Спане на страни по време на бременност

  • 54 831
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 120
спя само на страни , но ми е много трудно обръщането на другата страна а и ставането от тази позиция  ooooh!

# 76
  • Мнения: 641
спя само на страни , но ми е много трудно обръщането на другата страна а и ставането от тази позиция  ooooh!
И аз

# 77
  • Мнения: 207
Единствената поза, в която можех да спя последните три месеца беше обърната надясно. Не само, че не можех да спя в друга поза, ами и не можех изобщо да легна по гръб или наляво. Задушавах се за секунди ....  ooooh! Позата, която ти е удобна много зависи от позата на плода  Peace

# 78
  • Мнения: 1 219
така е.И на мен ми забраниха да спя по гръб,защото плода е достатъчно нарастнал и притиска някакви основни артерии на майката при които се получава недостиг на кръв и тнт......Но все пак няма проблем да се лежи по така 15 20 мин. PeaceНяма да навреди

# 79
  • Мнения: 2 013
Така е!То от време на време се налага и по гръб да легнеш за малко!Няма страшно ако си будна и е за 15-20 мин!!!!!!!!! Peace Peace

# 80
  • Мнения: 98
Здравейте,аз съм нова бъдеща мама тук,в 8 месец съм и едва вчера разбрах защо не се спи по гръб/и не се лежи продължително време/. Бях на запис на тонове и след 5-10 мин. лежане по гръб започна да ми става странно горещо. Както си лежах имах чувството,че ще припадна и ми ставаше все по-зле, и по-зле,плувнах в ледена пот. Едва извиках лекарката си,която наплиска лицето ми със студена вода и ми каза,че всичко това се дължи на притискането на някаква куха вена и до сърцето ми не достигала кръв.Обясни ми,че е нормално при легнало по гръб положение и първото нещо,което трябва да правя в такива случаи е да се обърна на една страна. Е,вече внимавам как спя,но и преди да ми се случи това усещах,че ми е по-добре и лесно да спя на една страна.Общо взето това,което е лошо за мен е лошо и за бебето-вярвам,че спането по гръб наистина му пречи на развитието.

# 81
  • Мнения: 203
Не съм спазвала такива съвети...спах както ми е удобно даже до края на 8 месец спах и по корем!

# 82
  • Мнения: 223
 Здравейте, без да чета темата, отговарям - снощи четох точно това. Когато майката лежи по гръб, бебето притиска големите кръвоносни съдове, които кръвоснабдяват малкия таз и долните крайници, нарушава се кръвопотока и на двамата (майката и бебето) и т.н.

# 83
  • Мнения: 41
Чесно да ви кажа спя както ми е удобно,а това не се случва често,всякак не ми е удобно и с това често ставане направо се побърквам

# 84
  • Мнения: 169
Уфа тово с позите е много сложно - по принцип още в 4-тия месец ми казаха да започна да спя на лява че бебо притиско в дясно нещо. Както и да е известна време  можех , но сега от известно време нещо предпочитам на дясно вместо на ляво.

# 85
  • Мнения: 187
За сега не ми е казвано как да спя, но щом разбрах за малката точица започнах да се информирам за всичко и това за позата на спане беше едно от първите неща който прочетах! Та ситуацията е следната: ако спиш по гръб, найстина претискаш артерия, която е отговорна за преноса на кръв(респективно хранителни вещества до плода),а и е много вероятно и майката да се почувства зле! Също не трябвало да се спи надясно, защото се притискал черния дроб, който бил един от най-големите ограни! Единственото, което се препоръчва е спането на ляво (въпреки, че на други места преди време бях чела, че ако не ти се спи и сърцето ти е заподскачало е достатъчно да се легне наляво и след минута - две трябва да се обърнеш на другата страна и скоро ще заспиш. Идеята е, че притискайки сърцето, то ще се успокой и ще забави ритъма си). Та в началото ми беше странно това със спането наляво. Мъчих се дълго време, сънят ми стана много неспокоен и един ден просто реших, че спирам с това постоянно следене как спя! Ако не ми е комфортно в някоя поза докато спя, то със сигурност ще се завъртя нанякъде и ще заема по-удобна поза! След още малко четене по-темата прочетах точно това и от тогава насам не се притеснявам! В крайна сметка да се разчита на тялото според мен е най-правилно, още повече докато спим ние не контролираме тялото си и то се ръководи само и единственно от личния си комфорт! А проблема при мен и сигурно и при много други е, че до сега спях само и единственно по корем! Та и това не е абсолютно забранено, в смисъл, че все още при мен е възможно да заспя по корем. Е леко се извъртам, но става. и в този случай се ръководя от това, че тялото само ще се коригира ако е необходимо! Май прекалих с този пост, но се надявам да е полезна информацията!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Само настрани мога да спя  Crazy

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не трябва да се спи по гръб, защото бебето натежава и притиска кръвоносни съдове, с което се затруднява притока на кръв към плацентата и матката!
Peace Абсолютно точно.

# 88
  • Мнения: 115
Здравейте,
относно спането настрани една приятелка, която живее в САЩ си беше купила някаква специална дълга и тясна за между коленете и под корема, казвали им 'maternity pillows'. Питах тук в няколко магазина, но не бяха чували. Някой знае ли някъде в БГ да ги има? и колко струват евентуално..много ви благодаря  Simple Smile


Здравей,

аз си купих такава възглавница от Premaman...предлагат се на няколко фирми, цената е малко солена,но после ще можеш да я ползваш и за кърмене

Аз лично съм много доволна (не правя реклама, а споделям)

# 89
  • Мнения: 379
На мен лекарят ми препоръча следобяд да лежа поне по 2 часа наляво, защото така се спомагало отводняването. А от друга страна на моменти аз самата изпитвам болка лежейки по гръб и надясно, но тъй като е невъзможно да лежа само на ляво , като ме заболи левия хълбок си подлагам една възглавница под корема и се обръщам на дясно. Така не боли.

Общи условия

Активация на акаунт