Мама [b]ОКТОМВРИЙКА[/b] иска вече да се ражда последното малко човече!

  • 16 934
  • 255
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 24
на нас за тези пъпчици ни изписаха едно лилаво мазило казва се 'разтвор на пиоктанин'вврно много цапа но за един ден изгарят и след баня почти се измива.

# 241
  • Мнения: 678
Eй много ви се радвам, че пишете тия два дни бавно  Grinning Отивам да пускам темата в родени, че до днеска на обяд бях без нет ма е дълга и широка за обяснение. После ще се включа с компетентни мнения по вълнуващите ни въпроси  Mr. Green

# 242
  • Мнения: 678
Само бързо сондиране на мнение
И последната ни октомврийка се обеби, за това пристигаме в родени
Харесва ли ви? Отговори в близките 15 мин  Grinning

# 243
  • Мнения: 104
супер заглавие  Peace

# 244
  • Мнения: 11 154
Абе няма време ся за претенции Simple Smile

Пущай на вода!

# 245
  • Мнения: 558
Параход, мисля, че от майчините хормони в кърмата са пъпчиците, защото имам спомен с 4 месечен батко, че така ми беше казала докторката. Но и теорията на Госпойца Димитрова е не по- малко вярна, особено ако са около устичката и бузките...
За пъпки между краченцата- на добре подсушено дупе ли слагаш памперса, Барабинка? Основното за добро здраве на кожата там е да е добре почистена и подсушена преди да се опакова... Аз така лекичко с едни тънки салфетки от картонена кутия попивам, като се сетя...

Относно заголването на чурката... Всички педиатърки в БГ твърдят, че трябва да се е заголила до първия рожден ден, и че много щяло да боледува от инфекции момченцето и "да има проблеми по- късно"... А, имам наблюдение от маметата в другата ми отчетна, ЧЕ НЯМА ДЕТСКИ УРОЛОГ, който да препоръчва тая практика... даже напротив... Ако не ми вярвате- свържете се с детски уролог и питайте... Направо забраняват да се дърпа пишлето.

Когато си бях в БГ миналата година- 2 уважавани и независими една от друга педиатърки се възмущаваха как не му е заголена чурката на моя син и искаха да ни пращат да му я цепнат хирургически, изтъквайки горните два довода... И двете твърдяха, че имал фимоза... въпреки, чо от моите четения из форума бях останала с впечатление, че фимоза се получава точно при насилственото опъване с цел оголване... Та връщайки се в САЩ го заведох на американски детски уролог, който го погледна и категорично заяви, че фимоза няма и да не го бъзикаме още няколко години... Доктора каза, че пишоците сами се оголвали, като им дойде времето, и че при около 15% от момченцата се получавало, да не може да се осъществи от самосебе си тоя процес... Рече ни, ако толкова искаме да е като големите да го мажем с един специален (мисля кортизонов) крем, и да го подръпваме съвсем, съвсем лекичко 3 пъти на ден, което ние не правим... засега съвсеем малко се е самооголил, но смятам, че има време...

Та мисълта ми е, че в БГ на всяка незабелена пишка се тегли диагноза "фимоза", но все пак, не е лоша идея да се допитате до специалист преди да се започне с дърпането... А, нали знаете, че ако не оголвате редовно- кожата пак си зараства и от това се получава истинската фимоза всъщност?

Спирам дотук. Широко отворени са ми ушите за други мнения и не искам да споря с никой...

МАнана, действай!!!  Peace

# 246
  • София
  • Мнения: 1 476
страхотно заглавие  Peace

# 247
  • Мнения: 10
Цитат
feel_uза подсичанетосъм ползвала едно кремче БЕБЕ ТАН в аптеките го има много е хубаво и струва 2лв много бързо успокоява кожата и възпалението
мими, подкрепям те за крема,още с Дени бях доволна, и на нас дупето ни е подсечено,от непрекъснотото наакване. Ама как да събудя спящо дете зьа да му мия дупето.  newsm78
Не разбрах за пишката, ние я забелваме при къпането във ваната Даже мъжо ми вика една вечер-Нищо не правиш, трябва да се покаже главичката за да я измиеш, ти само дръпваш малко кожа  #Crazy за капак каката казва - Я къде е главичката на пишката да я видя и аз  ooooh!  ужас   Joy
Шики честито ти мила, късметлиика сис тази мома, поне няма да се оправяш с пишките, че на мен ми е кошмар.
Моля от мамите с опит с момченца да ни разяснят по-точно какво се прави, няма да се разсърдя и на снимков материал. Спиорам че стана дълго.   bouquet

# 248
# 249
  • Бургас
  • Мнения: 723
Заглавието е супер  bouquet

Ние се мажем с Бочко и Судокрем,ама за момента не сме видели зор/дано и така си остане Praynig/

Параходче и ние спим така.
Редуваме се с татко и на дребната.
Снощи спа така от 9,0до 3,30ч,а баща и нощна та познайт кой го отнесе.


# 250
  • Мнения: 330
ПРивет мами Laughing
  Я да се разпиша и аз,че все не мога да насмогна Embarassed
  Да ни е живо и здраво и последното октомврийче Grinning и бързо възстановяване на мама!
   Вчера правихме 40дена и ходих с малчо на църква да ни чете попа молитва.След това с няколко  се събрахме на пита у дома.Та и този дерт мина,все го мислех дали ще слушкат децата,а те бяха толкова кротки,даже бебо проспа молитвата Laughing
  За подсичането и аз със Бебе Тан се оправях с баткото,но беше поизчезнал и си правех кремче сама.Прави чудеса Peace В Бочко слагах салицил и го забърквам.И ние вече за втори път сме подсечени,въпреки,че го преобувам постоянно когато го усетя да ака,може и по три пъти на едно ядене ooooh!
  Иначе Ники е по цялото телце със ситни пъпчици,и доки каза,че приличало на алергия.Е сега как да разбера дали е от ядене и от какво по точно newsm78,но пък ми се струва,че е от козметиката.
  А за пишлетата,аз чак след годинката отидох на уролог с баткото.Поне така бях чела из форумите.Не,че не пробвах сама,но ме беше страх да напъвам и реших че това е за доктор работа.За няколко ходения доки го забели,и сега всяка вечер я отварям,че да не зарасне пак.
  Заглавието за новата темичка е много хубаво Peace Ех,дойде и нашият ред да се местим Wink
  Май огладняхме Mr. Green
 Лек ден Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
 

# 251
  • Мнения: 40
Милички, някой ще каже ли тая молитва на 40 дни която се прави колко време трае , защото в събота мисля да ходим, а трябва да си организирам времето с храненията.

# 252
  • Lovech
  • Мнения: 28
Момичета, имаме нова тема в "Родени".  

Галакса, молитвата трае около 10 мнути.

# 253
  • София
  • Мнения: 285
Кац!

Бърза сверка на данните и нови снимки - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298951&pid=8820029

Ние пием инфакол! Малко от малко заприличах на човек! По-натам - още от нас.

Фърррр

Eхaaa,  последната снимка е направо идилия!!!

# 254
  • Мнения: 16
здравейте на бързо да се похваля имам момиче 3 кгл 50 см Валена сега нямам нет за сега ще пиша по кьсно

Общи условия

Активация на акаунт