Хората в будна кома!?

  • 16 707
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Дайте да видим какво може да се направи по въпроса, всяка инициативност от ваша страна ще е безценна.

# 31
  • Мнения: 335
При толкова старателно унищожена държавна машина през последните години, нищо не може да се направи за кратко време.

Можем да помагаме (при това не всички) на отделни конкретни хора и да пречим (всички) на по-нататъшното съсипване на това, което е останало.

Докато ползвателите на държавата досдъвкват и преглъщат досегашните си комисионни.

# 32
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
При толкова старателно унищожена държавна машина през последните години, нищо не може да се направи за кратко време.

Можем да помагаме (при това не всички) на отделни конкретни хора и да пречим (всички) на по-нататъшното съсипване на това, което е останало.

Докато ползвателите на държавата досдъвкват и преглъщат досегашните си комисионни.



Да ми обясниш по-конкретно, че нещо не съм в час. Как да стане това, което предлагаш?

# 33
  • Варна
  • Мнения: 57
Ами Елвира? Тя пострада много преди Мануела. И какво? За нея (Елвира) нищо не можа да се направи, защото случая и не е толкова известен т.е. не е замесен важен човек. Какъв е извода - за да се промени нещо в нашата мила Родина, трябва да стане грандиозен скандал, за да Благоволят Милите ни управляващи да се опитат да направят нещо. (Замазване на очи, защото всяко чудо за три дни)!!! уфффффффффф... МНОГО СЕ ЯДОСВАМ!!!

# 34
  • Мнения: 1 572
Ами Елвира? Тя пострада много преди Мануела. И какво? За нея (Елвира) нищо не можа да се направи, защото случая и не е толкова известен т.е. не е замесен важен човек. Какъв е извода - за да се промени нещо в нашата мила Родина, трябва да стане грандиозен скандал, за да Благоволят Милите ни управляващи да се опитат да направят нещо. (Замазване на очи, защото всяко чудо за три дни)!!! уфффффффффф... МНОГО СЕ ЯДОСВАМ!!!
оф и аз все за нея се сещам и се питам какво става, нали уж започнаха да съдят майчин дом , знае ли някой нещо , познавах я но не сме били близки никога затова не върви да се обадя у тях и да попитам


 

# 35
  • Мнения: 1 517
Какво точно представлява будната кома? Не съм гледала репортажите.

# 36
  • Мнения: 335
При толкова старателно унищожена държавна машина през последните години, нищо не може да се направи за кратко време.

Можем да помагаме (при това не всички) на отделни конкретни хора и да пречим (всички) на по-нататъшното съсипване на това, което е останало.

Докато ползвателите на държавата досдъвкват и преглъщат досегашните си комисионни.

Да ми обясниш по-конкретно, че нещо не съм в час. Как да стане това, което предлагаш?

Кое как да стане? Да попречим на съсипването ли?

Ето един човек, който се опита да попречи, сам:

Пребиха жестоко директор на болница/13 октомври 2008
http://dnes.dir.bg/2008/10/13/news3468390.html
Директорът на ботевградската болница Филип Филев е бил жестоко пребит, съобщи председателят на Българския лекарски съюз... Д-р Филев е в тежко състояние, с множество фрактури, счупени крака и кости. Инцидентът е станал в 7,50 часа тази сутрин в двора на болницата...
Двама мъже са причакали в двора управителя на болницата при пристигането му от София и са го нападнали. След това изчезнали с лека кола.
... Преди около един месец той предупреди, че има опасност общинската болница в Ботевград да бъде приватизирана под масата... Според него схемата предвижда болницата да се обяви в несъстоятелност, а след това да се продаде на безценица...


# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гледах началото на репортажа (за повече нямам сили) за момченцето и съм потресена. Ще се включа във всяка инициатива, макар че нямам надежда за промяна. Господ да им е на помощ на пострадалите и техните семейтва Praynig

# 38
  • Мнения: 1 877
Аз лично съм изненадана от ниската активност на посетителите тук. Толкова лесно ли се предавате или просто не ви интересува?!
Аз пък вече не се изненадвам - все пак това е "клюкарник",а не благотворителен форум

# 39
  • Мнения: 335
Болните хора (както и останалите) нямат нужда от "благотворителност", а от нормална държава, което зависи от здравите (т.е от останалите).

Когато няма нормална държава, както е в случая (вж. отпратката в горното ми мнение) и помага дори благотворителността на здравите клюкари.

# 40
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
 smile3501 Аплодисментите са за теб Холограма.

Реших, че тук ще е по-доброто място за темата, защото не става дума точно за благотворителност, а за нещо много певече. Положението на тези беззащитни и нещастни хора трябва да се промени и за тях да се полагат адекватни грижи от специалисти.

# 41
  • Мнения: 1 187
Добре де, тук някъде из форумите  има и  журналисти, дайте първо към тях да се обърнем и да видим за какво ще ни стигнат силите.

# 42
  • Мнения: 686
 Пускам тази тема тук ,защото ми се иска повече хора да я прочетат  и да помогнат.
 Потребителите в този форум са се ангажирали да помогнат .За жалост пак се опира до пари,които държавата не може да осигури.
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=119504
 Ако някой има повече информация за банкова сметка или тел. и адрес за връзка с родителите да пише.
 Очаквах тук да напишат банковата сметка,но като гледам още я няма.
http://btv.bg/news/news_comments.pcgi?cont_id=119504
 Откакто гледах репортажа не мога да спра да мисля за това семейство.Искам да помогна с малко парички,но незнам сметката на която да ги пратя.

# 43
  • Мнения: 212
Потърси назад в темите.

# 44
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Това не е за обсъждане, това е зов за помощ!

Общи условия

Активация на акаунт