вярно ли е че- въпрос за новородено

  • 11 243
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 452
Вярно ли е че за новороденото трябва да се купи радиатор ,който да поддържа температурата на стаята такава каквато е била в майчината утроба ?Че мъжа ми сега се върна и един негов приятел така му бил казал ?Истина ли е това ,в родилното поддържат ли такава температура ?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Тоест 37 градуса? На теб вярно ли ти звучи?

# 2
  • Мнения: 408
Аз родих лятото в най-големите жеги!Не знам сега какви са температурите в родилните отделения.Но в къщи си по държай нормално температура!Около 25-28 градуса.

# 3
  • Мнения: 452
ами не ми звучи ама .....знам ли ...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 558
 ooooh! Ето защо природата е направила така, че жените да гледат децата. Температура от 23 градуса е напълно достатъчна за новороденото, когато се къпе се затопля повече.

# 5
  • Мнения: 682
Не, няма нужда. Бебето трябва постепенно да се адаптира към заобикалящата го среда. Нужно е да се поддържа температура от 24-25 градуса. У дома температурата е около 20 градуса и моята бебка се чувства отлично.

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 894
аз винаги съм се водила от правилото-щом на мен ми е добре и на бебка е така Peace

# 7
  • Мнения: 2 479
Вярно ли е че за новороденото трябва да се купи радиатор ,който да поддържа температурата на стаята такава каквато е била в майчината утроба ?Че мъжа ми сега се върна и един негов приятел така му бил казал ?Истина ли е това ,в родилното поддържат ли такава температура ?
Shocked Shocked Shocked Joy
Стига де, тоя дето го е казал това на мъжа ти не  ли съгласен тази температура да се поддържа с климатик, примерно, или пък с калорифер? Пък може и 40 градуса да се поддържат, що 37... Голям цирк са тия бъдещи татковци...

# 8
  • Мнения: 408
За обличането знам от лекарка че лятото се облича с една дреха по-малко от теб,а зимата 1 дреха повече от теб.Понеже са с по-висока температура от нас!

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
ooooh! Ето защо природата е направила така, че жените да гледат децата. Температура от 23 градуса е напълно достатъчна за новороденото, когато се къпе се затопля повече.

 Peace

Спомням си, че Вики само първата  вечер в родилното беше в специално легълце (приличаше на аквариум), което отгоре беше с някаква лапма, която проддържаше малко по-висока температура, за да се адаптира по-лесно бебето.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз родих лятото в най-големите жеги!Не знам сега какви са температурите в родилните отделения.Но в къщи си по държай нормално температура!Около 25-28 градуса.

И това не е нормална температура за сегашния сезон. 21-22 е идеално, а нощем и по-малко.

# 11
  • Мнения: 3 314
аз винаги съм се водила от правилото-щом на мен ми е добре и на бебка е така Peace
 

 и аз  Peace

# 12
  • Мнения: 298
Аз родих лятото в най-големите жеги!Не знам сега какви са температурите в родилните отделения.Но в къщи си по държай нормално температура!Около 25-28 градуса.

И това не е нормална температура за сегашния сезон. 21-22 е идеално, а нощем и по-малко.

# 13
  • Мнения: 4 335
Разбира се,4е не е вярно,22 градуса са си идеални за бебе Peace

# 14
  • Мнения: 2 478
Аз гледах моето новородено бебе на температура 20-22 С.
Къпех го на 25-26С.
И никога не съм го простудила.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз като родих, в боксовете където нощуваха бебетата беше някакъв ад  Shocked . Работеха парно и допълмително ел. печка. Никой обаче от акушерките не е споменавал подобно нещо. Може би е необходимо през първите 2-3 дни след раждането докато се адаптира бебето. Моята принцеска си я гледах на 22-23-24 о С . Препоръчително е 18-22 о С . Нощем дори 16.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 586
Не може да е вярно,това са 37С , няма нужда от такова претопляне, гледам си го в нормални условия,когато е топло не пусам нищо,когато е студено пускам печка,климатик и каквото там имам!

# 17
  • Мнения: 2 803
За обличането знам от лекарка че лятото се облича с една дреха по-малко от теб,а зимата 1 дреха повече от теб.Понеже са с по-висока температура от нас!

И аз съм на това мнение. Peace

# 18
  • Мнения: 2 447
като новоредено в стаята поддържахме макс.22 а за къпането 24-25

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не. не в вярно. Само когато го къпеш първите дни гледай да е по-топличко  Hug

# 20
  • Мнения: 798
Не съм сигурна, но помня че в родилния дом беше страшна жега. Направо едвам издържах.
Моето бебче имаше забавена терморегулация и по съвет на педиатърката поддържахме по-висока температура вкъщи (но не над 25), като постепенно я намалявахме. В крайна сметка на 1 м. вече намалихме на около 20 градуса.
Та в тази връзка - попитай педиатърката си!

# 21
  • Мнения: 344
Е , то ако било така щяхме да ги носим като слона  Rolling Eyesпо две години , та да поотраснат малко и коликите да са минало и т.н.Родих август , тогава беше по памперс , а сега си г ообличам нормално -имам предвид боди с дълъг ръкав и долничка.Всеки ден сме на разходка , само като вали си стоим вкъщи  , но дори и тогава като спре да вали бягаме навън.Малко като го пооблека и се прегрява.Така че сама си направи извод.Мои познати казват , че и на климатик не било хубаво да го държиш , но Thinkingаз си гледам детето .Температура 20-22 според мен е нормална.

# 22
  • Мнения: 4 784
Мъжът ти дава ли си сметка как се стои в стая при 37 градусова жега. То ако му дадем и да облече бебето, сигурно космонавтче ще му навлече!

# 23
  • Мнения: 137
като новоредено в стаята поддържахме макс.22 а за къпането 24-25
На мен също така ми каза педиатъра че от 18-22 градуса е нормално а за къпане 24-25 градуса

# 24
  • Мнения: 4 434
Не е вярно това правило Simple Smile

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не е вярно.

# 26
  • Мнения: 502
не знам дали я вярно, но аз гледах да поддържам температура между 20 и 25 градуса по препоръка на лекарката. още първия път като дойде в нас каза че не трябва да е много топло на бебето за да не се претопли.

# 27
  • Мнения: 2 237
Не е вярно.Моята дъщеря се роди през зимата и като си  прибрах у дома я държах на 17 градуса.На нея така и беше най-добре,при по-висока т-ра ставаше неспокойна.И до ден днешен обича да спи на студено.

# 28
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е вярно.  Peace
Онзи приятел да ходи да се гръмне, ега ти разбирача  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 1 185
ooooh! Ето защо природата е направила така, че жените да гледат децата. Температура от 23 градуса е напълно достатъчна за новороденото, когато се къпе се затопля повече.

 Laughing Споделям мнението на 100%!

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 Naughty не е вярно разбира се  Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Разбира се,4е не е вярно,22 градуса са си идеални за бебе Peace
Peace

# 32
  • Мнения: 3 929
Не е вярно, естествено. Като новороден държах сина си на около 22 - 23 градуса, а когато го къпех, затоплях малко повече стаята. Сега стоим на около 20 градуса.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 096
Винаги съм се учудвала, когато съм ходила на гости при приятелки с малки бебета и вътре в стаята е било топло като в сауна! Нормалната температура е 20-21 градуса в стаята  Peace Въпреки че при нас е малко повечко, тъй като на мен ми е студено  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 22
При мен - малкия за спането беше ка 19-21 градуса а кьпането 23-25 градуса

# 35
  • Мнения: 438
 Sick Леле-ееее, тоя човек добре ли е да дава такива акъли #Crazy
Ако ми кажеш, че този приятел на мъжа ти има деца...ще ми е трудно да повярвам, че са живи и здрави

# 36
  • Мнения: 329
Разбира се че не е вярно  Naughty И аз мисля че 20-22 е нормално, а за къпане максимуму до 25, иначе бебето ще стане прекалено нежно и лесно ще се разболява  Peace

# 37
  • Мнения: 2 784
Само, ако го държите голо и не го изкарвате преди началото на лятото. Grinning
Сериозно.Обличам я като себе си, така я обличах и като бебе. Зимата поддържахме около 21-22 градуса, вдигахме до 25, когато ще я къпем. Вечер спяхме на около 18-19.

# 38
  • Мнения: 189
Не е вярно!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 194
Дъщеря ми, когато беше бебе, а сега и племенникът ми, който се е на 20 дни се гледат на 20-21 градуса, за  къпане 23 градуса.

# 40
  • Мнения: 1 473
Не е вярно. В родилното е топло, но никой не подържа 37 градуса.
 Моето бебе спи на 18/20 градуса, а сега като застудя отопляваме с парно, но гледаме да не става по/топло от 23 градуса в къщи. Купи си термометър с показател на влажността, за да се ориентираш. Защото ако е много топло, обикновено и въздуха се изсушава и тогава е трудно бебето да диша. Бебето трябва да бъде облечено според  сезона, но да не се претопля.
Не се притеснявай толкова, бебетата сами регулират телесната си температура, за разлика от възрастните.

# 41
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
не е вярно Peace

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е вярно.Трябва да се поддържа 21-22 градуса,но на мен ми беше хладно на тази температура и вдигах градусите Peace

# 43
  • Мнения: 2 334
Не мисля че е вярно.Моята дъщеря е зимно бебе и педито ми каза да поддържам 22-23 градуса

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 588
В курса за бременни ни обясниха, че температурата трябва да е около 22 градуса, а при къпане да е 24 градуса.

# 45
  • Мнения: 263
Тоест 37 градуса? На теб вярно ли ти звучи?

 hahaha Та до какв авъзраст да поддържаме Т като в майчината утроба? newsm78 Joy
Най - много 22 градуса, а за къпанката 25 мах.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 524
Еххх, как ги обичам понякога тези бисери на мъжете.

# 47
  • Мнения: 3 727
Еххх, как ги обичам понякога тези бисери на мъжете.
Аха, и аз. Joy

# 48
  • Мнения: 257
Не. не в вярно. Само когато го къпеш първите дни гледай да е по-топличко  Hug
Peace

# 49
# 50
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 Shocked Shocked Shocked
Оптималната температура е 20-21 градуса.При къпане 25-26.
И за протокола аз изгледах дъщеря си на климатик.

# 51
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е вярно, че трябва да е толкова топло.

Ако температурата е като в майчината утроба - т.е. 37 градуса, детето ще прегрее и ще се обезводни, защото ще изпари много вода.
Остави ги тия приказки, някои мъже са големи "разбирачи". Мoмичетата  са ти казали -нормална стайна темпeратура, при къпане - малко по-топличко, ако има колики и го оставяш да порита голичко, също да е 24-26 градуса и това е.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 08:46 от firebird

# 52
  • Мнения: 5 940
Винаги съм гледала Иво на около 20 градуса, той просто не търпи да е много топло.

# 53
  • Мнения: 4 362
Не, няма нужда. Бебето трябва постепенно да се адаптира към заобикалящата го среда. Нужно е да се поддържа температура от 24-25 градуса. У дома температурата е около 20 градуса и моята бебка се чувства отлично.

Peace Гледам от бебе дъщеря си на климатик при температура 20-22,при къпане стигаше до 23-25

# 54
  • Мнения: 27 524
Аз пък къпах бебето на 27°  Blush

# 55
  • Мнения: 953
Температурата на стаята трябва да е 20-22 градуса и да не е сух въздуха. В противен случай рискуваш да претоплиш детето.

# 56
  • Мнения: 2 658
Малеее, какви неща иzмислят хората  ooooh! Crazy
Сестрата, която идва у нас ми каzа около 18° даже. Аz иzобщо не zнам колко е у нас, не е никак топло, но дори zа къпане не zатоплям. Май прекалявам с каляването  Thinking

# 57
  • Мнения: 3 034
не, не е вярно, че трябва да поддържаш такава температура. бебетата се чувстват прекрасно на температури между 19 и 22 градуса, за спане по-ниските градуси.

# 58
  • Мнения: 27 524
Днес една приятелка до нас се прибра с новороденото си бебче - влязохме да го нагушкаме и да го цункаме - ами Т в стаята беше над 30°. Ужас, всички се препотихме сто пъти... и най-вече бебето, горкото...  Confused

# 59
  • Мнения: 242
Брей горкото ако стои на 37 градуса,нормалната температура е 18-22 градуса и такава трябва да поддържаш,за къпане малко повече с два -три градуса. Peace

# 60
  • Мнения: 8 999
А ти даваш ли си сметка как ще влизаш на тая температура в стаята на новороденото си бебе!!!
Луди ли сте, бе хора, кой нормален човек, пък бил той и току що роден, може да диша на такава жега.
Ще го уморите туй бебе.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 524
накратко- не е вярно. Peace

# 62
  • Мнения: 46 518
Че то тогава трябва да се храни и с тръба през пъпа Mr. Green

Педиатърката ми направи забележка, че вкъщи е 26 градуса, т.е. много горещо, ама какво можех да направя, като родих в средата на август и не бяхме сложили още климатик  Tired 21-22 е перфектната Т за бебе Peace

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 00:51 от Никол

# 63
  • Мнения: 6 713
Ти ще спиш ли на 37 градуса? ooooh!

# 64
  • Мнения: 4 753
Синът ми е зимно бебе, отгледахме го на 22 градуса температура - 37 градуса ми идва малко в повечко...   Thinking 

# 65
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Когато навън е 37 градуса хората се прибират някъде, за да търсят хладинка.
Оптималната температура за гледане на бебе е 22-25 градуса.

# 66
  • Мнения: 1 372
Мисля че ако вкъщи поддържате 37градуса и детенцето е облечено рискувате да го прегреете. Лично аз не съм поддържала никога повече от 24 градуса и зимата и лятото.

# 67
  • Мнения: 518
Не е вярно това. Бебе се гледа на 22 градуса, но на моето му е студено, когато е под 25  Mr. Green. Трудничко ще я стоплим през зимата!

# 68
  • Мнения: 1 080
между 22 и 24 градуса трябва да се поддържа

# 69
  • Мнения: 304
разбира се че не е вярно Peaceна детето му са необходими около20-22 градуса

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 196
23-24градуса са достатъчни,+/минус 1-2 градуса.Вечер трябва да спят на по-ниска температура-около 19.Около 37 е водата за къпане Grinning

# 71
  • Мнения: 3 695
ooooh! Ето защо природата е направила така, че жените да гледат децата. Температура от 23 градуса е напълно достатъчна за новороденото, когато се къпе се затопля повече.
Peace

# 72
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ooooh! Ето защо природата е направила така, че жените да гледат децата. Температура от 23 градуса е напълно достатъчна за новороденото, когато се къпе се затопля повече.
Peace
Peace

# 73
  • Мнения: 378
Аз гледах моето новородено бебе на температура 20-22 С.
Къпех го на 25-26С.
И никога не съм го простудила.
Същото и при нас.

# 74
  • Мнения: 1 121
На такава температура ще го претоплите горкото Shocked доколкото знам бебе се гледа на 20-22 градуса, не повече. На тази температура едно памучно боди с дълъг или къс ръкав и едни панталонки са предостатъчни, всичко останало си е навличане ooooh!

# 75
  • Мнения: 2 111
Не е вярно.
Дъщеря ми е зимно бебе.Температурата в стаята е  20-22 градуса,а вечер за къпане-24-26 градуса.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
На 37 градуса може да колабира някой бе. WinkТова си е адска лятна жега.Температура от 23-24 градуса е достатъчна.По-скоро гледайте да не изнежите бебето.

# 77
  • Мнения: 247
20-22 градуса е нормална температура.

# 78
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, и сигурно според приятеля на мъжа ти и на тъмно трябва да го държите бебето, за да се доближава обстановката максимално до майчината утроба.

# 79
  • Мнения: 4 965
Според педиатрите, здраво бебе се гледа на температура 18-20 градуса, а стаята се затопля до 22 градуса само за къпането.
Че то на 40 градуса не само бебето ще се прегрее, ами и на всички вкъщи ще им стане лошо - все едно да живеете в сауна.
Около 35 градуса в болниците поддържат температура само в кувьозите за силни недоносените деца, за да се доразвият при близки до утробата условия, но за едно дете, което се е родило доносено и готово за живот в "нормална среда" - е направо смешно да се претопля, изнежва и разболява насила...

# 80
  • Мнения: 388
Нашата педиатърка препоръча температура между 19-22С. Като може малко по -висока докато се къпе, но ако му правиш масажче след баня с някакво олио се загрява добре и дори и тогава по-топло не е необходимо.

# 81
  • Мнения: 1 155
не мисля че е вярно!  ThinkingМоята педиатърка ми е казвала че темтеретувата в стаята на бебе трябва да е 20 - 22 градуса

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Не е задължително да е радиатор, може и с друг отоплителен уред, но 20 градуса са оптимална температура за бебчето. При къпане - няколко градуса повече.

# 83
  • София
  • Мнения: 255
20 - 24 градуса са нормална Т. Иначе ще си разнежиш бебето и ще почне често да боледува. какво ще правиш при първия сняг. ще се залостиш във вас под ключ??????????????

# 84
  • София
  • Мнения: 17 592
 smile3532
Да, задължително е за част от недоносените дечица - осъществява се в ковьози. Но ти го дават след, като вече няма нужда от това!

Пожелавам ти най- прекрасно бебче и по- малко ошашкан тати...

# 85
  • Мнения: 2 960
Мисля че ако вкъщи поддържате 37градуса и детенцето е облечено рискувате да го прегреете. Лично аз не съм поддържала никога повече от 24 градуса и зимата и лятото.
точно така Peace

# 86
  • Мнения: 804
По-добре да си простудиш детето отколкото да го претоплиш, а най-добре не прави нито едно от двете  Peace
Желая здраво и послушно бебче  Wink

# 87
  • Мнения: 540
22 е идеалната темперетура за деца

# 88
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, за какво са му дрешки все пак? newsm78

# 89
  • Мнения: 1 104
Не, то ще е прекалено топло. Както са ти казали и другите мами температурата трябва да е около 20-22 градуса. А за баня малко по-топло.

# 90
  • Мнения: 645
Аз също мисля, че около 20 градуса е подходящата температура.

# 91
  • Мнения: 91
Аз гледах моето новородено бебе на температура 20-22 С.
Къпех го на 25-26С.
И никога не съм го простудила.
и аз така

# 92
  • Мнения: 1 428
аз винаги съм се водила от правилото-щом на мен ми е добре и на бебка е така Peace
Peace

# 93
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 hahaha Crazy

# 94
  • Мнения: 378
Няма нужда, разбира се! Може би в кувьозите поддържат такава Т, но нали бебето ти ще е облечено в къщи.

# 95
  • Мнения: 349
20-24 е нормална тем. за вкъщи  Peace

# 96
  • Мнения: 1 554
какви са тези глупости ooooh!

# 97
  • Мнения: 174
Аз също мисля, че около 20 градуса е подходящата температура.
Peace

# 98
  • Мнения: 780
Не съм чувала такова нещо.За мен е нереално.

# 99
  • Мнения: 2 022
20-24 е нормална тем. за вкъщи  Peace

Точно така. Всичко друго са глупости на изплашени до смърт мъже.  Wink Не им се връзвай.

# 100
  • Мнения: 1 259
неможеш цял живот да поддържаш тази температура.... а ако сега започнеш, като порасне, ще е много по податлив на настинки и пр.

# 101
  • Мнения: 114
Акушерки са ми казвали да поддържам температура между 18-20 градуса за да не се изнежва бебето.Така и правя и за сега бебка се чувства добре .А и бебетата се претоплят много-по лесно отколкото да се изстудят затова не  е необходимо да се поддържат такива високи температури в стаята.

# 102
  • Мнения: 363
20-21 градуса е най-добрата температура за мъничето  Peace

# 103
  • Мнения: 1 919
20-21 градуса поддържам вкъщи, преди баня затоплям стаята около 25 градуса..

# 104

Общи условия

Активация на акаунт