забравиха ли ви познатите?

  • 4 410
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз нямам приателки имам само една от преди и си остана до мен , нищо , че няма детенце , но пък намерих нови покрай детето Peace

# 61
  • Мнения: 86
И при мен се случи същото,момента в който излязох по майчинство(първият път),една по една "приятелките" ми се разотидоха.Сега такива са ми само майки,от градинките,форумите.И по-добре имаме много общи теми

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
Оооохххх...

Само дето при мен не е от как родих, а почти от началото на забременяването. Почти цялата бременност изкарах "закрепостена" за креслото - 2 тежки грипа, сърцебиения в началото, провървяване в 6ти месец... абе, я има, ч няма 2 - 3 седмици да съм излизала, и то накъсано.

На никого не се сърдя, само от време на време се сещам, че ми е гадно... Да живее кабелната тв и Интернет! И бг-мама... Какво да се прави - хората си имат "реални" проблеми, истински живот там някъде, навън, времето тече на бързи обороти... и просто нямат време за скучаещите майки, обзети от досада и отдавна безнадеждно изостанали от "истинския" живот.
 Sad Cry  Tired

# 63
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мдаа, стари приятели се превърнаха в просто познати, с които се чуваме чат пат по телефона. Остана ми общо взето една приятелка, но нейното момченце е колкото дъщеря ми и темите за разговор са ни еднакви Rolling Eyes Какво да се прави, такъв е живота

# 64
  • Мнения: 325
С първата бременност бяхме всички бременни или с малки деца и не го забелязах,но сега-още като съобщихме новината че съм бременна,почти всички се изнесоха. Е,то и я аз карам застопорена на дивана и на компа, но... малко е гадничко.Все пак важното е че хората,от които имам нужда са до мен-съпругът и синчето. В такива моменти преосмисляш някои неща-например осъзнаваш че са ти останали само най-верните приятели. С моите приятелки от детинство  
продължаваме да се чуваме,въпреки че са далеч от мен,те мислят за мен,както и аз за тях.  Изчезват просто "приятелките" за  кафенце,цигарка и лафче. Просто защото вече клюките им не те интересуват или пък цигарите им ти пречат,теб те вълнуват много по-стойностни неща. И така. Ми да си ходят!

# 65
  • Мнения: 176
Напълно! Остана ми само интернет и най-вече  бг-мама. Дори телевизия не  мога да гледам, само глупости дават през деня. Не съм още изтъпяла за латиносериали!

# 66
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Познатите ме забравиха. Приятелите - не....

# 67
  • Мнения: 9 814
Всъщност е нормално.
Хората се събират заради общите интереси.
Когато вас/нас ни вълнуват пюрета, памреси и зъби, а нашите приятели/познати поредните им гаджета, провалени връзки и ходене по кръчми нещата видимо са в двете крайности.
И ние като майки придобиваме лекото самочувствие, че това вече сме го преживели и знаем повече от неомъжените си и все още без деца приятели.

# 68
  • Мнения: 575
По-скоро аз ги забравих, те ме търсиха, както преди, но моето ежедневие беше променено и нормално е да се отдръпна. Останаха ми само истинските приятели около мен Peace

# 69
  • Мнения: 11 607
Тъжно е, да......особено децата като са малки......Но пък така се и пресяват приятелите и познатите, и остават само стойностните.......Завързва и нови приятелства и познанства.....

Факт е,че от известно време една от най-добрите ми приятелки ми е несемейна, без деца, и с удоволствие се слушаме - тя мен за семейния е детския живот, аз нея за нейните терзания свързани с работа и кариера........

Но пък вярно според интересите се променят и познатите, и приятелите......

# 70
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз забелязах същото , когато родих първото си дете. Но сега, след толкова години, виждам вина и в себе си. Говорех само и единствено за бебето, за пюрета, колики, зъбчета, прохождане и така нататък...Не ги обвинявам, че се отдръпнаха. Бях станала толкова скучна... ooooh! Оставих всичко и всички/приятелите/ на заден план, отдавайки цялото си свободно време на бебето, та чак се бях вманиачила. Нито излизах, нито исках гости. Е как да съм им приятна?

Сега вече не е така. Имам приятелки, които нямат деца, и се разбираме много добре. Не им досаждам с "бебешки" подробности, и даже ми е приятно да слушам за техните тревоги- купони, гаджета...



Не е честнооо!!! Не е справедливооо!!!
Разговорите за памперси и пюрета тук са ми повече от достатъчни - искам приятелите си, за да обсъждам с тях политиката, актуалните събития... филми, книги, театрални постановки... А какво става? В редките случаи, в които се виждам с някой приятел / ка основно слушам полузабравени спомени за техните деца / племенници на тази възраст, както и доста безполезни съвети...  Sad  Cry

# 71
  • Мнения: 2 090
Не са ме забравили,както и аз тях.Може би е щастливо съвпадение на обстоятелствата,всичките ми най-близки приятелки да имат деца долу-горе на възрастта на моето.Продължаваме да си поддържаме връзка толкова често колкото преди,събираме се с децата и така Grinning
За моя радост откакто имам дете създадох още доста приятелства,и то не за сметка на старите Wink

# 72
  • Мнения: 224
Стойностните хора доказаха за пореден път, че на тях може да се разчита. С тях забрава няма, макар че някои дори живеят по други градове.  Други много бързо дадоха фира, но като се позамисля по-добре че така стана. С приятели като излизам много, много за деца не си говорим, дори и те да имат такива, защото искаме разнообразие.

# 73
  • Мнения: 1 586
Мда така се получава май.. Whistling но не се впрягай толкова,сигурна съм ,че истинските ти приятелки ще си останат такива,а и не забравяй,че сега те очакват много нови запознанства с други майки и техните дечица.... Hug

# 74
  • Мнения: 1 817
всичките ми приятелки са семейни. Забравихме се наистина newsm78 Често си го мисля и ми става мъчно. Все нямаме време. А като се съберем е почти същото както едно време. Обаче толкова рядко се събираме. След 2-то раждане, смея да твърдя, че напълно ме забравиха. Дори за годинката на малкия никой не се сети Sad Какви времена настанаха Rolling Eyes всеки се затворил в черупката си. Проблеми, безпаричие, болести...причините са много за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт