76 тема на българските майки, майки в перспектива и просто бърборани в САЩ

  • 14 621
  • 290
  •   1
Отговори
# 210
# 211
  • Мнения: 1 593
 Whistling

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 07:46 от Jenna

# 212
  • Мнения: 1 783
Аз пък скоро си купих pixi  Grinning

Дитто за лазера и бременността и хормоните. Grinning
Ботушите са супер.
Ама никой нищо не каза за Dr McSwimmy  Sunglasses

# 213
  • Мнения: 1 147
Иве, за пореден път да благодаримч на КТВ за списъка  Grinning

BTC NY
1 888 361 9277
1 212 252 9277
 
GTS Atlanta
1 800 981 7707
1 770 390 9096

Smart Travel NY
1 888 762 7802

RH Travel
1 888 8703680
 
Sunshine Travel
1 818 285 8400

Internettours LA
1 800 371 1871

3KM Travel
1 310 691-8538

Аз взех билети тази седмица от Интернет Турс ( Анжела или Анна), много съм доволна, и от цената и от обслужването.

Кюбит, не се справяме.

# 214
  • Мнения: 1 147
Бистре, МкСуими го обсъдихме като беше в командировка, мила. Mr. Green

Пикси, чу ти се името, в най-различен контекст.  Laughing Благодарим за разясненията.


Вчера пък разбрах защо изборите тук са през ноември и защо винаги във вторник. Ако случайно сте се чудили, също като мен, ето обяснението:

For much of our history, America was a predominantly agrarian society. Law makers therefore took into account that November was perhaps the most convenient month for farmers and rural workers to be able to travel to the polls. The fall harvest was over, (remember that spring was planting time and summer was taken up with working the fields and tending the crops) but in the majority of the nation the weather was still mild enough to permit travel over unimproved roads.

Why Tuesday? Since most residents of rural America had to travel a significant distance to the county seat in order to vote, Monday was not considered reasonable since many people would need to begin travel on Sunday. This would, of course, have conflicted with Church services and Sunday worship. Why the first Tuesday after the first Monday? Lawmakers wanted to prevent election day from falling on the first of November for two reasons. First, November 1st is All Saints Day, a Holy Day of Obligation for Roman Catholics. Second, most merchants were in the habit of doing their books from the preceding month on the 1st. Apparently, Congress was worried that the economic success or failure of the previous month might prove an undue influence on the vote!

# 215
  • USA
  • Мнения: 559
Аз пък се сещам за Пикси, Дикси и Мистър Джинкс  Mr. Green

На мен ботушите ми харесват. За висок човек са идеални направо.

И моят епилатор е Браун. Не е лош, но има какво да се желае.

# 216
  • Мнения: 1 783
Бистре, МкСуими го обсъдихме като беше в командировка, мила. Mr. Green

Аз уж не съм пропускала четене, това как ми е минало не знам  newsm78

все още съм командирована

# 217
  • Мнения: 3 988
Clairette, само за протокола да вметна, че НЕ съм искала да отслабвам и грам. Първите 2-3 кила бяха ок, т.е. не се замислих и не се притесних, но не желая тенденцията да се запазва. Притеснително ми става вече.  Tired
Та много хубаво, не е на хубаво.

Jenna, не ти се сърдя.  Hug Надявам се да не е прозвучал така последния ми постинг. Не се оправдавам, но не съм в най-доброто си състояние.
В NYC съм. Пътищата не са приказка, да. Но не са и чак толкова драматични. В Германия просто са по-лъскави и човек остава с погрешно впечатление. Попътувах из Ийст Коуст на север и на юг от НЙ и доста из Флорида, и в двете посоки са по-хубави отколкото тези около и в НЙ.  Peace

Германия не е "чистичко, спретнато, подреденичко" както много хора си мислят. Проблемите, с които един емигрант се сблъсква там са много по-големи от тукашните. Там често няма вратички.
Не ме разбирай погрешно, не съм анти-ДЕ, но определено не съм ПРО.



Имам едно принципно питане. Как се справяте с географската недостатъчност в трудни моменти?

Сега най-голямото ми шубе е, че баща ми ще се разболее и аз няма да мога да ида го гледам.

Hear, точно това ме мъчи и мен.  Tired
Какви ли не теории разиграх мислено за няколко дни...
Аз не вярвам, че времето лекува. Имам 15 годишен експириънс в опити да се излекувам. Чушки...

# 218
  • Мнения: 2 563
Hear, точно това ме мъчи и мен.  Tired
Какви ли не теории разиграх мислено за няколко дни...
Аз не вярвам, че времето лекува. Имам 15 годишен експириънс в опити да се излекувам. Чушки...

В такива случаи не лекува.

Зора
, мерсим! Много информативно. Аз пък разбрах, че статистическите запитвания се правели само на домашни телефони. Мчи колко млад народ въообще няма домашен телефон? Аз например нямам. Туй в полза на Обама.

Някой чете ли ендорсмент статията на Ню Йоркъра? Много хубава, е-ва-ла.

Епилатори, та епилатори. А докат порасне за епилатор кво правите?  newsm78 Добрият стра бръснач играе при мен, никакви техники...

# 219
  • Мнения: 3 367
за географията-направих обет с мен си (след 1 семеен инцидент преди 9 години) поне 1/година да се виждам с майка ми,тук,там или по средата и засега го спазваме. Вдигам тел винаги,дори да съм заета или да не ми се говори (тя има 1000 мин фри на месец до моя сел и служба и си ги ползва подобаващо Laughing).
*
епилатор-браун,от 97 досега,работи и пее
*
поучения се чувам ,само "горкия митко,с тия ползени супи и салата,от глад умори момчето" (майка ми,баща ми не е в пикчъра)

# 220
  • Мнения: 868

Пикси, чу ти се името, в най-различен контекст.  Laughing Благодарим за разясненията.



Zora, оригиналът е важен. Всичко друго е wannabes.

Семейни съвети не са ми давани.  Може би пък е трябвало...

# 221
  • Мнения: 3 988
Hear, аз мога и без епилатор ет ал, щото по мойте крака един бебешки мъх расте, но един път в месеца го пускам.  Peace
Моят проблем е триъгълника. До не много отдавна играеше бръснач, но сега ходя на кола маска всеки месец. Докато станат достатъчно дълги обаче полудявам. Не съм намерила още решение. Може би лазер...  newsm78

Anette, за виждане и ние се виждаме. Само тази година за пръв път пропуснахме, но ще се навакса. Скайп е нон-стоп пуснат и се виждаме дори и онлайн, но сега си дадох сметка, че не знам дали ми е достатъчно.  Tired

Я кажи за супите и салатите? Да не сте вегетарианци и аз да съм пропуснала?  Wink

# 222
  • USA
  • Мнения: 559
Кюбит, на мен впечатленията ми от Германия са точно за чисто, спретнато и подредено място. Не съм живяла там. Магистралите им са идеални според мен.
За триъгълника няма радикално решение. 

# 223
  • Мнения: 1 800
Зора, мерси Hug

за времето и лекуването- имах впредвид, че с времето, намираш начин да живееш с болката, но определено човека продължава да липсва, в моя случай последните няколко години много повече отколкото преди...

# 224
  • Мнения: 2 381

..... Явно само у нас не признаваме личното пространство.  ooooh!

Хиър, мен тези изрази (които си споменала по- горе) не биха ме подразнили, нито ги намирам за вмешателство в личното пространство. Напротив -намирам за много мили.
(аз не получавам съвети).

Общи условия

Активация на акаунт