Питанки за захранването

  • 2 120
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...Абе, Jade защо се притесняваш толкова?
Вярно, че е хубаво да са домашно производство, ама пък ако не знаеш какво си купила от пазара като зарзават?

Абе, аз не се притеснявам толкова колкото се срамувам, че въпреки наличните еко-продукти от селата пак не ми се занимава с готвене Blush
И така като ви чета май само аз съм мързела...все се надявах да има и други Wink

Явно трябва да се взема в ръце, че то срамота това моето smile3506

# 46
  • Мнения: 7 837
И така като ви чета май само аз съм мързела...все се надявах да има и други Wink

Явно трябва да се взема в ръце, че то срамота това моето smile3506
Не си единствена  Grinning
Няма нужда да се затормозяваш и да изпадаш в безсмислени главоблъсканици  Grinning
Това, 4е се ползваме от придобивките на съвременната цивилизация, не ни прави втора ръка майки  Wink

# 47
  • Мнения: 6 243
Това, 4е се ползваме от придобивките на съвременната цивилизация, не ни прави втора ръка майки  Wink
Еееее, това пък откъде дойде сега... Дежа вю май имам. Кой изобщо говори за "втора ръка" майки, бе Кейси. Недей тъй бе, човек! Таман почти убедихме Jade да грабва тавите и черпаците и ти разваляш хубавата работа.
Майтапа настрана - щом има човек проверена селска продукция, няма оправдание да те мързи да сготвиш една шепа пюре. Това, което се предлага като готови детски храни е с много по-лошо качество от прясното, домашно приготвено.

Вероятно има тънка културна разлика в твоите и моите виждания, защото не си се сблъсквала с родната консервена индустрия напоследък, но Jade знае за какво говоря и със сигурност ме разбира.

# 48
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

И така като ви чета май само аз съм мързела... smile3506

Абе незнам как с тоя мързел гледаш 2 деца  Grinning Grinning Laughing Няма как да си мързелива, може би по-скоро време не ти достига! За дечицата е по-важно да имат спокойна мама пък и то хранеща ги с готови пюрета, отколкото изнервена майка-кулинарка!!!

# 49
  • Мнения: 7 837
Това, 4е се ползваме от придобивките на съвременната цивилизация, не ни прави втора ръка майки  Wink
Еееее, това пък откъде дойде сега...
Това беше за разведряване  Wink Останах с впе4атлението, 4е Jade доста се е стресирала относно захранването, а няма нужда  Grinning

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Няма как да си мързелива, може би по-скоро време не ти достига!

Ами да, от тия форуми, нямам време за готвене Twisted Evil
А за мързела и гледането на деца...какво да кажа...аз затова искам да имам 4-5 че да се гледат сами и да не ме занимават с глупости Mr. Green, че да мога да си мързелувам на воля Twisted Evil

Майтапа настрана. Благодаря ви, момичета  bouquet
Почти съм убедена да започна да готвя...съвсем мъничко ми трябва още. Може би просто началото е трудно...знам ли Thinking Сигурно, ако го направя няколко пъти вече няма да ми се вижда толкова сложно.

А иначе днес да дадох на Тони морковено пюре на Хип. Хапна си детето около 15-20 гр. и започна да плюе, следователно това и е било достатъчно. Надявам се и с нея да нямаме проблеми с яденето, както беше и с брат и. Praynig

# 51
  • Мнения: 249
... пробвах и аз да замразявам (да пестя време и т.н.), но на следващия ден, когато трябваше да й го предложа...ами не е същия вкус...

...Мда-а-а , и аз съм установила същото още с първата ми дъщеря. Затова на нея й готвех и стерилизирах за 10-ина минути затворените бурканчета... Започнах да й замразявам храна чак след година и половина.
...не само вкусът , ами и самата консистенция - нещо -о-о!... Sick (особено ориз и картофи!)
...Не че сега няма да пробвам!...Но ще опитам с формичките за лед.

# 52
  • Мнения: 249
Сигурно, ако го направя няколко пъти вече няма да ми се вижда толкова сложно.

А иначе днес да дадох на Тони морковено пюре на Хип. Хапна си детето около 15-20 гр. и започна да плюе, следователно това и е било достатъчно.

Да ,точно така! Трябва да направиш първата крачка, оттам ще му намериш цаката на бързото готвене!

А ти опита ли го това пюре, защото мисля скоро да пробвам Мимето? Ако да как ти се стори?

# 53
  • Мнения: 3 379
...Можеш ли да кажеш  какво следобедно  храненне си въвела в 10-ия месец? Как станаха 400-500 гр.? На три пъти по около 150 гр. ли? Кога ги даваше? След кърмене ли? Колко според тебе е била кърмата тогава (доколкото можеш да прецениш!)? В смисъл съпоставено с това, колко време е сукал...

Ами сутрин ядеше каша с плодове, например оризова каша с круша или някаква готова с плодове - около 150-200 гр (това в 9 ч, като около 7 ч е бил кърмен). После около 14 ч обядът представляваше кърма колкото изпие плюс около 150-200 гр зеленчуково или местно. Кърмата намаляваше постепенно за сметка на пюрето, като уточнявам, че Гого сам започна да пие по-малко кърма, а да яде повече пюре. Въведох следобедна закуска около 17 ч, след като стане от сън, която беше или кърма с бисквити, или плодово пюре - 100 гр, а в последствие като въведох сирене захочнах и попара (това на около годинка).

Така продължаваме и до момента със същия режим, само съм добавила и десерт на обяд от плодово пюре... Но напоследък ми прави впечатление, че има нужда от смяна на режима  Confused

# 54
  • Мнения: 3 379
А дали ще извърша голяма грехота, ако давам само купени каши и пюрета newsm78

Ами просто мразя да готвя Embarassed Embarassed Embarassed
...а пък и такива нищожни количества...

Има ли някой тук, който е на моя хал или само аз съм калпазанката ooooh!

Моля ви не ме бийте!!! Praynig

Честно да ги кажа, освен елдата и оризовата каша и овесените ядки, всички останали каши съм ги купувала. Също така съм купувала абсолютно всички местни пюрета, чак преди около 1-2 месеца започнахме да му готвим и с пиле (аз още не давам много от месата, а домашно съм готвила само с пиле). Също така купувам и доста плодови пюрета, особено от несезонните плодове. Зеленчукови почти не съм купувала освен такива като броколи с пащърнак например, които няма да ги направя.

Така че няма нищо лошо в това да купуваш, във всеки случай в началото е по-лесно ти да приготвяш храната, защото не си струва да дадеш 2 лв за пюре, дето ще го хвърлиш 2/3 от него.

# 55
  • Мнения: 249

... около 150-200 гр (това в 9 ч, като около 7 ч е бил кърмен).

А защо оставяше такъв голям интервал между  кърмене и каша?  Rolling Eyes Аз я кърмя и след около 30-40 минути давам кашата...Мимето все още сутрин през около 2-3 часа си търси гърдата...Е, не знам как ще е на 10 месеца.  Sick

# 56
  • Мнения: 385
[quotе]И още един въпрос... Понеже нямам изобилие от формички за лед, ако реша да замразявам дали не са подходящи онези найлоновите формички, които са подобни на торбички?
Цитат

Трябват ти не повече от 4-5 формички. Просто ги пълниш и оставяш във фризера за 3-4 часа или пък една нощ. На другия ден вадиш кубчетата и ги слагаш в полиетиленово пликче, надписваш и пак слагаш във фризера. Формичките в миялната и пак имаш чисти формички в рамките на 24 часа от зареждането. Признавам си идеята не беше моя, но пък ми послужи много...

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Признавам си идеята не беше моя, но пък ми послужи много...[/color]
Наистина чудесна идея!!!
Благодаря, че я сподели Grinning

# 58
  • Мнения: 6 243
Почти съм убедена да започна да готвя...съвсем мъничко ми трябва още.

Душа, като дадеш пет пъти по 1,50 за пюре, от което Тони ще изяде 3 - 4 лъжици на два пъти, а на третия път ще ти се наложи да го хвърлиш... сама ще дойдеш на идеята да си вариш сама морковите. Мене корем ме боли да хвърлям скъпи пюрета. Даже се бях замислила по едно време като ги отворя, да ги замразя и тях във формичките и да си вадя по две кубчета - моята и без това не ядеше повече.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Даже се бях замислила по едно време като ги отворя, да ги замразя и тях във формичките и да си вадя по две кубчета - моята и без това не ядеше повече.

 hahaha това не ми беше дошло на акъла...
Отивам да замразявам останалото от вчера морковено пюре, че дадох за него 1,75 лв. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт