въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 054
  • 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 305
Big Bad Mamma, аз това което правя във фитнеса е всъщност половин час коремни преси - пет различни упражнения (ако се интересуваш ще се опитам да ги опиша), 10-15-20 минути степер - един вид стълби, което можеш да прави6 и с бебе....уредите само за 5-10 минутки когато нямам сили за друго. Така че ти трябва само воля! И инат! Аз тези коремни преси с голям инат ги правя, иначе не се справям! имам си таргет - цел - 3 серии по 30/25/20, и дерзая. След 10 дена почнах да ги правя пълни сериите, преди все по по-малко. Така че ти трябва само амбиция!

Аз преди време играех каланетика, и то с много добър резултат - наистина извайва тялото.
Но след първото раждане получих дискова херния на две нива (доста ми е зле положението, особено на едното ниво), така че ме е страх да не влоша нещата със зле избрани упржнения  Thinking
Най-щадящото, в моя случй, е плуването, но няма къде...  Sad

Така, че продължавам с разходките и може би олекотен вариант на каланетиката като се прибера.

# 61
  • Мнения: 35
Здравейте, мамета кърмачки!
Имам дъщеря, която е на 1 г и 3 месеца - все още се кърмим, и не смятам да се "отбиваме", а някой ден сама да реши, че няма нужда от кърмене  Grinning
Странно, но си мислех, че този момент ще настъпи, около годинката, нооо дъщеря ми е смятала друго. Затова и до преди 3 месеца не предприемах никакви сериозни постъпления по въпроса с отслабването,, хранех се балансирано, движех се повече и успях да смъкна някое килце. Обаче килцата са доста (поне 20) !
След като навърши годинка и видях, че няма намерение да се отбива, реших да се  свържа с диетолог, т.к. не мога да ходя постоянно дебеланка  Embarassed.
Невероятно доволна съм, за два месеца съм свалила само 4 кг, но всеки, който ме види твърди, че съм смъкнала поне 15  Wink - сантиметрите се топят ежедневно, дрехи, които носех в началото на режима, в момента е абсурдно да нося. Диетолога ми обеща увеличаване на кърмата, което определено е факт при мен, за което нямам думи да му благодаря   bouquet.
Режима е индивидуален, включва поне 5-кратно хранене, включващо всички групи храни.
Давам линк към темата - надявам се да съм била полезна - успех на всички !
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=344833.0

# 62
  • Мнения: 2 660
Здравейте на всички отслабващи! Радвам се, че намерих тази тема!

И аз съм мама слонка, имам 20 кг за сваляне, но не спазвам никакви хранителни ограничения, борим се за всеки мл кърма.

Единствено се надявам с упражнения да понамаля килограмите постепенно.

Вие правите ли / какви упражнения правите за корем, крака и дупе?

# 63
  • Мнения: 376
Big Bad Mamma, съжалявам за това, разбира се че няма да правиш упражнения така.

babytwo, това звучи супер, много примамливо  Peace електронен вариант има ли?

Elat, благодаря ти за вклиучването, аз от интерес погледнах темата, но не разбрах как правят индивидуални програми, при консултация в кабинет, или просто он-лаин? сигурно не съм се поровила достатачно както винаги.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 05:34 от Martani

# 64
  • Мнения: 376
Mademoiselle Chocolat, добре дошла  Hug, и успех! вчера както писах и малкия ревна да го приспивам, а аз самата така заспивам, затова не довърших,че и спелинга не си оправих. Това което правя аз като коремни е

1. класически коремни преси - 3 серии, 30/25/20 броики на серия
2. класически преси без да изправям цялото тяло, само горната част над кръстта, като ръцете ми са до тялото, и се старая да не ползвам врата - 3 серии, 30/25/20
3. каране на колело в легнало положение, краката държа перпендикулярно на тялото, гледам да има напрежение в корема - 3 серии, 30/25/20
4. легнала по гръб вдигам изпънати краката перпендикулярно на тялото и свалям - 3 серии, 30/25/20
5. сядам на топка от тези големите, срещу стена, и опирам коленете на стената. ръцете на раменете пред гърдите ми, и назад правя седнали коремни преси 300 броики. Наи-лесната коремна, почти не се усеща (в началото).

всички тези упражнения си ги правехме и на каланетики и на аеробики, би трябвало да са познати на всички. Ако имате нещо по-добро и ефектно, пишете. Надявам се babytwo и другите мами да се вклиучат с повече идеики, и за другите части. Аз още не съм стигнала дотам...

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 05:45 от Martani

# 65
  • Мнения: 835
И аз съм кърмачка.Бебо е на 8 мес почти .Пробвах да отслабвам лятото, но къмата намаля.Сега вече се кърмиме само сутрин и вечер и почнах диета.В началото кърмата намаля, но взех Рицинус комунис и тя се увеличи.
Така, чи вече смъкнах 5кг., а къмата ми е както си беше.
Успех на отслабващите.
Аз просто не мога да чакам повече, защото нищо не ми става, а да купувам зимни дрехи......, грейка за ски и т.н. нещо не ми е мн. изгодно.

# 66
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Момичета, погледнете за подходящи упражнения в домашни условия тук: www.letsgym.com
Поли, която поддържа този сайт, е инструктор по спорт и самата тя е майка, т.е. знае с какво се боррят повечето от нас Grinning

# 67
  • Мнения: 305
Момичета, погледнете за подходящи упражнения в домашни условия тук: www.letsgym.com
Поли, която поддържа този сайт, е инструктор по спорт и самата тя е майка, т.е. знае с какво се боррят повечето от нас Grinning

Благодаря, Бу!

Там има специфични упражнения, които се надявам да ми помогнат и на мен!

# 68
  • Мнения: 376
Бу, благодаря!   bouquet Има и много добра информация за спорта по време на кърмене.

# 69
  • Мнения: 10
Martani, ето линк на тема тази книга - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103906 - ако прочетеш можеш да намериш и откъси от книгата.
Дано съм била полезна.
Бу,   bouquet интересни статии, ще ги прегледам по-подробно!

# 70
  • Мнения: 2 959
...за 2 седмици със спорт успях да сваля един кг. и по1/2 см от ханша и бедрата!...
Поздравления, Бейби2! За мен са по- важни не кг, а усещането по дрехите. Явно започва при Теб промяната. Докъде стигна с мисленето за РХ, ще му гласуваш ли доверие?
...получих дискова херния на две нива...
Кърмелинке, това ми звучи доста болезнено, но дори и така да е винаги може да се намерят компромисни упражнения от областта на стречинга, каланетика за да Ти помогнат. Успех с Поли, Тя преди доста пишеше тук, но детенце и работата й отнемат доста време. Тя може да Ти дава доста ценни хранителни съвети! Стискам Ти палци да намериш Твоя спортен вариант, въпреки че ходенето доста помага и скулптурира тялото, ако имаш и възможност и повече стълби да качваш. Как са Яна и Петята?
Елат, а изготвената Ти диета временна ли е, или може да караш постоянно на нея?
Привет, Шоколадово Майче и от тук. Имаш доста добро чуство за хумор и самоирония, но не би трябвало да стигаш до тез сравнения. Ти доста трудности преодоля с кърменето на малката Ти принцеска, но успя! Като се замислиш има ли нещо което да си нарочила за цел и да не си го постигнала?! Няма, нали?! Така и кг ще им дойде реда. Питаш за упражнения- да, всекидневно и докато бременеех и след като родих. Успех Ти желая.
Мартани, звучиш много добре. Самочуствие, вдигната брадичка, усмивка- страхотно е настроението което усещам от постингите Ти. А за питането Ти, пробвай тук .
Мармашотке, знаем. Ти се включи еднократно, и след това ни забрави. Успех със свалянето, но все пак кърменето е по важно от това да излезеш с перфектно тяло по снежните писти.

# 71
  • Мнения: 2 111
Здравейте момичета Hug Страхотна тема   bouquet
И аз съм кърмачка и имам едни излишни 20 кг,които качих за 1 година кърмене.
Точно 2 седмици след раждането си бях върнала старите килограми,но започнах да си похапвам подобаващо,върна ми се апетита,който по време на бременността беше изчезнал.
Всяко намаляване на храната води до намаляване на кърмата  Confused Пробвах с Дюкан 10 дни етапа за кърмачки и свалих 5 кг,но ми омръзна да ям едно и също.Нямам възможност да готвя от детето и ядях едно и също всеки ден-сутрин овесени трици с кисело мляко,на обед-пилешка пържола и домат,за вечеря-пилешко бутче и салата.След 10 дни вече само като видех пилешко и  Crazy
Реших да си направя хормонални изследвания другата седмица да не би там нещо да не е наред и тогава в зависимост от резултатите ще реша какво да правя.
Продължавам да ви чета  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 376
Erota, добре дошла и на теб!  Hug Дано изследванията са нормални, и да можеш спокоино да се вклиучиш! Praynig

Калида, писах им, ама те празнуват нещо там и само се черпят с кафета и торти. Едно девоиче само се отзова. Нещо маи забелязвам че това взаиморазбиране и желание за взаимопомощ което го има между кърмачките, другаде трудно може да се намери.  В кърмаческия като пишеш и веднага поне 2-3 мами ще се притечат да отговорят. Да не говорим пък за присъствието на Бу и Хедра!   bouquet...Тя Биг Мамма си го каза по-горе де, и аз така - при кърмачките си се чувствам наи-добре. Това е за всички вас--  bouquet  bouquet  bouquet!

Беиби2, благодаря ти за линка!   bouquetЧета малко по малко, има доста интересни нещица!

# 73
  • Мнения: 35

Елат, а изготвената Ти диета временна ли е, или може да караш постоянно на нея?


Kalida , всъщност това не е диета, а по-скоро начин на хранене, който се надявам да стане и начин на живот след време  Praynig -  е, то си зависи само от мен естествено.
 Режимът е съставен на базата на Зоната, но е съобразен с българските храни. Но, ако има майчета с повечко свободно време, препоръчвам да се ровнат из нета - там има доста инфо за Зоната - на мен, обаче ми се стори доста трудно сама да си изчислявам количествата храна, необходими за всяко хранене, и предпочетох да се обърна към Огнян Симеонов ( за което и никога няма да съжалявам -вече съм сигурна в това  Simple Smile ).

# 74
  • Мнения: 305

Елат, а изготвената Ти диета временна ли е, или може да караш постоянно на нея?


Kalida , всъщност това не е диета, а по-скоро начин на хранене, който се надявам да стане и начин на живот след време  Praynig -  е, то си зависи само от мен естествено.
 Режимът е съставен на базата на Зоната, но е съобразен с българските храни. Но, ако има майчета с повечко свободно време, препоръчвам да се ровнат из нета - там има доста инфо за Зоната - на мен, обаче ми се стори доста трудно сама да си изчислявам количествата храна, необходими за всяко хранене, и предпочетох да се обърна към Огнян Симеонов ( за което и никога няма да съжалявам -вече съм сигурна в това  Simple Smile ).

Е, за това става дума  Peace
И аз съм в Зоната  Crazy

Не е сложно да се спазва, само трябва мотивация  Peace

Но, наистина мисля, че си трябва помощ отвън при изготвянето на менюто.

Преди със Зоната бях смъкнала 24 кг, простете, че се повтарям.

И за разлика от другите подобни методи са смъкване на килограми всичко е балансирано между основните хранителни групи - просто няма нещо, което да липсва (псвен вредните храни, разбира се  Grinning)

За мами от Пловдив и региона, мога да давам и телефона на моята диетоложка (да не се разкарвате до София)!

И си кърмяяяя, много съм щастлива, беба е само на кърма и изобщо не се чувства, че съм на диета (ако знаете, каква дебеланка е (пу, пу на мама прилича Mr. Green).

А, за протокола, при мене нещата се успокоиха, и отслабването влезе в нормален ритъм - смъквам с не повече от 0.5кг на седмица.

Плюс разходки, времето тук, в планината е чудесно - всеки ден сме навън.

Айде, момичета, нека си покажем, че сме най-Убавите - още веднъж - успех на всяка една от вас  Hug

Общи условия

Активация на акаунт