Как помагате в семейният бюджет?

  • 5 476
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Прощавайте за въпроса...
Какво разбирате под "достатъчно", че да няма смисъл да работите? Peace
Питам от чисто любопитство. Sunglasses

# 31
  • Мнения: 2 556
Има случаи, в които наистина няма смисъл жената да работи, майка ми не работи нищо от 20 години, но истината е, че на нея просто не й се и работи. Вярно, баща ми печели добре, няма смисъл тя да привнася каквото и да е. Но според мен си е само върпос на желание, особено в случай, че вече нямаш малки деца да речем.

Иначе и на мен самата понятието "достатъчно" не ми е разбираемо, за мен няма достатъчно, винаги може и трябва още  Simple Smile Колкото повече, толкова по-добре. Казвам го в смисъл, че аз лично бих работила дори и за милиардер да бях женена. Макар да има моменти, в които завиждам благородно на жените, които не се товарят с работни грижи, просто не се виждам като една от тях.

# 32
  • Мнения: 315
работим и двамата, но парите не стигат...... newsm78
сигурно и на бил гейтс не му стигат #Crazy
нямаме кредити-живеем в собствено жилище, наследствено/не сме купували/, имаме две коли среден клас, най-много харчим за детето, бензин, храна, разходи по апартамента...
според мен достатъчно означава да не мислиш за ежедневните разходи и да не живееч като скот/да можеш да си позволиш море, екскурзия,...абе като белите хора/.
искам да попитам коя е тази работа, която може да се работи от вкъщи и да е сносно платена? Praynigако някой има идея-да ми каже, много ми се работи от вкъщи, но ...........
,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого .Имаме планове който се опитваме да реализираме и там бих могла да помагам.Но другаде не,поне за сега.Просто не харча кой знае колко,икономична съм,щом става въпрос за мен.За сметка на това го виждам малко.
това ми звучи като изказване на малко момиченце-просто чудесно!единствената опасност е ако един ден, когато си на средна/каква ужасна дума/ възраст ти се наложи да работиш и никога не си работила Cry, но на теб това няма да ти се случи, нали Wink

# 33
  • Мнения: 4 965
...
Иначе и на мен самата понятието "достатъчно" не ми е разбираемо, за мен няма достатъчно, винаги може и трябва още  Simple Smile Колкото повече, толкова по-добре. Казвам го в смисъл, че аз лично бих работила дори и за милиардер да бях женена. Макар да има моменти, в които завиждам благородно на жените, които не се товарят с работни грижи, просто не се виждам като една от тях.

Точно затова попитах. Просто и аз съм от този тип жени. Моят баща също взема "много добри" пари, но майка ми работи - и то за неголяма сума. Когато той й каже да спре, тя категорично отказва. Та, въпрос на възгледи. И аз все си казвам, че винаги може и повече... Peace

... искам да попитам коя е тази работа, която може да се работи от вкъщи и да е сносно платена? Praynigако някой има идея-да ми каже, много ми се работи от вкъщи, но ...........
...

А каква е професията ти? От това най-много зависи какво можеш да работиш от вкъщи. Не всяка професия го позволява. Peace

# 34
  • Мнения: 1 897
искам да попитам коя е тази работа, която може да се работи от вкъщи и да е сносно платена? Praynigако някой има идея-да ми каже, много ми се работи от вкъщи, но ...........
Аха да напиша, че не всяка професия позволява работа от вкъщи, която да е добре платена и azaf ме изпреварила. Hug

# 35
  • Мнения: 315
в момента съм на държавна работа, но не съм доволна.
имам познания над средните в областта на международната търговия, нормативната база на ЕС в тази област и нашите национални изисквания.също така разбирам от спедиция newsm78
друго какво да ви кажа?
нещо дотук става ли да работиш вкъщи?
ако не - може да се сетя, че мога и нещо друго Joy

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иначе и на мен самата понятието "достатъчно" не ми е разбираемо, за мен няма достатъчно, винаги може и трябва още  Simple Smile
Точно така!

Дори и да започна работа, няма да взема и 1 десета от заплатата на мъжа ми.
Аз това не бих го казала, а ще се амбицирам да докажа, че аз не съм по-малко способна.
Ако пък толкова нямам нужда от пари, ще си давам заплатата за благотворителност- има толкова нуждаещи се, на които искам да помогна... и пак ще се чувствам полезна. Занимаването само с домакинството би ме обезличило и обезсмислило ежедневието ми. И какъв пример ще дам на децата си- като пораснат и те да не се реализират професионално, а да се посветят на своите деца... и къде остава развитието ни тогава?

# 37
  • Мнения: 10
Мисълта ми е, че мога да си позволя да съм майка, домакиня, възпитателка на децата си, вместо това да го прави друг. Ако бяхме финансово затруднени, тогава е нормално да подпомагам семейният бюджет. Не може две дини под една мишница, но явно повечето тук добре се справяте със всичко. И сте добри майки, добри домакини, изкарвате добри пари. Чудесно е това, странно ви е че съм у дома с децата и си гледам домакинството, или какво? Simple Smile

# 38
  • Мнения: 10
Рени, човек може да е не по-малко полезен и вкъщи.Когато са малки децата, най-голяма нужда имат от майка си баща си, а не от детегледачка или да учи на занималня. Това си е лично мое мнение, не оспорвам желанието ти да се развиваш. Но недей моля те, да подценяваш труда на жената домакиня и майка. Всеки сам взима решението за себе си и за семйството си Simple Smile

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, човек може да е не по-малко полезен и вкъщи.Когато са малки децата, най-голяма нужда имат от майка си баща си, а не от детегледачка или да учи на занималня. Това си е лично мое мнение, не оспорвам желанието ти да се развиваш. Но недей моля те, да подценяваш труда на жената домакиня и майка. Всеки сам взима решението за себе си и за семйството си Simple Smile
Естествено, аз прсто изказвам мнението си. Говоря от моя гледна точка, а моите деца вече не са толкова малки.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 394



Дори и да започна работа, няма да взема и 1 десета от заплатата на мъжа ми.
Аз това не бих го казала, а ще се амбицирам да докажа, че аз не съм по-малко способна.
Ако пък толкова нямам нужда от пари, ще си давам заплатата за благотворителност- има толкова нуждаещи се, на които искам да помогна... и пак ще се чувствам полезна. Занимаването само с домакинството би ме обезличило и обезсмислило ежедневието ми. И какъв пример ще дам на децата си- като пораснат и те да не се реализират професионално, а да се посветят на своите деца... и къде остава развитието ни тогава?
[/quote]

Това съм го писала, защото реално в Бг не мога да се състезавам за американска заплата, каквато взима съпругът ми.
И не съм казала, че сме преситени финансово - изплащаме къща и кола в САЩ, данъци, осигуровки, имаме сметки в БГ...
Но съпругът ми не би ми позволил да работя за 600лв примерно. Ако ще взимам такава заплата, а ще плащам на детегледачка, и няма да имам време за семейството и дома си - не, благодаря  Stop

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не приемайте думите ми като заяждане.
Олинце, не знаех, че съпругът ти е в САЩ и мислех, че подценяваш труда си.
Но наистина мисля, че на който му се работи трябва да го прави независимо от мнението на половинката. Това "няма да ми позволи" звучи така, сякащ безправни хора се подчиняват на господаря си.

# 42
  • Мнения: 1 335
Ами аз не помагам много, поработвам от вкъщи, но за жалост нито имам време да свърша много работа, нито имам толкова много. Така че бююджета го подпълвам от време на време, но пък съм склонна към прахосничество така че и го подкопавам доста.

Но парите са за да бъдат харчени, мъжът ми взима добри пари, нямаме кредит за изплащане, така че скалъпваме разходите.

А на тема майка домакиня, аз лично мисля че си е за възхищение една жена готова да бъде домакиня и да отделя необходимото време на децата си. Общо взето аз се  надявам да уцеля някъде средата, не бих си оставила бебето на чужди грижи, за да се върна на работа, но и не мисля цял живот да съм само домакиня.

# 43
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Общо взето никак - когато работех всички пари си бяха само за мен, че и не ми стигаха трябваше да ми се додава Wink, сега съм по майчинство и след това като започна предполагам отново ще си бъдат на пълно мое разположение - имам късмет, че съпруга ми не разчита на моите доходи, а ме оставя да си ги изхарча както аз реша  Peace

milsim1, в ДЕ почти всичко можеш да работиш от вкъщи  Peace

  bouquet

# 44
  • Мнения: 15
Не мога да кажа, че подпомагам, защото никога не съм спирала да работя. Може би само първата седмица след раждането не работех. Пък и странно, но винаги съм изкарвала повече пари от съпруга ми ( не че той изкарва малко, просто така се стичат нещата , че аз съм с едно 10-15 процента повече) . Дори вече се майтапим с тази ситуация. Ето от днес пак имам увеличение около 60-70 цента на час и той вика - да му се не види, все си отгоре. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт