Ясновидците - обсебени от нечисти сили, или с дар от Бога ?

  • 30 737
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Тази не ми изглежда нормална, доста врачки приличат на вещици, сетих се за онзи идиот Деси (който правеше сексуален тормоз на пациентките си и го натикаха на топло). Но това не пречи да има хора, на които от Бога е дадено да помагат и познават.

# 76
  • Мнения: 3 146
И аз мислех да дам подобен пример. Че човек като е до стената избробва всичко и най - малкия му проблем е дали е Дявола или от Бога. Т

...

Аз по принцип не определям моите вярвания като част от нито една религия и за това мога да звуча малко крайно на някои християни. Извинявам се, за което.


Ели не виждам защо трябва да се извиняваш на когото и да било. Темата не е запазена за християни, нито авторката е такава, изглежда, а и все едно аз да се извинявам, че съм христянка  Hug

Примерът на Дилянка и твоят коментар са израз тъкмо на едно нещо, което е основен грях, според християнството и то е липса на упование в Бога, липса на устояние. Според Църквата, упование може да се търси единствено в Бога, при това в най-трудните моменти най-вече. (За медицината вече казах, че се признава, като разумно дело на човека.) Който не е християнин, от друга страна, може да се обръща към когото пожелае за помощ, разбира се.
Защото, съгласете се, странно ще е за един човек да твърди, че Бог е всемогъщ и да избира вместо Бог да му помогне човек, пък бил и той ясновидец...

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
"Защото, съгласете се, странно ще е за един човек да твърди, че Бог е всемогъщ и да избира вместо Бог да му помогне човек, пък бил и той ясновидец... "

Понякога лекарството идва след като се потърси, което не изключва вярата в Бог. Християнка съм като религия (в смисъл, че съм кръстена) , но не крайна и съвършена (например ми е трудно да повярвам сто процента в това за Адам и Ева, макар че допускам да е вярно и най-чудноватото). Но аз пак вярвам в Бога. И смятам, че може Той да е поискал някои хора да помагат по свръхестествен начин и да им е дал сетива.  Не на всички, но на някои. Та това исках да попитам и вас, как мислите.

# 78
  • Мнения: 3 146
Понякога лекарството идва след като се потърси, което не изключва вярата в Бог. Християнка съм като религия (в смисъл, че съм кръстена) , но не крайна и съвършена (например ми е трудно да повярвам сто процента в това за Адам и Ева, макар че допускам да е вярно и най-чудноватото). Но аз пак вярвам в Бога. И смятам, че може Той да е поискал някои хора да помагат по свръхестествен начин и да им е дал сетива.  Не на всички, но на някои. Та това исках да попитам и вас, как мислите.

Бих те попитала в кой Бог вярваш, защото в християнския Бог вярват тези, които са в Църквата, които изповядват Символа на вярата и вярват във всичко, написано в Светото Писание и от Отците на Църквата. Когато християнството е било на почит, например в Средните Векове, всички са вярвали в това и пак е имало магьосници, ясновидци и т.н. Но тогава е било доста по-трудна да си изучиш учението, заразлика от сега. Ако си в Църквата и си християнка по религия, не можеш да допускаш нещо, което е недопустимо за Църквата. И моля да не се започва с това, е Църквата правела еди какво си, защото Църквата е Мистичото Тяло на Христос, а не е прост сбор от сгради и хора.

Пролбемно е да се позоваваш на всемогъществото Господне, защото така можеш да кажеш, че допскаш Бог да е направил всичко, каквото и да е. Според християнството, изобщо няма значение, какво допуска някой човек. Това е в сферата на личните мнения и най-често е в разрез с християнското учение. Или следваш учението, или не. Няма средно положение.
Никой не е съвършен, но съзнателно да се съмняваш в някоя част от учението, не е дело на простото несъвършенство.
Това е открито несъгласие. Не може да извиняваме постъпките си с това, че сме несъвършени.

За да кажеш, че не вярваш в историята за Адам и Ева, първо трябва да си прочела всички основни тълкувания за това. Надявам се, не мислиш, че буквално се има предвид...

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
" Или следваш учението, или не. Няма средно положение. "

Има средно положение, то произтича от свободната воля, от опита ми и т.н. С едно съм съгласна, с друго не мога да си изкривя душата, че не съм (някой ден може пък да се убедя, но все още не съм готова).  Макар Християнството да го отрича, допускам да съществува прераждане след смъртта. 
Кой пък знае, може всички тук да грешим, истината да е някъде другаде.

# 80
  • Мнения: 3 675
Тази ми прилича на някоя дама, докарана от дебелариум или от психиатрия.Сори за оффа, но само като я погледнеш си личи, че е живо куку.Това е по повод снимката на Доби.

# 81
  • Мнения: 167
За да кажеш, че не вярваш в историята за Адам и Ева, първо трябва да си прочела всички основни тълкувания за това. Надявам се, не мислиш, че буквално се има предвид...
Малко офф от темата за врачките, ама искам да кажа, че аз съм чела християнски /евангелски/ книжки, които обясняват, че Каин се оженил за сестра си. И това ме кара да си мисля, че историята за Адам и Ева я приемат буквално, с което лично аз не мога да се съглася.
gergandi , аз се извиних, защото в много теми, като си говорим за Бог и за Вяра, накрая дискусията се превръща в караница и спор.

# 82
  • Мнения: 3 146
" Или следваш учението, или не. Няма средно положение. "

Има средно положение, то произтича от свободната воля, от опита ми и т.н.

Не, няма. От свободната ти воля не произтича сведното положение, защото Бог е постановил кое е правилно и кое не. Със свободната си воля ти можеш да избираш между двете, но не и да създаваш категориите добро и зло и техните съдържания. Друг въпрос е как се тълкуват самите постановления на Бог.

Ели, евангелистите по принцип смятат, че всичко в Библията е буквално. Тезата, най-общо, е, че Господ е казал нещата ясно, за да може всеки да ги разбере. Това е пряко следствие на първоначалния протестантизъм, който изключва свещенството. Ако някойсмята, че всичко е буквално, добре е да стане евангелист, но в противен случай - не е препоръчително тъкмо по тази причина.

Радвам се, че си добре настроена, защото и аз най-много от това се притеснявам в тези теми. Не ми се иска да се пораждат спорове!  bouquet

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Герганди,  без намерение никакво да споря, обаче струва ми се крайно твоето изказване. Точно защото категориите добро и зло са философски, затова можем да ги "определяме" за себе си в зависимост от разбиранията, на тази база се гради ако щеш и съществуването на форумите.
Ами ако в свещените книги на две религии пише противоречиви неща, следва ли, че в едната религия е истинският Бог, а другата религия е лъжлива.

# 84
  • Мнения: 3 675
Сори за офа, но да попитам сестрата на Каин Лилит ли се казва и къде го пише това нещо, защото аз такова нещо не съм чела. Mr. GreenБог според мен е един, няма лъжливи религии.За християните това е Св.Троица, а за мюсюлманите Аллах.Бог е един, различни са религиите.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Бог е един, различни са религиите.

Да, подкрепям.

# 86
  • Мнения: 3 146
Герганди,  без намерение никакво да споря, обаче струва ми се крайно твоето изказване. Точно защото категориите добро и зло са философски, затова можем да ги "определяме" за себе си в зависимост от разбиранията, на тази база се гради ако щеш и съществуването на форумите.
Ами ако в свещените книги на две религии пише противоречиви неща, следва ли, че в едната религия е истинският Бог, а другата религия е лъжлива.

Според религиите, тези категории не са философски (а те са собствено морални категории), а са религиозни, доколкото моралът основно се базира на религиозни убеждения, съвсем доскоро и в Европа дори. То затова сега има толкова дебати за криза на ценностите в секуларното общество. Да, съществуването на форумите в този им вид, е рожба единствено на секуларното общество.

Изказването ми звучи крайно за всеки, който не е в собствен смисъл религиозен.

Две религии никога не могат да си сравнавят книгите. Очевидно е, че, ако си мюсюлманин, няма да твърдиш, че християнското тълкувание на Новия Завет, който мюсюлманите принципно признават, е по-правилно от мюсюлманското и, респективно, че е добре да си християнин. Всяка религия на практика твърди, че нейните разбирания за добро и зло са универсални, т.е. косвено - че на другите религии и на атеистите - са грешни. по тази причина религиозните конфликти са сред най-жестоките. Не виждам нещо чудно в това.

Явно Ню ейдж е наистина религия, която повече би ти допаднала - там се говори за нещо такова общо, всемирно съглашение на основните религиодни ценности и т.н. Но няма нищо общо с християнството.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
"Явно Ню ейдж е наистина религия, която повече би ти допаднала - там се говори за нещо такова общо, всемирно съглашение на основните религиодни ценности и т.н. Но няма нищо общо с християнството."

Ми не, не бих приела друга религия, но както и да е, много се отдалечихме от заглавието на темата.

# 88
  • Мнения: 167
Сори за офа, но да попитам сестрата на Каин Лилит ли се казва и къде го пише това нещо, защото аз такова нещо не съм чела. Mr. GreenБог според мен е един, няма лъжливи религии.За християните това е Св.Троица, а за мюсюлманите Аллах.Бог е един, различни са религиите.
Не, не е била жена на Каин, аз лично не помня в Библията да съм чела за нея някъде. Аз съм чела някъде /изобщо не помня къде и нямам представа колко достоверно е било/, че Лилит била първата жена на Адам. Тука пише повече :
http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith 

И още малко инфо :
"At the same time Jehovah created Adam, he created a woman, Lilith, who like Adam was taken from the earth. She was given to Adam as his wife. But there was a dispute between them about a matter that when it came before the judges had to be discussed behind closed doors. She spoke the unspeakable name of Jehovah and vanished."
източник: http://witcombe.sbc.edu/eve-women/7evelilith.html

И аз се извинявам, че се отплеснах от темата, ама си приказваме много интересно...

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 17:33 от Ели_

# 89
Все пак има едно но. Ако, недай Боже, се случи нещо ужасно - изчезне детенце например.
Обръщате се към полицията - нищо.
Молите се - пак нищо.
И накрая оприра ножа до кокала и отивате при ясновидец и той ви помага да го намерите.
Е?
За някои неща човек би влязъл и в ада.
И аз мислех да дам подобен пример. Че човек като е до стената избробва всичко и най - малкия му проблем е дали е Дявола или от Бога. Така, че наистина мисля, че има хора, които наистина помягат и дарбата им е за добро. Незнам дали съвпада с това, което пише в Библията, но съвпада с това, което се случва в живота.
Не искам да предизвикавам никакви спорове с моето мнение. Аз по принцип не определям моите вярвания като част от нито една религия и за това мога да звуча малко крайно на някои християни. Извинявам се, за което.
То има и трета страна.Дали си готов да  приемеш Бог да ти помогне  по неговия начин, а също и дали Той е на първо място в сърцето ти.Ако заради детето си или за нещо друго си готов да идеш в Ада, значи ти вече си там.Хората са нетърпеливи и не умеят да чакат, а има безброй  примери за това как Бог помага, но е нужно търпение за да се изпита вярата и волята на човека.Авраам, Йов, Йосиф...А и в сегашно време примери много.И те са ни дадени именно за да сме сигурни, че Бог няма да ни остави.Много е трудно обаче  за човека да се справи в  такива моменти, ако принципно не  е близо до Бога, а само  има идея за Него, разбирате ли?Тогава той би постъпил като  цар Саул, който  в труден момент се допита до ясновидка, вместо да се обърне към Бога.Да, и такива примери има.

   Герганди, относно протестантството, не мисля , че е точно тка ,както казваш.Да , някои неща се приемата буквално, обаче то  е ясно, че има такива, които  не са написани, за да се разбират  буквално.Даже аз  доста чета из православните форуми , и въобще не се ограничавам само с протестантството.Вярвам, че църква , която твърди, че само тя е най-права, а вс други грешат е = култ.Затова и гледам да сравнявам нещата.И като цяло разлики не откривам, като изключим  начините на служение, ритуалите и  неща , за които просто не си струва да се  дракат трите клона.Ама  то винаги ще е така, докато сме на тая земя, какво да се прави Sad

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 18:47 от gerik

Общи условия

Активация на акаунт