Прегьрбени ли сте?

  • 47 491
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 966
Според мен това са пълни глупости.Имах съученичка се прегърбваше поради големия си бюст,но ела сега да я видиш,препълнена пазва,а все изгърбена ходеше.Тя и сега си ходи така де,от тежеста им.

да ти кажа и аз така мисля, но тя беше много сигурна в твърденето си  Mr. Green  защото точно когато е трябвало да растат  Laughing аз съм ги затискала - може и да е искала да ми намекне, че няма да имам голям бюст колкото и да се надявам  Crossing Arms - спирам със спама...
а за точжката и майка ми непрекъснато ми повтаря - не съм пробвала, но ще опитам

# 16
  • София
  • Мнения: 38 532
Много мразя някой да ме потъпва по гърба и да ми казва, че съм изгърбена. #Cussing out
Знам си го много добре.
Сега пред компа съм се свила на кравай.
Имам леко гръбначно изкривяване и настрани.
Чудна картинка съм.
Като минавам покрай някоя витрина се сещам да се изправя, но само толкова.
И аз съм мислила за космо диск или спорт, но си оставам само с мисълта.

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз в кюпа на прегърбените Mr. Green
По принцип като вървя не съм,но седна ли ...стой та гледай,на 2 превита.Не знам що така,но като се сетя се опъвам,но за 2 минути....после пак.Преди няколко дни с преятелки хапвахме в едно заведение,и стана въпрос точно за това как има дами,които се хранят изправени.Решихме да направим всички и ние така,голям майтап стана Party.Абе то не ти ли е отвътре,стойката да ти е такава,на тези години май е безнадежно вече за оправия:thinking:

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не, не се прегърбвам. Останало ми е от дете, от балета.

# 19
  • pomorie
  • Мнения: 848
оххх и аз така  и  особено като седна не мога да стоя изпъчена измарям се уууужас моят мъж направо става досаден"изправи се какво си се изгърбила пак" или традиционното потупване то гърба.ама няма оправия според мен.е като ме заболи гърба се поизправям... Embarassed

# 20
  • Мнения: 660
Аз частично си пооправих проблема, когато осъзнах, че навикът да си нося чантата само на едното рамо, създава изкривяване на гръбнака в другата посока, което се вижда и когато няма чанта - едното рамо стои малко по-високо от другото. Като се научих да я нося и на другото, а беше доста трудно и некомфортно в началото, защото постоянно падаше, започнах да получавам болки, когато се прегърбя и това постоянно ме кара да се изправям пак.

# 21
  • Мнения: 1 878
Майка ми и досега ми прави чабележка, че ходя прегърбена. Знам, че е грозно, но не се усещам и .... а колегата като ме види и ме "удря" профилактично , да съм се изправила  Peace

# 22
  • Мнения: 7 186
Момичета, при мен това нещо се получи от мания в 1 клас да се старая да пиша много красиво.
Даже и днес съм така. Като тръгна да пиша нещо и главата още малко ще ми опре в масата  Confused
Ако мъжа ми не ме побутне или не ми каже, хич няма и да се сетя сама да се изправя.

Аз не съм прегърбена и сигурно затова пиша изключително грозно и нечетливо Laughing
Баща ми едно време ме караше да ходя с книга на главата. Това е хубаво упражнение за стойката.
Има и едни медицински колани, които опъват раменете назад. Не знам дали вършат работа при възрастни, но все пак може да се пробват.
Важно е и ако се работи на компютър, мястото да е удобно за позата на тялото.
Също- да се спортува и да се укрепят мускулите на гърба. Това ще изпъне стойката.
Ако прегърбването е в по- голяма степен е най- добре да се посети лекар.

# 23
  • Мнения: 2 388
Не, не съм, въпреки, че с моето целодневно висене на компютъра почвам да се притеснявам, да не си докарам такъв проблем.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз имам едно елече за болки в гърба, някога се рекламираше по телевизията и аз си го поръчах. Незнам дали има ефект върху болката, но като го стегна сериозно /има колан под бюста/ ща не ща се налага да ходя изправена. Жалко, че рядко се задържам вкъщи.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Прегърбена съм (не много , но ... Sad ).Когато се усетя, се изправям.

# 26
  • Мнения: 3 459
Lady Marmalade, не се захващай за думите ми де  Hug Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 130
Ходя ужасно прегърбена. Постоянно отнасям критики за това. Кото се изправя и започвам да усещам прорязваща болка и едвам дишам. Това ми е голям комплекс. Много е неприятно като някой ти каже "Я се изправи". Чувала съм за медицински колани, които помагали.

# 28
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
Хайде и аз с вас.Преди години ходих при една докторка някъде в ''Диянабад'' и тя каза ,че съм получила изкривяване на гръбнака и трябваше да ходя на някакви масажи при нея.Каза,че от коланите нямало полза и ставало само със масажи,но трябваше да ходя всеки ден във продължение на 3 месеца.Само че на мен ми беше доста далеч,а й нямаше да мога да си го позволя финансово,защото един масаж беше 35лв.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм леко прегърбена и като мина през огледало и витрина се сещам и се изправям, но само за 5мин. и пред компа така седя прегъната на 100. Доста съм се чудела за тези колани, защото при мен е малък проблема и се чудя дали ще ме оправи един такъв колан  newsm78
Май ще си взема един сега зимата да пробвам не е скъп , тука ме подсетихте за него  Peace

Общи условия

Активация на акаунт