Използването на тампони

  • 22 597
  • 87
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 520
Аз не мога да използвам тампони, пробвала съм, неудобни са ми. И това е.

И аз. И не разбрам как някои жени ги понасят тия тампони. Въобще не ги намирам за хигиенични след като течността се събира вътре в теб, а не извън теб както е при превръзките.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз съм използвала тампони ОВ обикновени винаги , и още на втория път ги сложих без проблем.Знам , че някой жени не им понасят и също за по-лесно слагане използват с апликатор.Аз съм голяма фенка на тампоните , но вече 3 ма гинеколози ми казват да ги използвам само при наложителни ситуации, че не било много добре да се използват винаги  Thinking

# 47
  • Мнения: 4 784
Киселото мляко пази бактериалната флора на влагалището предполагам.
Пфууу, аз такава плесканица не бих си направила!

# 48
  • Мнения: 27 524
Въобще не ги намирам за хигиенични след като течността се събира вътре в теб, а не извън теб както е при превръзките.

Не се събира в теб, а попива в тампона. Освен това на всеки два часа трябва да се сменя. Не са нехигиенични. Но и аз знам, че не е хубаво постоянно да се ползват.

Вени, чувала съм и за тампони с мед, за премахване на гъбични инфекции разни. Помагало, казват...

# 49
  • Мнения: 4 784
Вени, чувала съм и за тампони с мед, за премахване на гъбични инфекции разни. Помагало, казват...
newsm09 no

...И не разбрам как някои жени ги понасят тия тампони. Въобще не ги намирам за хигиенични след като течността се събира вътре в теб, а не извън теб както е при превръзките.
Копирам една статия за "вредата" от тампоните.
"За тампоните
Тези малки пресовани късчета памук, за които сме чували, че са незаменими за плажа, при спорт или в дискотеката, не са откритие на XX век.
Историческите данни са категорични -тампони са използвали още жените в Древен Египет. Промишленото производство на това уникално хигиенично средство започва през 1936 г. Истински бум обаче тампоните отбелязват през 80-те години на миналия век. И макар, че не са новост на пазара у нас, все още много жени избягват да ги употребяват, робувайки на неоправдани страхове и слухове.
Много от нашите читателки ги вълнуват редица въпроси за ползването на това средство на интимната хигиена. Ето някои от тях и отговорите.

Опасно ли е да се ползва това средство?
- Не, не е опасно, стига да се спазват определени правила.
Препоръчват се тампони с апликатор, които да се ползват само по време на менструация, като редовно се сменят през 4-5 часа. Ако се усети известен дискомфорт при вкарването на тампона, не трябва да се притеснявате - вероятно не е сложен достатъчно дълбоко. Махнете го и след известно време пъхнете нов тампон.

Има ли опасност тампона да се измъкне от влагалището?
Не. Мускулите на влагалището обгръщат плътно тампона и дори не му позволяват да мърда.
Така че бъдете спокойни.

Вярно ли е, че тампонът блокира менструалните секрети във влагалището?
- Не, това въобще не е вярно!
Тампонът ги попива, докато изцяло се напои, а след това започва да ги пропуска и да тече.

Тампоните увеличават риска от инфекции, защото не позволяват на нечистата кръв да изтече навън? Това не е вярно. Ако се подменят според инструкциите на производителя (обикновено указанието е да ги сменяте през 4 часа), няма никакъв риск от инфекция, тъй като абсорбирането на кръвта става вътре в тялото, т.е. изтичащата от матката течност няма допир с външната среда.

Честата употреба на тампони води до пресъхване на лигавицата на влагалището? - Не е вярно. Съвременните тампони се произвеждат от пресована памучна вата. Те са с цилиндрична форма, лесно се поставят и по никакъв начин не нарушават целостта на лигавицата на влагалището.

Не е ли по-добре да се използват дамски превръзки? - Имате право на избор - можете да ползвате различни средства на интимната хигиена, стига да се чувствате комфортно. Но е добре да знаете, че при ползването на дамски превръзки има вероятност да се появят някои чревни бактерии във влагалището. Затова трябва да сменяте превръзките при всяко отиване до тоалетната.
При тампоните няма такава опасност - просто само внимателно преместете шнурчето настрани. И докато сте в тоалетната, дръпнете леко конеца - измъква ли се тампонът, налага се да го смените.

Може ли да се ползва тампон и през нощта? - Да, при условие че не го държите не повече от 5 часа. Изберете тампон с необходимата ви степен на попиване, пъхнете го във влагалището точно преди лягане, а като се събудите, веднага го сменете.

Може ли да се плува с тях?
- Да. Препоръчително е да се използват в басейна или в морето.
На практика тампоните действат като бариера срещу всякакви външни дразнители.

Не могат да се ползват от девствени момичета?- Не е вярно. Но все пак в този случай тампоните трябва да се използват много внимателно, и то след консултация с гинеколог, който да обясни как точно да ги употребявате.
Дори и да имате по-обилна менструация, не се изкушавайте да си купите тампони, на които изрично не е отбелязано, че могат да се използват от девици."
 

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 14:29 от veni9

# 50
  • Мнения: 2 131
Може ли да се ползва тампон и през нощта? - Да, при условие че не го държите не повече от 5 часа. Изберете тампон с необходимата ви степен на попиване, пъхнете го във влагалището точно преди лягане, а като се събудите, веднага го сменете.
Честно казано, никога не съм използвала тампони през нощта, а винаги нощни превръзки. Именно защото не ми се става, за да сменя тампона, а с превръзката нямам проблем до сутринта.

# 51
  • Мнения: 11 607
Току-що писах и в съседна тема......само като съвет.....те е препоръчително да се слагат тампони при условие,че жената има спирала. И в книга съм го чела, и доктор ми е казал.......Той доктора по-принцип бе против тампоните де......

# 52
  • Мнения: 3 219
Да не би да има някаква опасност да се поразбутат мустачетат на спирала ?
Или вероятно зарадипо-обилния цикъл Rolling Eyes
Стана ми любопитно.
Не съм фен на спиралите по принцип.

# 53
  • Мнения: 11 607
Да не би да има някаква опасност да се поразбутат мустачетат на спирала ?

Да, и самата спирала да падне......

# 54
  • Мнения: 1 671
Не мога да ползвам тампони, пробвала съм, но не се чувствам комфортно. И, въпреки статията, ми се струва, че рискът от инфекции с тампони е по-голям отколкото ако се ползват превръзки.  Thinking

# 55
  • Мнения: 3 219
Да не би да има някаква опасност да се поразбутат мустачетат на спирала ?

Да, и самата спирала да падне......

така си и мислех Thinking

# 56
  • Мнения: 559
Киселото мляко пази бактериалната флора на влагалището предполагам.
Булгарикус Бациликус  Joy

# 57
  • Мнения: 304
не ползвам тампони,но всичко е въпрос на навик

# 58
  • София
  • Мнения: 23 097
Толкова съм пристрастена към тампоните, че като родих ми беше адски некомфортно с превръзките  Mr. Green Пък и имам чудния късмет при всяко ползване на превръзка да се омазвам супер жестоко  Close

# 59
  • Мнения: 1 080
Накарай някой да ти покаже как става.
Няма ли някой, който да ти помогне...............
 Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт