Fever,мартенки от сърце,стискаме ви палци с две ръце!

  • 19 769
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 637
ЛЮБИМА,браво,4е вси4ко при беб4о е наред!Ние също,още незнае какво ще е бебето,сега на5.11 сме на ЖК и много се надявам,ве4е да ми кажат пола!А по принцип,като ме видят познати ,все казват,4е имам чисто лице,значи ще родя мом4е  newsm78 ,ама май са бабини дрънканици,но пък знаели се!?!
За кг. вие не се тревожете,аз по4нах от 85 и Док. каза 4е не трябва да ка4вам пове4е от 12-15кг и затова миналия месец даже бях смъкнала...  Thinking та се карахме вкъщи.Сега на 5-ти ще видим,какво ще каже Доки.
Лека ве4ер за сега!  Hug

# 46
  • Мнения: 1 734
Не спирам да се чудя как толкова бързо изписваме темаите Rolling Eyes , докато се наканя да пиша и ... дошла новата тема.

Искрено се надявам Fever да се оправи бързо и тя и бебчо да са абсолютно добре. В тази връзка заглавието е страхотно, браво на който го е измислил!

ЛЮБИМА, радвам се че сподели за кардио прегледа и че е минал добре, не се притеснявай за пола ще го научите когато му дойде времето. Би ли ми казала къде точно го прави този кардио преглед и колко струва, че и аз се замислям да отида

Хубава вечер ви желая момичета!!

# 47
  • София
  • Мнения: 659
 Благодарности на Danielkka, че пусна нова тема и на Хера, че ни я украси  bouquet
 Есмеsmile3501 за прекрасното заглавие на темичката. Радвам се, че Fever се е стабилизирала. Дано с всеки изминал ден се подобрява състоянието и.
 Tony_st, моля те сподели откъде си купуваш брашно за хляба, който правиш. Може и аз да се пробвам да направя, да видя дали ще им хареса на мъжете ми.  Аз много обичам хляб Бонус, но не си купувам, защото сама не мога да го изям и се разваля, а мъжа ми и детето не го харесват.
 ЛЮБИМА много ме развесели с вашето "безполово" бебоче.
 На мен днес ми доставиха Стийм Моп-а и аз като се развихрих - цял следобяд чистих. Сега изчезвам да сготвя нещо за вечеря, че мъжете иначе мен ще ме ядат.
 Лека вечер на всички.
 

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
sia прегледът е в 14та поликлиника в кабинета където Янкова прави ФМ, но се прави от специалист кардиолог д-р Велковски, много любезен и мил. Струва 60 лв.
Danielkka на мен така ми викаха всички предната бременност, че е момче, понеже кожата ми се изчиства и блесва направо, тогава родих момиченце. И сега е така, чиста кожа, ни едно петънце, пък ще видим какво е, живо и здраво да е, нямам претенции никакви. Явно просто бременността си ми действа по един и същи начин на кожата.

# 49
Добър вечер!Вярвам,че Fever ще се оправи,пазете се и вие.

Да ви кажа ,че днес излезе "9 месеца" и темите през следващия месец на лекциите ще са предимно за храненето и кг по време на бременността.Мисля ,че всеки ще научи по нещо полезно за себе си.Аз ще съм там.

Днес нещо не съм го усетила бебо и чак започвам да се притеснявам Praynig

Да ви напомня ,че е време-Вече разглеждам офертите за нова година, вече текат резервации.Ние ще избираме в Несебър хотел с оферта за новогодишна вечеря и една нощувка.Тази година няма да може да пътуваме и ще трябва да пропуснем чужбина,предполагам и вие също.

каката такива смешни въпроси ми задава за бебо-как ядяло вътре с ръчичка ли?,имало ли дрешки?,къде пишкало?,зърното ми биберонка ли било?-нали си ми тече и от двете гърди течност и тя гледа умно и си мисли,че целите гърди са надути от мляко newsm78

Живот и здраве всичко ще е толкова интересно baby_neutral hahaha

# 50
  • Мнения: 2 495
Здравейте и от мен  Simple Smile
Много се радвам че нещата с fever са се закрепили...стискаме палци и нека скоро да се прибира у дома и да почива Hug
Благодарности на Хера за помощта на темата.  bouquet
Аз отивам да чета назад, че доста имам да наваксам

# 51
  • София
  • Мнения: 5 757
Любима, радвам се че всичко е наред! Предполагам става дума за същия Велковски, който аз знам.  Simple Smile Доплеровото изследване е нещо подобно.
Маймунке, ако наоколо няма стерилизатори има кърпички или водичка.  Wink Аз лично не бих лапнала нещо от земята, а и в устата ми има предостатъчно микроби, които не бих желала да му предам още от биберонна вързаст.  Simple Smile
Маруся, ние най-вероятно ще сме си вкъщи на НГ. Не си се представям с голям корем да вися по заведения.  Rolling Eyes А и сигурно ще ми се доспи рано-рано.  Blush

# 52
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Благодаря ви много за отговорите за движенията на бебето newsm51
Любима, Маруся с вашите два поста много се смях Joy Такива са мъжете, все се тревожат за атрибутите, а въпросите на каката са много готини и напълно логични Hug

# 53
  • Мнения: 3 637
Добър Вечер мами!
От рано мислите за нова година,ние миналата година бяхме в много хубав ресторант,но в 1 ,под въздействието на алкохола на съседна маса стана такъв бой,че цял живот ще го помня!После се прибрахме у майка ми и си изкарахме 10 пъти по добре!Тази година пак ще сме си вкъщи или у майка.А за чужбина си иска добри финанси,които в момента май не може да си ги позволим!Мен цяла нощ ме чака писане по търговско право и си сядам на дупето  Crazy !
Лека Нощ на всички!  Hug

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
аз пък тази сутрин ви четох последно и сега какво да видя? - изписали сте последните 2 страници на предната тема, започнали сте нова, та даже и 3 страници от нея са вече факт   bouquet браво, момичета, страшно сте активни и много ме радвате   bouquet да сте живи и здрави, и мнооого усмихнати всички   bouquet

нормално е темите да се изписват толкова бързо, имайки предвид, че тук са се събрали повече от 111 жени накуп  Flutter  Flutter  Flutter

аз лично НЕ съм стерилизирала шишетата и бибероните на Алекс... а също така НЕ съм и гладила дрешките му  Peace жив и здрав си е, пу-пу, не е алергичен към нищо, и изобщо не е кекав  bowuu - първо, не считах тези неща за важни и нужни; второ, нямах време и ме мързеше; трето - спазвах отлична хигиена, в смисъл шишетата и бибероните миех старателно с гореща вода, специална четка и гел за чинии, а дрехите му перях с бебешки прах за пране в пералнята отделно от нашите, простирах ги на открито на слънце на терасата ни и това е  Peace така че донякъде подкрепям подхода на мънки, а най-съгласна съм с написаното от Elwing по този въпрос... никога не съм била маниачка на тема чистота  Mr. Green

от всички видове /марки/ памперси, които съм ползвала за Алекс, най-доволна останах от Молфикс  Heart Eyes - не пропускат, не разраняват нежното дупе на бебчо, изобщо много са добри според мен  Heart Eyes

Бодливка е казала супер верни неща за кърменето на втора страница в тази тема, поздравления  Hug  Hug  Hug

продължавам да се моля  Praynig всичко с фийвърчето ни да е все така наред, да се стабилизира окончателно и бързо да се прибират с бебчо вкъщи сред топлите грижи на най-близките хора  Heart Eyes  Hug

на опасяващите се, че са неопитни - спокойствие му е майката - на всичко важно ще се научите, като му дойде времето! отсега може да се информирате, да четете, да поразпитате тоз-онзи, нооо... знайте, че майчински истинкт наистина има и той помага изключително много в първите дни, седмици и месеци /в повечето случаи поне е така/ , така че гледайте ведро на живота, имайте си доверие и бъдете максимално самоуверени и спокойни  Peace  Hug  Heart Eyes

а сега лека нощ, приятна почивка и сладки сънища от мен, бъдете здрави и щастливи:







може да ви се стори тъпо, но аз пък считам толкова тесният контакт между животно и бебе за по-НЕхигиеничен и опасен  Sick  Crazy  ooooh! , отколкото телесния контакт между майката и нейното дете - визирам облизването на бибата /нищо че кучето може да е домашно, изкъпано току-що, обезпаразитено, най-добрият приятел на човека и т.н./:


# 55
  • Мнения: 1 187
shushi 13 количката е много добра!Както казва veselina s_p вече има доста колички в комбинация с кошчета за кола,но за тях нямам инфо от първа ръка така да се каже,а за тази гарантирам,проверена е.  Laughing Peace
dianaknikolova за какво ти е количка със зимен кош,като на тази коша за кола върши/освен основното си предназначение/и работата на зимния кош. Wink При поставяне на коша в количката и вдигане и събиране на двата гюрука,абсолютно му е завет на детенце,пази и от пряка слънчева светлина,независимо как го возиш.
Когато тръгна за някъде просто вадя коша за кола от количката,слагам го в поставката/тя си седи в колата/,прибирам количката в багажника на колата и потеглям.Лесно и просто-без да докосвам бебо,който в повечето случай спи. Wink
Т.е. ако се спреш на този модел отпада после да купуваш и кош за кола/който е задължителен вече при пътуване/.Специално този модел кош е проектиран за новородено,и ако се притесняваш дали бебчето не е много свито вътре,помисли дали е по-малко свито в коремчето на мама,особенно в последните месеци.. Whistling
Есме, има пълно легнало положение на гръбчето/всъщност положенията са повече от 4 мисля,от легнало до седнало/.
rossykv, супер маневрена е,с удобна цала дръжка/на това също държах/на която се регулира позицията според височината на бутащия.Нещо също важно-широка е доста в частта си за детето,и на 2 да стане пак ще му е комфортно.Багажника е доста голям,което си незаменим +,има две места за чашки и табличка пред детето,които се махат и се почистват лесно,както и място за чашка за мама/до дръжката/ да си сложи напитката без да има опасност да се разлее по детето..примерно.За тези две неща ако знаеш как са ми завиждали майките,вечно бутаха с една ръка количката и се чудеха къде да сложат бисквитите на децата,накрая количките им бяха все за пране. Laughing
Егати к'ва реклама и спретнах на Кортината,ще ходя в представителството да искам %. Laughing

За ТК да ти кажа и аз съм раждала там,секцио.Бебчетата са при майките само сутрин рано и след обяд ходиш да си го вземеш за кърмене,като в повечето случай са току-що нахранени. Crossing Arms На мен ми я носеха,понеже бях трудно подвижна и с патериците едва ходех.На втория ден вече ми слезе изведнъж млякото и гърдите ми станаха на буци,на визитацията даже се скараха на сестрата,та се разтърча с един чайник да ми прави топли компреси,ходих и на ел.помпа да се цедя,но почти нищо не изцеждах.Затова на 3-ия ден сутринта в 6ч.куцук-куцук бях пред отделението да я накърмя,като бях предупредила предната вечер старшата сетра да не и дава АМ.Да ама не-те и били дали АМ вече,щото много ревяла. #Cussing out Много криво ми стана-да изхвърлям в мивката коластра и кърма и да се мъча с подути гърди,при положение че бебка засука веднага. CryТова ще го помня винаги! Cry
Затова сега съм решила като раждам там,ще си избера ВИП стая,за да е по цял ден при мен бебчето та поне дневните хранения да са с кърма!А и близките почти по всяко време могат да идват/има все пак някакъв пропусквателен режим,но далеч не е като ведъж на ден по час примерно./Така ще мога да им давам коластрата в контейнерчета да я замразят в къщи. Peace Дай Боже да имам кърма само.. Praynig


Еlg ако не живеете в къща според мен не ти е необходим видеофон.Ако все пак си решила да вземеш,има един добър/казват/ на ТСМ-към 120лв.струва.Аз ще си купя обаче,не се виждам да препускам постоянно по етажите.. Tired

Към майките "новобранки"- изобщо не се притеснявайте,че не знаете нещо,аз като вече майка на едно дете също не мога да кажа,че всичко  ми е ясно.Дори се улавям,че търся инфо за неща,които допреди година-две са били едва ли не рутина. Rolling Eyes Забравя се,а и нещата се променят!Ето преди три години нямаше такива апарати за добра ФМ..
Кураж ще си даваме една на друга и нещата ще се получат,нали за това сме се събрали отбор мартенски мами! Hug

И за облизването на бибата да си кажа-и сега съм виждала майки да го правят Sick то е защото не знаят,че в човешката уста има толкова бактерии,колкото в една средно поддържана тоалетна. Stop

Пак стана дълго,ама не мога да ви насмогна-много сте активни!  bouquet

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 23:43 от БОДЛИВКА

# 56
  • София
  • Мнения: 1
 Не, аз много добре знам колко бактерии има в устата, но наблягам на това, че детето трябва да придобие естествен имунитет. Хубаво ще му изварявам всичко, ама като започне като сина ми да яде пясък от пясъчника... Ей така го ядеше за секунди. Дебнеше ме да се обърна и гълташе една шепа и само камъните оставаха в бузите му. Е, ако му бях изварявала всичко и той глътне тази шепа пясък, в която редовно пикаеха кучета и всякаква друга сволоч... Представяш ли си каква микробна атака е това?
Аз също не съм гладила и не съм изварявала шишета на големите ми деца. Просто ги миех и това е. Пелените се перяха и на слънце. Да са ми живи и здрави, ама нямам никакви спомени за по-тежки болести.

# 57
  • Мнения: 361

добро утро и прекрасен усмихнат ден
БОДЛИВКА - не мисля да взимам видеофон, освен ако в щатите не са на нормални цени и не ни го изпратят от там. Иначе ще си карам с нормален бейбифон. Ние сме в тристаен апартамент и чесно казано не мисля, че ще ми трябва кой знае колко, освен като влизам в банята или като готвя.
Ние с таткото купуваме памперси на Памперс (да си имаме от сега, че после може нанагорно да ни дойде)

# 58
  • Мнения: 2 495
Добро утро и от мен Simple Smile
Надявам се днес също да има хубави новини, аз изчезвам за работа,а на вас пожелавам весел и усмихнат ден!  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 734
Добро утро и от мен, хубав, слънчев и успешен ден ви желая!

Аз детето ми съм го отгледала изцяло с памперси на`Памперс`, много бях доволна никакви забележки не съм имала. Живот и здраве смятам и второто ни дете дака да го гледам

................
Ние с таткото купуваме памперси на Памперс (да си имаме от сега, че после може нанагорно да ни дойде)

Общи условия

Активация на акаунт