към майките на МОМЧЕТА

  • 13 321
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 636
Май ти трябва да се гръмнеш!

Много интересно как цяла Европа няма проблеми, само тук в България се практикува тази простотия. Именно забелването води до проблеми. Доценти, специалисти, уролози, хирурзи съветват да НЕ СЕ ЗАБЕЛВА, само компетентните лекарки си карат по старому без грам усилие да положат и да се информират какви вреди могат да нанесат на децата ни с компетентните си съвети.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз ако трябваше да се гръмна - синът ми до сега трябваше 100 пъти да е цепен от хирург.
Свекърва ми навремето не е чувала никога за забелване и на моя мъж никога не му я е забелвала, та е бил 3 годишен когато сегашният министър на здравеопазването (д-г Евгени Желев) тогава е бил хирург го е цепил точно затова. Айде моля ти се. Не се бърши ти като пикаеш и не се мий да видиш на какво ще станеш.

# 92
  • Мнения: 636
Поинтересувай се, контактувай с хора от европейски държави. Значи милиони европейци минават през такива процедури според тебе? И кой говори за миене, аз не съм казала, че съм против миенето, всъщност то е напълно достатъчно за спазване на хигиената.

Ами дайте тогава да избутваме и девствената ципа на момиченцата, още докато са малки, за да може като пораснат да не ги боли при първия полов акт. Всякакви такива вмешателства в природата са ненормални!

# 93
  • Мнения: 27 524

Не се хаби  Hug, няма смисъл, с някои неща човек не може да се пребори, сещаш се кои  Wink

# 94
  • Мнения: 636
Да, права си   Hug Няма нищо по-изморително от това да се бориш с ..... Whistling

# 95
  • Мнения: 2 448
Европейските държави да не си въобразяват, че от всичко разбират и са по добри. Да не говорим за колко много неща в историята Изтока е бил по напред, особено в хигиенно отношение, когато на изток хората са се къпели ежедневно Европа е била залята от холера и друго заради нечистоплътност.  Wink

На моя малък мъж му я отворих на година и половина и си е ОК, чисто и безпроблемно и най вече  сега не мисля дали ще се случи нещо като порасне, ако не се отлепи от само себе си.  Peace

# 96
  • Мнения: 1 629
Може би трябва да се раздели форума на две
1. Майки, които гледат по български
2. Майки, които гледат по европейски

Защото забелязвам, че има голямо напрежение между двата вида отглеждане. Peace

# 97
  • Мнения: 3 268
Бе я не му пипай пишката,ако няма проблем. Най-късно до пуберитета лекарите казват,че сама си се забелва постепенно.
До пуберитета казваш.... newsm78 Не е така,както си мислиш обаче.Около мен много майки и момченца са си имали проблеми.На моето момченце педиатърът му забели пишлето,когато беше на 5 месеца.

# 98
  • Мнения: 2 658
Може би трябва да се раздели форума на две
1. Майки, които гледат по български
2. Майки, които гледат по европейски

Защото забелязвам, че има голямо напрежение между двата вида отглеждане. Peace
Иzлиzаме от темата, но тук си напълно права. И не мога да раzбера zащо е така  Thinking . Като пък според мен най_добре е да вzимаш това, което е добро, а не само да се повтаря "Те на zапад така.. те на zапад иначе". Да ви кажа, глупости и на "zапад"  се срещат. Както и некадърни доктори  Wink . Вярно е и че в БГ има доста отживелици..Но хич не обичам крайности, не са zдравословни. Аz си вzимам и от на "zапад" и от на "исток" това, което ми се струва логично и си го прилагам в коктеил. Това е..

# 99
  • Мнения: 1 632
На тези дето ви казват, че не се пипа и не се забелва защо не им кажете да се гръмнат. Нали тази бялата мръсотия, която се събира вътре от урината ще му създаде проблем после на детето. А само то си знае колко ще го боли ако се стигне до хирург и после като пишка.


Тази бяла мръсотия както я наричаш ти, се казва смегма!
Тя е като мас и набъбва докато се спука.Именно така спомага за забелването!
Моят син благодарение на тази смегма му се забели много естествено без насилствена намеса!

# 100
  • София
  • Мнения: 2 006
Хайде и аз малко да споделя за на запад  Mr. Green Живяла съм във Франция и продължавам да общувам с приятели живущи там. Никой не забелва, а и никой от познатите ми не се е оплакал, че са стигнали до хирург.
Педиатърката ни също каза, че не се прави нищо насилствено. Придърпваш назад колкото да измиеш и това е. По-натам ще видим дали съм била права да я слушам.

# 101
  • Мнения: 1 632
Придърпваш назад колкото да измиеш и това е. По-натам ще видим дали съм била права да я слушам.
Така практикувах и  аз! Peace

# 102
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Тази тема не я отварях съзнателно, тъкмо понеча да кликна и си представям картинката. Е, да ама днес кликнах, дамусеневиди. Grinning
Положението пак същотото. Не може ли да се чете, да се взима нужната информация, да се отговаря, ако те питат и с това да се приключи. Не е нужно да се убеждаваме взаимно. И всеки сам взима решение за собственото си дете. И точка.
Това е един от безкрайните спорове - като за блондинки и брюнетки/визирам мъжката част/ Laughing, комби или не,...... секцио или вагинално раждане, флуор или не, фолиева или не, АМ или кърма, ......казарма или не и още безброй.
 Hug

# 103
  • Мнения: 317
Тази бяла мръсотия както я наричаш ти, се казва смегма!
Тя е като мас и набъбва докато се спука.Именно така спомага за забелването!
Моят син благодарение на тази смегма му се забели много естествено без насилствена намеса!
[/quote]

И на моя син така се цепна сама кожичката над бяло топченце смегма без да напъвам. Даже се стреснах Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 339
Ние почнахме от 5-я месец да я забелваме по-малко при къпане, но аз спецялно почти нищо не успявах да няправя. На  годинка и половина личната му лекърка му я заголи съвсем. Малко плака и беше зачервена 2 -3 дни, но според мен тази процедура трябва да се прави от хигиенна гледна точка. Три месеца преди това започна да му се събира секретче под кожичката, което рядко успявах да изчистя. Сега вече нямаме никъкви проблеми, винаги е чистичка и даже той сам се опитва да си я мие Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт