Прегьрбени ли сте?

  • 47 488
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 220
Ох, на мен това ми е болна тема. Имам изкривяване и винаги съм го знаела, но от както почнах да хода на йога, чак тогава осъзнах колко е сериозно. Е, днес си купех колан и смятам да го нося поне 3-4месеца по 3 часа на ден. Надявам се да ми изправи стойката поне малко.

# 106
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Като Ви чета се едно сте описвали мен и това как съм прегърбена и как ме шляпа мама по гърба. Simple Smile Записвам се в групата дано стана по редовна  чрез общия стимул. Имам колан, но много ми натъртваше под мишниците и спрях да го нося  Sad.

# 107
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
И аз съм същата,това дали се получава от много домакинска работа не знам.

# 108
  • Мнения: 4 195
и аз съм от този отбор, прегърбването обаче е не само естетически неприятен проблем, проблема е, че докарва куп сериозни гръбначни проблеми
при мен - С образна сколиоза
за съжаление пред мен имам кофти пример от необръщане на внимание на проблема - бабата на мъжа ми е по - зле и от Квазимодо - силно сгъната на две, цялото и тяло е крайно деформирано, просто защото никой не и е обърнал внимание.
Ходих на кинезитерапевт, който ме посъветва да плувам - това било единствения спорт, който можел да оправи и то не напълно подобен проблем.
Е, не съм тръгнала, но смятам от пролетта с малкия да се запишем, защото положението е зле - болките вече с постоянни и непоносими, а работя пред компютър и аз и понякога след 8 часа вече ми се реве от болка.
Та съвета ми е - не оставяйте дори и леко прегърбване , обръщайте си внимание защото може да стане много, много страшно Tired
Лошото е, че при мен дойде от спорта - дълги години фехтовка, стойката никой не я гледаше, нали побеждавах и си довлекох изгърбване Tired

# 109
  • Мнения: 2 069
Чут Чут и аз съм със сколиоза
преди седмица ходих на физиотерапия и там ми казаха че освен плуването много помага и каланетиката  Peace
http://www.bb-team.org/articles/1137/

# 110
  • Мнения: 372
Остава ни надеждата, че Калан Пинкни, създателката на каланетиката, също е била със сколиоза и се е подобрила вследствие на гимнастиката.

# 111
  • Мнения: 90
Старая се, и не съм  Whistling

# 112
  • Мнения: 278
Доста често се улавям, че се изгърбвам - изпъвам се като струна  Laughing но може би за секунда, две и после пак  Wink  Cry
И за мен това си е сериозен проблем, смятам вече да се заема доста по-усилено и системно с упражнения и по на често да възсядам крос тренажора си  Blush

Общи условия

Активация на акаунт