98DE: Така ли, дете мое? Така, така!

  • 16 216
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • Мнения: 2 907
Питате за Сърфата. За съжаление новините не са хубави. Маймунката и е болна и е в болница на системи. Дано се оправи скоро милата душичка!!!!! И кой знае какво и е на милото ми дете Сърфски.

Татянка и моето е със същите симптоми. Но аз се надявам, че е зъб...

# 227
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 789
Мисти, какво му е на детето? Като говориш със Сърфата - стискаме силно палци да се оправи, ако можем нещо да помогнем, насреща сме! Hug

# 228
  • Мнения: 7 605
О леле, милото дете  Cry  Какво й има, Мисти, стомаШен вирус някакъв ли? Да ги поzдравиШ от нас. Сърфи, горе главата  Hug

# 229
  • Мнения: 2 907
Не съм говорила с нея, получих смс, от който разбрах, че са в болница от миналата сряда и че става дума за вирус с повръщане. Сега била по-добре, но все още не са ги изписали.
Пусти детски градини. Аз все се обвинявам, че хем работа не мога да намеря, хем детето ми е постоянно болно защото в градината е някакъв фраш от болести и чудесии.

Искам да ви споделя нещо.
Моето дете има две лица. Много пъти съм го казвала. С всички е очарователна, само с мен е дявол. Имам огромни трудности с нея. Нямаме почти никаква комуникация, единственото, което прави е да реве, да се тръшка и избухва срещу всичко, което и казвам.
Сутрин става към 7ч. Всяка божа сутрин сценарият е следният : идва в спалнята и започва да хленчи, аз ставам, отиваме в тоалетна, мием зъби и при тези активитети тя не спира да се противопоставя. С обличането вече ме удря, крещи колкото може, хвърля предмети по земята. След борбата и давам да яде. Тя дори и когато е задоволена, пак надава вой и не спира да крещи.
Това е месеци наред. Треперят ми ръцете като на алкохолик, често излизам сутрин разплакана от вкъщи. В детската градина явно са забелязали как изглеждам, защото миналата седмица ми предложиха да идем на психолог. ( да добавя, че в градината Мадлен е хрисима и послушна, даже помагала на възпитателките...тоест аз НЕ МОГА! )

Днес срещнах хазяйката ми, която живее над нас и тя ме пита " Какво му има на детето? Болно ли е?". Това разбира се беше деликатен начин да разбере какво става всеки ден, защо тя не спира да реве и вероятно дали аз я пребивам от бой...защото точно така звучи отстрани. Сградата, в която живеем е на 4 етажа. Всички чували всяка сутрин, а и вечер ( преди мъжът ми да се върне от работа ) как крещи детето. Аз и обясних, че съм на път да умра, че нямам сили, че откакто станах майка съм спазмофил и че майчинството с това дете ме съсипва. И тя веднага ми каза, че ще ми даде номер на детска психоложка, която била много добра и щяла да ми помогне.
Да, обаче на мен ми се сви на топка стомахът. Да се радвам ли, че хората ми дават телефони на психолози, че да стане детето ми човек? Отчаяна съм. Изморена съм до смърт.

Не очаквам съвети, исках да си излея мъката.
Толкова обичам детето ми, толкова и треперя, за нея бих умряла без да се замисля. И защо не мога да се справя?

# 230
  • Мнения: 1 190
Ще пробвам малко да ви разведря Grinning

# 231
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сърфи, гуш на малкото и на теб   Hug Hug

Мисти, голям гуш и на теб  Hug

Мойто детИ пък не ще и не ще да прохожда  Confused Confused Веднъж се пусна към мен самО и направи 4-5 крачици и така се вкопчи и въздухна облекчено  Tired Tired

# 232
  • Мнения: 2 907
Деси, моето проходи на 15 месеца и нещо. Преди това и една крачка не правеше.
Знаете ли кое я открехна? Сърфови бяха с тяхното дете у нас на гости. Симона тъкмо беше проходила и Мадлен започна да я имитира. Тръгнаха си Сърфови в неделя, във вторник Мадлен проходи! Ама на почти 16 месеца.

# 233
  • Мнения: 517
ееее, Мистик, има такива моменти. на отчаяние и бе3силие, но има и прекрасни... Хубав ден и не мисля, че трябва да водис малката на психолог само 3астото съседката е ка3ала  Laughing.
А3 се пооправих, моите обаче в момента не искат да спят и се тръскат в леглата  newsm78 Да, да, деца мои...

# 234
  • Мнения: 7 605
Мисти, ниЩо му няма на детето ти, нито на теб. На таzи въzраст, която никак не е лесна, децата пробват къде са границите. И като усетят, 4е ти не си сигурен в себе си, провокират. Те са и огледала на нас самите. КреЩиШ ли 4есто, и тя креЩи....и т.н. При нас, но и при мн. други семейства е подобно. Мъжете са по твърди и децата го усеЩат.

Няма ниЩо лоШо да се среЩнеШ с психолог, аz самата бих отиШла с удоволствие, 4естна дума. Понякога се 4увствам несигурна и там бих могла да zадавам някои въпроси.

# 235
  • Мнения: 1 817
Я Гея се завърнала  Grinning . Ха, добре дошла!  Hug И да не плашиш повече, госпожо! Стой си в леглото и стискай краката, че не ти е време още!  Wink
Сърфи, с тебе сме, макар и мислено  Hug ! Дано ви изпишат по-скоро и дребното да се възстанови бързо!
Танче, дано не е нищо сериозно и Миленка се оправи бързо! Hug
Мистик, малката вероятно пубертира по детски  Laughing и ти като млада майка, която скоро е излязла от пубертета, й се връзваш в повече. Това с психолога го забрави. Ако всяка майка си води детето на психолог, защото крещи, то сигурно ничие дете няма да се води нормално (защото всяко си има креслив период)  Peace . Или почти всяко. По повод на съседката ти искам да споделя, че тя ми напомни за съседите на наши приятели. Един ден се звъннало на вратата и като отворили видяли съседката от апартамента точно под тях. Поздравили я, поканили я да влезе и като затворили вратата тя започнала да крещи, че много силно крещят вечер и през нощта, когато правят любов  Laughing . Нашите приятели  Embarassed  смутено се извинили и я изпратили по живо по здраво. След около седмица срещнали хазаина, който живее в същия блок и той с недомлъвки на стълбите им казал, че госпожа Х се е оплакала от тях. Но това не било всичко! Хазяинът ги предупредил  Naughty  да бъдат по-тиха за в бъдеще. Та като ти четох писанието и си помислих, че те ако не се кротнат, сигурно и тях ще ги пратят на психолог,  hahaha  за да се научат да контролират емоциите си.

Днес отиваме да гледаме Бонд- Джеймс Бонд. От точно 2 години не сме ходили на кино  Blush . Точно откакто имаме голям тв и си дърпаме филми. Милото като предложи и аз все му казвам, че нямам смисъл да ходя на кино, когато мога да си дръпна фимите, които още не ги дават и да си легна на дивана да гледам, а не да ходя до киното и там да ме окашлят цели 2 часа. Малко съм станала домушарка. Ама в наЩото село кат няма кво да се праи  Rolling Eyes ...

# 236
  • Мнения: 7 605
Кво село бе Зиме, нали си във Франкфурт?  newsm78

39,0°  Tired

# 237
  • Мнения: 1 817
Ми ела да поживееш тук и ще видиш какво имам в предвид. Скука... Tired
Ти не даваш ли на Милена нещо против температура? То горкото изгоря, нали на скоро пак имаше 39. Милото  Sick .Не се заяждам, а съчувствам на Милена!

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 19:06 от ZiMa

# 238
  • Мнения: 1 584
Petka, ние за първи път тази година сме решили дребното да е в раница на гърба на баща си (Kraxe), като по-добър скиор. Wink

ама той така няма да може да се качва по седалковите лифтове newsm78 А голямата кара ли вече - пробвали ли сте я? Знаеш ли кой номер са най-малките ски обувки?

Ние другия уикенд сме на ски - ама ще кара само един от нас - няма начин Rolling Eyes Аз щях да се жертвам пак, хем да не мисля и бебето как ще яде, ама моят си кунтузил снощи ръката и сега ми вика - Ще караш ти. А сега де - като малката не е яла от шише никога Thinking А пък и ми е едно странно  Blush да дам АМ ей така без основателна причина..Няма угодия - хем ми се иска, хем не ми стиска ooooh!

МистикHug Предай поздрави и на Сърфи и пожелания за бързо оздравяване Hug

# 239
  • Немция
  • Мнения: 6 922
Дzак zа малко... Sunglasses

Та така де, календар с рецепти за всеки месец и обяснения за обичаи.
Риен, давaш ми много добра идея zа календар(особено тоzи с оби4аите). Само време ми трябва zа приготовлението и 6те е перфектно.

4овек малко да поотсъства оттук и вие сте се иzпораzболяли. Стискам палци на Сърфа, дано детето й е на оправяне ве4е.
Както и да не пропусна да дам кураж и на другите май4ета тук с болни де4урлиги.

Мистик, Hug. 6те ти трябват желеzни нерви, не се давай на детето Wink Повтаряй си , 4е вси4ко е временен период. Детски психолог може би zву4и плаше6то, но си мисля, 4е може да ти даде увереност и добри съвети. Това му е работата на психолога- да помага в подобни ситуации. Пробвай, това не zна4и непременно, 4е детето ти е с големи поведен4ески проблеми.

Зиме, скука 6те е във Франкфурт, като предпо4итате филмите пред ТВ-то да си ги гледате. Sunglasses Спомням си една писмена реклама на Сinemaxx, която гласеше не6то от рода "80 % от zлополуките се слу4ват в домашни условия.  По-добре не си стойте у дома(и има6е рисунка с един наръган с нож, метнат на проzореца)."(не гарантирам zа то4ен цитат)

Общи условия

Активация на акаунт