ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ЗА НОВИЯТ СЕМЕЕН КОДЕКС

  • 4 013
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 792
 MamaBelle а по спокойна можеш ли да бъдеш или и това ти е непосилно?

# 91
  • Мнения: 822
Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.


 И от кога християнските ценности влизат в графа - фанатизъм newsm78 ?!
Явно пак нещо съм назад с материала, но нищо - ти ще ни ограмотиш, нали за това си непрекъснато на линия тук  bowuu !

Кифлата,  какво по-хубаво от една спокойна нощ  - хайде, нали се разбрахме - лека и спокойна   bouquet





# 92
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
MamaBelle, и аз съм дете на разведени родители, и направо не мога да повярвам какви неща си написала. Защото за да се разведат нашите им отне година, невероятно много нерви, време, а аз останах като пребита. Не за друго, а защото беше развод. Ако беше просто раздяла щеше да мине, да замине, и да не го усетя. Това е и мнението и на брат ми. Цялата драма, която описваш, е като от сапунен сериал с елементи на хорър и драма.

За протокола - не съм против брака, но за сега не смятам за нужно да си губя време и нерви с организирането на сватба. Дали за толкова много години успяхме да станем "законна двойка" по давност  newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.


 И от кога християнските ценности влизат в графа - фанатизъм newsm78 ?!
Явно пак нещо съм назад с материала, но нищо - ти ще ни ограмотиш, нали за това си непрекъснато на линия тук  bowuu !



А, нищо им няма на християнските ценности,  стига някой християнин да не се изживява като проповедник и съдник на човешките решения. И аз съм християнка, но не тръгвам да убеждавам всички как абортът е убийство, а хомосексуалните са виновни за СПИН.


# 94
  • Мнения: 1 763
Така и не разбрах каква е връзката между абортите, хомосексуалистите, фактическото съжителство и брака? Значи ли това, че след като живея без брак с приятеля ми, съм морално пропаднала, безотговорна, кон с капаци, трябва да направя няколко аборта и да имам  хомосексуални наклонности? И после да си хвана куфара и да го напусна, защото ми е много удобно и не трябва да се развеждам?  А ако в някое законно семейство, жената направи аборт по собствено желани, тогава какво- да се разведат и да заживеят без брак, за да се затвърдят някои от горните тези?

За разнообразие ще кажа нещо по темата- аз съм за узаконяване на фактическото съжителство, не мисля, че то ще доведе до увеличаване на абортите, престъпленията, заразяването със СПИН и въобще ще доведе по някакъв начин до морален упадък на обществото или лично на мен ще ми попречи.

# 95
  • Мнения: 2 803
Отговорността не идва с подписа.
Аз съм женен и с църковен, и с граждански брак.
Ако реша утре да си тръгна с новата колежка,кой от двата ще ме спре?
Семейството е мястото ,където се възпитават отговорност,морал и традиции.
А ,за да има семейство ,трябва хората да се обичат ,уважават и доверяват един на друг.
Всичко друго са празни приказки и стойки. 
Peace

# 96
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
узаконяването става с подпис, да ли ще е в залата пред родата или само двамата на гишето в общината е все тая.
Но някой да твърди че"Ако двама човека живеят 1 година и жента не е напущала това място за повече от 3 денонощия значи са семейство" е меко казано малоумна.
(поне това изказа един депутат от трибуната ...)
предполагам тука има хора които ще дефинират "узаконяване на фактическото съжителство" за да не говорим глупости.

# 97
  • Мнения: 2 229
...Извинете ме, че съм отживелица, кон с капак и клоня към фанатизъм - всъщност съм най-обикновена майка на две дечица, която държи на християнските ценности и желая да живеем в един по-добър свят! Простете за което!
Пак лека вечер         bouquet

Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.

И аз веднага това си помислих. Laughing

MamaBelle, ако престанеш с "проповядването" - извинена си!  bouquet

# 98
  • Мнения: 12 664
Вие всъщност къде сте били последните 20 години. Отдавна не съществува понятието незаконно съжителство - когато не ни разрешаваха да спим в една стая, ако не сме женени. И ОФ то и милицията бдяха.
Узаконяване - да имат същите права и задължения като женените.

# 99
  • Мнения: 5 370
Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...
Вземи, та попрочети темите в Самотните, и после пак се изкажи. Там е пълно не толкова  с изоставени след съвместно съжителство, а след БРАК. Мъже, на които носа им не можеш да видиш постфактум. Мъже, напуснали БРЕМЕННИ съпруги, щото, видиш ли, поетата отговорност рязко му натежала на.....оная работа. И тя се клюмнала била. Mr. Green
Ако през 2004 ги имаше тия промени, нямаше да съм подписанам а съвместна, грешна съжителка.

# 100
  • Мнения: 25 611
Узаконяване - да имат същите права и задължения като женените.

Това добре, но каква ще е разликата тогава между едните и другите? За формалностите питам - и едните ще се подписват, и другите. Нищо чудно и на едно и също гише да се оформят документите с една и съща такса, естествено, държавата няма да се мине.
И тогава? Само в бялата рокля ли ще е разликата?  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 3 099
...
П.П.
Tonita, според мен аборта, когато не е наложителен по медицински причини си е убийство на нероденото дете. Не мога да каже, че едно убийство е за предпочитане пред каквато и да е друга алтернатива. ....


Това може да го каже човек, който никога не е посещавал дом за изоставени деца!

Престани, че ми се гади от хуманните ти алтернативи!

И се моли някой ден Господ да не ти изпрати ситуация...

# 102
  • Мнения: 9 814
Според юристи след 50 години бракът като институция ще изчезне.
Нормално, времената се менят.
Въпросът дали го одобряваме или не е друг.
Всеки е свободен да живее живота си както намери за добре.
Подписът, който съм сложила в акта за граждански брак не ме застрахова срещу изневяра и/или развод, съпругът ми също.
Вървейки по улицата на едно семейство не пише на челото "официално женени" или "фиктивен брак". Не се и интересувам хората около мен дали са подписали или не.
Това е твърде лично и твърде интимно. Избор, който касае само него и нея- не мен или вас.

# 103
  • Мнения: 4 514
А вие бихте подкрепили детето си,когато ви заяви че осъзнало за обратните си наклонности и че съжителства с първия/-та си братовчед/-ка,и понеже не могат да имат деца-щели да си осиновят!?! Shocked
Чакай, чакай... Искаш да кажеш, че ако след 10 години синът ти дойде с гордо вдигната глава и ти каже "Тате, имам си гадже мъж, много е готин и свестен, решихме да си осиновим бебе", ще го изхвърлиш като мръсно коте на улцата? И повече няма да чуеш за него? Това в коя графа "ценности" се вписва, да ми поясниш?!
Не мислиш ли, че толерантността сама по себе си е вид добродетел? Или да заплюем и затворим в резерват всички, които не са същите като теб? Ами ако аз реша да вдигам подписки срещу тези, които са по-различни от мен? Примери няма да давам, че ще ти се завие свят.
И да знаеш, че не всички хомосексуалисти се сношават непременно с първите си братовчеди, тва беше баси глупостта.  ooooh!
МамаБел, ако християнските ценности се възпитаваха с подпис в гражданското, аз щях да съм на първа линия, да знаеш. Това са неща, които се възпитават у дтето от двамата му родители без значение имат ли брак или нямат. Семейство не значи подпис, а много повече, няма нужда да ти ги казвам тия неща, на 20+ или 30+ години би трябвало да си ги научила от живота. И не сравнявай избора да прекратиш нежелана бременност ( в следствие на изнасилване, примерно, това изключваш ли го като вариант??) с избора да се вкараш доброволно в гроба, чрез употреба на наркотици - нагло, цинично и тъпо е. Ядосваш ме с прекалената си перфектност, бас хващам, че имаш не един грях зад гърба си. Пийс де.  Peace

# 104
Доколкото  знам  в този  форум  не  е  позволено  да се псува   и да се използват нецензурни  думи!
Виждам че нивото  е  паднало  -  никъде не видях забележка  от модератора.   
От всичко  което прочетох  си направих  извода  че нищо не сте  разбрали-  изопачихте всяка моя дума.   Интересно  как  обичате  да слушате  само  себе си  и да си вярвате.  Естествено  че всеки човек   има право на избор  и  съответно  носи последиците  от избора си.   Всеки  може да живее както си иска.   Но  все   пак  дали  ви харесва  или  не   има   си  морални ценности.  И  да подчертая  те  са   точно  за да  донесат  добри неща  за хората.  Те  не  са против хората.  Много погрешно  сте  разбрали  -  ние  не  сме против хората    а   срещу  неморалността. Това не ни  пречи  да общуваме  с който  и да  е.   Също  така   това  не ни прави   нас по-добри  или  съвършени.  А  във вашите  думи  виждам  толкова комплекси  и   злоба...Явно  вие не можете    да  държите  дори  добър тон  с различните  от  вас.  Но  не  съм  и очаквал  разбиране  от ваша  страна    нито пък се нуждая  от това.
Не  мисля  темата  да се продължава  повече   понеже    това място се превръща  в място   на.....................
Според мен   няма нищо  конструктивно    във вашите  изказвания.  Нямам  намерение  да се   изсипва  помия върху семейството  ми!!!
Моля  Администратора  да  прекрати  тази тема!

Общи условия

Активация на акаунт