Вече нищо не е наред

  • 6 233
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
Едно въпросаче, ако позволите. Какво означава, Дилянке, че си с висше образование, но без диплома? Това звучи адски несериозно - искаш да си мениджър, пък дори дипломанямаш. Ами това за мен значи, че си със средно образование, ама с един тон претенции. Което7 явно не се котира на пазара на труда. Вземи си дипломата и тогава пак кандидатствай за мениджър.

# 76
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Както вече казах в една друга тема, днес явно е денят на  личните нападки.

stranno,

тук може понякога да изказваме мнение, различно от това на останалите, но се стараем да не бъде обидно, а твоето обръщение към Дилянка е точно такова, анонимно при това.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 13:26 от luda

# 77
  • Мнения: 1 334
Едно въпросаче, ако позволите. Какво означава, Дилянке, че си с висше образование, но без диплома? Това звучи адски несериозно - искаш да си мениджър, пък дори дипломанямаш. Ами това за мен значи, че си със средно образование, ама с един тон претенции. Което7 явно не се котира на пазара на труда. Вземи си дипломата и тогава пак кандидатствай за мениджър.

Написала е висше без дипломНа. Не без диплома. По всяка вероятност е завършила с държавен изпит.

Но и това надали има значение за търсенето на работа.

# 78
  • Мнения: 6 604
Едно въпросаче, ако позволите. Какво означава, Дилянке, че си с висше образование, но без диплома? Това звучи адски несериозно - искаш да си мениджър, пък дори дипломанямаш. Ами това за мен значи, че си със средно образование, ама с един тон претенции. Което7 явно не се котира на пазара на труда. Вземи си дипломата и тогава пак кандидатствай за мениджър.

Написала е висше без дипломНа. Не без диплома. По всяка вероятност е завършила с държавен изпит.

Но и това надали има значение за търсенето на работа.

Според мен има Дилянка е имала предвид,че е завършила само семестриално-без държавен изпит (или в нейния случай дипломна работа). Но и аз мисля ,че това няма значение в случая.
А да нападаш някого анонимно е тъпо. И да има претенции-к'во лошо?

# 79
  • София
  • Мнения: 38 523
Имам претенции, защото имам някакъв опит. Което е много по-важна от дипломата. И нея ще я взема скоро.

А всички гости -  ignore2

# 80
  • Мнения: 1 749
Дилянка,как така нямаш диплома?И работодателите не ти ли я искат?Така все едно нямаш висше.
Питам не за да подклаждам отново някакъв спор,или да отправям лични нападки,а защото лично ме интересува.Аз учех висше преди да прекъсна(оставаше ми само една година )по майчинство.Аз също си търся работа(моя проблем е с работното време...няма да се впускам в подробности),пиша си CV-то и се чудя...пиша годините,в които съм учила,къде и с каква специалност,и се чудя дали изобщо да добавям прекъснала по еди-какви си причини....А ако не напиша какво съм учила и къде, то излиза,че през тея четири години съм си вяла д-то на бял кон ....А пък ако оставя само от еди-коя си до еди-коя си година,мястото и специалността си ,а не спомена нищо....

Извинявай,че се вклинявам по този начин в темата ти...

# 81
  • София
  • Мнения: 38 523
Дилянка,как така нямаш диплома?И работодателите не ти ли я искат?Така все едно нямаш висше.
Питам не за да подклаждам отново някакъв спор,или да отправям лични нападки,а защото лично ме интересува.Аз учех висше преди да прекъсна(оставаше ми само една година )по майчинство.Аз също си търся работа(моя проблем е с работното време...няма да се впускам в подробности),пиша си CV-то и се чудя...пиша годините,в които съм учила,къде и с каква специалност,и се чудя дали изобщо да добавям прекъснала по еди-какви си причини....А ако не напиша какво съм учила и къде, то излиза,че през тея четири години съм си вяла д-то на бял кон ....А пък ако оставя само от еди-коя си до еди-коя си година,мястото и специалността си ,а не спомена нищо....

Извинявай,че се вклинявам по този начин в темата ти...

Ми пиши какво си учила и за колко време. Рядко питат за диплома. Искат я чак когато подписваш договор. А докато стигнеш до договор, ехе...

# 82
  • Мнения: 1 749
 Peace Мерси !

# 83
  • Мнения: 2 556
На мен и при договор не са ми искали копие от дипломата (дори и когато имах вече, никой не ми я е искал, а ако нямах, нямаше как да се разбере предполагам)

# 84
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Рядко има длъжности, при които има категорично изискване да имаш диплома като документ.

Например в държавните учреждения, където се спазват написаните, прономеровани, прошнуровани и утвърдени с подпис и печат правила.
Или пък специфични длъжности, като медицинските, правните, счетоводните.
За  длъжностите в маркетинга и продажбите е по-важно умението, а не тапията.

# 85
  • София
  • Мнения: 38 523
Освен това, ако взема диплома моята специалност се води Бакалавър по връзки с обществеността.

# 86
  • Мнения: 1 749
Успокоихте ме!Доста се притеснявах по този въпрос...
Пожелавам си успех.Дилянка,на теб също. Peace

Общи условия

Активация на акаунт