРекрасни мигове на съжителство извън тумбака с малкото ти щастие Hug

Мама МИМОЛЕТКА е родила бебе ДАЛИА - 3500 гр. и 50 см. Малакат принцеса е изплакала в 7.05 часа на 21.09
На 22.09. се е родил и малкият принц Иван на мама Анелия - 3700 гр и 50 см. Мама пише, че раждането е минало бързо и пожелава на същото на останалите момичета Hug
Мама Нинка 3103 е родила бебко Петър - 3200 гр. на 23.09. Добре са и изпращат целувки на всички ви  bouquet
Бебеко Даниел на мама БОРИНА - 3950 гр и 53 см. се е появил на бял свят също на 23. 09. Раждането е било нормално, бързо и леко и двамата - мама и бебе са добре Heart Eyes

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 10:26 от Асенцето :)

# 277
  • Мнения: 30
Момичета, здравейте и от на с Даная! ЧЕСТИТО НА НОВОРОДИЛИТЕ МАМИ! БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ С ВАШИТЕ МАЛКИ СЪКРОВИЩА!  bouquet Ние с Даная сме добре.Давам й от капчиците за облекчение на коликите, пише преди хранене с малко кърма и да се дават с лъжичка.Но много ми е трудно и затова и ги слагам в шишенце. Уж се успокоява, но като почнем да се кърмим и става неспокойна, свива се, плачка, а би трябвало да я облекчават.Направо в такива моменти не знам какво да правя.В началото й ги давах с лъжичка и не беше така, но от 2-3 дена, в които и ги давам с шише, се побъркваме направо.Препоръчайте нещо ефикасно срещу тея колики.
sweetkids_mama и аз живея в Младост. Можем да си направим една младостка среща.Аз съм в Младост2. Много ще се радвам да се запознаем.

# 278
  • Мнения: 1 621
Ето ни и нас вече вкъщи Simple Smile
Ражането ми беше кошмарно дълго и мъчително и вкарайна сметка се наложи секцио. Радвам се че е вече в миното и сега се радвам на прекрасен син Simple Smile

Основния ми проблем е кърменето дето хич го няма де. дадоха ми го късно да го закърмя, нямах никаква коластра и той се изнерви и го хранехме с АМ понеж еми се разраниха и зърната от първия път станаха на кървави рани. Купих си помпа  и силиконови зърна и се опитвам да цедя но не излиза много по 20мл Cry а и казаха че трябвада изяда по 60мл примррно днес като е 6 ден.та давам по 20 мл коластра /мляко още няма/ и по 40 мл АМ та да си стигне дозата. Преди всякоядене се мъчим със силиконовите зърна на гърдата ама то капе по съвсем малко и той не успява да изцеди нищо и се изнервя и се мяята и плаче миличкия  Cry пък и аз с него и вече незнам какво да правя. Зърната и явно са още запушени понеже там където имах рана е хванало коричка и не смея да я отлепя и от там не изтича а само през някой каналчета.мажа с крема на Авент дано да помогне  Praynig
Асе съветвай мила вече ще се отчая.

 Хванаха ни и колики от снощи ама то при това безразборно хранене нямаше как да ни подмнат Изписаха ни капки Саб Симплекс  по 4 капки 6 пъти на ден. Не е ли малко 4 капки  newsm78 в  листовката пише по повече.

 Нещо  и с къпането снощи се постреснах поливахме го над легенче и се изплаших да не се задави. само от към гръбчето го къпахме так ани бяха показали в родилното/толкова лесно изглеждаше там/ ама над мивка. Аз оббае съм толкова зле че ме е стра а не припадна с него над мивката и решихме къкнали  на пода. Вие как си ги къпите
 правички ли ги държите като им сапонисвате главичката?


# 279
  • Мнения: 1
Здаравейте и от нас със Слави Heart Eyes

Честитио на всички нови мами!

Отчет:
кърмим се успешно, имаме малко колики, все още имаме проблем с режима, но се надявам до 2 седмици да се стиковаме

Поздрави на всички, аз да отивам, че ме търсят Simple Smile Heart Eyes Simple Smile

# 280
  • Мнения: 45
колко много бебета  Hug честито на новите мамита !!!

# 281
  • Мнения: 14
Честита рожба на Елена!   bouquet Много да те радва малката Андреа, а на мама бързо възстановяване!  Hug Честито и на Мимолетка, Анелия, Нинка и Борина!

Суит, дано малката Галинка да започне да наддава добре.  Hug

mari_p, не си лоша майка!  Hug При някои мами така се случва, че има проблем с кърменето. И ние се дохранваме и на мен ми е тъпо, ама няма как. Не мога да си държа детето гладно. Иначе за секциото - не го мисли миличка. Важното е, че детенце е живо и здраво. Аз също много исках да родя нормално и така се бях настроила, че всичко ще мине добре. А накрая секцио! Ама сега като погледна Калоян и изобщо не мисля за това. Горе главата! Ще го преживеем.  Hug

Беба, не се плаши от къпането на бебчо. Макар че и на мен в началото ми беше малко страшно. Но се свиква. Първо се опитахме да къпем Калоян със слушалката на душа. Обаче явно струята вода му беше много силна и той се стряскаше. После започнахме да го поливаме с вода над легенче и лека полека свикна и спря да плаче при къпането. Иначе, да, държим бебо прав като му сапунисваме главичката. Сега така сме оттренирали къпането, че го правим за нула време. Ще видиш, че и при вас така ще стане. А сега вече го къпем във ваничка.  Laughing Аз също давам на Калоян Саб Симплекс. Но на нас педи ни каза да даваме 3 пъти по 15 капки.

Иначе да се отчета след консултацията - бебо е наддал 800 грама за почти 3 седмици и сега съм спокойна. Явно наистина дохранването при нас е необходимо.

# 282
  • Мнения: 7
Честити съкровища на всички нови мамета! Да раста здрави, силни, щастливи деца за радост на мама и тати. Бързо възстановяване на майките.
Веч, успех! Стискам ти палци.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 172
Честито на всички: на Елена, на Шматка, на Нинка, на Мимолетка, на Анелия, на Борина! Да са ви живи и здрави рожбите!

Моята Мила е поспалива през деня, буди се за хапване и спосле пак заспива, дреме си при мен в хола в количката, а аз цъкам в интернет или гледам ТВ - голямо мързелуване пада. Но вечер се активира и между полунощ и три часа се успиваме. Днес обаче спа до 8 часа. Много реве като я преобличам - а ака по пет пъти на ден, явно хич не обича да е голичка. Още не сме я къпали цялостно, само дупето след а.

Айде, днес чакаме Веч и се молим за леко излизане на нейния Зрънчо baby_neutral

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 11:45 от bora

# 284
  • Мнения: 93
Момичета като отивах на запис на тонове и точно пред кабинета ми изтекоха водите.
Сега си взимам багажа и отвам към МД.
ЯВНО ДНЕС ЩЕ Е ДЕНЯ! СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт