забравиха ли ви познатите?

  • 4 411
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 960
най-добрите ми приятелки са винаги ДО мен.Не мога да си представя ,че било  то децата ,грижите,проблемите или радостите биха ни разделили и бихме се забравили.Та те са най-близките ми момичета.Преживяли сме много заедно,минали сме през какво ли не-винаги сме се подкрепяли ,насърчавали ,показвали сме си грешките,празнували сме хубавите моменти.Имали сме и много тъжни ,дори трагични загули,но заедно сме ги надживявали.
При мен ,слава богу -няма такова нещо като "забрава".
Разбира се ,че се завързват и нови контакти ,приятелства и  познанства НО нищо не може да замени моите дружки от детските години.
За така наречените"познати"-че на кой му пука за тях-те се появяват и си отиват  и така е редно.

# 76
  • Мнения: 1 817
.Не мога да си представя ,че било  то децата ,грижите,проблемите или радостите биха ни разделили и бихме се забравили.Та те са най-близките ми момичета.Преживяли сме много заедно,минали сме през какво ли не-винаги сме се подкрепяли ,насърчавали ,показвали сме си грешките,празнували сме хубавите моменти.Имали сме и много тъжни ,дори трагични загули,но заедно сме ги надживявали.


за съжаление до скоро и аз бих казала това, нооо уви. Приятелките ми не са в БГ от известно време и това спомогна може би ..незнам. А сме много близки от детството още. Смятах сега 27 години. Много хора ни завиждаха за причтелството. Всичко си знаем, ноо последно време не се чуваме с месеци.  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 479
Моите приятелки вече 17 год.не живеят в Бьлгария.В началото ми липсваха,но сега не.Виждаме се един пьт в годината/лятото/и си говорим по Скайп.От както бях по майчинство,се заформихме група родители,с които си прекарваме супер.Не се сьрди на старите ти приятелки/познати/,винаги можеш да намериш нови. Peace

# 78
  • Мнения: 1 629
Да и аз съм забелязала подобно нещо! Когато забременях сякаш изведнъж всичките ми приятелки се отдалечиха от мен. Май си мислеха, че е заразно Mr. Green Хич не ми пука! По този начин разбираш кой ти е приятел и кой не Sunglasses

# 79
  • Мнения: 2 746
Аз имах една добра приятелка.Като забременях и родих дъщеря си, въпросната особа коренно промени отношението си към мен. Обърна се, както казва мъжът ми като "фурнаджийска лопата".Чисто и просто ми завидя. ooooh! Така разбрах, че всъщност не е била това, за което се е представяла толкова години / близо 10 г. /

# 80
  • Мнения: 826
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
LaughingДа така е. Не съм родила още, но си стоя повече в къщи, парти-приятелите вече не ме търсят много много, че не пия, не пуша, по мъже не ходя... Mr. Green А наистина, сега бременността ми е най-важното нещо от ежедневието и като че ли и на тях само за нея им говоря. Иначе добрите приятели звънят, интересуват се, гостуват.
 Абе така ще е още около 2 години май - ще трябва да свиквам. После може би индивидуалният ми живот отново ще започне newsm78

# 81
  • Мнения: 789
Да,начинът ти на живот вече е различен от този на приятелките ти-теб те занимават едни въпроси,тях други.И на мен ми се случи.Макар че често съм се питала чак толкоз ли пък нищо общо не ни остана newsm78?

# 82
  • Мнения: 529
Все си мисля, че в повечето случаи различните ритми и ангажименти откъсват хората едни от други, но това не означава, че започват да изпитват други чувства едни към други, просто престават да споделят ежедневието си поради липса на време  Confused

# 83
  • Мнения: 31
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile

Аз не поддържам връзка с почти никои от приятелите ми преди,но пък имам нови от парка с които имаме общи теми и ни е приятно да си говорим за децата!!! Grinning

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Незнам те дали ме забравиха , но къде съзнателно къде не ,аз започнах да ги избягвам.Вече не ми е интересно да вися само па кафетата или кръчмите .Има моменти ,в  които  не ми се излиза независимо , че е петък , а ми се лежи.На тях не им е интересно сигурно колко ме е ритнало бебето и какви дрешки съм харесала.Само ме съжаляват какво чудо ми е дошло на главата с тая бременност newsm78А аз съм много щастлива , че ще ставам мама.Май трябва да  потърся сродни на тази тема души.

# 85
  • Мнения: 3 929
Не, даже напротив. И след раждането продължих да контактувам с едни и същи хора. Моите близки, така се случи, че горе долу родихме в близък период от време и имахме възможност да се събираме с децата и да обменяме опит. От колежките ми, които ми бяха близки, си останаха близки, но поддържахме контакт основно по скайпа или кю-то.

# 86
  • Мнения: 489
Забравиха ме още от сега!  Cry
Тук нямам чак толкова много приятелки и познати, но дори и близките ми 2-3 не ми звънят вече така често . А когато го направят, си говорят за техните работи и дори не се сещат да ме попитат как съм и дали всичко е наред с бебето!  Sad  Tired
Едната наскоро я слушах почти 2 часа и като реших да и споделя, че вече усещам бебчо, тя ме прекъсна и ме попита за някаква функция на скайп  Rolling Eyes . Много гадно ми стана.  Tired

Добре, че имам една дружка с 10- месечно бебе и с нея сме си на една вълна.  Heart Eyes

# 87
  • Враца
  • Мнения: 2 312
Аз забелязах същото , когато родих първото си дете. Но сега, след толкова години, виждам вина и в себе си. Говорех само и единствено за бебето, за пюрета, колики, зъбчета, прохождане и така нататък...Не ги обвинявам, че се отдръпнаха. Бях станала толкова скучна... ooooh! Оставих всичко и всички/приятелите/ на заден план, отдавайки цялото си свободно време на бебето, та чак се бях вманиачила. Нито излизах, нито исках гости. Е как да съм им приятна?

Сега вече не е така. Имам приятелки, които нямат деца, и се разбираме много добре. Не им досаждам с "бебешки" подробности, и даже ми е приятно да слушам за техните тревоги- купони, гаджета...

да си кажа и аз
в момента съм бременна, още нямам бебе, но като се роди, ще се опитам да не правя грешката, която направи бившата ми най-добра ми приятелка, и това ни раздели- просто стана друг човек.
да, наистина, започват и други неща да те вълнуват като забременееш и родиш, но да говориш САМО за колички, пюрета, пълни памперси и колики... нима бременността и раждането са някакъв вид лоботомия? или амнезия?!? не мисля.
продължавам да имам общи теми за разговор и с другите си познати и приятели, които не се вълнуват от бременност в момента, а пък вече и с майките имам за какво да си говоря ;;Wink))
и не съм съгласна, че когато не си бременна или нямаш дете и твоя приятелка забременее и роди показването на "искрен" интерес към детето й е критерий за привързаността ти към нея. напротив, нещата могат да се тълкуват и по обратния начин- тоест, че тя, променяйки се е загубила интерес към теб като приятелител, макар ти да си останал същият. това истинско приятелство ли е?!?

# 88
  • Мнения: 69
и аз да се включа

откакто се роди дъщеря ми, най-добрата ми приятелка не е идвала вкъщи нито веднъж, това са почти 8 месеца вече. Виждала е бебето 2 пъти, навън. Винаги е много заета, работа, срещи, други приятели. Аз се хващам, че като се чуем говоря само за бебешки неща, но това е около мен.
между другото днес е рожденичка, да е жива и здрава

# 89
  • Мнения: 2 478
Нямам такива приятели,от които да съм забравена.Да не съм умряла,че да ме забравят,напротив случило ми се е най-хубавото нещо.Майка съм Heart Eyes
Намирам време за приятелите си,интересувам се от техните емоции,не ги затрупвам с ненужна за тях информация за колики,зъби и памперси.И не разбирайте,че не споделям радостта си по детето.Но за и за мен е по-добре да говоря и да се интересувам от други неща.

Общи условия

Активация на акаунт