въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 053
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10


Байби2, това е проблема на много Момичета. А каката конкурирали Те за велото, защото когато Дана е покрай мен сутрин, обикновено и тя взема дейно участие. Как върви с сладките изкушения, успяваш ли да удържиш?
[/quote]
На каката само в началото й беше мерак за велото, сега рядко се сеща за него. А и аз го карам вечер (четох, че по това време се изгарят най-добре калориите, а и тогава ми е най-свободното време), след като тя вече си е легнала, така че ни й предизвиквам допълнително интереса.
Сладкото никога не ми е било страст, така че за сега удържам положението Laughing! За сметка на това ям много плодове, а и те имат доста въглехидрати, но се успокоявам, че е по-добре, отколкото шоколади.

# 31
  • Мнения: 376
1/2-та -- аз не го занимавам с моите хранителни дерзания. А колкото за кг-те - пренебрегнал ме е тотално физически, нула подкрепа морално, кара ме да отбивам, и само ми дава финансова подкрепа като тази за картата за фитнеса. В момента в които почна да работя след 2-3 месеца и тя ще приклиучи. Вие (и Мирко разбира се) сте ми единствената подрепа. Много и приятели и роднини и познати взеха да ме тормозят да отбивам, че да си влезна и във форма освен всичо друго!

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Martani,
дали не е добре най-напред да седнете и да говорите с половинката ти за отношенията ви?
Физическата форма си е физическа форма, но тя рядко има общо с отношенията в една двойка.
Важно е за всеки човек да има подкрепата и съгласието на този до себе си и ако партньорът ти не ти я осигурява, може би нещо по-сериозно го тревожи, а той го прикрива зад карти за фитнес?
В смисъл, да те "кара" да отбиваш - може би има нещо в кърменето, което го притеснява, смущава, кара го да се чувства неловко, но не знае как да го формулира?

За познатите и роднините... вероятно и да беше във форма, щяха да има други доводи защо толкова големи деца вече не сучат...

# 33
  • Мнения: 2 959
...а лекарства на мога да вземам - кърмя ...
Голямото, духовито Майче, права си, но можеш да използваш храната като лек- во, така хем ще регулираш кръвното, намалиш кг, но ще продължиш взаимното Ви удоволствие с Петята. Не случайно китайците казват че всички болести минават през устата с храната, сприятели се с храната и скоро и тялото ще Ти отвърне, инсулина ще се нормализира, кръвното ще се регулира на фона на по- доброто самочуствие. А как се оправяш с грамажите- всичко под определени кол- ва ли слагаш или на око? Още ли кърмиш и Яна?
...За сметка на това ям много плодове,...
Бейби2, това е страхотен заместител на сладките изкушения, бавните плодови захари са много добрият алтернатив на бързите шоколадови/ тестени нещица. А каката как Ти се казва не ревнува ли от Алекс за вниманието Ти? Забелязала ли Си някой храни да влият на бебо?
...пренебрегнал ме е тотално физически, нула подкрепа морално, кара ме да отбивам,...
Мартани- амбициозно и постигащо Майче, а ти какво очакваш?! Мъжете изживяват появата на ново същество много по- дълго от жените, от една страна е горд със сина Си, от друга страна Те ревнува от него, защото сега цялото Ти внимание/ включително и леглото/ е заето от Мирко. Той е света около който се въртиш, той е най- важното нещо засега в живота Ти, ангажиращо вниманието Ти, а 1/2 и другите удоволствия са на заден план. А за отбиването, също нормално мъжко искане, така си мисли че ще върне поне малко от предишният Ви живот, повечето споделено общо време...Дай му време и всичко ще се намести. А Ти стисни зъби и удръж на натиска за отбиване, и работещите жени могат да кърмят успешно, а по- дългото кърмене е от голяма полза за имунната система на детенцето. Но Ти Си убедена в това, Ти се бориш за това, Ти ще победиш, ще видиш. Не само ще кърмиш дълго сина Ви, не само ще работиш, но ще сложиш в ред както храненето Си, така скоро ще станеш жената, която го е привлякла преди време- както морално така и физически. А за околните и добронамислените съвети за отбиване, както Ти е писала Бу, не им обръщай внимание. Упорито продължавай по пътя.
...сега на бебо и стига, а аз отслабвам...
Мармашотке, какво по- добро от това решение. Явно и бебката Дюкянка ще я правиш, нали сега си на тоз режим, или греша? Баткото колко време го кърми?

# 34
  • Мнения: 305
...а лекарства на мога да вземам - кърмя ...
Голямото, духовито Майче, права си, но можеш да използваш храната като лек- во, така хем ще регулираш кръвното, намалиш кг, но ще продължиш взаимното Ви удоволствие с Петята. Не случайно китайците казват че всички болести минават през устата с храната, сприятели се с храната и скоро и тялото ще Ти отвърне, инсулина ще се нормализира, кръвното ще се регулира на фона на по- доброто самочуствие. А как се оправяш с грамажите- всичко под определени кол- ва ли слагаш или на око? Още ли кърмиш и Яна?

Ей тука ми е добре  Laughing, щото, знаете понякога из форумите щъкат змийки  Mr. Green
Яна, за съжаление не я кърмя вече, но се моля с Петя да е от дълго, по-дълго.
А грамажите си ги тегля чинно, но в един момент вече почти нямаш нужда от кантар, за сега обаче, чета в менюто и дялкам кашкавал с аптекарска прецизност  Laughing.
Това май е единствения недостатък на моя режим - тегленето и спазването на определения час на хранене.
Както и да е, аз се надявам, скоро да се отчетем задружно с положително-отрицателни резултати  Peace

# 35
  • Мнения: 376
Бу, Калида, благодаря ви за подкрепата! Hug при нас маи е повече загуба на мъжкото достоинство и един вид себелиубие че има хубава жена...иначе самият тои е бил кърмен до година и 3 мес. и досега подкрепяше, но вече смята че му стига на малкия толкова...Но така или иначе този въпрос в нашето семеиство не подлежи на обсъждане. Тои по-скоро си я подхвърля от време на време идеята ако се вържа. Аз все пак смятам че ако се справя с килограмите, няма да му пречи кърменето.


Не само ще кърмиш дълго сина Ви, не само ще работиш, но ще сложиш в ред както храненето Си
Калида, даи Боже така да стане, даи Боже всекиму които иска! А само да те питам, Данна също ли се храни разделно? Ако да, ти така си я захрани, или тя по свое желание следва твоя пример?

Мармашотке, колко сте големи вие? Аз питам заради цеденето, че след известно време маи писва и отпада като вариант за поддържане на латацията вместо храна...иначе идеята е супер.  Peace

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 16:18 от Martani

# 36
  • Мнения: 10
Калида, разбира се, че ревнува каката - казва се Теди - все пак до сега цялото внимание беше за нея. Иначе, много си обеча братчето! Аз гледам да балансирам с внимание между двамата (до колко успявам...), иначе баща й, като че ли й обръща повече внимание на нея, нали дъщерите са слабост на бащите Grinning.
За храните, които да влияят върху бебо не съм забелязала нещо по-специално, но аз още в началото избягвам всички бобови, зелеви и др., за които съм чела, че могат да предизвикат колики. И това сякаш дава резултат, до сега не е страдал от колики, но аз за всеки случай си му давам по веднъж в на ден еспумизам.
Калида, а ти как се бориш с килограмите? Правиш ли нещо по-специално?

# 37
  • Мнения: 376
Бу, ползвам темата да те питам нещо офф - в коя тема или сайт мога да намеря доводи за разговора за дългото кърмене. Май става неизбежен. Изведнъж се появиха нотки и на ревност, и виждам че ти и Калида сте били прави за сериозността на проблема. Май не е само до килограми. Материали/линкове на англииски би било супер също. Благодаря ти.  Hug

Да се отчета - РХ и спорт ми действат много добре, чувствам се супер, кърма имам засега, бавно слабея, не усещам глад, хапвам си от всичко. Успех на всички! Peace

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
В Библиотеката на кърмаческия надникни за начало Simple Smile

# 39
  • Мнения: 376
супер Hug подфорума с наи-пълна и ценна библиотека.  Peace

# 40
  • Мнения: 237
Хайде и едно включване от мен. И първото, и второ си дете родих със секцио. С първото нямах стрии, но сега съм доста нацепена. Та искам да ви попитам, дали има опасност от използването на масажното масло проти стрии на Икаров и продуктите на AVON за целулит, при положение, че кърмя, или да изчакам възстановяващите процедури.

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Можеш да ги ползваш, ако не мажеш в близост до ареолите, за да няма опасност да попаднат в устата на бебето.
Иначе всякакви такива за мазане действат само на първите 1-2-3 слоя на епидермиса (и може да не дадат мечтания резултат), много рядко навлизат повече, че чак и през кръвта до кърмата - почти невероятно.

# 42
  • Мнения: 237
Мерси, Бу! Толкова се притеснявам да не навредя на Бебо! Така му се радвам, че суче, че имам кърма, въобще страхотни мигове. С каката нещата не се получиха по здравословни причини от нейна страна и ми беше много терсене. Та, да папа Бебо, пък ще се мисли и за отслабване по-нататък.

# 43
  • Мнения: 2 959
...също ли се храни разделно?...
Мартани, ами общо взето опитва се да копира, когато е с мен, но в по- голямата си част от деня е в дей кеър, но поне съм сигурна че им дават плодове и зеленчуци на всяко ядене. Как върви с 1/2, убеди ли го или все още обмисляш? Поздравления за напредъка с ЕБХ, Ти си невероятно амбициозна, явно мъжът Ти има доста добра и красива съпруга. Кой ще гледа малкият Ти мъж след като навърши годинка, някоя баба или ясла?
Голямата Кърмелинка, има ли  напредък с диетата и кръвното, започна ли да дава отражение?
Бейби2, питаш за кг, аз се стремя да запазя 2 отгоре за да имам достатъчно кърма загубя ли ги, кърмата ми намалява. А защо му даваш превантивно нещо на Алекс, след като не плачка явно диетата на Мама е добра и не влияе на стомахчето на малчугана? Теди чака ли вече Коледата и НГ?
Елиа, Ти направи ли спортният избор вече, Йо няма ли да иска да Те придружава?
Прекраснице, много се радвам че намираш време да хвърлиш едно оче и насам. Успех с гласовете, красавица беше на миналогодишният маскарад.
...да папа Бебо, пък ще се мисли и за отслабване по-нататък...
Стасита, поздравления за тез думи. Много не могат да приемат търпеливо фактора "време". А каката радва ли се на бебо?

# 44
  • Мнения: 237
  Бу, дъщеря ми учудващо добре прие ролята си на кака - и го гали, и му прави смешки, и леко ревнува, но засега търпеливо чака моментите на кърмене, които са си доста продължителни. За нея, май това е най-хубавото време, т.к. нямам възможност да я контролирам какви ги върши.  Много ми се искаше да й цедя в чашка и да наваксва това, дето го е пропуснала, но тя не прояви никакъв интерес и желание.
  Всъщност днес бях на обиколка из магазините и установих, че нещата не са чак толкова трагични. Стига да попаднеш в подходящите магазини. А Бебо като истински мъж, все мръкаше, и все бе гладен. Това доведе до забележката на баща му, че едно-две хранения на АМ нищо няма да му стане. Е , без коментар...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт