Прегьрбени ли сте?

  • 47 498
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 386
Намеквам, че това е повече здравен, отколкото козметичен проблем..
(Инак и аз отдавна се разписах в темата, няма сама да се обиждам, я! Laughing)

# 46
  • Мнения: 55
Има и едни медицински колани, които опъват раменете назад. Не знам дали вършат работа при възрастни, но все пак може да се пробват.
Важно е и ако се работи на компютър, мястото да е удобно за позата на тялото.
Също- да се спортува и да се укрепят мускулите на гърба. Това ще изпъне стойката.
Ако прегърбването е в по- голяма степен е най- добре да се посети лекар.

 Peace
Аз също съм много изгърбена, даже ми се е деформирал гръбнака. Това за спортуването е много правилно. Лекарите за моя случай  казват, че друг начин няма.
Сега да споделя за коланите. Аз имам такъв. Представляват едни ластични презрамки, които си обличат като елек и е с ластична лента по гръбнака. Поне при мене имат много голям ефект. Наистина държат стойката изправена, тъй като самия ластик е много "силен", опъва раменете назад и не позволява прегърбване. В санитарните аптеки ги има. Надявам се с малко фитнес и с помощта на този колан да си оправя стойката.

# 47
  • Мнения: 2 786
Аз се прегърбвам най-вече пред компютъра.
Иначе гледам да се сещам и да се изправям.
Танци, подходящ спорт, упражнения - помагат!
Ама който има време и воля.
 Laughing

При мен гледам със саморегулация, просто често мисля за стойката и винаги я контролирам като се усетя.

# 48
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
Момичета,сега гледах едни ластични колани при нас във аптеката за изправяне на гръбнака,но струват 56лв.Виждат ми се бая множко за 4 кръстосани ластика.Вие какви сте виждали,ако някой има линк моля да даде да ги видя?

# 49
  • Мнения: 606

Имам проблем,ходя прекалено изгьрбеналлОт време на време се сещам и се изправям или някой ми го казва,но това трае 5мин. и пак сьщото Sad
Някои знае ли някакьв метод,космо диск дали ще помогне?Мен не ме боли гьрба,просто е грозна гледка-млада и изгьрбена девойка Cry
Аз знам метод. Като ти е толкова важно, вместо да си шинираш гърба с космодискове, се сещай по-често и се изправяй. И аз бях така, но си създадох навик и ходя изправен, и най-вече като седна не се свивам като пред самоубийство.

# 50
  • Мнения: 2 448
На моменти се усещам че се прегърбвам като седна, умалява ми гърба. Много съм се чудила дали да не си взема сега зимния сезон виждала съм най различни , дори не знам как се казват, едни кат препаски да ми държат раменете назад за по изправен гръб. Виждала съм ги в специализирани магазини. Не е космо дикс , по различни са.
Иначе като ходя се старая да се изправям и ако не съм преуморена успявам. но като заседна пред компа за по дълго време и се отпускам и прегърбвам.  Confused

# 51
  • Мнения: 55
Момичета,сега гледах едни ластични колани при нас във аптеката за изправяне на гръбнака,но струват 56лв.Виждат ми се бая множко за 4 кръстосани ластика.Вие какви сте виждали,ако някой има линк моля да даде да ги видя?

56 лв. си е наистина много. Моят струваше няма и 20 лв. За съжаление не мога да покажа, че изхвърлих опаковката, а и в нета не мога да го намеря.

# 52
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
Момичета,сега гледах едни ластични колани при нас във аптеката за изправяне на гръбнака,но струват 56лв.Виждат ми се бая множко за 4 кръстосани ластика.Вие какви сте виждали,ако някой има линк моля да даде да ги видя?

56 лв. си е наистина много. Моят струваше няма и 20 лв. За съжаление не мога да покажа, че изхвърлих опаковката, а и в нета не мога да го намеря.
Би ли ми казала от къде си го взела?Защото ще отида и до там,ако наистина разликата във цената е такава.
Ти скоро ли си си го взимала,дали пък не са вдигнали цената?

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 15:02 от cecko05

# 53
  • Мнения: 922
Прегърбена съм и още как. Това за коланите е добра идея.  Peace

# 54
  • Мнения: 1 081
Не мисля, че съм прегърбена  Peace
Пък и никой досега не ми го е казвал, така, че няма място за притеснение   bouquet

# 55
  • Мнения: 55
Cecko05 от санитарна аптека на Попа се намира. В същност на бул. Левски и Граф Игнатиев, като застанеш с лице срещу сградата на Булгартабак, до нея в дясно (по Левски) има магазив за обувки, до него е аптеката. Взех си го миналата седмица. Така, че не вярвям да са вдигнали цените. Загледала съм ги още от лятото (те и тогава бяха на такава цена), но тъй като са стагнати ластиците, трябва да се носи върху тениска, че иначе убива малко. Затова и чак сега, като захладня си го закупих.

# 56
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
Много ти благодаря,още утре ще ходя да видя дали е същият,защото както го обясняваш май ще се окаже такъв.

# 57
  • Мнения: 3 447
Прегърбена съм. При цялата стриктност на майка ми за упражнението с книгата и при всичкия класически балет. Имам сколиоза от малка, която така и не се оправи от упражненията. Гърбът ме заболява при продължително стоене права (примерно на опашка), при дълго ходене не толкова. Огромният корем през бременността и нарушената стойка влошиха нещата, а навеждането над бебешкото креватче на всеки два часа като нефтена сонда - съвсем. След това дойде периодът на носенето на ръце... и така. Имаше време, в което не можех сама да стана от леглото от болка, трябваше да ме издърпват, буквално. Точа се на Космодиск от няколко години, но красивата мама вътре в мен се ослушва  Simple Smile
Постингът ми стана абсолютно като за Здравния  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 432
Прегърбвам се ,когато седя повече пред компа  Crazy. Също се усещам как се снишавам ,когато съм в компанията на по-ниски от мен хора

# 59
  • Мнения: 5 103
Не се прегърбвам.

Общи условия

Активация на акаунт