въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 102
  • 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 959
 ...установих, че нещата не са чак толкова трагични...
Стаситко, ето виждаш ли?! Важното е да се приемем такива каквито сме в момента, и започваме да виждаме нещата от по- друг ъгъл. А 1/2 като всички мъже се е проявил малко егоистично- търси си си старото свободно време и по- голяма независимост. На него му трябва явно по- дълго време да приеме новото бебешко попълнение във всичките му аспекти на ежедневието. А бебо как реагира на храна Ти, има ли колики?

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям Joy

# 47
  • Мнения: 305
Момичета, здравейте и от мен!
Стискам палци на Стасита - не се предавай  Peace
Аз да дам малко отчет  Embarassed - ами спазвам си си диетката, ИМАМ СИ КЪРМА, тъй като това ми е приоритет, кръвното още си е там, ама не е толкова зле, защото вече съм -3кг.
Обадих се на лекарката, да я попитам, не е ли малко бързо, тя ме успокои, че в началото загубата на килограми може да е по-рязка, заради отделянето на задържаната вода, не толкова на спад в мазнините.
Та, с две думи, успокои ме жената.
Айде - хвалете се и вие, да си се следим и подкрепяме, че 40-килограмовите в тоя форум, не могат разбра нашата мъка голяма  Laughing Mr. Green

# 48
  • Мнения: 237
   Kalida, Бебо няма колики (да чукна на дърво!). Досега само два пъти съм му давала Еспумизан, но в началото, като почнаха. Много е спокоен. Ама и аз уж, все внимавам какво ям. Чета от библиотеката в кърмаческия и т.н.
   Ама и аз съм като Belinda - "Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям 35"
   Big Bad Mamma направо ти се възхищавам. Продължавай, та да даваш опора и на нас!!!

# 49
  • Мнения: 376
Калида, радвам се че имаш време и за тук, като се появиш и темата се оживява! 1/2 през седмицата изчезва с набезите, от много работа, и като доиде уикенда почва явно да ревнува и да пита дали няма да почвам с отбиването, че е дълъг процес. Засега успях да го впечатля само с това че Миро ще стане по-умен и по-социален, приказките за имунитета не го впечатляват вече никак.

Белинда, Стасита, наи-благородно ви завиждам!  Peace

Big Bad Mamma, поздравления!!!  bouquet Даваш ни много кураж! Аз засега мога да се похваля само с 1кг, за 2 седмици, след като кърмата ми намаля като изгубих и втори килограм, и увеличих с едно неразделно хранене през деня за да млекопроизводствам. и оттам и килограмче, буквално за един ден, а го свалях цели 5-6! Но пък се вписвам в нормите на Бу bowuu!  

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 11:02 от Martani

# 50
  • София
  • Мнения: 285
Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям Joy

Ха ха ха, взе ми думите от устата... Joy

# 51
  • Мнения: 2 959
Я, кой се е появил сред нас, Карамелената Мама с дълъг и богат кърмачески опит!
Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям Joy
Щастливка Си Ти, мамо Ци, от феноменалните кърмачки където кърмата не спира! Да са Ти живи и здрави двамата младежи- Ники и Борис и се радвам че се появяваш, отдавна не съм Те засичала. И защо да спираш да ядеш, като нищо не Ти се отразява на талията, и двете бременности минаха почти незабелязано?!
...взе ми думите от устата...
Елика, рано е още да казваш това, Маги е още малка, дано и след 1- 2 да можеш да се похвалиш.
Кърмелинко, поздравления за 3- те кг. По дрехите усещаш ли вече или само кантара ги отчита? Дано скоро и с кръвното да се разберете, тогава симбиозата- нова диета, кърмене на Петята, здравето и високото мамино самочуствие ще е налице!
Стаситко, а как понасяте кризите на растежа с бебо, нервничи ли или Си улучила спокойно детенце? А след като можеш да изцеждаш кърма, опитай се да я даваш на каката, за Теб ще е успокоение че и даваш натурален имунностимулант!
...увеличих с едно неразделно хранене през деня за да млекопроизводствам...
Мартани, явно стреса Ти е дошъл в повече, и когато си опитала старото хапване успокоението се е появило и с него и кърмата. Едва ли начина на приготвяне на храната/ разделно или не/ е оказало влияние, просто сега малко в повече Ти идват мислите- наред с отн- ята с 1/2, с храненето и възпитанието на Мирко, фитнеса, сега се подрежда и нов начин на хранене, който предполагам изцяло е обратен на всичко досега което си харесвала и готвела. Дай си време имай впредвид че и Тялото Ти както и вкусовите Ти предпочитания ще трябва малко да се променят. ако имаш време скокни в разделната темичка, там всички Момичета готвят и ще Ти дадат страхотни съвети/ аз съм скарана с това действие/ за приспособяване на старите неразделни манджи в разделни! А за имунитета, изчакай още малко и ще видиш как ще започне да се впечатлява съпружеството Ти, с растежа на сина Му и с лесното му преборване на зимните болежки скоро ще започне да Те подкрепя в идеята.
А колкото до оживяването на темата, абсолютно грешиш, не аз съм тази, ами всички Вие който намирате време да пишете тук, първо Ти- че се реши да повдигнеш тоз толкова наболял въпрос/ диета и кърмене/, също Голямата Мама с нейните завидни резултати/ стимул за другите/, също и Стасита, Елиа, Бейби2, да не говорим за Бу и Белинда с техният кърмачески опит и натрупани знания.

# 52
  • Мнения: 305
Я, кой се е появил сред нас, Карамелената Мама с дълъг и богат кърмачески опит!
Кърмелинко, поздравления за 3- те кг. По дрехите усещаш ли вече или само кантара ги отчита? Дано скоро и с кръвното да се разберете, тогава симбиозата- нова диета, кърмене на Петята, здравето и високото мамино самочуствие ще е налице!

Аааа - тука съм бе  Laughing, как.  Heart Eyes
За килцата - ами предимно на кантара личат, но и по дрешките полееекичка  Wink. Надявам се, наистина вече да съм в ритъм и нещата да вървят. Не мога да скрия, че и вас "използвам" тук,  като един вид съвест - нося отговорност за обещани резултати все пак!
Защото си имам черни моменти, в които ми се прияжда нещо забранено - и почва една битка със себе си, за сега удържам в повечето случаи.
Но, млъкни сърце... (За да не ти се дояде...  Mr. Green)

# 53
  • Мнения: 237
Kalida, спокойно е детенцето. Правих опити кака да я подмамя с чашка с кърма, но не ще. А иначе мляко пие. По-нататък пак ще пробвам.

# 54
  • Мнения: 376
Kalida, благодаря ти!  bouquet Непременно ще намеря време да провериа начините на готвене, идеята е страхотна, не знаех че може. Иначе си права за всичко - като се успокоя и нещата си идват на място. Тука само едни шоколади ми пречат на дисциплината от един два дни, но вече им видях сметката и сега не ме застрашават.

Само да споделя,че спорта е супер. Вие спортувате ли? Ако не, горещо ви го препоръчвам. Моят бременен корем изчезна на половина за 2 седмици-+1-2 дена, въпреки че с килограмите нещата вървят бавно.

# 55
  • Мнения: 10
Как сте днес?
Аз да се отчета - за 2 седмици със спорт успях да сваля един кг. и по1/2 см от ханша и бедрата! Доволна съм, защото и целта ми е не повече от 1 кило на месец, така че за сега я постигам. От вчера се чудя, далии аз да не премина към разделното хранене, виждам, че при вас има резултати newsm78. Днес ще разгледам темата за разделното в подфорума и да видим, дали ще се наканя.
Пишете как върви при вас процеса със свалянето на килограмите.

# 56
  • Мнения: 305
Ами и аз не се отказвам.
И продължавам да свалям, но за съжаление нямам как да спортувам, само някоя друга разходка, и то ако позволи времето (но се случва и в дъжда да се щуркам по магазините на бърз ход като терапия  Mr. Green)

Много ще се радвам да успеем всички - всяка от нас да достигне килограмите, за които си мечтае...
А аз не искам много...
Само пак да съм 68кг  Praynig

Няма обаче да споделям колко ме делят от тях, защото...  Mr. Green  Embarassed  Joy

Успех, момичета   bouquet

# 57
  • Мнения: 376
babytwo, браво за постиженията! това хич не е малко! На мен разделното хранене ми идва мнооооого добре, чувствам се наистина страхотно, не се притеснявам изобщо за килограмите - сигурна съм че свалям бавно, и то точно колкото трябва - около 0.5-0,7 на седмица! А си хапвам всичко, дори шоколадите в изобилие не се отразиха както биха ако не беше разделно. Като ми намалее кармата почвам здраво бобови (тоуфу,боб, те наи ми помагат за кърма при мен, а и сме големи, и на малкия не му пука, и тои яде боб  Laughing) и супи, и задържам и двете! (кърма и кг.)

Big Bad Mamma, аз това което правя във фитнеса е всъщност половин час коремни преси - пет различни упражнения (ако се интересуваш ще се опитам да ги опиша), 10-15-20 минути степер - един вид стълби, което можеш да прави6 и с бебе....уредите само за 5-10 минутки когато нямам сили за друго. Така че ти трябва само воля! И инат! Аз тези коремни преси с голям инат ги правя, иначе не се справям! имам си таргет - цел - 3 серии по 30/25/20, и дерзая. След 10 дена почнах да ги правя пълни сериите, преди все по по-малко. Така че ти трябва само амбиция!


pavletutka, ти как се справяш?

Успехна всички момичета!  Hug

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 11:51 от Martani

# 58
  • Мнения: 376
babytwo, ти само със спорт ли сваляш сега? какво спортуваш?

# 59
  • Мнения: 10
babytwo, ти само със спорт ли сваляш сега? какво спортуваш?
Със спорт и съм спряла тестените и сладките храни. А иначе упражненията са от книгата на Майкъл Търмънд "Преобразете тялото си за 12 дни" - което включва леки упражнения с тежести+1 час велоелгометър. В книгата упражненията се съчетават с диета, но за сега не я правя, и затова с замислям за разделното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт