въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 083
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 404
Аз минавам да повдигна духа на разделно хранещите се кърмачки WinkЗа половин месец съм вече 2 кг минус и то от последните пет за сваляне,на мен са ми най-трудни винаги.Кърма имам,чувствам се супер,много съм щастлива...остават още само две кила до финала Grinning
На всички желая успех Hug

# 136
  • Мнения: 37
Здравейте.... Hug
  И аз в купът, че имам и аз 15-20 кг. за сваляне, но ме е страх и мен....по важно ми е кърменето... Laughing
   Та, аз знам за Дюкан всичко, но какъв е този за кърмачки. Ако можете да ми дадете линк с него.  Praynig
  Изчетох duhi_puhi твоя режим и те поздравявам, не само за отслабването, а и за волята и в кърменето....да знаеш възхищавам ти се...  bouquet Hug
   ще следя темата и се надявам и аз скоро да се похваля с успехи....

# 137
  • Мнения: 8 242
Аз съм писала Simple Smile
Ето фазата за кърмачки:

1. 1 порция нишестени храни на седмица - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща, фасул (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 2 порции на ден, без банани, грозде, череши. (порция около 200-250 гр.)
3. Хляб - 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. Млечни - 40 гр. кашкавал дневно, кисело мляко 2-3% масленост до 800-1000 гр. млечни на ден . Извара обезмаслена.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря) - гала вечерята може да бъде дори торта, сладолед, пица.. каквото искаш Simple Smile Но е добре да бъде наистина 1 порция - около 250 гр.
6. Зеленчуци - всякакви - без картофи, те са само в нишестяния ден.
7. Меса - всякакви и в каквото количество искаш - пиле, телешко, свинско ФИЛЕ, риба всякаква.. Постни меса Simple Smile
8. Яйца - колкото искаш, но не е добре да се прекалява с жълтъците (4-5 седмично), белтъци колкото искаш.

Само да добавя: готви се без мазнина, не се пържи.. И сол се избягва максимално иначе се задържа вода Simple Smile .. Захар и всичко сладко също е забранено, освен в гала денят Simple Smile

Забелязала съм, че с по-малко млечни се отслабва, с повече - се задържа.. Рибата също много минусчета дава  Peace

Така че яжте пържоли, риба и салата и отслабвайте с кеф  Mr. Green

# 138
  • Мнения: 37
ok  аз това си го запазих на компа, но в тази олекотена версия няма ли фази,ударни и т.н.
  Тези неща си ги комбинираш и си правиш меню за през седмицата... newsm78
  А тези рецепти на Дюкан позволени ли са?
  Аз доколкото разбирам: има един ден в който можеш да ядеш нишестени храни; има 2 гала вечери; и през останалото време ядеш от всички други неща по определените порции...
   Нещо такова ли е .... newsm78

# 139
  • Мнения: 8 242
Нямя ударни фази за кърмачките Simple Smile
И да - горе-долу е така Simple Smile Само за зеленчуците (без картофи) и месото и рибата няма ограничения Simple Smile И нямаш чист Протеинов ден..
А филиите честно казано почти не съм се възползвала от тях.. Правех си дюкански кексчета с трици и извара  Wink
Да, могат да се ползват всички подходящи рецепти  Hug

И все пак.. Се препоръчва каквито и да са режими да не се започват поне преди 6м. възраст на бебето  Peace

# 140
  • Мнения: 2 959
Привет, отслабващи Кърмещи Мами!
/Дюканска Лидерке, прощавай отварянето на таз толкоз стара тема, но само да проверя дали има интерес към нея и ще се направи нова, става ли, усмихната Джедайке?!/

Използвам темата и да честитя на очакващата Мама, второто детенце което ще доосмисли живота Й.
Бу, поздравления и успешно реализиране на плановете Ти за възможно най- естествено раждане в болнична среда. Да гушнеш бъдещата кака Мая и когато дойде времето да се съберем в тема за честитки!
Мартани, докъде стигна с кърмене/ гледене на Мирко и кърменето, надявам се вече баланса е намерен?
Голямо и усмихнато Майче, как върви борбата или вече режима е намерен?
Духи Пухи, честит Ти нов сладко боровинков ник. Тони изглежда невероятно лъчезарно на аватара.
Били, още ли Си разделна суровоядка, търсеща или вече намерила хармоничният баланс?

# 141
  • Мнения: 1 404
Kalida ,добре дошла отново Hug...домъчня ми за теб и в другата тема WinkОще се храня разделно,не винаги е сурова храната,но промяната е за цялото семейство,което ме радва много.Килограмите от преди забременяването си ги върнах,но ми куца физическото натоварване,та силуетът още не е като преди Embarassed
Хармонията я гоня...няма стигане Mr. Green
Ти как си?Още ли си стриктна спортистка Simple Smile

# 142
  • Мнения: 376
Kalida, radvam se da te vidia, (izvinete me za latinetsa, no byrzam da pisha), i da ne propusna pak da ti blagodaria ot syrce za RH -- ei, zhivota mi se promeni otkak sym s nego....
  bouquet  bouquet  bouquet specialni blagodarnosti ot men!

balansa e truden pak pri men, no ot vreme na vreme syshtestvuva, kyrmeneto izglezhda bezkraino v tozi moment, da se naspia vednyzh choveshki mi se struva prikazka veche... neshto nerealno i nevyzmozhno. dori po vreme na pochivka.

Ti kak si, otdavna te niamashe tuk, kak e tvoiata malka kukla, oshte li se kyrmite, tichash li veche sled neia, palava li e? Kakata pomaga li?

Big bad mamma, Beibi2, kak ste, kak vyrviat pri vas neshtata?

# 143
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Кърмих до 6месец само на кърма! После до 9 месец по три пъти на ден и до 11месец по два пъти! Още на 6-тия месец започнах с подобна на дюканската диета! При мене помогна! Но и моите кг-ми бяха малко за сваляне - само 5.
Ето моя режим
Закуска - овесени ядки или мюсли с половин кофичка кисело мляко или корнфлейкс с прясно мляко.
Преди обяд - орехи 50-60гр или 1 банан
Обяд - пиле с ориз, пиле с картофи, скара, риба, зеленчуци и почти всичко което не е пържено, без сол с 2 филийки пълнозърнест или черен хляб
Следобедна закуска - плодове, кисело мляко, сирене кашкавал, каквото си изберете
Вечеря - месо със зеленчуци.

Пиех по 2литра вода, от които 1 литър е чай за кърмачки от билоковата аптека!

# 144
  • Мнения: 10
Здравейте,
много се радвам, че отново се раздвижи тази тема. Мартани, при нас нещата са същите както и при вас - кърмим се още, и то не само сутрин и вечер, а винаги преди сън - така заспива, на цица, по друг начин НЕ!  Mr. Green Не знам, как ще се отучваме, но за момената ми се вижда мисията невъзможна. И при мен наспиването е нещо далечно и нереално.
Иначе, свалих с упражненията и ограниченията на някои храни около 10 кг. - но това беше преди Великден още. Сега стоят още 3-4 кила, които незнам, кога ще сваля, упражненията ги спрях тогава, защото малкия се буди много често и единственото ми свободно време вечер, всъщност вече не е свободно Laughing

# 145
  • Мнения: 2 660
Здрасти на всички дебеланки и фиданки! Аз писах в началото, сега да се отчета - отслабнах 14 кг до сега по не особено деликатен начин - с глад. Като стана детето на 11 месеца започнах да се храня минимално. Кърмата ми въобще не се повлия. За протокола - още си кърмя.
Остават ми още около пет килограма, докато заприличам що годе на себе си.

Поздрави на всички!

# 146
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Здрасти на всички дебеланки и фиданки! Аз писах в началото, сега да се отчета - отслабнах 14 кг до сега по не особено деликатен начин - с глад. Като стана детето на 11 месеца започнах да се храня минимално. Кърмата ми въобще не се повлия. За протокола - още си кърмя.
Остават ми още около пет килограма, докато заприличам що годе на себе си.

Поздрави на всички!

Искаш да кажеш, че с глад си свалила 14 кг за 2-3 месеца ...?

При мен положението е същото, като преди. Кърмя си на поразия и кг. не свалям. Стоя си на едни килограми от много време вече.

# 147
  • Мнения: 2 660
Да, но не бих казала, че това е пример за подражание. Просто такъв беше момента при мен. Въпреки това резултата ми хареса и реших да се похваля.

# 148
  • Мнения: 2 959
...Въпреки това резултата ми хареса и реших да се похваля...
Нанане, за резултата много кърмещи момичета биха Ти завидели, макар че само Ти Си знаеш наред с хранителните ограничения психическото натоварване което Си понесла и може би още носиш на плещите Си. Не Ти е лесно, младо и амбициозно Майче, пред сериозна дилема Си, успех в намиране на изхода и дано да е най- добрият с оглед на малката Ви принцеска.
Дездемонка, а някакви упражнения правиш ли, или засега само кърменето и правилното хранене са в полезрението?
...кърмим се още, и то не само сутрин и вечер, а винаги преди сън...
Двойно Майче, поздравления за честото кърмене на Алекс. За отучването не Се притеснявай ще стане когато бебока и Ти Сте готови за таз стъпка. Успех с наспиването, трудна мисия, но не и невъзможна. Как вървят тренировките, преди беше доста стриктна с упражненията? Кака Теди готова ли е за новата учебна година?
Мартани, ходи ли Си по родните пловдивски земи, видяхте ли Се с Бу? За РХ, много се радвам че Си с добри впечатления, аз от доста години се храня така и съм доволна.
Ани, а Ти кърмиш ли още Калата?
...промяната е за цялото семейство...
Били, това е страхотен успех, направо Си за завиждане. А да, със спорта още се уважаваме, но няма и друг начин, особено когато възрастта напредва. Кърменето на Виан как е, нали не Си спряла вече?
Голямо Майче, как сте с Яна и Петя, кърмите се още с Петята? Намери ли изхода от мъглата, усмихнато Момиче?

# 149
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Nanane, такива килограми за колкова кратко време наистина са много. И все пак, честито. Наистина много мами бихме ти завидели.  Hug
Kalida, нищо не правя, но не се и решавам да започна режим, а трябва. Имам 15 кг до стартовите от забременяването, а може и още някое кило надолу.
Кърменето вече не ми е приоритет /дано не прозвучи лошо за някой/, дори на моменти ми тежи. Не знам обаче как ще отбивам. Емч е пристрастено кърмаче, суче на поразия. В същото време няма никакви признаци за скорошно отбиване, не искам да го отбивам насила. Май поизместих темата, сори.

Общи условия

Активация на акаунт