Използването на тампони

  • 22 595
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Ехо,мами

да ви задам един глупав въпрос.Сега ще започвам уроци по плуване и ще ми се налага да си слагам тампони,но все не успявам да го направя.На вас трудно ли ви беше отначало и ако ми дадете съвети ще съм ви благодарна.Кои тампони с апо-лесни за слагане?С апликатори или без?

# 1
  • Мнения: 5 790
Не помня как е било отначало, доста време си слагам тампони вече. Тези с апликатор са по-удобни и по-лесни за слагане.

# 2
  • Мнения: 3 219
Ехо,мами

да ви задам един глупав въпрос.Сега ще започвам уроци по плуване и ще ми се налага да си слагам тампони,но все не успявам да го направя.На вас трудно ли ви беше отначало и ако ми дадете съвети ще съм ви благодарна.Кои тампони с апо-лесни за слагане?С апликатори или без?

Като за начало пробвай с апликатор-по-лесно се поставят.
Аз ползвам от около 15 години, не съм имала проблеми, като се има предвид, че едно време  хич не бяха със спираловидни каналчета..бла...бла и т.н.

# 3
  • Мнения: 257
Със апликатор  по лесно се слагат
 Peace

# 4
  • Мнения: 4 434
Със апликатор  по лесно се слагат
 Peace
Да

# 5
  • Мнения: 2 131
Не съм ползвала тампони с апликатор. Слагането е по-лесно ако си с изправени крака /не клекнала/. Поне при мен е така.

# 6
  • Мнения: 27 524
Въпрос на навик е. С апликатор и аз не съм ползвала. Иначе трябва да приклекнеш, да не си седнала и да не си стягаш мускулите. С показалеца го буташ бавно и внимателно, докато не вкараш целия показалец във влагалището. Иначе тампонът ще остане между срамните ти кости и ще ти убива.

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Когато слагах за първи път ми беше трудно. Сега тези новите на ОВ, които са с копринено покритие много лесно се поставят. Трябва да си сигурна че си го поставила достатъчно навътре. Изобщо не трябва да го усещаш. В кутийката има упътване и там според мен добре е обяснено. Тампони с апликатор не съм ползвала и за тях не мога да дам съвет. Може и по лесно да става.

# 8
  • Мнения: 3 356
Въпрос на навик е,не съм ползвала с апликатор.Ползвам OB

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвам тампони от доста време -ОВ . Съгласна съм с другите - въпрос на навик е Peace

# 10
  • Мнения: 3 314
аз ползвам тампони мнооого рядко , от начало неможех да си ги слагам добре , но с времето се научих

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
 PeaceВъпрос на навик е да.

# 12
  • Мнения: 2 334
PeaceВъпрос на навик е да.

Да  така е Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
Блонди ти е обяснила как се слага. Аз съм най-доволна от ОБ Про Комфорт! Откакто преминах от превръзки на тампони, почти не си усещам цикъла, много е комфортно.

# 14
  • Мнения: 386
трябва га го напъхаш възможно най-дълбоко (без да си причиняваш болка,разбира се) и си готова

# 15
  • Мнения: 3 219
Малеее, ако прочете някой мъж темата какви ли не работи ще си представи Joy

# 16
  • Мнения: 46 526
Не знам, 14 г. след първия опит, все още не мога  Rolling Eyes слагам само за море и едва изтрайвам 2 часа Tired

# 17
  • Мнения: 27 524
Не знам, 14 г. след първия опит, все още не мога  Rolling Eyes слагам само за море и едва изтрайвам 2 часа Tired

 Laughing hahaha
Стига, де, Никол  Hug

# 18
  • Мнения: 3 219
Не знам, 14 г. след първия опит, все още не мога  Rolling Eyes слагам само за море и едва изтрайвам 2 часа Tired

 Laughing hahaha
Стига, де, Никол  Hug

Имаш още поне толкова години да се научиш, а после няма да ти е необходимо Joy Joy  bouquet

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз не мога да използвам тампони, пробвала съм, неудобни са ми. И това е.

# 20
  • Мнения: 27 524
Аз не мога да използвам тампони, пробвала съм, неудобни са ми. И това е.

Няма такъв филм. Просто ги поставяте неправилно явно. При правилно поставяне те не се усещат. Изобщо. Нито са удобни, нито неудобни. Просто все едно ги няма  Peace

# 21
  • Мнения: 3 219
Аз не мога да използвам тампони, пробвала съм, неудобни са ми. И това е.

Няма такъв филм. Просто ги поставате неправилно явно. При правилно поставяне те не се усещат. Изобщо. Нито са удобни, нито неудобни. Просто все едно ги няма  Peace

Да, така е, затова само тях ползвам, забравяш, че си в цикъл Peace

# 22
  • Мнения: 46 526
Смейте се вие, наистина някои жени не могат Tired
В 3-ти месец на бременността, гинекологът ми каза да сложа тампон при даването на урина за изследване (по-късно рабрах, че имал предвид памук, свит на топка), в крайна сметка си предизвиках контракции, кървене, лежане за задържане в болница Confused може да съм с две леви, не знам Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 3 219
Смейте се вие, наистина някои жени не могат Tired
В 3-ти месец на бременността, гинекологът ми каза да сложа тампон при даването на урина за изследване (по-късно рабрах, че имал предвид памук, свит на топка), в крайна сметка си предизвиках контракции, кървене, лежане за задържане в болница Confused може да съм с две леви, не знам Rolling Eyes

Ау,страшно е това, за което говориш, явно много си го натикала навътре, друго обяснение нямам.

# 24
  • Мнения: 81
Със апликатор  по лесно се слагат
 Peace
Peace Peace Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Смейте се вие, наистина някои жени не могат Tired
В 3-ти месец на бременността, гинекологът ми каза да сложа тампон при даването на урина за изследване (по-късно рабрах, че имал предвид памук, свит на топка), в крайна сметка си предизвиках контракции, кървене, лежане за задържане в болница Confused може да съм с две леви, не знам Rolling Eyes
много лошо....по-добре не си слагай вече Peace

# 26
  • Мнения: 1 103
Темата е станала доста интресна като гледам .
И аз използвам само тампони  много са ми удобни и също забравям че съм в МЦ.
Забравила  съм какво е превръзка и как се ползва .

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 09:17 от sisil76

# 27
  • Мнения: 559

И аз използвам само тампони  много са ми удобни и също забравям че съм в МЦ.
Забравила какво е превръзка и как се ползва .
И аз така. Не смятам, че на някой може да са му неудобни. Освен ако не са ги поставили правилно. Трябва да не се усеща. Прочетете инструкциите. Може да помогнат!  Peace

# 28
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз също ползвам тампони и ми е много комфортно с тях. Спомням си обаче че първият път не бях го поставила достатъчно навътре и го усещах. С апликатор не съм използвала, предполагам е по-лесно поставянето  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 23 097
От 10 год. използвам тампони. Първият път ми беше малко некомфортно, докато улуча колко навътре трябва да се сложи. Дори не знам какво е апликатор, за пръв път чувам, а виждам, че всички за него говорят  newsm78

# 30
  • Мнения: 371
На мен пък при първият опит ми стана лошо.
Пет години след това разбрах,че на някои жени не им понася.
След като го знам това,не бих правила повече опити Simple Smile
Ако не го знаех,сигурно пак щях да пробвам,защото сигурно си е удобство

# 31
  • Мнения: 3 219
От 10 год. използвам тампони. Първият път ми беше малко некомфортно, докато улуча колко навътре трябва да се сложи. Дори не знам какво е апликатор, за пръв път чувам, а виждам, че всички за него говорят  newsm78

Ето какво представлява тампон с апликатор.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 097
Благодаря, как пък съм изпуснала това ново изобретение  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 219
Всъщност то не  е никак ново, но просто тук не е разпространен.

# 34
  • Мнения: 2 111
Ползвала съм и с апликатор,но предпочитам ОВ.
Първият път когато реших да си сложа тампон,не го бях поставила достатъчно навътре и дори излезнах на разходка така.Не ме питайте как се прибрах,едва си придвижвах краката и изпитвах ужасна болка при всяка крачка. Joy
Но сега вече не мога без тампони,толкова съм свикнала.Забравих какво е това превръзка.
Ако се сложи правилно не се усеща изобщо и е голямо удобство.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 589
На мен пък при първият опит ми стана лошо.
Пет години след това разбрах,че на някои жени не им понася.
След като го знам това,не бих правила повече опити Simple Smile
...


И аз така, само че не точно при 1-я опит. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 805
Аз съм чувала че за бременни е хубаво тампона да е натопен в кисело мляко.
Не съм го правила и незнам как е?
Иначе ползвам тампони и каквито и да са ги слагам лесно. Но в началото май все накриво го слагах.

# 37
  • Мнения: 2 131
Аз съм чувала че за бременни е хубаво тампона да е натопен в кисело мляко.
Извинявам се за невежеството, ама за какво точно им е на бременните този тампон?!  newsm78

# 38
  • Мнения: 114
Аз ползвам само тампон с апликатор много удобно е и бързо се слага, а и за такива като мен има обузначение до каде да се вкара.Ползвала съм и без апликатор първите два пъти ,но беше мъчение, убиваше ми и като ходех го чаках всеки момент да ми падне.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 725
Никога не съм ползвала с апликатор!
Опитай и със и без......... Peace

# 40
  • Мнения: 2 197
Всъщност то не  е никак ново, но просто тук не е разпространен.

Абе не че не е разпространен, просто известно време ги нямаше. Аз за първи път използвах TAMPAX (мисля, че патента е техен) още докато бях ученичка. Това значи поне едно 20 години назад във времето. Дълго време ги използвах и в един момент просто спряха вноса. Съответно аз си минах на нормални тампони и чак миналата година видях, че пак са пуснали такива с апликатор. Ама вече изобщо нямам намерение да ползвам, достатъчно опит имам.

# 41
  • Мнения: 27 524
Аз съм чувала че за бременни е хубаво тампона да е натопен в кисело мляко.
Извинявам се за невежеството, ама за какво точно им е на бременните този тампон?!  newsm78

И аз това се чудех  Grinning

# 42
  • Мнения: 207
От 13 години използувам само тампони с апликатор на "ТAMPAX". Има 4 размера.

# 43
  • Мнения: 4 784
Аз съм чувала че за бременни е хубаво тампона да е натопен в кисело мляко.
На доста хора ни стана интересно с каква цел бременните трябва да си поставят тампон, че и в кисело мляко натопен?  newsm78
Аз също съм пробвала с апликатор преди доста години, но определено ОБ Про Комфорт са ми доста по - удобни.

# 44
  • Мнения: 27 524
Киселото мляко пази бактериалната флора на влагалището предполагам.

# 45
  • Мнения: 1 520
Аз не мога да използвам тампони, пробвала съм, неудобни са ми. И това е.

И аз. И не разбрам как някои жени ги понасят тия тампони. Въобще не ги намирам за хигиенични след като течността се събира вътре в теб, а не извън теб както е при превръзките.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз съм използвала тампони ОВ обикновени винаги , и още на втория път ги сложих без проблем.Знам , че някой жени не им понасят и също за по-лесно слагане използват с апликатор.Аз съм голяма фенка на тампоните , но вече 3 ма гинеколози ми казват да ги използвам само при наложителни ситуации, че не било много добре да се използват винаги  Thinking

# 47
  • Мнения: 4 784
Киселото мляко пази бактериалната флора на влагалището предполагам.
Пфууу, аз такава плесканица не бих си направила!

# 48
  • Мнения: 27 524
Въобще не ги намирам за хигиенични след като течността се събира вътре в теб, а не извън теб както е при превръзките.

Не се събира в теб, а попива в тампона. Освен това на всеки два часа трябва да се сменя. Не са нехигиенични. Но и аз знам, че не е хубаво постоянно да се ползват.

Вени, чувала съм и за тампони с мед, за премахване на гъбични инфекции разни. Помагало, казват...

# 49
  • Мнения: 4 784
Вени, чувала съм и за тампони с мед, за премахване на гъбични инфекции разни. Помагало, казват...
newsm09 no

...И не разбрам как някои жени ги понасят тия тампони. Въобще не ги намирам за хигиенични след като течността се събира вътре в теб, а не извън теб както е при превръзките.
Копирам една статия за "вредата" от тампоните.
"За тампоните
Тези малки пресовани късчета памук, за които сме чували, че са незаменими за плажа, при спорт или в дискотеката, не са откритие на XX век.
Историческите данни са категорични -тампони са използвали още жените в Древен Египет. Промишленото производство на това уникално хигиенично средство започва през 1936 г. Истински бум обаче тампоните отбелязват през 80-те години на миналия век. И макар, че не са новост на пазара у нас, все още много жени избягват да ги употребяват, робувайки на неоправдани страхове и слухове.
Много от нашите читателки ги вълнуват редица въпроси за ползването на това средство на интимната хигиена. Ето някои от тях и отговорите.

Опасно ли е да се ползва това средство?
- Не, не е опасно, стига да се спазват определени правила.
Препоръчват се тампони с апликатор, които да се ползват само по време на менструация, като редовно се сменят през 4-5 часа. Ако се усети известен дискомфорт при вкарването на тампона, не трябва да се притеснявате - вероятно не е сложен достатъчно дълбоко. Махнете го и след известно време пъхнете нов тампон.

Има ли опасност тампона да се измъкне от влагалището?
Не. Мускулите на влагалището обгръщат плътно тампона и дори не му позволяват да мърда.
Така че бъдете спокойни.

Вярно ли е, че тампонът блокира менструалните секрети във влагалището?
- Не, това въобще не е вярно!
Тампонът ги попива, докато изцяло се напои, а след това започва да ги пропуска и да тече.

Тампоните увеличават риска от инфекции, защото не позволяват на нечистата кръв да изтече навън? Това не е вярно. Ако се подменят според инструкциите на производителя (обикновено указанието е да ги сменяте през 4 часа), няма никакъв риск от инфекция, тъй като абсорбирането на кръвта става вътре в тялото, т.е. изтичащата от матката течност няма допир с външната среда.

Честата употреба на тампони води до пресъхване на лигавицата на влагалището? - Не е вярно. Съвременните тампони се произвеждат от пресована памучна вата. Те са с цилиндрична форма, лесно се поставят и по никакъв начин не нарушават целостта на лигавицата на влагалището.

Не е ли по-добре да се използват дамски превръзки? - Имате право на избор - можете да ползвате различни средства на интимната хигиена, стига да се чувствате комфортно. Но е добре да знаете, че при ползването на дамски превръзки има вероятност да се появят някои чревни бактерии във влагалището. Затова трябва да сменяте превръзките при всяко отиване до тоалетната.
При тампоните няма такава опасност - просто само внимателно преместете шнурчето настрани. И докато сте в тоалетната, дръпнете леко конеца - измъква ли се тампонът, налага се да го смените.

Може ли да се ползва тампон и през нощта? - Да, при условие че не го държите не повече от 5 часа. Изберете тампон с необходимата ви степен на попиване, пъхнете го във влагалището точно преди лягане, а като се събудите, веднага го сменете.

Може ли да се плува с тях?
- Да. Препоръчително е да се използват в басейна или в морето.
На практика тампоните действат като бариера срещу всякакви външни дразнители.

Не могат да се ползват от девствени момичета?- Не е вярно. Но все пак в този случай тампоните трябва да се използват много внимателно, и то след консултация с гинеколог, който да обясни как точно да ги употребявате.
Дори и да имате по-обилна менструация, не се изкушавайте да си купите тампони, на които изрично не е отбелязано, че могат да се използват от девици."
 

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 14:29 от veni9

# 50
  • Мнения: 2 131
Може ли да се ползва тампон и през нощта? - Да, при условие че не го държите не повече от 5 часа. Изберете тампон с необходимата ви степен на попиване, пъхнете го във влагалището точно преди лягане, а като се събудите, веднага го сменете.
Честно казано, никога не съм използвала тампони през нощта, а винаги нощни превръзки. Именно защото не ми се става, за да сменя тампона, а с превръзката нямам проблем до сутринта.

# 51
  • Мнения: 11 607
Току-що писах и в съседна тема......само като съвет.....те е препоръчително да се слагат тампони при условие,че жената има спирала. И в книга съм го чела, и доктор ми е казал.......Той доктора по-принцип бе против тампоните де......

# 52
  • Мнения: 3 219
Да не би да има някаква опасност да се поразбутат мустачетат на спирала ?
Или вероятно зарадипо-обилния цикъл Rolling Eyes
Стана ми любопитно.
Не съм фен на спиралите по принцип.

# 53
  • Мнения: 11 607
Да не би да има някаква опасност да се поразбутат мустачетат на спирала ?

Да, и самата спирала да падне......

# 54
  • Мнения: 1 671
Не мога да ползвам тампони, пробвала съм, но не се чувствам комфортно. И, въпреки статията, ми се струва, че рискът от инфекции с тампони е по-голям отколкото ако се ползват превръзки.  Thinking

# 55
  • Мнения: 3 219
Да не би да има някаква опасност да се поразбутат мустачетат на спирала ?

Да, и самата спирала да падне......

така си и мислех Thinking

# 56
  • Мнения: 559
Киселото мляко пази бактериалната флора на влагалището предполагам.
Булгарикус Бациликус  Joy

# 57
  • Мнения: 304
не ползвам тампони,но всичко е въпрос на навик

# 58
  • София
  • Мнения: 23 097
Толкова съм пристрастена към тампоните, че като родих ми беше адски некомфортно с превръзките  Mr. Green Пък и имам чудния късмет при всяко ползване на превръзка да се омазвам супер жестоко  Close

# 59
  • Мнения: 1 080
Накарай някой да ти покаже как става.
Няма ли някой, който да ти помогне...............
 Crazy Crazy Crazy

# 60
  • София
  • Мнения: 521
Въпрос на навик е. С апликатор и аз не съм ползвала. Иначе трябва да приклекнеш, да не си седнала и да не си стягаш мускулите. С показалеца го буташ бавно и внимателно, докато не вкараш целия показалец във влагалището. Иначе тампонът ще остане между срамните ти кости и ще ти убива.
Много добре го е обяснила Блонди  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 23 097
Накарай някой да ти покаже как става.
Няма ли някой, който да ти помогне...............
 Crazy Crazy Crazy
Като няма превръзки с апликатор - това е положението, изостанала работа  Mr. Green
Една жена, която от години ползва тампони, трудно може да бъде накарана да ползва превръзки. Най-малкото, че когато съм с тях забравям, когато съм неразположена, тъй като не се усеща гадната превръзка, която ти се мотае мокра между краката...

# 62
  • Мнения: 3 219
Да ,така е, който както е свикнал.
От превръзки се изприщвам, особено от копринени.

# 63
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Използвала съм и с апликатор и без и почти не намирам разлика.Страшно е удобно уви от както започнах противозачатачни почти нямам кръвотечение така че не ми е удобно да ги слагам.Иначе си бяха страшна екстра особено за работа.Момичетата са ти обяснили добре,но не забравяй да драпнеш конеца защото и при най-добрите компании има фабрични грешки а и след поставяне с конеца можесх да си го до наместиш.

# 64
  • Мнения: 559
Накарай някой да ти покаже как става.
Няма ли някой, който да ти помогне...............
 Crazy Crazy Crazy

хахаха, ти бъзикаш ли се  Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 23 097
Накарай някой да ти покаже как става.
Няма ли някой, който да ти помогне...............
 Crazy Crazy Crazy

хахаха, ти бъзикаш ли се  Joy
Е това беше по повод изказването ми, че всеки път се оплесквам, когато сложа превръзка... Но и аз не разбрах дали е майтап Mr. Green

# 66
  • Мнения: 4 784
Толкова съм пристрастена към тампоните, че като родих ми беше адски некомфортно с превръзките  Mr. Green
Аха... и на мен така  Peace Embarassed!

# 67
  • Мнения: 3 219
Накарай някой да ти покаже как става.
Няма ли някой, който да ти помогне...............
 Crazy Crazy Crazy

хахаха, ти бъзикаш ли се  Joy
Е това беше по повод изказването ми, че всеки път се оплесквам, когато сложа превръзка... Но и аз не разбрах дали е майтап Mr. Green

Аз пък си мисля, че шегичката не е за теб, а за авторката на темата.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 809
Толкова съм пристрастена към тампоните, че като родих ми беше адски некомфортно с превръзките  Mr. Green
Аха... и на мен така  Peace Embarassed!
И на мен Laughing
А преди това пък ми беше странно как се слагат тампоните с апликатор. Пробвах веднъж ама хич не ми хареса и си продължих без апликатор.
Сега се чудя колко време след секцио могат да се ползват пак тампони? Аз имах усложнения след секциото и тежка инфекция на матката та се чудя мога ли да ползвам тампони newsm78

# 69
  • Мнения: 1 520
Може ли да се ползва тампон и през нощта? - Да, при условие че не го държите не повече от 5 часа. Изберете тампон с необходимата ви степен на попиване, пъхнете го във влагалището точно преди лягане, а като се събудите, веднага го сменете.
Честно казано, никога не съм използвала тампони през нощта, а винаги нощни превръзки. Именно защото не ми се става, за да сменя тампона, а с превръзката нямам проблем до сутринта.

Taзи статия акцентира върху предимствата на тампоните и не отчита недостатъците им, които съвсем не са за подценяване.

# 70
  • Мнения: 489
Предпочитам тампони, превръзките са неудобни и спарват, особенно лятото. Разбира се трябва често да се сменят иначе може да има лоши последици.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз почти постоянно съм с тампон по време на цикъла си.Много е лесно,стига да свикнеш. Peace
Въпроса е,да не ти убива,да не ти пречи. Peace

# 72
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Иначе трябва да приклекнеш, да не си седнала и да не си стягаш мускулите. С показалеца го буташ бавно и внимателно, докато не вкараш целия показалец във влагалището.
аууу Блонди, направо го усетих  Crazy Crazy Crazy
 Joy Hug

# 73
  • Мнения: 329
Иначе трябва да приклекнеш, да не си седнала и да не си стягаш мускулите. С показалеца го буташ бавно и внимателно, докато не вкараш целия показалец във влагалището.
аууу Блонди, направо го усетих  Crazy Crazy Crazy
 Joy Hug
rotfImao rotfImbo Вие разбихте горката жен направо!!!
Смело пробвай и не се притеснявай, ако не става-не става, но  в крайна сметка няма нищо страшно, извинявам се, че така ще го кажа, но това са думи на една приятелка, която казваше-"не се глезете, тампона е безобидно нещо в сравнение с други неща дето влизат там"  newsm53
Значи за нчкои неща може, а за други не, а  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 1 520
Предпочитам тампони, превръзките са неудобни и спарват, особено лятото. Разбира се трябва често да се сменят иначе може да има лоши последици.

Ултратънките копринени превръзки изобщо не спарват. Само който не се мие редовно може да го спарят т.к. все още някои жени неправилно мислят, че миенето по време на менструация може да им засили кръвотечението.

# 75
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
все още някои жени неправилно мислят, че миенето по време на менструация може да им засили кръвотечението.
Стига бе Sick Sick Егати гадостта, ами то тогава баш трябва да се миеш на всяко ходене в тоалетната...
А иначе аз също се обривам жестоко от копринени и всякакви други, освен памучни БЕЗ абсорбиращи гелове, имам някаква алергия.

# 76
  • Мнения: 2 131
все още някои жени неправилно мислят, че миенето по време на менструация може да им засили кръвотечението.
Това пък за пръв път го чувам  Shocked Егати простотията.  #Crazy

# 77
# 78
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
все още някои жени неправилно мислят, че миенето по време на менструация може да им засили кръвотечението.
Това пък за пръв път го чувам  Shocked Егати простотията.  #Crazy
Аз съм го чувала от баба ми, лека й пръст. Някои жени по нейно време, не се миели изобщо докато са в цикъл и имали в класа си такава, та миришело отдалече и се знаело кога е в цикъл Sick
Но не допусках, че все още има такива екземпляри Shocked

# 79
  • Мнения: 3 219
все още някои жени неправилно мислят, че миенето по време на менструация може да им засили кръвотечението.
Стига бе Sick Sick Егати гадостта, ами то тогава баш трябва да се миеш на всяко ходене в тоалетната...
А иначе аз също се обривам жестоко от копринени и всякакви други, освен памучни БЕЗ абсорбиращи гелове, имам някаква алергия.

И аз поради тази причини изключително рядко ползвам превръзки, мислех, си, причината е у моя телевизор, ама явно не съм само аз така. Единствено от Либрез нищо не ми става.

# 80
  • Мнения: 2 131
По повод миенето, макар да не е точно по темата, нека да вметна нещо. Моя близка - акушер-гинеколог, няколко години работи в Йемен. Та тя ми каза, че там по време на цикъл жените не се мият...  Sick #Crazy Shocked

# 81
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Единствено от Либрез нищо не ми става.
На мен също!  Grinning Явно са добри. Ежедневните им също, сега съм на такива.

# 82
  • Мнения: 139
Това с немиенето е ужас направо Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Но миенето с вряла вода наистина увели4ава кръвоте4ението Mr. Green

# 83
  • Мнения: 3 314
По повод миенето, макар да не е точно по темата, нека да вметна нещо. Моя близка - акушер-гинеколог, няколко години работи в Йемен. Та тя ми каза, че там по време на цикъл жените не се мият...  Sick #Crazy Shocked
    Shocked Sick  да бе

# 84
  • Мнения: 388
Въпрос на навик е. С апликатор и аз не съм ползвала. Иначе трябва да приклекнеш, да не си седнала и да не си стягаш мускулите. С показалеца го буташ бавно и внимателно, докато не вкараш целия показалец във влагалището. Иначе тампонът ще остане между срамните ти кости и ще ти убива.
много точно описание!  newsm10

# 85
  • Мнения: 3 372
До скоро ползвах само тампони, беше ми по-комфортно Peace Обаче.....доктора ми забрани и сега от 2-3 месеца съм на гадните превръзки Sick

# 86
  • Мнения: 2 960
аз също от години използвам тампони-голямо удобство и направо забравям ,че съм с месечен цикъл. bowuu
Колкото до "немиенето" не ми се коментира направо ooooh!.Това е повече от групост и върховна палачорщина...бррррррррр Sick

# 87
  • Мнения: 826
Стой права, на приклекни леко с крака. За по-добро "сцепление" си вземи OB Silk tuch - те са с нещо като копринено покритие и по-лесно се хлъзгат навътре. Аз моя го поставям, до момента който пръста ми е целия вътре ()като тампона ми е на върха на пръста. В този район вече не го усещам изобщо. Успех Wink

Общи условия

Активация на акаунт