ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ЗА НОВИЯТ СЕМЕЕН КОДЕКС

  • 4 015
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...просто дадох един пример, не се плашете чак толкова  Wink !

Пример, неуместен точно колкото самата петиция.

Нас, безбрачните, непожелани с надути кореми от безхаберни типове, два реда във форум не могат да ни стреснат Simple Smile

# 46
  • Мнения: X
Това, към децата, отгледани от неженени или разделени родители ли го адресираш?  ooooh!  Кой ти дава право, моля?

"Премахването на брачната институция ще насърчи създаването на още повече неуспешни бракове. Още повече неуспешни бракове означава още повече емоционално и психически наранени и обременени хора и деца. Това пък ще доведе до падане на качеството на живот още повече, тъй като повече и повече хора ще бъдат продукт на социален и семеен хаос и като такива те няма да имат морални или социални задръжки. Очаквайте повече престъпници, по-малко усмихнати и нормални хора. Работодатели, пригответе се за кошмара на още повече депресирани работници, както и още повече такива, които крадат, лъжат и не зачитат какъвто и да е ред. Работещи, пригответе се за кошмара на работодатели, на които липсва каквато и да е морална ориентация и преценка!"

И какво всъщност значи "неуспешен брак"? Такъв, който завършва с развод? Такъв, който не е сключен официално? Или такъв, който е сключен официално, няма развод, но животът в него е истински ад? Къде по-точно са усмихнатите и нормални деца и къде тези без морални и социални задръжки?

# 47
  • Мнения: 822
...просто дадох един пример, не се плашете чак толкова  Wink !

Пример, неуместен точно колкото самата петиция.

Нас, безбрачните, непожелани с надути кореми от безхаберни типове, два реда във форум не могат да ни стреснат Simple Smile

Реза, изказвам разочарованието си - нищо повече!
А относно "безхаберните типове" промяната в закона им е добре дошла - няма подпис, няма отговорност, няма хабер.....още един плюс за тях, нали?

# 48
  • Мнения: 940
Оф....моля ти се АВТОРЕ!!!

За мен неуспешно смейство не е това, несключило брак, а семейство което слкючва брак, само защото жената носи бебе!!!
Е това никога няма да направя, да се появя бременна да се подписвам под някакви хартийки.

Ще сключим брак с мъжа ми (с който в момента съжителстваме в собствен дом, закупен без подписи и тем подобни), само защото от фирмата ще ни отпуснат парички, с които ще си купим интересни неща Simple Smile   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 897

А относно "безхаберните типове" промяната в закона им е добре дошла - няма подпис, няма отговорност, няма хабер.....още един плюс за тях, нали?

Подписът и отговорността не са взаимосвързани. От едното не произтича обезателно другото и обратното.
Нали?

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, изказвам разочарованието си - нищо повече!

Разочарование от какво?

Някак навредиха ли ти неподписалите пред служителка семейства?

# 51
  • Мнения: 822
Реза, изказвам разочарованието си - нищо повече!

Разочарование от какво?

Някак навредиха ли ти неподписалите пред служителка семейства?

Разочарование от света, в който живеем!
Семейството за мен е нещо много свято - аз самата съм дете на разведени родители и пиша от позицията на човек, който е преживял болката и разочарованието от развода - децата страдат за грешките на родителите си! С подпис или не, когато двама души живеят заедно и особено след като имат деца трябва да носят отговорност за постъпките си - друг е въпросът, че развод може да има дори да няма сключен брак.
Разбито сърце, разбита любов, самотни родители, нещастни деца, хомосексуализъм и свободна любов - огромен брой аборти за една малка държавица.....
Не съм засегната, разочарована съм!

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:05 от MamaBelle

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Разочарование от света, в който живеем!

Да. Пък подписите в съвета и забраната за аборт ще го спасят....

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Всеки живее в света, който си направи.
На мен ми е ОК.

# 54
  • Мнения: 2 792
 В мен продължава да се затвърждава усещането, че основния проблем май е, нежеланието да се приеме действителността и изграждането на псевдо такава. Не мога да подкрепя идеята,  че е по-удобно да си кон с капаци.
 
 

# 55
  • Мнения: X
За малко да си помисля,че темата е пързалка. Само не разбрах човек в кой точно момент може да откачи чак толкова  Thinking Преди или след подписването става?

# 56
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какво общо има подписването с побъркването?
въпроса е в това, че трябва да има малко ред , ама на някои не им стиска ...

# 57
  • Мнения: X
Авторът на статията е жив пример за общото. Това,че на някои не им стиска, на останалите какво им пречи искам да попитам? И толкова ли е страшен този пусти брак, та да говорим за стискане и пристискване? Не знаех, че опирало до смелост, мислех,че мъжество и смелост са необходими за други неща...

# 58
Искам да доуточня нещо-това са статии,които не са писани от мен!
Аз не съм против вас,нито отделям време да обиждам когото и да е-както някои от вас го направиха!.........
А вие бихте подкрепили детето си,когато ви заяви че осъзнало за обратните си наклонности и че съжителства с първия/-та си братовчед/-ка,и понеже не могат да имат деца-щели да си осиновят!?! Shocked
Или сте ЗА големите и лъскави разголени реклами на наши фолк певци?... Thinking

Благодаря ти за въпросите,Жаве!
А за това кой какъв и до колко успешен брак има- аз не знам!Но съм убеден,че има много семейства,където цари хаос и десподство!Пианства и изневери!Там децата със сигурност не чувстват семейния и домашен уют!...А също и че има съвместни съжителства,където почти всичко е ОК!Да-ама НЕ Е!
Публикуването на ТЕМАТА не е целяло(както някои от форума си го рабраха) нападки,избиването на комплекси и т.н.
Изразих мнението си,като ви дадох инфо по темата-за промените в Семейния кодекс!...А също ви и информирах за предстоящия митинг по случая в четвъртък!
Пожелавам на всички,които четат форум:бг-мама много здраве,успешна работна седмица,щастлив семеен живот! Peace
Това, към децата, отгледани от неженени или разделени родители ли го адресираш?  ooooh!  Кой ти дава право, моля?

"Премахването на брачната институция ще насърчи създаването на още повече неуспешни бракове. Още повече неуспешни бракове означава още повече емоционално и психически наранени и обременени хора и деца. Това пък ще доведе до падане на качеството на живот още повече, тъй като повече и повече хора ще бъдат продукт на социален и семеен хаос и като такива те няма да имат морални или социални задръжки. Очаквайте повече престъпници, по-малко усмихнати и нормални хора. Работодатели, пригответе се за кошмара на още повече депресирани работници, както и още повече такива, които крадат, лъжат и не зачитат какъвто и да е ред. Работещи, пригответе се за кошмара на работодатели, на които липсва каквато и да е морална ориентация и преценка!"

И какво всъщност значи "неуспешен брак"? Такъв, който завършва с развод? Такъв, който не е сключен официално? Или такъв, който е сключен официално, няма развод, но животът в него е истински ад? Къде по-точно са усмихнатите и нормални деца и къде тези без морални и социални задръжки?

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:44 от tati Roska

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Авторът на статията е жив пример за общото. Това,че на някои не им стиска, на останалите какво им пречи искам да попитам? И толкова ли е страшен този пусти брак, та да говорим за стискане и пристискване? Не знаех, че опирало до смелост, мислех,че мъжество и смелост са необходими за други неща...

да се изправиш пред една зала да кажеш, аз обичам този човек и ще бъда с него дорде смърта ни раздели и да се подпишеш се иска смелост.
пък и без подпис е по-лесно - липсват разтакаванията когато искаш да изриташ другия.

а иначе брака не е страшно нещо ... само подписа го различава

Общи условия

Активация на акаунт