Спане на страни по време на бременност

  • 54 832
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 641
А на мен и на страни ми е трудно да заспивам.
Бебето така силно ме рита,че чак ми повдига корема когато лежа на страни.
А като е вредно да се спи по гръб не знам какво да правя.
Освен да спя седнала.
Преди когато бебето беше по мъничко и риткаше по леко не усещах това повдигане,но сега в края на 8 месец е направо невъзможно да се спи по никакъв начин.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 476
и на мен не ми бяха казали нищо, но бях чела, че се препоръчва спане на една страна, при това на дясно  Peace Аз лично спах и на двете страни, изтръпва ми всичко да спя само в една поза, дори и по гръб съм спала, докато можех  Laughing
Иначе любима поза ми е по корем, но доста бързо стана невъзможна  Laughing Сега още не мога да си спя така, защото се кърмим и млечния бар се притиска болезнено, а предполагам и непрепоръчително  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 253
На мен доки досега нищо не ми е казвал,но кано лежа по гръб и нещо ме дърпа,затова настрани,но на лявата страна е по-хубаво заради кръвообръщението на бебо

# 93
  • Мнения: 9 973
На мен доки досега нищо не ми е казвал,но кано лежа по гръб и нещо ме дърпа,затова настрани,но на лявата страна е по-хубаво заради кръвообръщението на бебо
стара тема бе,отдавна вече е родила Hug
спя както си искам

# 94
  • Мнения: 121
аз и да исках не можех да спя по гръб ,защото ми тежеше  Mr. Green Peace

# 95
  • Мнения: 1 354
На мен нищо не са ми казвали как да спя,но така или иначе на лявата страна ми е най удобно Peace

# 96
  • Мнения: 1 322
Аз като легнех по гръб се задушавах и затова спях само на страни.

# 97
  • Мнения: 2 334
Не са ми казвали да не спя по гъб но така или иначе аз не спя по гръб ,но когато и да съм лягала так амакар и за малко не ми е ставало лошо  Peace

# 98
  • Мнения: 69
Спя, колкото и да ми е трудно, по гръб . Като легна на лява страна се чувствам добре, но легна ли на дясната - се започва едно подритване  Crazy ...

# 99
  • Мнения: 2 110
Лекаря ми каза , а и аз не можех да спя по друг начин освен настрани. На ляво наистина е по-добре да се спи заради връзката със сърцето.

# 100
  • Мнения: 168
Аз като легнех по гръб се задушавах и затова спях само на страни.
Peace и при мен беше така бях чувала че по препоръчително да се спи на лявата страна но при мен на дясно ми беше по удобно и така повече бях

# 101
  • Мнения: 306
На мен лично ми ставаше тежко като лежа дълго време по гръб. В по-напреднала бременност особено. Просто се задъхвах. Не знам да е задължително спането настрани.  newsm78


мдааа. и още по- често ми се прихождаше до тоалетната, нямам идея защо. ама на мен никой не ми е казвал как да спя. лежах така, както ми е най- лесно после да стана, че през цялата бременност пишках през 1 час.

# 102
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 079
Аз бях чела,че било добре да се спи на лявата страна и се научих да спя на нея, но до последно преди да родя ми беше най-добре по-гръб.Понеже влязох 18 дни по-рано в боницата там все ми се караха защо спя по гръб.Иди им обяснявй, че така ми е най-удобно.

# 103
  • Мнения: 409
За първи път чувам за това,на мен никой нищо не ми беше казвал.Аз  не съм спала по гръб просто, защото по принцип не мога да спа по гръб.Спях с възглавница под корема,че ми тежеше иначе по гръб никога и сега и преди не мога.Не знаех ,че вреди даже.

# 104
  • плевен
  • Мнения: 643
Аз дори не знам за такава забрана-никой не ми е казвал но може и да има щом казвате.Аз спях на една страна защото само така ми беше удобно и иначе сякаш имах 1 тон върху мен Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт