въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 060
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 35

За мами от Пловдив и региона, мога да давам и телефона на моята диетоложка (да не се разкарвате до София)!



Big Bad Mamma , аз също съм от Пловдив, търсих отзиви за добър диетолог в района, и т.к. не открих се свързах със Симеонов, но съм доволна-консултациите са по скайп, и в София така и не съм ходила.
Би ли дала все пак координати на добър диетолог в района, т.к. мои познати имат също проблем с теглото, но моят режим им се струвал "много сложен"  Rolling Eyes - Благодаря ти предварително!!!

# 76
  • Мнения: 305

За мами от Пловдив и региона, мога да давам и телефона на моята диетоложка (да не се разкарвате до София)!



Big Bad Mamma , аз също съм от Пловдив, търсих отзиви за добър диетолог в района, и т.к. не открих се свързах със Симеонов, но съм доволна-консултациите са по скайп, и в София така и не съм ходила.
Би ли дала все пак координати на добър диетолог в района, т.к. мои познати имат също проблем с теглото, но моят режим им се струвал "много сложен"  Rolling Eyes - Благодаря ти предварително!!!

И аз постоянно срещам учудени люде, които намират режима ми труден. В случая мога само да кажа - няма "не мога", всичко опира до "не искам"!

Името на моята лекарка е д-р Татяна Шабанова, работи в Медицинска Академия, невероятен човек!

И при нея консултациите могат да стават от разстояние - по телефона, няма проблем за това.

Телефонът й е 0885/852188.

Надявам се да помогне и на вас, както помогна и на мен!

# 77
  • Мнения: 35
Big Bad Mamma, благодаря ти   bouquet
Относно искането и моженето - споделям напълно мнението ти !!

# 78
  • Мнения: 2 660
Мартани, много ме впечатли с броката на упражненията! Аз не правя серии. От времето, когато ходех на фитнес съм запомнила, че сериите са за мускули, бройката за релеф. И сега работим за релеф, така да се каже  Mr. Green

Ти редовна ли си с упражненията? Имаш ли ефект? Колко кг за колко време?

Антуражът ми е следния:

1. Коремни преси - докато ме заболи корема, обикновено спирам към 30-35  Blush
2. Легнала вдигам краката до перпендикулярно - като теб
3. Пак легнала настрани, но горния крак е стъпил, а долния го вдигаш към горния - добро е за вътрешната страна на бедрата.
4. Легнала настрани, долен крак изпънат, горен свива последователно водоравно към гърдите и изпъва

В момента си свалям тае бо. Не помня в тази тема ли се вдъхнових или в някоя от съседните, но съм решила, че някакъв по-подскачащ, по-интересен "спорт" по ще го изтрайвам  Grinning

Калида, мерси за оценката   bouquet Права си, ако твърдо реша, ще отслабна... Но за мен е толкова ново да отслабвам със спорт, не с глад  Tired Гладът е лесен, ама спорта ...

# 79
  • Мнения: 376
Eи, привет и на маиничките, и аз съм расла под тепетата! Там закърмих и малкия ми мишок.

Mademoiselle Chocolat, броиката е супер, нали? Сериите помагат за почивка от 1 минута между тях, за да насъбера сили за следващите 25 или 20...Аз бях редовна - ежедневна първите две седмици, но напоследък нощите ми са кошмарни, съчетанието кърмене + ЕБХ ме смазва, малкия не иска да спи с памперс, и имам дни в които ходя като замаяна и въобще не мога да направя нищо. Но минимума от 3 пъти на седмица го правя, задължително. Наи-много два дена почивка, и то само ако малкия или аз сме имали температура през ноща (бяхме понастинали на всичкото отгоре). 

Ефекта е 2.5кг за месец (които дължа много и на РХ), самочувствие от по-малък и стегнат корем, по-добра форма, и страхотно усещане. Колкото и да съм недоспала, като спортувам после съм много свежа. Онзи ден хванах 15 минути от час по боди комбат-знаете ли го? Нещо между бокс и аеробика. Голяма дивотия, инструкторката беше намерила едни диви музики на Алис Купър и други хард рок парчета, и излезнах наелектрезирана от часа.

Упражненията които пишеш са супер, спокоино в домашна обстановка могат да се правят! Какво е тае бо?

Аз си измислих едно упражнение за дупе + кръст с малкия - качва се на гърба ми, аз го придържам за дупето да не падне, и ходя леко приклекнала, с изправен гръб, макар и леко наведена заради малкия. Правя две крачки, и на третата прикляквам максимално, с леко разкрачени крака, за да има напрежение.  Като го правя с лек подскок малкия умира от смях, много се кефи от внезапното "падане".  Ако на едно миасто само се навеждам и изправиам леко пък тренирам кръстта.

Беиби2, не успях да стигна до упражненята- нещо се изгубих из страниците....

Как сте вие момичета?

# 80
  • Мнения: 2 660
Хаха , майките трябва да са изобретателни като си крадат време за упражненията.

Аз съм мъртво недоспала - вече няколко седмици детето се буди на всеки (!) час и главата си не усещам вече, камо ли дупето и краката...

Тае бо е нещо като това което описваш ти - имитираш движения на боен спорт, но на музика. Ето картинки http://images.google.bg/images?hl=bg&q=tae+bo&btnG=%D0%A … 8%D1%8F&gbv=2

А има една смеска с 2 лъжици ябълков оцет, 1 лъжица мед и гореща вода - получава се с вкус на чай - която помагала да се изгорят мазнините, заради пектина. Смятам, че е приложима с кърменето.

# 81
  • Мнения: 10
Здравейте,
Аз продължавам със спорта.
Моята схема е следната:
1 ден - упражнения за крака и корем (долна част на тялото)+ 1 час велоелгометър
2 ден - упражнения за ръце (горна част на тялото) + 1 час велоелгометър
3 ден - само 1 час велоелгометър
4 ден - упражнения за крака и корем (долна част на тялото)+ 1 час велоелгометър
5 ден - упражнения за ръце (горна част на тялото) + 1 час велоелгометър
6 ден - почивка и т.н.
Важно е, когато караш колелото пулсът ти да е в зоната за изгаряне на мазнини - при мен е към 130.
За сега вижда, че има ефект и съм доволна. В същото време гледам да се храня нормално - без да преяждам, не ям сладко и тестени, наблягам на плодове, мюсли и естествено нещо готвено. Кърма имам достатъчно за бебо.
Калида, още не съм се решила за РХ, не че нямам желание, просто ми трябва повече време да се настроя и да се наканя да започна. Иначе, до сега, каквото прочетох за РХ ми допада, лошото е че трябва да приготвям за себе си отделно храна, а нямам много време за това.
Мартани, упражненията в книгата са според типа тяло (в началото има един тест), общо взето са леки упражнения и се правят с гирички и тежести за краката, задължително се набляга  на кардиото - по схемата която описах по-горе, това спомага за топене на мазнините. Хубавото на тези упражнения е, че топят мазнини, а не правят мускули.
Приятен ден на всички!

# 82
  • Мнения: 4 155
Здравейте.

Включвам се в темата поради спешната необходимост да отслабна. Тъкмо си бях възстановила килограмите от преди раждането и хоп - пак забременях. И качих 30 кг. Чувствам се ужасно. Като слон. Не мога да се погледна в огледалото. Малката е вече на 3 месеца и се чудя каква диета да почна. При мен проблема е да спра с яденето. Почна ли - ще се справя. Но ми е ужасно трудно да си харесам режим.
Смятам да кърмя докато малката навърши поне 2 год.
Мъжът ми е супер щастлив, че кърмя - каза, че иска да спра да кърмя чак след 10-на години. Но не вярвам да изкарам до толкова много.
Какъв режим да почна, за да не навредя на бебето?
Обичам диетата с три дена само на ориз, 3 дена само на пиле и 3 дена само на ябълки. Но предполагам, че не става при кърмене.
Харесва ми и диетата със зелевата супа - но нали от зелето се получавали колики? А при нея поне пиеш супа винаги, когато си гладна.
За Дюкян четох, че може да предизвика проблеми с бъбреците. Също така една приятелка ми каза, че е трудно да се спазва, тъй като са необходими много финанси.

# 83
  • Мнения: 8 242
Ауууу, каква тема Simple Smile И как съм я пропуснала  Mr. Green
Давам съвет като дърта кърмачка, свалила 22 кг (с Дюкан) Blush

Ето малко какво правих и какво е по принцип за кърмачки:
Не се препоръчва кърмачка да спазва режим, докато бебето не стане поне на 6м. .. Не се препоръчва свалянето на повече от 2 кг. месечно..

1. Моето кърмаче беше на 21м. като започнах режима..
2. Направих 4-5 дни ударна фаза, макар че понякога си позволявах някоя маруля или краставица..
3. После направих 1-2 месеца 2ра фаза или по-скоро в този вариант:
 - понеделник, вторник и сряда само месо, риба, яйца и млечни + 1 салата за вечеря..
 - четв., петък, събота и неделя ям всичко изброено, като на всяко ядене имам салата + 1 плод сутрин на закуска..
 - Закуската ми задължително е е1 кофичка Пършевица 0,5% + 3 с.л. овесени трици.
 - по 3-4 л. вода на ден Simple Smile
 - + 3-4 пъти седмично трениам на степера по 30-40 минути..
3. След това минах на 3та фаза за кърмачки, но правех повечко протеинови (П) дни (така 2 месеца)
4. Като стигнах 70 кг минах на 4та фаза и продължих да свалям.. Защото не се тъпча де Simple Smile Макар че вече ме подгони глад за сладко  Twisted Evil

Ето и фазата за кърмачки:
1. 1 порция нишестени храни на седмица - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща, фасул (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 2 порции на ден, без банани, грозде, череши. (порция около 200-250 гр.)
3. Хляб - 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. Млечни - 40 гр. кашкавал дневно, кисело мляко 2-3% масленост до 800-1000 гр. млечни на ден . Извара обезмаслена.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря) - гала вечерята може да бъде дори торта, сладолед, пица.. каквото искаш Simple Smile Но е добре да бъде наистина 1 порция - около 250 гр.
6. Зеленчуци - всякакви - без картофи, те са само в нишестяния ден.
7. Меса - всякакви и в каквото количество искаш - пиле, телешко, свинско ФИЛЕ, риба всякаква.. Постни меса Simple Smile
8. Яйца - колкото искаш, но не е добре да се прекалява с жълтъците (4-5 седмично), белтъци колкото искаш.

Кърмата ми не е намалявала, даже имаше моменти на увеличаване доста, особено покрай многото месоядене..
Ако спазваш 3та фаза и сваляш по около 2-3 кг. на месец нямаш никакви проблеми с токсините в кърмата.
И наистина приемай много течности, защото всичко се чисти.. да няма проблеми и с бъбреците..

Успех на всички  Hug

# 84
  • Мнения: 2 959
...Реших да си направя хормонални изследвания...
Ерота, добре дошла и късмет на предстоящите изследвания. Но според мен нищо Ти няма на хормоналният баланс, всичко е наред само трябва да Си направиш едно балансирано меню за седмицата съчетано със спорт, а допълнителните изразходвани калории ще идват от кърменето на Симонката! Успех и по често тук, нали?!
Страйпер, поздравления за смелостта, тройна Мамо! Как се оправяш с три деца е просто за възхищение, че намираш време и за диета да мислиш. Имаш страхотна 1/2, подкрепя Те в кърменето, много Момичета биха ти завидели! А колкото до избор на диета, всичко опира до Теб самата, за себе Си мога да кажа че съм отдавна на РХ, което не съм спирала нито по време на бременностите, нито след ражданията и се чуствам добре! Но както и да го гледаш без спорт ще е малко трудничко в началото да се бориш с кг, пък било то и най- обикновено продължително ходене! Успех в избора, и скоро да се похвалиш с решение!
...И как съм я пропуснала...
Я остави миналото време, важното е че вече Си тук! Духи Пухи, много се радвам да видя Тони да краси таз тема! И моля не споменавай за години "дърта" кърмачке, при Теб младостта е отличително качество. И да намираш време и за тук, изкусна Кулинарке, чули, наред от споделеният Ти кърмачески опит, имаш  и доста диетичен и хранителен такъв, ще е хубаво да го споделяш!
Хей, зонираните Кърмачки- Кърмелита, Елат как върви при Вас диетуването и спорта?
Голямо Майче, поздравления за 5мес. изключително кърмене на Петята!
...Гладът е лесен, ама спорта ...
Шоколадово Майче, съвсем не е така. Спорта става песен като свикнеш с него, като го направиш неразделна част от ежедневието Си. След като умееш да гладуваш, явно волята Ти е доста силна, следователно и спортните навици няма да закъснеят! Какво стана, доволна ли Си от Тае- Бото? А колкото до изгарянето на мазнините, всяка храна която изисква по дълго време на преработка в човешкото тяло води до изгаряне на мазнинките като основен енергиен източник в телата ни. Затова е за предпочитане суровият плод пред бързо разграждащият се шоколад, или пък овесените ядки пред сладкишите. А също и някой подправки също стимулират/ забързват метаболизма ни! Докъде го докара с кърменето на малката Госпожичка, реши ли кога и с какво ще захранваш?
Мартани, къде Си, как го карате с Мирко? Чудесно съвместно упражнение Си намерила- хем тренираш тялото Си, хем създаваш удоволствие за малкият човек. Успя ли да намериш синхрона в ежедневието Си- кърмене, фитнес, ЕБХ, РХ, и съпружески задължения?! Дано да Си, защото ми липсват Твоят ентусиазъм!
Бейби2, намерила Си Ти правилният път- упражнения и балансирано хранене. А колкото до РХ, защо трябва да Си готвиш за себе Си отделно, ако съчетаеш и карбс и протейнова храна в едно ястие яж едното на обяд другото на вечеря, така и Ти ще си доволна, а и домашните!

# 85
  • Мнения: 2 111
Kalida,благодаря за топлото посрещане   bouquet Ех,като те чета всичко ми се струва много лесно,толкова положителни неща пишеш  Hug
Започнах да се запознавам с разделното хранене и от 3 дни го прилагам като през деня ям разделно,а вечер не.Закусвам 2 препечени филийки пълнозърнест хляб с масло,на обяд-домати,краставици и сирене или сварено пилешко месо със салата,следобед-плод или кисело мляко.
Трябва да се замисля и за някакви упражнения.

# 86
  • Мнения: 376
Straiper, добре дошла! Калида вече ти е писала, а и в темата вече имаше дискусия и за Симеоновската диета, Духи Пухи е писала за Диукан, дано намериш начина които ти пасва наи-добре. Успех!

Духче, "дърта" кърмачке, привет  Hug, благодаря ти за вклиучването и хубавите съвети! Сподели с нас трудно ли ти беше, сега как се чувстваш, след като си свалила килограмите, и как поддържаш новото, по-скоро всъщност твоето си старо тегло - с 4та фаза ли си още?

Калида, привет, аз се изгубих в 4 дневно стомашно разстроиство което ми взе и здравето и 1.5кг, и не малко кърма!   Sick от вчера карам само на филиики със сиренце и разварен ориз, и не знам къде съм...първите дни на всичкото отгоре бях на планина, и 1/2 ме заряза да се оправям сама с малкия  #2gunfire -- та и това ме довѕрши...сега се боря за кърма -- с повечко вода, нямам апетит за нищо!

Беиби2, много полезно е това което казваш, и аз трябва да почна разнообразие с упражненията като заздравея.

# 87
  • Мнения: 35

Хей, зонираните Кърмачки- Кърмелита, Елат как върви при Вас диетуването и спорта?



Ами при мен върви добре мисля - миналата седмица смъкнах още 1.5 кг  Laughing и съм много щастлива, т.к. втория месец по отношение на килограмите имах застой, но пък сантиметрите се топяха ( само за месец бях паднала по 5 см от всяко бедро, 8см подгръдна и така). Карам кростренажор 2-3 пъти седмично по 30 мин, но мисля да зачестя. Хубавото на Зоната също е, че дори и да прегрешиш я с шоколадче, я с нещо друго, процесът не спира, просто при следващото правилно хранене и хоп - пак си там и смъкваш!!
По отношение на кърменето, при мен единствено  1/2 ме подкрепя, но това ми е напълно достатъчно  Wink

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 08:56 от Elat

# 88
  • Мнения: 2 660
Срам, несрам... не съм започнала тае бо-то още. Просто нямам кога! Откакто ще се озъбваме сме много кисели и през деня едва свършвам горе долу нещо от домакинската работа, вечер съм труп. Разхождаме се всеки ден поне два часа - все пак е движение. Намалила съм сладкото и правя коремните преси

Това е голата истина. Даже и упражненията за крака не съм правила, че а съм започнала, а малката се е разврякала.

Дайте вие поне обнадеждаващи новини. Някой да е свалил килограми, сантиметри? На мен ми се струва, че коремът ми се е посвил малко, забелязвам по едни копчета, които сега мога да закопчея.

# 89
  • Мнения: 8 242
Ами пазя си ги килограмите засега Simple Smile Има малко зимно покачване от 1-2 кг, но ги слагам в рамките на нормалното засега  Mr. Green
Иначе съм си на кг-те от преди да забременея, та предполагам няма да ми е много трудно да ги поддържам Simple Smile
Трудното на Дюкан е първите 2-3 седмици .. после като свикнеш можеш доста да изкараш така  Wink

Общи условия

Активация на акаунт