Какво се крие във АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?

  • 14 688
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Здравейте, момичета!  Hug

Маймунка, не му се връзвай на мъжото.  Laughing И моят все ми сипе подобни комплименти, а пък аз не му вярвам и това си е.  Mr. Green Факт е, че с миналата бременност бях наистина погрозняла, а беше момче. Сега обаче не съм съгласна, че като са момичета и ще стана като Баба Яга.  Crossing Arms

Фолиевата няма проблем да си я пиете до края на бременността, че и докато кърмите. Тя е витамин и не се предозира, а даже е полезна за хемоглобина. Аз сега пия само нея, от други витамини ми казаха, че все още нямам нужда. Имам и едно плодово сокче на Хип, сръбвам от него като се присетя.

Дея, и аз съм с ниско кръвно. Кафе не мога да пия, но виж кока кола си позволявам. И ми действа освежително.

Йо йо
, количката е много хубава. Кумовете ни имат такава, вече второ дете гледат в нея. Лека, маневрена, с кеф да я буташ.

atlantica, не се притеснявай от гинекологичния преглед.  Hug Може да си поискаш и микробиология, така или иначе ще те качват на магарето.  На мен даже ми взеха секрет от шийката на матката - нищо не усетих. А за напрегнатия корем - почивай повече и пий но шпа. Аз също имах няколко дни такива оплаквания, но с повече почивка отшумяха. Отделно се чудя дали не се дължаха на изскачането на матката от таза и интензивния й растеж, защото двете неща съвпаднаха като времеви период. А напрежението престана, когато ми изскочи корема. Но много се бях изплашила.

Радост, ФМ се прави 3 пъти през бременността - 11-13 г.с., 18-23 г.с., 28-32 г.с. като всяка от тях е с различна насоченост.
Гъделичкането може да е бебо, а може и да са черва, ще стане ясно по-нататък.  Wink
Пола знаят вече много мами - виж в списъчето, някои от нас си имат розово или синьо щъркелче.
Соковете на Хип са много леки откъм витамини - ниско съдържание на няколко витамина, а минерали не съдържат.

# 256
  • Мнения: 245
Здравейте на всички !
Момичета от Бургас , къде да си направя ФМ тук освен Калчева знаете ли друг ?

# 257
  • Мнения: 734
Да се присъединя към Жабче - фолиевата киселина не може да се предозира, ако се приеме по-голямо количество, от което организмът няма нужда, излишъкът се отделя с урината. Иначе аз я пих до средата на 4-я месец, по принцип щях да я спра още в края на 3-ия, понеже така са ми казвали лекари, но имах още хапченца и си ги доизразходих...
Що се отнася до витамините - бях си купила едни (в момента не мога да си спомня името им), от които повръщах. И сега пия едно детско витаминно сиропче - Multi Sanostol, него ми го препоръча гинекологът.

# 258
  • Мнения: 309
Добър ден и от мен!!! Hug
Аз да се похваля днес бях на преглед в поликлиниката при уж следящата ме лекарка, въпреки че чаках точно 3 часа докторката да се върне от вилата си, и се изнервих ужасно с още 7 бременни, които чакахме като кучета пред вратата и, новините са добри, всичко ми е наред, въпреки болките в корема, прегледа беше на гадното магаре, малко болезнен, но може би защото ми взеха секрет, но всичко с бебето и мен е наред, кръвното ми е добро 120 на 80, качила съм само 1кг Mr. Green!За болките ми предписа но шпа и магнезий, каза да не се тревожа, че било нормално, да ги пия 2 седмици и всичко щяло да ми мине!В петък ще видим и какво ще правим с течението, което имам, дано и там всичко да е добре!Не ме гледа на ултразвук, но пък утре съм на преглед в Шейново при Богословова и тя сигурно ще ме види на видеозон, а и ще я питам за всички тия изследвания БХС, ФМ, тази лекарка тук в поликлиниката ми каза, че нямало нужда да ходя и се държа доста злобно като я питах за това, но се надявам утре най-сетне да реша какво и каде да правя тия изследвания!Иначе и аз все си мисля, че усещам бебчо, но акушерката ми каза, че чак в 20-та седмица може да го усетя, а аз днес почвам 16-та Cry

# 259
  • Мнения: 2 090
Здравейте,
благодаря на всички за поздравлвнията Hug

little big girl,на мен докторът ми каза да пия ФК до 20 г.с.По едно пия на ден Wink

atlantika,на мен лично се наложи да ми направят гинекологичен преглед,защото имаше съмнение за скъсяване на шийката.В крайна сметка се оказа че няма такова(слава Богу),но пък ми ''откриха'' течение,което сега лекувам...При всички положения е хубаво да има такива прегледи,за да може ако има нещо да се хване навреме Crazy.Аз съжалявам че по-рано не пожелах сама и не помолих да ми направят такъв преглед Rolling Eyes.Но както и да е.Дано всичко е наред при теб Praynig Hug

От днес съм си вкъщи,не ходя на работа защото бъдещият батко пак е болен-този път го хвана едно разт.....во с повръщане Sick.Незнам дали ще дойде момент в който всички да сме добре и да не се тревожа постоянно я за бебето,я за ''баткото'',я за мен,таткото пък се сдухва от работа,все няма време за почивка,търчи само напред-назад,нерви....,и за него се тревожа  Confused

Хайде хубав ден ви желая и слънчево настроение Hug sun.Дано и моето стане такова в скоро време Rolling Eyes

# 260
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен. Нямаше ме четири дена, а вие сте успели да изпишете цели 5 страници. На всички болни пожелавам бързо да оздравяват. Аз също имам малко хрема, но още нищо не пия. Болката в дясно също я имам, особено като съм седяла дълго време пред компютъра или в колата, но като полежа се оправя. Вечер се събуждам, а корема ми е твърд..това възможно ли е да са контракции? След 2 дни съм на преглед и на БХС. Смятам днес да си запиша час за ФМ в Гинекологичен център София, моя позната е ходила при д-р Илиев и е доволна, някой друг ходил ли е там? По отношение на ФК аз продължавам да си я пия, а и хемоглобина ми е нисък и Доки каза че действала добре също. Дея не се притеснявай за кръвното, аз по принцип съм с ниско и сега съвсем е паднало вчера ми беше 90/50 малко глава ме боли и ми е отпаднало но е по-добре от високото. Пожелавам на всички мами да се чувстват добре и само хубави емоции.
Здравейте,
благодаря на всички за поздравлвнията Hug

little big girl,на мен докторът ми каза да пия ФК до 20 г.с.По едно пия на ден Wink

atlantika,на мен лично се наложи да ми направят гинекологичен преглед,защото имаше съмнение за скъсяване на шийката.В крайна сметка се оказа че няма такова(слава Богу),но пък ми ''откриха'' течение,което сега лекувам...При всички положения е хубаво да има такива прегледи,за да може ако има нещо да се хване навреме Crazy.Аз съжалявам че по-рано не пожелах сама и не помолих да ми направят такъв преглед Rolling Eyes.Но както и да е.Дано всичко е наред при теб Praynig Hug

От днес съм си вкъщи,не ходя на работа защото бъдещият батко пак е болен-този път го хвана едно разт.....во с повръщане Sick.Незнам дали ще дойде момент в който всички да сме добре и да не се тревожа постоянно я за бебето,я за ''баткото'',я за мен,таткото пък се сдухва от работа,все няма време за почивка,търчи само напред-назад,нерви....,и за него се тревожа  Confused

Хайде хубав ден ви желая и слънчево настроение Hug sun.Дано и моето стане такова в скоро време Rolling Eyes

# 261
  • Мнения: 6
no_name не искам да те плаша ,но искам да ти кажа че от този сироп се засилва апетита страшно много и се пълнее eat аз съм го пила ,като ученичка и съм го давала на детето си и  за това го знам Naughty
Какви сокчета пиете на Хип? Днес съм като парцал ,може би от смяната на времето newsm78 нищо не ми се прави  smile3524  но няма как трябва поне да наготвя  food002
sashimama при повечето е така ,но трябва да се ядосваме и притесняваме по-малко иначе се отразява на бебето - знаеш го Naughty Дано се оправи по-бързо баткото  Praynig
Грейна малко слънчице и тук ,но не ми се излиза днес .Но на вас ви желая приятно и слънчево настроение  love001
Didi и на мен ми се втвърдява корема,най-вече като се притесня или ядосам и според мен това са контракции ,все пак веднъж съм минала по този път smile3503

# 262
  • Мнения: 7 114
Писах, писах и форумът се срина.
Сега отново добро утро и с пожелание за лека и приятна седмица!   bouquet
Оле, да ти е жива, здрава и щуричка дъщеричката!   bouquet
Дея, съчувствам ти и те разбирам за екстрите на ниското кръвно. Винаги ми е било мижаво. Имала съм и припадъци заради него. Откакто пия ФК (вече 2 години редовен прием правя) нещата се нормализираха и поне не падам.
Фолиевата - При последната консултация ми казаха да си продължа да я пия до 16-тата седмица. Не ми пречи и ще си я пия.
Между другото така и не разбрах на какво се дължи двудневното ми главоболие, което се беше загнездило в мене.
За милите комплименти - от другарчето ми ги разбирам, търпи ми киселата муцуна всеки ден. Но защо и разни случайни непопитани си раздават акъла относно нуждите ми да ползвам гримове  Whistling Whistling Whistling. Сигурно ако можех, щях да го правя. Но пусто чудо - гади ми се даже от дезодоранта. Кремовете ми влияят също тъй благотворно на мераците за  Sick.  
Така че игнорирам. На Милото съм му дала да ме гримира, но само по главата, защото тупането по други места би било опасно в близките 6 месеца.  Laughing
За пола на бебето - вчера си мерехме коремите и той гъделичка моя да се прибира. Нещо и в мъжки род спомена. Аз между другото му обяснявам, че накрая току виж излязла мацка, но аз нищо няма да си призная. И взех, че получих одобрени, че стига да не е със сини очи и руса коса, нямало да задава въпроси. Сега имам свободата даже и негърче да си родя значи.  Mr. Green

# 263
  • Мнения: 4
Здравейте тумбачета!Как сте днес?
На работа съм ,а хич немога да вляза в час с тази смяна на времето,нещо ми е шашаво и криво и пак ми става лошо...на вас гади ли ви се още?При мене нищо ми няма сутрин,свежарка съм ама като стане 1-2 часа,ужас,става ми страшно лошо,чак започнах да се шашкам.
дес-бес,единствено Калчева прави в Бургас ФМ,но не съм чувала много добри неща за нея като специалист и аз за да съм по-спокойна си записах час за д-р Марков в София.Мисля че си заслужава ходенето като се има впредвид нашите специалисти тук в Бургас...

Усмихнат ден от мене!

# 264
  • София
  • Мнения: 333
Didi Bojinova аз имам абсолютно същото втърдяване на корема - от слабините почти до пъпчето. Усещам го през нощта, а понякога и сутрин. Ако са контракции не трябва ли да са съвсем кратки и бързо след това коремчето да омекне?
В петък съм на лекар и ще питам.

Междувременно се чудя дали едни такива контракции са вредни за бебка - да не би матката като се втвърди така да я натиска и да й пречи да расте (съжалявам за безумно тъпия въпрос ама едни такива мисли ми идват в главата).

# 265
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравей Gaja.Не е тъп въпросът ти, но и аз не знам на какво се дължи това втвърдяване. като питаш в петък моля те после да ми пишеш какво е казал лекаря за това. дано всичко е наред и да няма проблем за бебетата.
Desi_D съжалявам че ти става лошо, при мен нещата са добре само като стана рано сутрин и не съм се наспала ми прилошава, а понякога и  Sick. Но всичко това което търпим си заслужава. Simple Smile
Didi Bojinova аз имам абсолютно същото втърдяване на корема - от слабините почти до пъпчето. Усещам го през нощта, а понякога и сутрин. Ако са контракции не трябва ли да са съвсем кратки и бързо след това коремчето да омекне?
В петък съм на лекар и ще питам.

Междувременно се чудя дали едни такива контракции са вредни за бебка - да не би матката като се втвърди така да я натиска и да й пречи да расте (съжалявам за безумно тъпия въпрос ама едни такива мисли ми идват в главата).


# 266
  • Мнения: 110
Момичета благодаря ви за хубавите думи и милите пожелания  bouquet
Вчерашни празник мина много добре, за обяд с баби и дядовци а вечерата купон с приятелчета. Рожденичката беше много радостна и щастлива.
Днес си записах час за ФМ при д-р Янкова, но е чак на 2.12 и ми се струва безкрайно далече.
Gaja въпросът ти въобще не е безумен нито тъп, но аз немога да ти отговоря. На мен док ми видя контракции в петък и ми каза много почивка и че не е хубаво да ги има.  Витамини пия /когато се сетя/ "Пренатал".
Желая ви хубава седмица

# 267
  • Враца
  • Мнения: 2 256
да си кажа и аз- още пия фолиева, каза ми докторката че докато има повече плодове и зеленчуци не е крайно наложително да пия допълнителни витамини, само повече продукти с калций- мляко, сирене... но ми е много странно защо толкова жени повръщат от нея- и от мои познати съм чувала. аз почти вече не повръщам но се чудя дали няма като започна матерната да ми е лошо от нея ?!?
да кажа оносно поръчването по е-вау
аз никога не съм поръчвала, но доколкото знам, трябва да се открие международна карта за плащането.
от друга страна, знам едно място, на което съм виждала голям надпис Е-ВАУ, и предполагам, че там срещу някаква такса ти правят поръчката и доставят.
който може да иде и да поразпита по-подробно- намира се точно на ъгъла на бул. славейков и бул. прага, като идваш от пирогов по бул. славейков към майчин дом, вляво на около 20 метра преди светофара с бул. прага.
ще ми е интересно ако някой отиде да провери и разкаже. надявам се да помогна, на мен лично ми се струва по-лесно да дам някой лев и някой да го направи вместо мен това с поръчката вместо да ходя по банки да се разправям с карти... но незнам дали конкретно на това място е надеждно де, просто споделям че ми е направило впечатление  Wink

# 268
  • Мнения: 249
Здравейте мами, и аз не съм влизала от седмица, та сега докато ви изчета свят ми се зави.  Crazy  Гледам всички се оплаквате вече от болките в матката - аз в събота си изкарах яко ангелите. Както си простирах и после почнах да правя закуска и като ме преряза корема, ужасно силно долу ниско, все едно някой ми заби/извинявам се за точната дума/ нож във влагалището. Само успях да се добера до дивана и да легна. Викнах милото, та му изкарах и на него ангелите, взех едно Но - шпа, и така изкарах 4-5 часа. Не можех да мръдна, постоянно ме болеше. След известно време изпих още едно хапче и вечерта вече станах. Не знам дали беше контракция или нещо друго, но болеше ужасно. Сега вече съм добре, но пак усещам подръпване и доста ме боли яйчника, от който съм забременяла. Не знам дали да ходя на лекар?

Искам да ви питам вие ходихте ли на този Доплер и кога евентуално трябва да си го направя. Имам час за ФМ чак на 18.11, та май тогава ще ми гледат и това, незнам какъв им е апарата на Майчин дом.

Ей, как ме е яд че сме далече от София да ида и аз да разгледам тази Бебемания. Сигурно ще има много сладки неща за чочковците. Само усмивки ви желая и да не ни навестяват често тези болежки  Hug
 

# 269
  • София
  • Мнения: 5 079

Искам да ви питам вие ходихте ли на този Доплер и кога евентуално трябва да си го направя. Имам час за ФМ чак на 18.11, та май тогава ще ми гледат и това, незнам какъв им е апарата на Майчин дом.

Ей, как ме е яд че сме далече от София да ида и аз да разгледам тази Бебемания. 

ФМ включва Доплер, задължително се измерва кръвотока, който е белег за евентуални генетични увреждания. Не може болница като МД да няма Доплеров апарат.

И на мен ми се ходеше на това изложение, но разбрах, че не може да се пазарува директно, а е по - скоро изложение на производители/вносители. Затова не съжалявай. Избор и инфо за бебешки неща под път и над път. Peace

Общи условия

Активация на акаунт