Отговори
# 225
  • Мнения: 3 818
Вале, ако вярваме на песента, която се върти из радиата и в софийския Джъмбо нон-стоп, да, точно на границата с Гърция е магазина. Те му правят нон-стоп реклама, ужасно досадна, колко е близко и подходящ за разходка Simple Smile.

ДииДии, за мен разлика между Чиполино и Кенгуру няма в качество, дизайн и изпълнение. Само Чиполино са съвсем лекинко по-скъпи.
Моя приятелка имаше Чиполино Пуки, страхотна количка, много ми хареса и понеже имам наблюдения над нея, си избрах подобна, само че на Кенгуру - заради зимния кош и заради цветовете, че пукитата са ми малко скучни като цветове.
За Бертони съм чувала, че не са много добри, защото се чупят лесно, обаче нямам пряк досег с такива колички. Столчето ни за кола е Бертони, нямам оплаквания, ама то какво да му се оплачеш на едно столче Laughing

Мила, аз ползвах предимно Бюбхен и Нивея с каката  - нямам забележки и към двете марки Simple Smile.

# 226
  • Мнения: 22
Ели, честит рожден ден! Бъди много здрава, много щастлива и много обичана!



Бубе, как мило ми стана с тези дати дето си посочила- аз съм родена на 3.11., а мъжо е но 13.11.

# 227
  • Мнения: 21
Аз днес си купих гащи /0,85лв/ и чаршафи /0,45лв/ за еднократна употреба от обикновена аптека. В първата имаше само от големия размер гащи - над 85кг, но във втората имаше от всичко. Мисля, че няма да е проблем да ги намерите почти във всяка аптека. Миналата седмица като бях на ЖК ми изредиха  какво трябва да си нося в родилното, ама може и вече да съм забравила някои неща. Със сигурност запомних за 2-те хавлиени кърпи /едната за гърди, другата за лице/ , 4-5 чифта гащи и 4-5 чаршафи за еднократна употреба, защото преди 4 години не ми искаха. Другите неща са си стандартните - 2 термометъра, 10 памперса за бебето, чехли и прибори за хранене + голяма чаша за мен...Ето, изкуфяла съм,  newsm78, забравила съм останалите неща! На 9-ти пак ще питам...
П.п. гащите са много смешни, приличат на памперси, но не са с лепки, а с нещо като ластик отгоре. Обясниха ми, че те попиват малко, но пак се слага лигнин /такова дават в нашата болница/...Почувствах се малко като напикаваща се бабичка в аптеката... hahaha Разрешавали ги едва от 4 месеца в нашата болница, трябва да се чувствам късметлийка явно! Joy

# 228
  • Мнения: 252
Бубе, как мило ми стана с тези дати дето си посочила- аз съм родена на 3.11., а мъжо е но 13.11.

Диди, не се оженихме на 13 и искахме и бебето ако може да е на 13, ама едва ли щеше да чака, а и кой ще ми позволи чак на термина планувано секцио. Баща ми е на 7.11. -трябва да си има своя дата. 5.11 е вече късно и хоп - стана 3.11. Поне е нечетна дата, което ми е много по сърце Grinning

# 229
  • Мнения: 57
Вале,не съм ходила в този Джъмбо и не мога да ти кажа,дали е в гръцко или в българско,само знам,че работи и в неделя.Ние ходим на пазар  в Кавала и минаваме обикновено през другото КПП,а там има Джъмбо и пазарувам от там.Много ми харесва,а и цените са страхотни.

Бубе,как така сега се почвало с качването на кг Shocked?А, аз си мисля,че почти приключвам с дебелеенето Rolling Eyes

# 230
  • Мнения: 3 818
Хана, е как приключваш бре Laughing Аз предният път в деветия месец качих 7 кг Shocked Не забравяй, че сега бебето расте най-много Simple Smile

# 231
  • София
  • Мнения: 167
Алекса - страхотни покупки! Само така!
Момичета, може 100 пъти да сме дъвкали тази тема ама да си попитам - приемам препоръки и мнения за бебешки колички (като марка), т.е. триумя се между "Bertoni", "Chipolino" "Cangaroo"! Харесала съм си по 1-2 модела и от трите марки и понеже в   Бургас са на горе-долу еднаква цена 300-350 лв. за комбинирана количка, а повече не ми се дават, защото имам хубава лятна количка подарък, та се надявам на малко помощ да подбера количка със задоволително качество на горе-долу прилична цена! Laughing Имаше и мами, които се занимават с детски стоки, ако те имат наблюдение, моля и те да се включат! Благодаря!  bouquet

Моето лично мнение за тези марки е :Бертони го забрави отсега, другите две са на едно ниво. От Чиполино като че ли чувам повече недоволни клиенти от сервиза. 
А Cangaroo повече ми харесват, но аз съм пристрасна Peace

Феъри, благодаря, не съм я чувала, но аз и много не се заслушвам по рекламите.
Хана, не е ли много далече до Кавала? Аз се притеснявам вече да пътувам толкова, нищо ми няма, но все ми се карат, че съм щяла да го изсипя някъде от това друсане Mr. Green

Гледам, че се питате за козметиката, аз се консултирах с лекарката и тя категорично ми каза до 6 мес само зехтин. ???
Хана, за съжаление Феъри е напълно права. Аз качих миналия месец 3 кг, след като дотогава качвах максимум по 1 - 1,5 кг.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:28 от valya_76_08

# 232
  • Мнения: 57
Край, изплашихте ме ooooh!

# 233
  • Мнения: 252
Откъде да ги кача тези килца? Освен свекъра да услужи с някой гаечен ключ от онези в мазето Grinning. Пък и дрехи съвсем няма да мога да намеря.
И аз се позачудих, защото в нета пишеше, че вече трябва да сме почнали да качваме килца. Още две седмици до 9-я ми остават и закога да правим такива работи newsm78. Пък и имам задача да докарам бебето поне до 3 к.г. С тези темпове май ще ги подминем.

# 234
  • Мнения: 1 209
tsvetkova_elica ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! Пожелавам ти най-прекрасните мигове на любов и щастие да те даряват само с положителна енергия. А най-прекрасния подарък ти си го носиш вече!!!  Joy

Софиянки, хайде утре на училище на "9 месеца". Темата е много интересна за кърменето. Аз нали съм се ентосиазирала да ги кърмя едновременно и всяка информация ще ми е цанна...  newsm78

# 235
  • Мнения: 77
Привет и от нас.Бяхме на изследвания-всичко е наред.Хемоглобина миналия път беше на долната граница, сега се е вдигнал от самосебе си и е 130.Имам завишени левкоцити-15.4, при норма 10 и нещо, но било нормално.
Направихме си голяма разходка в това хубаво слънчево временце, но корема доста ме стегна и долу ниско си ме болеше честичко.Денонощно имам болки в срамната кост, до края ли ще продължат, толкова ли се разширявам Grinning И накрая на разходката като ми стана лошо, взе да ми причернява чак, та се наложи да поседнем на една пейка...
Пих едно фрапенце, а аз кафе не пия, но то от него би трябвало да ми се вдигне кръвното, а не да ми става лошо-
Мишле, леко с ракията.Да знаеш, че и в стодала има малко алкохол, та може да те замайва лекичко.
аз днес попитах в първата аптека за превръзки за родилки, бяха свършили, но ще заредят.
За ластичните колани мисля и аз да взема, има едни ластични дълбоки гащи, които вършели добра работа, дори по сергиите ги гледах днес.
И на мен повечето познати ми казват, че в 9ти се трупат основно килограмите...надявам се при мен да не е така.Снаха ми пък беше свалила и каза, че щом започна да свалям, значи че скоро ще раждам.Аз 8ми месец качих 3, дано и 9ти не са повече.
И вече си имам официално болничен от 21.09.
Мами, в началото на деветия ли ти дават направление за хоспитализация и обменната карта?
За тоновете-знам че е добре в девети месец да се ходи всяка седмица и да се наблюдават.На мен обаче нито веднъж не са ми ги слушали, с изключение на слушането с едно дървено като фуния от една приятелка на майка ми, която е акушерка. Викат ме чак след три седмици на консултация, а тогава ще съм в средата на деветия.Май в София са по-прецизни.

# 236
  • Мнения: 466
Честит син на Мери! Да расте здрав, послушен, красив и умен!

Ели, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, любов, щастие и най-сладкото бебче!

Аз в момента обучавам човек и не е удобно да влизам от моята регистрация. Та влизам от друг компютър и ви чета най-редовно.

Ние все още нищо не сме купували. Само веднъж ходихме да гледаме колички, аз се уморих  Rolling Eyes и толкова беше. Все се надявам, че имам време!  Peace

Сиска, кажи повече за училището Ма-ма! Аз също мисля да се запиша, но се чудя дали на пълния курс или съкратения?

# 237
  • Мнения: 398
Мале голямо хайманосване.
Сега отчета- всичко е наред с нас.Доки каза, че много сме порастнали.Иска ме всяка седмица на преглед.Според нея съм в 35 г.с и каза, че още една е критична ( т.е. да не раждам) и след това вече нямало проблем да излиза бебчо.Аз му викам ( на бебето де) да си седи на топло, че има време.
Ами общо взето това е.А сега отивам да се приготвям, че татито ще ме води на ресторант.
Лека вечер и отново благодаря на всички за пожеланията.

# 238
  • Мнения: 252
Нелчо, аз не мога да се оплача от липса на внимание от страна на докторката, но досега нито веднъж не са ми слагали колан да записваме тонове. Акушерката все ме слуша с едно като рол-он дезодорант. И то върши работа, но не е същото като записа на тоновете. Акушерката ме иска на три прегледа през Октомври, а докторката на два. Имам и среща с гръден хирург да прегледа млечните жлези (това ми е в пакета за наблюдение). На 31.10 ме искат с направление за хоспитализация от личната лекарка за прием по документи.

# 239
  • Мнения: 433
Привет!!! Бубе, ама то не останало бе - ей го е къде е началото на ноември. Ако и октомври ми мине така бързо като септември, не знам... Rolling Eyes
Да се отчета- намерих я тая санитарна аптека на Попа, щеше да ми извади очите,ама аз бая се повъртях, докато я намеря- пълна шматка  Laughing
Та от там се сдобих с 4 чифта гащи за след раждане- точно от тези с ластик нагоре, а отдолу с голяма превръзка. Взех и два непромокаеми чаршафа, не зная дали ще ми стигнат... Какво още трябваше да се купува, не помня. Съвсем съм изветряла. За сега се ограничавам с покупки само за мен, за бебо не смея да взимам нищо.
За болнични ще говоря с ЖК-то на 02.10. Сега борбата е да си взема трудовата книжка от старата работа и да я занеса в новата (където не съм работила и един ден,ама всеки месец им нося парите за осигуровките). Утре пак ще се пробвам, стискайтем и палци!!!
Айде, аз се залепям за ТВ-то и Танцуващите звезди, лека вечер на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт