Шампанско с радостни сълзи, че ново ОКТОМВРИЙЧЕ пак се появи!

  • 11 430
  • 277
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 183
Айде и аз да се изявя като щъркел  Simple Smile С огромно удоволствие ви съобщавам че

мама Мими си има прекрасен син Миро - 52 см висок и 3900гр. Да им е жив и здрав и да изпълва домът им с радост и детски смях!

Обади ми се гордия татко, а аз бях толкова развълнувана, че забравих да питам как е минало секциото.  Blush Надявам се по-късно да се обади и Мими и да разкаже малко повече подробности.

Пуки, моя официален термин е на 15.10, който няма нищо общо с действителността. Овулацията ми беше по-късно и всички ехографии го доказват, затова мен ще ме водят преносила, но ще ме чакат 2 седмици. Но и в нормалните случаи понякога са търпеливи и те чакат. Моята доки от самото начало ми обясни, че няма да предизвика раждане само защото терминът е минал. Гледат се всички показатели и само при необходимост се прибягвало до предизвикано раждане. Ето и 3te...ki са я оставили да преноси без да я насилват с окситоцин. Но си права, че бг практика е да те метнат на пангара. За съжаление.

# 226
  • Мнения: 899
Ей ме и мен. Отчет: И при нас всичко е ОК. Кръвно 105/60, обиколка 101, фундус 34 (Наде, и моя корем при предното посещение не беше мръднал за 2 седмици), тонус на мама и бебе идеални. Тоновете са перфектни и много силни, главичката слиза леко надолу. Докторицата обобщи - с две думи както си трябва при една здрава работеща жена  Sunglasses. Микробиологията ми е чиста (изследв. излязоха по-късно). Следобед ще са готови и кръв и урина, дано и там е наред. Прати ме обаче на специалист уши-нос-гърло заради хремата, не може вика точно сега такива работи  Rolling Eyes. Той не откри нищо обезпокоително, само ми изписа "едно нежно спрейче за нос"  Laughing.
Енигма, да кажа и аз като момичетата. Чела съм тук по разни теми за плаценти с начално калциране, но нищо обезпокоително не казват мамчетата, раждат си нормално здрави бебчета. Остават само притесненията. Щом тоновете на бебчо са ясни  значи се чувства добре Hug
Госпойце, дай да се радваме, че нямаме болежки и контракции, та можем да си водим съвсем нормален живот. Друг е въпроса, че той живота в момента се върти почти единствено около очакването, но да се пробваме да се правим още малко на свободни жени без бебешки ангажименти  Grinning
Каран, Северинка може да ти помогне за снимките като се върне от преглед  Peace. Това исхемия нещо на сърцето май беше  newsm78? Струва ми се ако имаше повод за притеснение лекарите в родилното щяха да коментират с тебе  Hug
Нашия татко също си чака отпуска за раждане  Mr. Green, ама дали ще го дочака....май не  Whistling
Патенцето84, добре дошла  Hug. Кажи нещо повече за себе си
Мименце, да ти е честито малкото щастие Миро  Heart Eyes!!! Честито и на гордия татко   bouquet!

# 227
  • Мнения: 42
Честито Мими! Айде още един голям и силен юнак се появи! Браво на мама, отгледала е перфектен син в коремчето си!

Айде започнаха отчетите! Hug

# 228
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Много неправилно определят термините според това,което показва ехографа. Ама наистина е груба грешка. Скоро нали на мене ехографа ми показа термин 30 септември.Да, ама няма как да е 30 септември, щото нали сме инвитро и знаем точно кой ден сме оплодени. Laughing А това си е разлика от цял месец между реалния ми термин и ехографския.


О, честито на Мими син.   bouquet Голям юнак бе. Mr. Green

# 229
  • Мнения: 489
Здравейте, мамчета!!! Честити ни първи ОКТОМВРЙИЧЕТА!!!  bouquet  bouquet  bouquet. Да са ни живи и здрави, много да радват мама и татко!Големи бебета са се родили в първия ден на Октомври, явно защото са по- близо до термина. Хайде и днес, да видим, кои ще са следващитеSimple Smile
Аз днес бях на запис на тонове и пак след едночасово чакане, въпреки, че нямаше много хора успях да вляза. Оказа се че имам леки контракции, но когато лекарката ме прегледа, каза, че нямам признаци за скорошно раждане. Иначе се чувствам добре, слава богу и малкия вече е добре и от днес сме на градина. Дано не се разболяваме скоро, че е голяма мъка с тия болести. Продължава да ме мъчи обаче едно безсъние, снощи заспах чак в 3 часа, ще взема да науча и френския и английския перфектно, ако продължавам така, защото обикновено се приспивам с една от двете граматикиSimple Smile Ами отчетох се за днес, това е от мен. Лек ден на всички, леко раждане на следващите. Peace

# 230
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Като ви чета за размери и термини и аз се замислям  newsm78 На мен последните два цикъла ми почнаха съответно на 30.11 и 30.12 и продължиха по 6 дни. Ама като определяхме термина докторът си измисли последен менструален ден 17.01, което си е вятър работа. Сигурно не ми е точен термина Sad

# 231
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА МАМА МИМИ!
ГОЛЯМ МЪЖ СИ ИМАТ!НЕКА РАСТЕ ЗДРАВ И МНОГО ПОСЛУШЕН!
БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА МАМА!




Много отчети днес ,много нещо.Браво все хубави резултати да се чуват!

Момичета,не се тревожете много за това колко килограма  ви дават да е бебчо,на нас тук даже никой не се занимава да ги мери тези неща.. Tired
А тези прегледи вашите,по Здравна каса ли са или със заплащане?Така и не  незнам какво се дава по Бг Здравна каса.
Ако на някой му се обеснява! Crazy

Хайде,чакаме още хубави новини!  bouquet

# 232
  • София
  • Мнения: 368
Честито, Мими! Да ти е живо и здраво момченцето!  Hug На теб бързо възстановяване и скорошно прибиране у дома!
Говорих с педито и тя потвърди, че коликите са ни започнали! Да са ни честити! Ще купя капките и ги започваме!
Днес ще ми свалят конците и така ме е страх  Sad Някой може ли да ми каже кога мога да започвам да си слагам колан за стягане на корема

# 233
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Честито, Мими! Да ти е живо и здраво момченцето!  Hug На теб бързо възстановяване и скорошно прибиране у дома!
Говорих с педито и тя потвърди, че коликите са ни започнали! Да са ни честити! Ще купя капките и ги започваме!
Днес ще ми свалят конците и така ме е страх  Sad Някой може ли да ми каже кога мога да започвам да си слагам колан за стягане на корема

Трикси, колан можеш да слагаш веднага след излизане от болницата. И въпреки, че някой го отричат, аз съм ЗА, защото той не само прибира корема, а има грижата да прибере и органите, които доста са се поизместили след бременноста. Аз след първото си раждане ползвах колан и два месеца след раждането, никой не можеше да разбере че съм раждала и нямах проблеми.
След операцията ми обаче се замотах и не слагах такъв и веднага получих нещо като херния,която после ми оправя хирург.

# 234
  • Мнения: 42
gale, някои от нас са по ЗК, други не! По принцип по ЗК влизат два ехографа през цялата бременност и останалото изследвания/основни/, мерки и теглилки. Само че има множество случаи, в които това не се спазва къде за наш късмет, къде обратното. Аз примерно след двата ехографа си плащам всеки преглед по 30лв., като лекарката ми настоява да ме гледа на ехограф и казва, че ако не ме погледне не поема отговорност ако нещо се случи с мен или бебчето. Знам, че при Надето е обратно, доктора я гледа всеки път и една стотинка не и е поискал, мисля, че имаше и други такива мами, с късмет Wink. Един вид - анрахия! Горе долу така стоят нещата тука. Ако някой има какво да добави...
Трикси, не се притеснявай за тия шевове! Много пъти са ми махали конци, няма нищо страшно! Питай доктора за колана, би трябвало да е най-обективен! Стискам палци коликите на малката да не са силни и бързо да и минат! Hug Praynig

# 235
  • София
  • Мнения: 183
Нелка, питай като ти свалят конците за колана!

Пуки, аз съм с аменорея и 28.10 е термина който аз съм си изчислила според датата на овулацията (засичахме я). Та и доки се съгласи с моите изчисления и до сега бебка си вървеше точно като за термин 28.10. Иначе много ясно че ехографите всеки път различно показват. Днес ме изкара за 1.11  Mr. Green

Златина, още ли имаш контракции? Аз бих се обадила на доктора, който ще ме изражда да питам няма ли възможност да ме приемат вече за наблюдение при положение че трябва да пътуваш. То е ясно че всеки момент ще родиш.

Абе тия колани нали по размер се избират, та се чудех с кой размер да се съобразявам - с този който съм към момента на изписване от болницата или този към който се стремя  Joy

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:11 от mylili

# 236
  • Варна
  • Мнения: 152
ЧЕСТИТО на мама МИМИ! Много да ВИ радва!!!

http://www.iisupport.org/18/page.html - Намерих нещо интересно ...

# 237
  • Мнения: 817
Здравейте и то мен! Аз днес съм се наспала и хич не съм в настроение точно като Енигма, Госпойцата и Галето. Вече съм много изнервена и искам да стана 18.30 ч. и да отида на преглед, мисля да питам доки как ще действаме, ако взема да пренося, направо не съм вярвала, че може да е толкова депресиращо.

Радвам се за мамите с добре минали прегледи, а на тези, на които им предстои им пожелавам успех!

Честито синче на Мими! Да е жив и здрав и много послушен!
Hug

каран
, да, аз слагам снимките на първа страница, но друга мама ги оразмерява. Ако имаш малка снимка можеш направо да я качиш в албумчето и аз ще я сложа на първа страница.

# 238
  • София
  • Мнения: 1 534
Честито на всички мами родили през последните 3 дена!   bouquet
Влизах само да с еинформирам кой е родил, но нямах време да пиша.

Аз снощи нещо се стреснах, че ще раждам, защото се събудих с някакви болки в корема, но се оказаха червата, а не контракции. Но тази фалшива тревога ме накара да се стегна малко, защото нито съм си приговила багажа за болницата, нито всичко за бебето е готово. Днес поне изпрах дрешките и малко се поуспокоих. При мен е или зверско спокойствие, че има време или се шашкам, че няма и от паника нищо полезно не свършвам.

Момичета, какви пакети памперси взехте за родилния дом??? Имам предвид от колко бройки? Номер 1 на Памперс са 34 бр. в опаковката и ми се струват много да ги нося там.

Стискам палци на преносващите и да не се притесняват. А представяте ли си тези, които са с термин за края на месеца и преносят? Но...ще чакаме всички бебнца с нетърпение. Чао

# 239
  • Габрово
  • Мнения: 403
 Е, Сев, недей така... Чак към депресии не залитай Simple Smile И предизвикването на раждане не е кой знае колко вълнуващо преживяване! На всичкото отгоре именно заради това предизвикване предишния път сега се чувствам сякаш ще раждам за първи път  Embarassed Нито знам какво е това контракция, нито нищо... Аз забелязвам нещо друго - май никоя мама от родилите досега не е споменавала за епидурална упойка. Някоя използвала ли е и има ли някоя, която възнамерява да се възползва от това обезболяващо облекчение?

Общи условия

Активация на акаунт