Спане на страни по време на бременност

  • 54 842
  • 140
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 297
Аз и да искам не мога да спя по гръб,защото бебето притиска кръвоносни съдове и затова не е хубаво да се спи по гръб.Аи ти натиска някой органи-не при всяка мама е така.Спя си само на страни ,омръзва но няма как,ще мине и този период   bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 2 430
Ох добре,че винаги съм си спала на една страна.Така,че да нямам проблеми после

# 62
  • Мнения: 2 013
 smile3524 smile3524  sleepuuНапоследък никак не ми е удобно,сякак БОЛИ.Трябва да пробвам на челна стойка  newsm78

# 63
  • Мнения: 518
Аз повече по гръб спях, но не ми беше лесно. Не беше лесно и на страни, но когато лягах така слагах възглавница м/у краката - малко по-лесно се спеше с нея. Когато лежах на една страна се задушавах, колкото и станно да изглежда и мн ми тежеше. По гръб ми беше с една идея по-удобно. Но сега мн ме боли гърба - самите прешлени ме болят, сякаш някой ме е ударил през гръбначния стълб. Та си мисля, че може и от това спане по гръб да е, от тежестта!? newsm78 Не знам.

# 64
  • Мнения: 117
Аз и да исках,не можех да спя по гръб,защото ми ставаше лошо,не ми стигаше въздух.

# 65
  • Мнения: 559
На мен също доки ми каза да не спя по гръб,а само на ляво и дясно,но аз си полягам и на гръбче.Все пак така си гледкам ТВ  tv Аз също много не съм на ясно защо не трябва да се лежи по гръб и ми е интересно да видя какво ще отговорят по-компетентните  smile3529
А аз какво да кажа като винаги съм спала само по корем,и само така заспивах.Малииии какъв зор видях докато свикна да не правя така!!! newsm61
И при мен е същото, до колкото разбрах нещо се притискало при сапнето по гръб, но не се сещам точно какво.  newsm78

# 66
  • Мнения: 2 013
На мен също доки ми каза да не спя по гръб,а само на ляво и дясно,но аз си полягам и на гръбче.Все пак така си гледкам ТВ  tv Аз също много не съм на ясно защо не трябва да се лежи по гръб и ми е интересно да видя какво ще отговорят по-компетентните  smile3529
А аз какво да кажа като винаги съм спала само по корем,и само така заспивах.Малииии какъв зор видях докато свикна да не правя така!!! newsm61
И при мен е същото, до колкото разбрах нещо се притискало при сапнето по гръб, но не се сещам точно какво.  newsm78

 Hug

# 67
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз спях и по гръб,и на ляво,и на дясно.Задължително с възглавница между краката. Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 567
Спях само на страни, по гръб по принцип немога да спя!

# 69
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 769
Спях настрани,защото така ми беше по удобно.

# 70
  • Мнения: 1 432
Спях предимно настрани / на дясната страна/ , макар да ми казваха да е наляво просто не можех. По гръб ми беше невъзможно , защото се задушавах. Спах по корем до около 5 месец оабче  Crazy

# 71
  • Мнения: 1
Здравейте,
относно спането настрани една приятелка, която живее в САЩ си беше купила някаква специална дълга и тясна за между коленете и под корема, казвали им 'maternity pillows'. Питах тук в няколко магазина, но не бяха чували. Някой знае ли някъде в БГ да ги има? и колко струват евентуално..много ви благодаря  Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 023
На мен доки също ми каза, че трябва да спя настрани и то на лявата страна - не знам какви са съображенията. на мен обаче ми беше по-лесно да спя настрани, защото с напредването на бременността (към 6-7 месец) адски започна да ме боли гърба.
Peace

# 73
  • Мнения: 250
"Забранявам спането по гръб!".
За пръв път чувам, че не трябва да се спи по гръб, когато си бременна. Аз си спях най - редовно, еееее вече към осмия месец не ми беше удобно, та спях на лявата страна.
Успех и леко раждане  Peace

# 74
  • Мнения: 1 372
Още от преди бременността, по време на нея и след това си спя на страни, защото така ми харесва. Не са ми отправяли такава "забрана", но съм чувала че за бебето е най-добре да спиш настрани и то на лявата страна

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт