към майките на МОМЧЕТА

  • 13 312
  • 153
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Забелвах от новородено

# 61
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Започнах още след като ни изписаха от болницата по малко да забелвам,по съвет на педиатъра.Всъщност тя каза,че всичко зависи от мен.И аз действах,бавно и упорито,малко по малко .В края на първия месец резултатът беше прекрасно забелена малка бебешка пишка,без плач,без болка.След това ежедневно забелване,за да не се залепи отново,а и за почистване,естествено.

Същото и при нас  Peace

# 62
  • Мнения: 10
Аз имам второ момче. Баткото от самото начало му забелвахме пишата, съвсееееееем бавно и полека, не наведнъж. Чак към две годинки се отлепи нацяло кожата, малко му щипеше при пишкане, но мина леко. Сега живеем в Канада, малкият се роди там, но канадските педиатри дума не дават да се издума за забелване - само старателно почистване, нищо повече. Аз обаче си карам както с баткото, леко и внимателно. Целият риск в забелването бил, че при рязко и цялостно отлепяне на кожата може да се получи нещо като заклещване (тоест, отлепилата се и дръпната назад кожа да не може да се върне и да покрие главичката, а като остане дръпната назад, нарушавала кръвоснабдяването на върха на пениса - при такива случаи се тича на секундата в спешно отделение). Така че забелвайте, постепенно разширявайки отвора, без да се стига до кървища и ревове. А щом в цяла Северна Америка не забелват, все се оправят някак си с времето и тамошните момчета...

# 63
  • Мнения: 2 448
Цитат
А щом в цяла Северна Америка не забелват, все се оправят някак си с времето и тамошните момчета.
.

В Америка масово ги обрязват направо, за това не ги забелват.  Laughing

# 64
  • Мнения: 711
Аз започнах забелването съвсем леко още от второто къпане на бебо. Вече отдавна е забелена  Peace

# 65
  • Мнения: 3 034
Сега живеем в Канада, малкият се роди там, но канадските педиатри дума не дават да се издума за забелване - само старателно почистване, нищо повече. Аз обаче си карам както с баткото, леко и внимателно. Целият риск в забелването бил, че при рязко и цялостно отлепяне на кожата може да се получи нещо като заклещване .....

много е съществен този "целият риск". следващият път помоли педиатърът да ти обясни подробно какво следва след заклещването. също за срастването и последващото рязане, ако срасне. хората са отзивчиви, обясняват подробно, радват се като има кой да ги чуе - канадските педиатри.


В Америка масово ги обрязват направо, за това не ги забелват.  Laughing

не знам кой ти го е казал това, но е невярно. в крайна сметка зависи дали говорим за обрязване по религиозни причини, но мюсюлманските малцинства са все още малцинства, така че пак не е вярно. през 2006 общият брой обрязани мъже в Щатите е бил 56%, като в това число влизат всички малцинства, сред които главно се случва обрязването (сравнено с 63% през 1994). като причина за повечето обрязани мъже сочат главно наплива от такива емигранти преди 1980 година. със смяната на поколенията, този брой продулжава да намалява, тъй като не всеки емигрант на свой ред си обрязва детето.

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 02:23 от simplyaven

# 66
  • Мнения: 2 336
.......
Постепенно малко по малко с леки масажи в продължение на година, година и половина, това е в нормалния случай, ако има някакъв проблем, тогава се ходи на хирург.
ми синът ми е на почти година и половина но главичката не му се е показала цялата, това означава ли че трябва да ходим на хирург  newsm78
Аз смятам че след като няма болки няма и нужда от лекарска намеса Thinking

# 67
  • Мнения: 2 005
Когато Кристиян стана на 9 месеца го заведохме на уролог и той извърши манипулацията  Rolling Eyes
И до ден днешен нямаме проблеми  Peace

# 68
  • Мнения: 2 448
.......
Постепенно малко по малко с леки масажи в продължение на година, година и половина, това е в нормалния случай, ако има някакъв проблем, тогава се ходи на хирург.
ми синът ми е на почти година и половина но главичката не му се е показала цялата, това означава ли че трябва да ходим на хирург  newsm78
Аз смятам че след като няма болки няма и нужда от лекарска намеса Thinking

Ами ти си прецени, , ако имате някакъв напредък, може би ще стане само с масажи. Аз го заведох на хирург по препоръка на педиатъра, защото си беше с фимоза и нямаше никаква надежда да се оправи от само себе си или с масажи. Никак не съжалявам, 3 дни болка и няма никакви проблеми после.

# 69
  • Мнения: 3 034
ми синът ми е на почти година и половина но главичката не му се е показала цялата, това означава ли че трябва да ходим на хирург  newsm78
Аз смятам че след като няма болки няма и нужда от лекарска намеса Thinking

ако е започнало забелване, няма нужда никъде да ходиш. до двегодишна възраст няма никакъв проблем и да не е започнало, ако детето не показва признаци на дискомфорт/болка или няма инфекция.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 524
аз от 3 месец подръпвам без насилие кожичката при всяко къпане и до 9 месец имаше заголено пишле. забелване не съм правила нито при лекар, нито сама.

# 71
  • Мнения: 1 371
На сина ми е забелена. Педиатърката я дръпна веднъж и готово. Иначе всяка вечер при къпането му я дърпаме да не се залепи отново.

# 72
  • София
  • Мнения: 280
Моят син е с хидроцеле, така че като ходихме на уролога за
този проблем, му забели и пишето.

# 73
  • Мнения: 1 258
ми синът ми е на почти година и половина но главичката не му се е показала цялата, това означава ли че трябва да ходим на хирург  newsm78
Аз смятам че след като няма болки няма и нужда от лекарска намеса Thinking

На моя синковец цялата му главичка се е показала.Но с лекарска намеса.Събираше му се от това бялото(забравих му името) Embarassed под кожичката.Не боли,но все пак е замърсяване и трябва да се изчисти.поне така ми обясни доки Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 17 592
Боли. Много. И колкото по- късно се направи, толкова по- травмиращо е. Познавах детенце, на което му се случи на 5 годинки. Ами... Confused

Общи условия

Активация на акаунт