ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ЗА НОВИЯТ СЕМЕЕН КОДЕКС

  • 4 025
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Наистина не знаех,що е туй нещо смелост. Благодаря,че ме ме просвети по въпроса.

# 61
В брака-един подпис означава отговорност!
Имам познати,които живеят без брак.Те са ми заявявали,когато сме говорили по тази тема:"че защо да се подписвам/е-когато спрем да се обичаме,или решим че не сме един за друг вече-всеки си поема по пътя!Е,това нещо не го приемам!
Авторът на статията е жив пример за общото. Това,че на някои не им стиска, на останалите какво им пречи искам да попитам? И толкова ли е страшен този пусти брак, та да говорим за стискане и пристискване? Не знаех, че опирало до смелост, мислех,че мъжество и смелост са необходими за други неща...

да се изправиш пред една зала да кажеш, аз обичам този човек и ще бъда с него дорде смърта ни раздели и да се подпишеш се иска смелост.
пък и без подпис е по-лесно - липсват разтакаванията когато искаш да изриташ другия.

а иначе брака не е страшно нещо ... само подписа го различава

# 62
  • Мнения: 3 034
Labrador, много повече смелост /която дума е съвсем неподходяща в случая/ се изисква да обичаш някой, без да го разгласяваш наляво-надясно. ама наистина. и за цял живот.

аз мога да кажа един куп неща, в които не вярвам пред огромно количество хора. това нищо не означава.
на някой даже им го изисква професията. Laughing

# 63
  • Мнения: 2 792
пък и без подпис е по-лесно - липсват разтакаванията когато искаш да изриташ другия.
О, да направо си е много лесно, колко му е да разкараш  някой, с който си живял над 10 години и имате общи деца щом не сте сключили брак, направо на шега става, не е като да си подписал в гражданското (пълни глупости се пишат в темата, вече)
 

# 64
  • Мнения: 3 034
някакво изтрещяване има явно. от времето ще да е.

как може един подпис да е отговорност?!?!?
отговорността е в главата, не на хартията. колко безотговорни съпрузи и родители има. всичките подписали.

ако един човек няма съзнание, че трябва да бъде отговорен към другия до себе си, един подпис какво ще промени?

# 65
  • Мнения: 118
Отговорността не идва с подписа.
Аз съм женен и с църковен, и с граждански брак.
Ако реша утре да си тръгна с новата колежка,кой от двата ще ме спре?
Семейството е мястото ,където се възпитават отговорност,морал и традиции.
А ,за да има семейство ,трябва хората да се обичат ,уважават и доверяват един на друг.
Всичко друго са празни приказки и стойки.  

# 66
  • Мнения: X
Аз пак не разбрах на вас к'во ви дреме,че примерно Драган няма желание, пЪрдон смелост да се изтъпани в съвета и да каже на висок глас, че именно сега 'зима Минка за законна съпруга ?
 iviche , Пътуващ Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 28 571
Ако реша да се разделям с мъжът ми, факта че съм подписала, няма да ме спре по абсолютно никакъв начин. Подписът въобще не би повлиял на решението ми. В единия случай раздялата ще се казва "раздяла", а в другия - "развод". Въпр. на букви и нищо повече.

# 68
  • Мнения: 212
В единия случай раздялата ще се казва "раздяла", а в другия - "развод". Въпр. на букви и нищо повече.

Браво. Много умно няма що. Айде сега иди питай някой адвокат въпрос на думи ли е разликата между "развод" и "раздяла"... Разликата между тия две думи понякога е равна на делба на хиляди левове, апартаменти, коли, деца, имоти, семеен бизнес и какво ли още не....
А подписа е винаги отговорност. Подписа под всеки документ е много голяма отговорност. С подписа си човек удостоверява че документа е валиден. Така че подписа е абсолютна отговорност на тоя който го е подписал... И носи след себе си всички позитиви и негативи.... Докато липсата на подпис не значи нищо - няма отговорности, няма проблеми... Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...

# 69
  • Мнения: 118
Борисе, семейството, децата и отговорността за възпитанието им не са сделка.
За мен думата ми има тежест на подпис с печат и таксова марка.
За хората около мен също,защото си вярваме,обичаме и уважаваме.
И пак имаме пълна свобода.


# 70
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А вие бихте подкрепили детето си,когато ви заяви че осъзнало за обратните си наклонности и че съжителства с първия/-та си братовчед/-ка,и понеже не могат да имат деца-щели да си осиновят!?! Shocked

Да, бих.
100 пъти по-добър вариант от братовчеди, които създават деца.

# 71
  • София
  • Мнения: 28 571
В единия случай раздялата ще се казва "раздяла", а в другия - "развод". Въпр. на букви и нищо повече.

Браво. Много умно няма що. Айде сега иди питай някой адвокат въпрос на думи ли е разликата между "развод" и "раздяла"... Разликата между тия две думи понякога е равна на делба на хиляди левове, апартаменти, коли, деца, имоти, семеен бизнес и какво ли още не....
А подписа е винаги отговорност. Подписа под всеки документ е много голяма отговорност. С подписа си човек удостоверява че документа е валиден. Така че подписа е абсолютна отговорност на тоя който го е подписал... И носи след себе си всички позитиви и негативи.... Докато липсата на подпис не значи нищо - няма отговорности, няма проблеми... Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...


Не говоря от гл.т. на време, процедура или пари. Тези неща не биха ме спрели по никакъв начин, нито биха били причина или повод да остана с мъжът ми. Имам предвид следното -  ако адвокат ми каже, че разводът би отнел n-месеца и би струвал n-лв.- това няма дори да е факторче за решението ми. Това, че съм подписала не променя по никакъв начин моите чувства към мъжът ми - и преди, и след подписа са си същите.

# 72
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
В брака-един подпис означава отговорност!

И откъде го измисли това? Ако човек си е отговорен, ще си поеме всички ангажименти и без подпис. И обратно - ако е безотговорен, и хиляда подписа няма да го накарат да си поеме отговорностите.


# 73
  • Мнения: 12 665
Нещо не ми е ясно - нали точно това се цели - дори без подпис да се поемат отговорности.

# 74
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дамм интересен въпрос, след като хората са толкова отговорни и обичащи защо трябват промени в закона? закона е начин на урегулиране на взаимоотношенията и ако в случая "съжителство" всичко ок защо му трябва законово реголиране за това ?
на мен не ми пречат хората дето си съжитестват ... те от какво се притесняват?

Общи условия

Активация на акаунт