Облеклото на дъщеря ми!!!

  • 4 735
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 4 985
Mама Габи, познай какво е общото между нас - и аз съм художник. Mr. Green

# 61
  • Мнения: 9 990
Някой би ли ми превел думите-Кой те нареди така?Аз оставам с впечатление, че някой е набил детето и то е посинено  Crazy
После-аз също не харесвам чорапки върху чорапогащник,но щом майката така е преценила-коя съм аз, че да се меся?Това не е като потник с гол пъп и пола стил-тигрова, че да ме притесни  чисто педагогически.

# 62
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Може и да бъркам, но си мисля, че госпожата има право да каментира облеклото на детето, само ако това облекло не е било подходящо, в смисъл - видимо неудобно за детето или нещо подобно. Но да коментира, че е бабешко и т.н.... Аз лично бих я "нахранила" още при първите и думи.

# 63
  • Мнения: 934

Аууууууу, а това ми е хипер, мега омразно... В градината на дъщеря ми имаше една учителка, която все я загащваше. Веднъж дори дойде да ми обяснява как се настивало най-лесно от кръста  Shocked а иначе млада и би следвало да е интелигентна жена.  ooooh!
Joy
Любимия ми стил на обличане на дете: три-четири блузи една върху друга, всичките напъхани в анцунг, загащен до подмищниците. За да сме спокойни, че няма да настине "от кръста"! Laughing

По темата, мойта дъщеря от две годишна си избира какво да облича, и колкото повече пораства, толкова повече настоява. Мисля, че е нормално за момиченце. Как иначе ще си изгради собствен стил и вкус, ако от малка и се налагат? И какво лошо има, ако на никого не пречи?

Не знаех обаче, че съществуват тънки чорапогащи за деца Laughing Пускат ли бримки?

# 64
  • Мнения: 447
Не знаех обаче, че съществуват тънки чорапогащи за деца Laughing Пускат ли бримки?
Съществуват и бримки си пускат Mr. Green И моята хубостница обича на такъв чорапогащник да си сложи чорапи, но от тези до или над коляното. Казва, че така става Пипи  Whistling По темата не е работа на учителките да казват как да е облечено детето, освен ако нещо в облеклото не му пречи. И на мен се опитаха да намекнат как би трябвало да се облича детето с коментара "днес е много хубава". Аз обаче отвърнах, че всички деца винаги са хубави. И на другия ден моята хубостница  си избра облекло от две блузи, едната от които с къс ръкав и то най-отгоре, върху иначе официален панталон.  Според мен си е супер така, ама като я взех блузката с къс ръкав беше облечена отдолу, при това с гърба отпред, а Теди почти ревяща обясни как лелята не знаела как да я облече. Та се наложи пред лелката да я преоблека, за да види как става обличането всъщност.

# 65
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен госпожите нямат право да коментират как са облечени децата за детска градина. то все едно да коментираме ние как се обличат госпожите за работа.
По-добре не им обръщай внимание, колкото повече се задълбаваш в темата, по-обидно ще ти става.

# 66
  • Мнения: 277
ХИч да не ти пука! Hug
Не позволявай да ти влияят и съсипват нервната система! Имам приятелка, която след един подобен коментар спрямо детенцето й започна да му купува дрехи в един цвят (за да са съчетани сполучливо), дори потничета, гащи и чорапки в същия цвят слагаше! Не бих постъпила така! Достатъчно самоуверена съм!
Дъщеричката ти не иска ли понякога да се облича сама? Моята обожаваше да си избира сама дрешките за ДГ - и отиваше облечена така, както сама е пожелала! Тя беше много щастлива и доволна и с удоволствие си приготвя вечерта преди лягане тоалета за следващия ден до сега!

Я да си гледат работата госпожите! Следващият път им кажи, че лично ти си я "подредила" така и ако имат забележки към облеклото й - нямаш нищо напротив да й купят нов гардероб и да я обичат те!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 430
Ох ,много глупаво се е получило!Представям си как си се почувствала,когато е започнал и "твоят оглед",мнооооооого снобарско изпълнение.
Ама ти недей да им се впрягаш и да не вземе да обличаш детето ,като бъдеща фолк икона!Както ти харесва,с каквито средства разполагаш и толкова!

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много глупава ситуация. Аз си мисля, че госпожите всичко друго трябва да вършат, но не и да учат майките как да си обличат децата. А всеки си има собствен стил- за някой е смешен за други е фешън.

# 69
  • Мнения: 1 062
Не се ядосвай, трябвало е да отговориш подобаващо, но не си го направила. За това си имай едно на ум и при следващ коментар имай отговор. Рязък при това.
А моята дъщеря е луднала по розовото. И на мен не ми харесва, че винаги е с розово, омръзна ми, но тя така се харесва. За нея розовото е цвета на принцесите, а тя е принцеса, блестяща при това  Laughing. Винаги, когато купуваме дрехи, трябва да са розови. Аз обичам жълто, оранжево и зелено, но тя - не. Обличай си детето, както му харесва и не позволявай повече да се коментира.

# 70
  • Мнения: 4 187
Днес Рая е с рокля, тънък чорапогащник и къси чорапки, роклята и чорапите са на цветя  Mr. Green.  Не разбирам и аз от мода, ще чакам порицание....

Разбирам, че е повлияло на настроението ти, но в случая просто няма за какво да ти е кофти. Следващият път ги постави на място!

# 71
  • Мнения: 166
Е, някои хора не харесват и розовото...

Искам да кажа - вкусове различни.
Покрай децата понякога се попада в такива ситуации, така че - да не ти пука.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Изумена съм от нахалството на тия учителки. Ама и ти си за бой, да не им се опънеш изобщо, и още по-лошото да оставиш тая случка да ти развали настроението.
Съвета ми е да не взимаш на сериозно подобни случки или ако си се почувствала подразнена да си го кажеш на мига.

# 73
  • Мнения: 3 804
ама ти защо не им  каза -като не и  харесват дрехите на детето ти -да и купят други  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 157
Не си го слагай на сърце, гледай на детето да му е удобно.
Не всички родители имат възможност децата им да са облечени по последна мода, но според мен е важно да са прилично облечени и най-важното чисти.

Общи условия

Активация на акаунт