Мама [b]ОКТОМВРИЙКА[/b] иска вече да се ражда последното малко човече!

  • 16 948
  • 255
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 104
Мамчета, не ви ли болят гърбовете от слинга, или наоборот  Rolling Eyes
мен за тва че го нося през деня около храненията/които понякога са през час/, ме болят кръста и гърба, та се чудя...иначе ние си взехме едно като кенгуро на Чиполино-има няколко пози и държач за глава, струва само 39лв, но още не съм го ползвала. Ег го на:
http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=350

# 226
  • София
  • Мнения: 285
Изобщо учат ли нещо след като завършат, питам аз!
А това за захарта във водата е ... нямам думи! Ние също получихме такъв съвет. Аз казах добре и си правя каквото си знам. Как ще му давам на това дете захар? Не стига, че се превива от коремче заради неукрепнала храносмилателна и отделителна система, ами дай сега да засилим ефекта като му давам захар. Ми тя нали ферментира и ще му образува още повече газове бе! Доктори... Давам след ядене само по една-две лъжички вода, при това не с биберон. Биберонът е украшение за шише при нас. Не го ще под никаква форма, ни залъгалка, ни нищо. Малко ме е страх, че един ден ще си имам ядове с това, че не приема нищо различно от цица, ама за това ще му мисля като му дойде времето. Засега се успокоявам, че кърмата е най-доброто за него и не го наливам с вода и чайчета.

А за забелването, точно по съвет на Хариева не го пипам. Не се е цепнала кожичката, но не го напъвам.

За бибероните случаят е същия при нас! Никак не се притеснявам за захранването - до тогава има време!

# 227
  • Варна
  • Мнения: 5 193
А за забелването, точно по съвет на Хариева не го пипам. Не се е цепнала кожичката, но не го напъвам.
а, щом сте при Хариева, значи сте водили Дамянчо при същия капацитет ,дето и ние днес бяхме- Георгиева...нали?
И на мен Хариева ми каза да забелвам след първия месец, и да не слагам захар във водата,а днешната медичка точно обратното
И ние отказваме всякакъв биберон, ако не е гърда -рев,

# 228
  • Мнения: 10
ами захарта във водата на мен ми обясниха че се слага ако бебето не иска да пие само преватена водичка  Flutter ако си пие само водичка не ти трябва ад добавяш захар  Peace
ние се пробваме да пием чая против колики на Хип а той си е подсладен и течности пием много малко 20-50 грама според зависи от настрението на бебчо ( или биберончо както му казва мъжа ми )  Joy
а пишката започнахме да я забелваме преди 1-2 дни и от тогава са простолутите фонтани във ваничката  Joy
а памперса не знам как го слагам ама 80% от случейте сме напишкани до под мишницата Simple Smile
ами кърмата си е най добре но от толкова много съвети се оплитам вече  Praynig дано имаме много кърма е това е най важното  Praynig

# 229
  • София
  • Мнения: 285
Мамчета, не ви ли болят гърбовете от слинга, или наоборот  Rolling Eyes
мен за тва че го нося през деня около храненията/които понякога са през час/, ме болят кръста и гърба, та се чудя...иначе ние си взехме едно като кенгуро на Чиполино-има няколко пози и държач за глава, струва само 39лв, но още не съм го ползвала. Ег го на:http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=350

Не, не боли гръб и не се натоварва. Има правило - (ако слингът е с халки, като моите) два часа се носи на едното рамо, после два часа на другото. Така тежестта се разпределя нормално, а и позата на бебето е хубаво да се сменя!

ето тук има пози http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid=-2&cid=5006
ето тук има инструкции http://zilana.com/6instruct-shal.html

а може и в интернет дa си намерите с Гогъл как да си направите слинг сами!

# 230
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Видяхте ли това http://dnes.dir.bg/2008/11/10/news3578150.html  Shocked

Айде, ние след час сме на консултация. Ще се отчета, когато мога Simple Smile

# 231
  • София
  • Мнения: 1 476
Аз обърнах цяла София да търся точно този модел кенгуру на Чико - Софт енд дрийм, но не можах да го намеря, вносителите на Чико много се излагат, каквото тръгнах да търся все на камък удрях...поръчала съм в няколко магазина да ми доставят, но още си чакам....избрах го точно заради това легнало положение за новородено, ама то ако се забави доставката още малко и няма да има смисъл, все пак не са малко парите, около 120 лв струва някъде...Засега сме си с количката навсякъде, още не ми липсва такова чудо, ама ще ми е доста по удобно за кратките излизания...
Ако някой случайно е виждал някъде да казва, дори и да не е в София ще измисля начин Simple Smile

Ние пък навлязохме в период, в който не искаме да спим..като се напапка заспива на гърдата ми, после се събужда, докато се оригва и после по 1 час се мъчим да заспим...иска внимание и да е на ръце, но гледаме да не я свикнем така и да се научи да си спи в нейното легло, ама да видим колко ще издържим така ...  Confused

# 232
  • Мнения: 11 236
Кац!

Бърза сверка на данните и нови снимки - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298951&pid=8820029

Ние пием инфакол! Малко от малко заприличах на човек! По-натам - още от нас.

Фърррр

# 233
  • Мнения: 88
Кац!

Бърза сверка на данните и нови снимки - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298951&pid=8820029

Ние пием инфакол! Малко от малко заприличах на човек! По-натам - още от нас.

Фърррр
Голяма сладурана  bouquet

# 234
  • Мнения: 697

Смятам че това е една чудесна идея. Все пак има хора на които няма кой да им гледа децата или пък да ги издържа за да си седят в къщи.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 340
Госпойце, ти ме изуми с това наддаване на Момо  Mr. Green, да ти е жив и здрав.
За лекарите какво да ви кажа - аз за толкова престой в  болницата се наслушах на какво ли не относно храненето, естествено класиката беше кърмене  на 3 часа и нощна пауза, както и даване на вода и/или глюкоза. Най-"запознати" бяха мъжете. Упорито отказваха да повярват, че малките бебета не могат да издръжат по 3 часа и че се измарят докато сучат, затова огладняват по-бързо. Ама аз хич не им мълчах де.. като влязохме в болницата малкия тежеше 2 860 гр., заради инфекцията почти не беше наддал, остана и режим да му правя, че и нощна пауза с водичка. Чак ми идеше да ги питам те колко деца са накърмили, че толкоз много знаят  #Cussing out. И си карах както си знам  Mr. Green.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Видяхте ли това http://dnes.dir.bg/2008/11/10/news3578150.html  Shocked

Айде, ние след час сме на консултация. Ще се отчета, когато мога Simple Smile

Наде, какво се учудваш.Някой ще се зарадват на това. Аз поне познавам такива майки, дето гледат по-бързо да си пратят децата на ясли, за да започнат работа.

Вашите мишлета имат ли бебешко акне? Тоест пъпчици с бяло връхче по лицето?

# 237
  • Мнения: 95
Вашите мишлета имат ли бебешко акне? Тоест пъпчици с бяло връхче по лицето?
По лицето не, но по слабините чат-пат му излизат такива. Мия го с вода и не ползвам мокри кърпички при смяна на памперса, гледам да не седи дълго време напикан и наакан, пробвах други памперси и козметика - излизат си периодично и толкоз. И мазила разни по рецепта взехме, няма файда. Друг някой с такъв проблем има ли?

# 238
  • Варна
  • Мнения: 5 193

Вашите мишлета имат ли бебешко акне? Тоест пъпчици с бяло връхче по лицето?
Ние имаме-на едната бузка има 3 пъпчици с бяло връхче, не мажа с нищо, само почиствам с памук,напоен в преварена вода
Хариева ми беше казала,че може и от кърмата да му излизат такива пъпчици-т.е. като си върти главата да засмуче зърното или като пуска зърното,или заспива и то излиза само от устичката му и се цапа с мляко
А нали млякото от кърмата лекувало туй-онуй, що им излизат пъпчици тогава?
Параход, завидях ти за любимата поза за спане-пу, красавици

# 239
  • Мнения: 11 236
Пуки, Тони - имаме такива. Ама не им се тревожа особено, всички източници ги сочат като безобидни. Били изчистване на бебешкия организъм от хормоните, преминали от майката (ама забравих дали от кърмата или от кръвта преди раждането).

Нас ще ни гледат, мерят и имунизират в четвъртък. Отсега тръпна дали сме порасли и дали няма да ни бухнат добавка.

Инак кърма има бол - като я закача на едната гърда и от другата шурват фонтани.

Друга новина при нас - Марта е станала като прахосмукачка, започва да изсуква и двете гърди общо за 15 минути (и ги изпразва, няма шест-пет), почти сме забравили за едночасовите хранения в полусън. Е, лошата част от това е, че вече няма заспало дете да го откачиш от гърдата и сложиш на леглото... Разнасяш, оригваш и се молиш да се успокои Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт