Мухъл в стаята на бебето !!!

  • 12 303
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 809
докато не се справиш с мухъла - разкарай бебето от тая стая! мухълът е много опасен...
Абсолютно! Шега не бива с него. Аз имам алергия към мухъл и плесени и е доста неприятна. Внимавай бебето да не получи такава, момичетата са те посъветвали какво да използваш, за да го премахнеш, дано помогне и да не се появява пак.

# 16
  • Мнения: 2 803
За мухъл съм ползвала Саво, направихме изолация от вън и против конденз пускам климатика, той допълнително изсушава. Има добри обезвлажнители, много хора ги използват и са доволни. Успех!  bouquet

# 17
  • Мнения: 127
Предната зима и ние се сблъскахме с този проблем,малката беше на около месец и нещо.Напръсках с хипохлорид,и два дена почти държах отворено,защото миризмата е много силна.С бебето спахме в хола.Освен да спреш да сушиш прането в стаята,да проветряваш редовно и другите съвети,които са ти дали момичетата,добре е да дръпнете мебелите поне на 10 см от стените,за да може зад тях въздуха да циркулира.При нас спалнята и детското легло бяха плътно до стените-и то външни стени-и точно зад тях се появи мухъла. 

Машинките против влага са явно доста полезни,ако и тая зима имаме проблем,мисля да си вземем.

# 18
  • Мнения: 118
Мухъл и влага в помещение отоплявана с климатик?
Нещо не е наред.
Къде е климатикът,каква е стената,т.е им ли изолация отвън,съседна ли е на баня.
Колко време и на каква температура работи климатикът?

# 19
  • Мнения: 110
Ние също се отопляваме с климатик и имаме същия проблем с мухъла. Миналата зима се нанесохме в апартамента след основен ремонт и след няма и месец се започна с мухъла по външните стени. SadЧетох много по въпроса и като че ли решението е да се намажат външните стени с боя Термошилд или Термомакс- били много ефикасни. Иначе през около месец съм мазала с Доместос, тъй като той се измирисва по-бързо. Пръсках и със Саво но като че ли нямаше много добър ефект и стаята не можа да се измерише 2 дена. Мисля че проблемите идват главно от сменената ПВЦ дограма, въпреки проветряването. Четох също, че е добре климатика да работи непрекъснато на някаква температура, без да се изключва. В нашия случай го включваме вечер към 21.00ч. В 01.00ч. се гаси и в 6.00ч. се включва пак до към 07.00ч. когато тръгваме за работа. Това го правим от гледна точка пестене на ел. енергия, докато не сме си в къщи.
Мухъла е много опасен за бебетата и за нас самите. Успех в борбата с него!

# 20
  • Мнения: 585
Имахме същият проблем след като се роди вторият ми син. Не сме сушили дрехи в къщи , проветрявахме, но конденз по външните стени пак имахме - явно силно уплътнената пвц дограма е причината. Повече от две години се борехме с препарати от рода на Саво /наистина премахва мухъла , но за кратко / , вместо да решим кардинално проблема. В резултат - синът ми е с астма. Като започнаха здравословните му проблеми се разтърсихме и намерихме решение - боите Термошилдс, намазахме външните стени и вече две години не сме имали проблем с мухала. Разказвам ти това , за да не направиш същата грешка , а да вземеш правилното решение и да решиш проблема си веднага - дали с изолация или с термобоя или и двете , няма значение , но не протакай. Термобоята е по-лесното и бързо решение за момента , поръчва се и идва след два дни, мажеш  върху тапет или друга боя  и може да го оцветиш.

# 21
  • Мнения: 2 111
Миналата година имахме такъв проблем.Трябва често да се проветрява.Пръсках със Саво,но мирише ужасно.Преди месец си купихме влагоуловител и съм много доволна,сутрин като станем и го включвам за 3-4  часа и събира около 500-600 мл вода.Има теми в библиотеката за мухъла:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263031.msg6367480#msg6367480
Ако тази зима пак се появи ще боядисаме с Термошилд/Термомакс.Засега ще пробваме с влагоуловител и проветряване.

# 22
  • Мнения: 1 629
Това е от дограмата. В старото ми къщи ставаше по същия начин и се наложи да сложиме друга дограма от вътрешната страна, след, което пръскахме дълго със Саво и после приблеми нямахме! Но пробвай нещо по-евтино от това да сменяш дограмата и по-добре миришещо от Савото (въпреки, че е ефикасно!)

# 23
  • Мнения: 60
ползвалили сте влагоуловител и ефективен ли е за предпазване от мухъл,какви сте ползвали и откаде могът да се закупят

# 24
  • Мнения: 2 100
Влагоуловител е решението или печка на твърдо гориво.  Peace Препаратите са временно решение. Savo - адски силна миризма, с дни не може да се измирише. Всички вонят на белина и са вредни за бебешка стая.

# 25
  • Мнения: 1
Фирма , представител на немска компания , произвеждаща продукти против мухъл и влага желае да демонстрира тяхното качество . Мазилките са на минерална основа , водоразтворими , напълно безвредни за здравето . При спазване  указанията на производителя , гаранцията против появата на мухъл е 4 години , без значение дали е решен въпроса с конденза . Зада влезем в контакт с вас  пишете ни на tedoos1@gmail.com.

# 26
  • Мнения: 490

Машинките против влага са явно доста полезни,

 какви са тези влагоуловители , може лии да пуснете линк със снимка, да видя какво представляват,за да го потърся. И аз имам нужда от такъв уред, благодаря предварително

# 27
  • Мнения: 2 259
Kъм авторката:
А  как си сушила до сега дрехи в стаята при бебето? newsm78
Сега ще мине време и стените да ти исъхнат Thinking

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мухалът е опасен за бебето.  В нас го има същият проблем. Аз пръскам с обикновена белина, но 2-3 дни не спи никой в стаята. Дрехи не трябва да сушиш вътре. Момичетата предлагат влагоуловител пробвай с него дано има ефект. Аз проблема си го реших с радиатор(а не климатик), често проветряване  и изолация.

Общи условия

Активация на акаунт