ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ЗА НОВИЯТ СЕМЕЕН КОДЕКС

  • 4 015
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
  Като живееща без да съм сключила брак и не възнамеряваща да узаконява фактическото си съжителство, намирам определенията, с които съм наречена в горните постове за крайно груби и  еснафски.
  Идеята ми за морал и ценност надхвърлят понятието и разбирането сключил/несключил брак.

  Заклеймяването на големи групи хора поради единствения факт, че имат различно мислене, начин на живот и тн. не е кой знае какъв пример за висота на ценностната система.

# 16
  • Мнения: 4 514
Не съм против съжителството!
Отпис от темата!
Аз даже го и практикувам. Срам!  Embarassed
Авторе, имам две деца, ама само от един мъж. Реабилитирана ли съм? Поне мъъъничко?  Wink

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Виждам, че има някакъв сериозен проблем тук, но определено не мисля, че е в закона.

# 18
Напълно за всичко съм съгласен с теб,Борисе!
Би ли ми казал къде са тези теми:"темите в ДиС"?.....
Наясно съм с това какви хора участват във форумите!Очаквах някаква опозиция,но чак пък толкова...
В крайна сметка-всеки знае себе си-кой ,какъв е и т.н.....А дали наистина знае?

Брато, ти си намерил място къде да пуснеш тема за защита на семейните и брачни ценности.  Grinning Да беше проучил малко нещата предварително къде точно попадаш. Точно в тоя форум няма да намериш хора, които да защитават семейните ценности и традициите на здравото българско семейство. За справка посети форума "Дом и семейство" и ще ти се изяснят някои неща. Тук е пълно с хора живеещи незаконно без брак, с разведени, с жени мразещи свекървите си, с жени които не уважават мъжете си, жени които изневеряват (и то не един път).... Ако някой си мисли че преувеличавам да прочете темите в ДиС. Всяка втора тема е за изневяра, за развод, за обиди за свекървата и още куп неща които изобщо нямат нищо общо със здравото християнско семейство...
И ти си намерил точно тук да пуснеш тема която да защитава семейните ценности. Точно тук където няма такива...
Очаквай здраво оплюване и нападки по твой адрес... Жалко че си се хабил да пишеш...

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 14:37 от tati Roska

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Авторът, кое точно ви прави "нормални семейства" и защо моето да е ненормално, само защото не съм се подписала под "договор", който в България нищо не ти гарантира така или иначе?

Срам ме е от такива като теб! Страх ме, че детето ми може да попадне сред деца, възпитавани по подобен начин! Още по-страшно е, че явно не сте единици тези, които считате това за "нормално"!

# 20
  • Мнения: 822
hahahaСмех!
Предлагам ти да посетиш специалист. Имаш нужда от помощ. Сериозно.

Нямам нищо против съжителството без брак и не виждам как брачната институция ще предпази обществото от заплахите, които изброяваш.

Брато, ти си намерил място къде да пуснеш тема за защита на семейните и брачни ценности.  Grinning Да беше проучил малко нещата предварително къде точно попадаш. Точно в тоя форум няма да намериш хора, които да защитават семейните ценности и традициите на здравото българско семейство. За справка посети форума "Дом и семейство" и ще ти се изяснят някои неща. Тук е пълно с хора живеещи незаконно без брак, с разведени, с жени мразещи свекървите си, с жени които не уважават мъжете си, жени които изневеряват (и то не един път).... Ако някой си мисли че преувеличавам да прочете темите в ДиС. Всяка втора тема е за изневяра, за развод, за обиди за свекървата и още куп неща които изобщо нямат нищо общо със здравото християнско семейство...
И ти си намерил точно тук да пуснеш тема която да защитава семейните ценности. Точно тук където няма такива...
Очаквай здраво оплюване и нападки по твой адрес... Жалко че си се хабил да пишеш...

За съжаление това, което ти е написал Борис е напълно вярно  Confused ! И аз преди мнооого време си мислих, че след като форумът е озаглавен "БГ Мама"  българските майки ще защитят правото на живот на неродените деца, но уви - "абортът е право на избор и става за няколко часа - после можеш спокойно да отидеш на кафе"    Confused  .......
Та, не си попаднал на точното място!

Иначе лично аз подкрепям каузата и ако бях от София със сигурност щях да съм там   Peace

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
единствено адвокатите ще намажат от вкханалията.
а иначе страхът от подписа само показва кофти чувства ...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е, събрахте се! И ако твърде много се харесате на митинга, не забравяйте да узаконите съжителството си.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
MamaBelle , твърдиш, че тук е пълно с жени, които абортират децата си, за да им е по-лесно ли?

Откачате, хора.
Осъзнайте се.

# 24
  • Мнения: 2 478
tati Roska какъв е твоя проблем с незаконните семейства?
Аз съм от тези с измисленото "фактическо съжителстване" и немога да разбера на теб какво ти преча?
Нали ти си имаш брак и законни деца,остави ни нас с незаконните деца да търсим припознаване,да правим кръвосмешения и да бъдем полигамни  Laughing
Доста поостарял морал (а и ненужен) се опитваш да пропагадираш през 21 век.
ВСеки има право на мнение,ама да мислиш че твоето е миродавно #Crazy

# 25
  • Мнения: 4 514
Реза, прекаленото висене във форума това докрава, явно.  Laughing

Е, събрахте се! И ако твърде много се харесате на митинга, не забравяйте да узаконите съжителството си.
hahaha  hahaha  hahaha

# 26
  • Мнения: 4 841
Не виждам как един семеен кодекс, колкото и да е "национален и морален" ще разреши проблема с девалвацията на ценностите и с ширещата се простотия и бездуховност. Както и не мисля, че точно липсата на такъв е причина за появата и бурното им избуяване.

Апропо, в проекта аз гледах да видя повече позитивните неща. И видях доста. Като например промените в частта за осиновяването, в частта на унаследяването и т.н.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 896
tati Roska, дай определение за "семейство"! какво прави една двойка семейство?

# 28
  • Мнения: 822
MamaBelle , твърдиш, че тук е пълно с жени, които абортират децата си, за да им е по-лесно ли?

Откачате, хора.
Осъзнайте се.


Реза, твърдиш, че хората, които са против аборта са откачалки?

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Едва се насилих да прочета извадката от статията. Не мога да повярвам на очите си, че някой може да пише такива неща. Не зная какви са точно промените в СК, но дълбоко се съмнявам да доведат точно до теки "катастрофални" последици и да са някакво национално или морално посегателство. Статията, дори не мога да я нарека статия, е пълна боза, някаква смесица от твърдения, висящи във въздуха, абсолютно неподкрепени с каквито и да е факти, пък дори и от други държави. Пълен абсурд.

Така да се каже, живея в законен брак, привърженик съм на женитбата, но въпреки това нямам нищо против други хора да живеят без да се женят. Нещо, обаче, не мога да разбера. Каква ще е разликата в правата и задълженията на регистриралите съжителство в сравнение с тези на сключилите граждански брак. Ако ще е за един подпис в общината защо да не е женитба? newsm78 И страхът от проблеми при развода би бил малък, защото сега и развод по взаимно съгласие лесно се осъществява.

Общи условия

Активация на акаунт