76 тема на българските майки, майки в перспектива и просто бърборани в САЩ

  • 14 604
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 185
Ненавиждам да се бръсна, затова при мене не е вариант  Naughty .
Кюбит колко плащаш за триъгълника. Аз много трудно си намерих място, където да извършват тази процедура ( в Тексас е табу май  Tired ) . Най-евтиното, което намерих е $45, но пътувам до там около 1 час. Другите две места, които са ми сравнително по-близо са по $ 80-90  Tired ...като знам, че в Бг ми е 10лв, и направо сърцето ме заболява.

Относно пътищата тук- аз съм във възторг. Явно не е навсякъде така, като чета Дженна, обаче при нас е супер  Peace. Тук нашата улица нямаше видима нужда от реновиране ( явно моите Бг стандарти за доста занижени), но въпреки това преасфалтираха цялата улица ( с размерите на бул. Витоша, ако не и по-голяма ) за точно 4 работни дни, без да попречат изобщо на движението.

Съвети и аз не получавам, камо ли пък от баща ми.

# 226
  • Мнения: 2 563

..... Явно само у нас не признаваме личното пространство.  ooooh!
Хиър, мен тези изрази (които си споменала по- горе) не биха ме подразнили, нито ги намирам за вмешателство в личното пространство. Напротив -намирам за много мили.
(аз не получавам съвети).

Той го прави само от добро, обаче аз не понасям наставление, особено пък за отношенията ми с мъжа ми, които са си само мои. Седя си и си слушам, ама в един момент ми писва. Днес специално му се оплаках от неприятност, която ми се е случила, а той ме прати да посрещам мъжа си с усмивка. Все едно съм на 7, по къса рокличка.

Кюбит
, и аз говоря всеки ден с баща си, за всичко. Като не съм на компютър понякога правя снимки и му пращам през телефона си.

# 227
  • Мнения: 3 367
кюбит,жалят го защото се научи да топи вилицата в дресинга вместо да изсипва 500 калории върху салатата и защото мисли преди да си сложи 3та наденица. Не сме вегс,ядем си наред,но с акъл и мярка,к за бг роднини = мъка/драма/лудост

# 228
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Няма да мога да изчета старите теми май. Работа се намира, в нас бомба е паднала (брат ми работи временно, та и той вече не чисти). Снощи дори и на йога се завлякох, отвратена съм от себе си колко съм зле (в позите на един крак държащият ми трепери). Като стана фит, ще си купя много хубави, много скъпи ботуши (но не преди това).

Излекувахме семейният двоен Ауди адикшън с червената въшка Сузуки (за смях на хората в България), мъжът ми чат пат пуска нещо за А8 (които, както и БМВ 7ма серия страшно са поевтиняли тук), но му е ясно, че трябва и бензиностанция към него да си купи.

Аз правих лазер с резултати около 80%, има за поправяне, и мисля, че е постижима мечтата за пълно премахване, или айде 95% (наистина ако бях интервюирала техничката, нямаше да ми "загуби" няколко процедури на слаб ток).

За България - приятно беше по семейните виждания, с приятелите още повече (но с тях мога да се виждам и другаде). В общи линии, ако бабите идват тук, срещаме приятелите по Европа, няма нужда да хабим по толкова много ваканция в България. Или хич да не се ходи, или за дълго. Аз искам да ида за 2-3 месеца, да стоя, да почивам, не така - всеки ден с програма.

София ми се видя западнала, Пловдив по-хубав, но това може да е защото в Пловдив само по центъра ходих. В София трафикът е кош-ма-рен, прах и мръсотия, в Пловдив имаше разходки по паркове, градинки и детски клубове, спокойствие.

Скъпо е всичко, това вече сте го чули. Чалгата не ми се видя толкова повсеместна, както преди, но риалити ТВ-то ела да видиш. Хора от всякакви среди говорят за Биг Брадър, Сървайвър, Танците, не знам си какво, после се чудят как можело такава простотия. Ми що я гледате? Сеир е определящата дума.

Дани проговори яко, още трудно му се разбира, но не спира да бърбори. В градината е супер зор в момента, защото го е нямало месец и реве със страшна сила всяка сутрин. През деня е добре де, вчера беше ял кал, полял си панталоните с лепило и изкъпал мечо на мивката.

Това беше репортажа, още малко на тръстиката и бягам, приятен уикенд на всички!

# 229
  • USA
  • Мнения: 559
Бубче, за лазера за коя част от тялото говориш?
Браво на Дани  Laughing, не си губи времето!
Сега ми се доходи в Пловдив. Наистина 2 месеца в БГ би било чудесно.

# 230
  • Мнения: 1 436
И на мен шеговито ми обясняват, че ще уморя момчето от глад - това защото не пържа  Naughty. Фактът, че 'момчето' по принцип си изглежда като тапициран скелет хич не помага  Mr. Green. Много ценя съвети точно от баща ми. Майка ми в 99% от случаите ще се съгласи с мен, а ми е интересна мъжката гледна точка и то от човек за когото знам, че няма скрита адженда (нито има скрупули да ми каже, когато не съм права  Mr. Green). Но Хиър прекрасно я разбирам, де защото и мен ме съветват за добро утро и понякога ми идва да хвана гората  Tired

# 231
  • Мнения: 3 988
Clairette, много скъпо при вас.  Money
Не знам ти какво имаш предвид под триъгълник, но аз говоря за бразилска кола маска. Това ми струва $40 в салона, в който ходя на 3 мин пеш от нас. Но тук (Астория, НЙ) на всеки ъгъл има козметично студио и цените са поносими може би поради тази причина. Само оформяне на триъгълник струва $10-$15. Бразилската кола я има и за $25 и $30, но аз не останах доволна от няколкото пъти там и ми препоръчаха този салон. Всичко правя там - маникюр, педикюр, кола маска, масаж. И ми е под носа.
В Манхатън съм виждала цени от $6 за оформяне на триъгълник и $20 за бразилска. Не съм била никога, но ще пробвам сигурно, защото и на мен $40 ми се струва много вече. За сравнение в Германия плащах 50 Евро за същата услуга.  Flutter

Хиър, и аз снимам много и пращам, т.е. ъплоадвам в една галерия и пращам линкове. Рядко се случва да прескочим ден без да се чуем. И свекървата и свекъра чувам, защото мъжът ми само през уикенда може. "Докладвам" на две инстанции. Но ми липсват... всички.  Confused

Анет, разбрах те.  Peace Това с топването на вилицата в дресинга ми хареса.  Wink

Бубка, добре дошла отново.  Grinning
Канех се зимата да ходя в България, но май няма да ме огрее с тия напъни за бебе.  Tired

# 232
  • Мнения: 940
кюбит...колко до теста,сори че питам знам колко е досадно но ме е страх че ще замина и няма да разбера Simple Smile
 Не знам как си правите бразилски,и по 2те причини не ми се нрави (1. да се чекна пред непознат,2.мнооого боли)
бръсна всичко всекидневно ,с новите жилет с 5 ножчета направо си е удоволствие
само пред ваканция например ,както сега ,ще се изтезавам със епилация  ooooh!

Някой да е пътувал в ръчния с епипен за самолет става въпрос,нали няма да направят проблем със бележка от педито?!

# 233
  • Мнения: 1 800
всички ли говорите толкова често с близките си?

със сестра ми се редуваме през седмица да говорим с баща ми. даже с родители на мъжа ми тук се чуваме веднъж на 2 седмици, освен, ако не е нещо важно.
снимки изпращам веднъж на месец....

# 234
  • Мнения: 3 988
Виктория, не стигнах до тест - дойде ми днес.

Къде заминаваш? Приятно!  Sunglasses

Бразилската кола маска
Разбирам твоите причини.
Боля ме само първия път. Втория беше ок, и от там нататък е като епилация (за мен не е изтезание, а по-скоро леко досадно).
Толкова съм се "чекнала" пред лекари, сестри, PAs и прочие персонал през последните 3 години, че ми е абсолютно все тая какво ще си помисли китайката Jung (много е добра, само при нея ходя  Peace). Никога не съм била свенлива в това отношение.


Бенсън, ако не изпитваш необходимост, не се замисляй колко често говориш. Толкова, колкото е ок за теб!
И аз като бях в Германия не говорех всеки ден, но някак си опцията, че след 2.5 ч мога да съм с тях, играеше основна роля.

Какво е "епипен за самолет"?  newsm78

# 235
  • Мнения: 2 563
всички ли говорите толкова често с близките си?

Бенсън
, аз това го правя, защото майка ми почина скоро и останахме двамцата. Крепим се един друг, пък и не ми дава мира, че ще вземе да падне и няма да има никой до него. Та държа всеки ден да говорим, даже се тревожа като не го видя поне да ми свети.

Кюбит
Hug

Епи пен е писалка с епинефрин, за анафилаксия от алергии. Обаче не съм пътувала с такава.

# 236
  • Мнения: 3 988
Епи пен е писалка с епинефрин, за анафилаксия от алергии. Обаче не съм пътувала с такава.

Уф, чак тъпа се почувствах.  Embarassed Знам какво е епинефрин, и писалката знам, но хич не включих.  Crazy Блея... Май по-добре да се изляза на разходка.

# 237
  • Мнения: 1 147
С майка ми говоря поне веднъж в седмицата, обикновено 2-3. Със сестра ми веднъж в седмицата, разменяме си съобщения по скайп и през деня.
С други роднини, мои и негови, веднъж в месеца горе-долу.
Снимки изпращаме, като направим, понякога често, понякога не.

# 238
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Уинкс, мишници и бикини, че и крака.

Джутурна, видях, че за джинджър бира си питала, тази е най-добрата (аз правя с нея Дарк&Сторми, цяло лято го пих):

http://www.reedsgingerbrew.com/index.php

Има я в Трейдър Джо.

Кюбит, съжалявам.  Hug

Епи пен-а не е ли по-малко от 30 мл (1оз)? Ще си го сложиш във зиплок пликче.

Айде девойки, отлитам.

# 239
  • Мнения: 2 386
Здравейте пак, включвам се по многото теми:
 
И нашите доста ми се месят и дават акъли във взаимоотношенията с мъжа ми. И моят е Митко Горкиев, хаха. Не ми е приятно, още повече, че и без тях знам какъв човек имам до себе си, те само ми вгорчават вкуса в устата, но съм се примирила.

За улиците - тук са хубави, гладки, чисти и.. задръстени в час пик. Просто мостът, който свързва събърба със Сиатъл издиша, особено след новодошлите 30 хиляди Гугълци. Сега уж ще строят нов (трети, вторият ни е далече), но дотогава избягваме пътуванията м/у 17 и 19ч.

За космите - малко ще подразня, но съм абсолютно кьосе и минавам с  бръснача максимум веднъж месечно и то само под колената и триъгълника. Коса имам за двама, но като малка мислех, че не съм наред понеже нямам косми другаде.  ooooh! Laughing Не съм пипвала епилатор, само знам, че много боли.

За липсите - не се справям никак. Дядо ми в момента пак е в болницата, толкова ми е тежко, че не мога да ви опиша. Това се случва за 5-ти път, откакто съм в САЩ.  Confused Sad Престоят ми в Бг нищо не промени, освен, че се изпокарахме от разминаване на интересите. Отгледана съм от баба и дядо, та 50 год разлика е наистина много.) Съответно и ПЦ връзка нямаме, сега обмислям да изпратя евтин лаптоп по пощите, знам ли.. Искам да ги виждам. Снимки пращам сравнително често по брат ми, но на него не му се занимава, а и пикасата не му работи както трябва. Та така. Страх ме е, поплаквам си и се надявам да са живи и здрави още много, много години!

За буболечките - преместихме се, изхвърлихме всички мебели и техника ( Cry) и сега сме в нова, по-смотана Икейска вариация на дом. Минаха 16 дни без ухапвания, но е твърде рано да се радваме. След Коледа може и да въздъхна облекчено.. Адвокатът е в отпуск.  Confused Чакаме го, защото заради него платихме 150 кинта на втори екстерминатор за мнение.. Та такива ми ти работи. Целият дом е метал и стъкло, дърво и на снимка не искам да виждам. Laughing

Спирам, че имам да пиша един рисърч, а само си клатя краката днес. До скоро. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт