76 тема на българските майки, майки в перспектива и просто бърборани в САЩ

  • 14 595
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 405
Ева, кажи повече за училището, колегите... Радвам се, че сте се избавили от бубите.  Hug

Аз за късмет се записах на френски и сега ми излиза през носа. Обаче поне си почивам от бебето, защото трябва всичкото си внимание да насоча какво ми говорят и да скалъпя някакъв отговор, ама така е който не учи.  Joy

Нашите казват за мъжа ми, че с черен повой бил повиван, щом му се паднала такава жена като мене.  hahaha Иначе избягват да дават съвети по каквито и да е въпроси, че нали съм рогато. Twisted Evil

Агентката - и аз гледам предимно обувки без ток или с много малък, че нали 20 паунда трябва да нося, не е лесно да се балансира. Ще трябва и аз да се огледам за ботушки, при нас зимата направо чука на вратата вече

Кюбит и аз мисля като теб за ДЕ, много малко съм живяла там, ама определено не е същото като да си на туризъм само.

# 241
  • usa
  • Мнения: 2 113
Някой да е пътувал в ръчния с епипен за самолет става въпрос,нали няма да направят проблем със бележка от педито?!

за лекарства не се заяждат особено. изискването е да са в зиплок торбичка и да ги извадиш от чантата. ако нямаш, обикновено на летището имат. с епипен не съм пътувала, но си нося винаги инхалатора и до сега никога не са ми правили проблем за него.

по телефон не обичам особено да говоря. сигурно затова на родители си не се обаждам по-често от веднъж на две седмици, на брат ми - веднъж на месец-два. виж със зълва ми  се чуваме поне веднъж седмично, но с нея проблемите са ни общи и имаме какво да обсъждаме. но съпругът ежедневно комуникира на инстант месиджъра с неговите родители, които редовно докладват на майка ми и баща ми новините, та и не намирам за необходимо аз да им се обаждам по-често. снимки шервам онлайн, 3-4 пъти годишно, предимно такива на децата. на последното шерване постнах и една-две на съпруга и после на свекърва ми месец-два основната тема беше защо е отслабнал толкова, та занапред сигурно ще избягвам...

на погребения избягвам да ходя, дори на близки хора. искам да помня хората такива, каквито са били като живи. ходила съм на две погребения в живота си и възнамерявам ако мога да го избегна това да са последните. за заболяване бих се върнала бързо в бг, но за погребение - не.

утре трябва пак да ходя на работа Sad. мразя да работя овъртайм!

# 242
  • Мнения: 405
Я кажете, особено майките с по-големи дечица имате ли вяра на stain resistant материите за дивани? Нарочила съм си един, но цената е такава, че няма да има смисъл, ако бебето го нацапа за нула време и не може да се почисти.

# 243
  • Мнения: 2 563
Ама проблемът с епи пен не е ли, че е с игла. Можеш да го забиеш на всеки и да му спреш сърцето...

# 244
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ама проблемът с епи пен не е ли, че е с игла. Можеш да го забиеш на всеки и да му спреш сърцето...

за това не помислих, реших, че пита за течността...

# 245
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Атти, с въпроса за дивана тормозих близки и познати преди 1 год. Купихме кожен в крайна сметка...


Цитат

Нашите казват за мъжа ми, че с черен повой бил повиван, щом му се паднала такава жена като мене.  hahaha Иначе избягват да дават съвети по каквито и да е въпроси, че нали съм рогато. Twisted Evil


е това току-що го прочетох на свекърва ми и през смях обясних защо важи 100% и за мен, освен за теб  Mr. Green надявам се да ми е разбрала правилно предупреждението  Grinning

Биз  Hug забравих да благодаря за рекламата с Майк  Sunglasses

Хайде, момичета, разкажете за Германия, винаги съм си мислела, че е много приятно и лееекичко скучно място за живот, компенсирано от близостта му до де що има из Европата  Thinking моля за подробности!

# 246
  • Мнения: 1 800
май, не никога не съм била близка с баща ми и за това не изпитвам нужда да се чувам по-често, въпреки, че ми е кофти за него и го мисля тъй като е сам...
иначе със сестра ми се чувам всеки ден, понякога и по 2 пъти на ден...

Германия- едно време, когато слушах техно, много ми се ходеше на Лъв парада (ако съм запомнила правилно името) Sunglasses и определено ни харесва държавата за туризъм.

а най-добрия приятел на мъжа ми е побъркан на тема Германия, по време на световното по футбол  като играеха немците, ставаше и пееше химна им с тях преди мача Laughing

Ева, дано проблемите са зад гърба ви. Какви класове взимаш?

Атти, моя близка приятелка с 2 годишно, продаде нейния такъв и си купи кожен, по-доволна е от него..

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 05:12 от benson10

# 247
  • Мнения: 940
От Германия само хубави спомени имам ,само в Мюнхен съм била,много ми хареса тогава,чисто и супер безопасно (за центъра говоря)кофти ни гледаха в превозните средства като си заговорехме на БГ.Големи националисти са!

За епипен -да с игла е ,то си е като инжекция!В гугъл казват че не проблем с бележка но все пак ми се искаше инфо 1ва ръка- мерси че обсъждате все пак! Simple Smile

Ева...добре звучиш вече,дано никога не ги видиш гадинките.


Кюбит... spoko

# 248
  • Мнения: 2 185
Преди няколко часа се сдобих с ново возило и сега съм горд собственик на Волво  bowuu . След Киа-та имам чувството, че шофирам тролей...само му закачам едни жартиери и тръгвам по спирките да развозвам пътници  Laughing . Много е голямо милото, само багажникът му е колкото купето на Киа-та  hahaha . Единствения му кусур е, че малко мирише на бабички вътре, но съм далеч по спокойна и от понеделник тръгвам на училище с бодра песен по магистралите  Crazy .

С майка ми се чувам всеки Божи ден. Оставих и картата ми с 500 безплатни минути месечно към 3 УС номера и пада голямо приказване. С брат ми съм се чула 3 пъти за 6 месеца, с баща ми малко повече от 3 пъти.
Оказа се, че имам право с представяне на шофьорска книжка или друго АйДи да връщам до 3 айтема за период от 6м. без рисийпт...тъй че утре отивам смело и им връщам епилатора. Който не знае, да го има предвид, същото важи и за Росс  Peace .

# 249
  • Мнения: 3 988
Clairette, честито и без произшествия!  Grinning

С брат ми говоря 3-4 пъти в седмицата.

Ева, хубаво е, че се завърна. Дано всичко лошо е зад гърба ти!

Германия е "мръсна приказка".  Wink
Туризъм, студентство и работа са 3 различни начина да погледнеш в кошарата. Смесените бракове и/или живеещите в малки села са пък съвсем друга песен.
Честно казано, мързи ме  Blush да почвам разказ ала пътепис.

Една приятелка, немскиня, ще ни идва на гости в края на ноември. Пита за подаръци.  Flutter Правя си списък с неща, които искам да донесе, защото ми липсват тук.

Каква козметика и тоалетни принадлежности си купувате? Аз съм само на органик (вече). И гледам да е в малки опаковки. Шампоани по половин литър ме потрисат.
Ако има други органик фенове, кажете от къде пазарувате. Онлайн?

Потънали са ми гемиите.  Cry

# 250
  • USA
  • Мнения: 559
Всякаква козметика Simple Smile. Не си падам по органик козметика, обаче, така че не мога да съветвам там. Не мисля, че има някакви предимства пред другата, особено за алергични хора. И на мен не ми харесват огромните опаковки шампоан и балсам, но ако се разтърсиш ще намериш и малки и скъпи. 
То и тук туризъм, студенство и работа са различни сценарии. Навсякъде е според зависи.
Клеърет, честита нова кола!

# 251
  • Мнения: 2 185
Кюбит, не се отчайвай мила  Hug
И аз за коса купувам само органик  Peace . Обикновено от местния Хелти апроуч. В момента ползвам един шампоан с лайка-доволна съм. Малко слоед като дойдох ми се беше появил пърхут и успях да го преборя с един шампоан с чаено дърво. Ще чета с интерес вие какво ползвате, защото ми свършва шампоана и бих пробвала нещо изпитано, ако похвалите  Peace Иначе определено смятам, че органик козметиката е с доста по-малко химикали вътре, което определено не е без значение за мен  Peace

# 252
  • Мнения: 1 147
След години използване на всички възможни разновидности на PHYTO, от няколко седмици ползвам Fekkai и съм много доволна.

Кларет, честита придобивка.

Кюбит,   spoko

# 253
  • Мнения: 405
За Германия ще пиша като имам повече време, а и като гледам има къде къде по-опитни от мене, та мойто няма да е много информативно.

Кюбит няма да се предаваш така.  Hug
Аз сега проучвам органик неща от местния магазин, но за сега с не кой знае какъв успех, та май аз ще трябва от теб да почерпя опит, ако искаш да споделиш изпитани продукти. На мен пък шампоан ми трябва в промишлени количества, че мойта грива по много "яде."

# 254
  • Мнения: 144
Леле как сте се активизирали. Не мога да смогна на четене Simple Smile

Clairette - честито и да си го ползваш безаварийно! thumbsup
Кюбит- и аз гледам да взимам "органик". Не знам колко е може да е органик един шампоан, но ми се струва че поне имат по малко химии.
За големите опаковки... аз бях  Shocked като ги видях тука. Туби! Ужас!
Иначе до нас има Wholefood и от там. Преди имахме и Elephant pharm, но го затвориха заради кризата.
И като стана въпрос за здравословна козметика я кажете купувате ли "органик" храна, какво, от къде?

Какво значи да си "повиван с черен повой"?

Общи условия

Активация на акаунт