Отговори
# 45
  • Мнения: 705
Бадемиовото масло е страхотно! Аз само с такова мажа малчо. Много близко е до мастния състав на човешката кожа, наред с кайсиевото, маслиновото и др. ,така че давай смело.

# 46
  • Мнения: 23
Да,посъветваха ме да се намажа с маслото цялата и да полежа на стар чаршав за да попие,но ....както се знае всяка кожа е различна ....

# 47
  • Мнения: 705
О, не ти трябва чаршаф, то попива супер бързо, просто постой гола няколко минути. А и не остава следи по дрехите, затова го предпочитам пред зехтина.

# 48
  • Мнения: 571
Мисля, че идеята е добра. Благодаря.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да какаовото масло има вълшебна сила срещу гадните стрии  Close

# 50
  • Мнения: 23
Само се чудя на колко време да се мажа....а и гадното при мен е ,че и много ме сърби и се чеша постоянно не само по корема и около гърдите а на всякъде,започвам да се чудя нормално ли е или .....аз нещо не съм наред.........

# 51
  • Мнения: 1 464
Само се чудя на колко време да се мажа....а и гадното при мен е ,че и много ме сърби и се чеша постоянно не само по корема и около гърдите а на всякъде,започвам да се чудя нормално ли е или .....аз нещо не съм наред.........

Навсякъде пише 2 пъти на ден.И мен ме сърби,но е нормално-кожата ни се разтяга все пак Wink Чеши си се спокойно и хич да не ти пука-наред си си Peace

# 52
  • Мнения: 85
Аз ползвам Dexeryl.Невероятен хидратиращ крем.Ползва се както спецално за бременни(против стрии) така и при възрастни болни и обездвижени хора за хидратиране  на кожата.От както го ползвам не съм се почесала един път. Grinning.А преди това и гърди и корем че и от зад на гърба ме сърбеше. Laughing.Много съм доволна за сега и се надявам да ме спаси от стриите в последствие.

# 53
  • Мнения: 242
 Hug

във всяка аптека можеш да го поръчаш-суровина на какаово масло-100 грама струват 7 лв.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 511
Благодаря за прекрасната идея!  bouquet

# 55
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 761
Ето една и от мен (видях я в един сайт, но да я споделя):
1 чаша масло от шеа или какаово масло
2 с.л. някое от следните масла - кайсиеви ядки, пшеничен зародиш, кокосово масло
5 с.л. чист пчелен восък, настърган
повечко ампули витамин Е - ползваме само течността в тях

На слаба водна баня (до 42 градуса максимум) се разтапя какаовото или шеа масло. Добавят се останалите масла, витамин Е и восъка. Когато восъка се разтопи и всичко се смеси добре, сместа се налива в подходящи кутийки или малки стъклени бурканчета. По принцип след ден, кремът ще стегне и леко ще се втвърди, като придобие вид на крем с цвят на восък.



zozima, аз си направих тази рецепта и съхранявам крема в хладилник, но консистенцията е твърда като камък.... Да, разтопява се от топлината на тялото, но как да си "чупя" / "вадя" количество от бурканчето?

Общи условия

Активация на акаунт